تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 44

نام تاپيک: ری استارت شدن و ناتوانی مهندسان ایرانی و مایکروسافت در حل این مشکل

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز سایت تشکر میکنم از وقتی که گذاشتید برای کمک کردن به من

دوست عزیزی که فرمودند پاور گرین استفاده کن اتفاقاً چون رشته خود من الکترونیک هستش و درصد زیادی رو از خرابی پاور میدونستم رو خرید یک پاور خوب خیلی تاکید کردم و مارک گرین با گارانتی اصلی رو با قیمت نصبتا بالا دقیق نمیدنم چند شد ولی حدود 30 تومن ( البته فقط پاور بدون کیس ) رو انتخاب کردم که چیزی حدود 18 تومن از پاور معمولی گران تر بود و از اتصالات پاور به دستگاه ها هم مطمئنم که درست و محکم سر جاش قرار گرفته حتی در یک ازمایش تمام قطعات اضافی مثل CDROM و dvdrom و کارت کپچر و تمام قطعات خارجی که به سیستم وصل هستند رو باز کردم تا جریان اضافی از پاور نکشند که باعث ریاستارت بشه ولی متاسفانه باز هم نشد .
    کار خیلی مهمی هم مثل رندر کردن های طولانی و سنگین با کامپیوتر انجام نمیدم که سیستم نتونه جواب بده و ریست بشه در استفاده عادی حتی تو حالتی که فقط کامپیوتر رو desktop و هیچ کاری انجام نمیشه ریاستارت میشه

در مورد Overclock خدمتتون عرض کنم که من هیچ اور کلاکی رو سیستمم انجام ندادم و تمامی قطعات و با همون فرکانس خودشون دارن کار می کنن مثل CPU و Ram و در مورد تنظیمات بایاس کل تنظیمات رو رو حالت پیش فرض یا default قرار دادم باز هم درست نشد حتی بایاس مادربورد رو هم Update کردم و تمام درایور های جدید رو از سایت مربوطه دانلود کردم و قطعات رو با درایور های جدید نصب کردم مثل sound ; graphic و ... البته این کار هارو برای اون سیستم قبلی انجام دادم و هنوز برای این سیستم جدید این تنظیمات رو انجام ندادم

در جواب دوست آخر که پرسیده بودند تمام جواب هارو خوندید باید بگم که بله خوندم من روزی چند بار به سایت سر میزنم تا کسی بتونه راه حلی پیش پام بذاره برای همین تک تک جملات رو خوندم در جواب سوال دیگه تمام قطعاتی رو هم چک کردم و همه سالمند اکثر قطعات رو نو خریدم
    باز هم از همتون تشکر میکنم که وقت گذاشتید
    یک سوال میپرسم اونم این که ایا امکان داره از نرم افزار هایی باشه که رو سیستم نصب کردم و تو taskbar داره کار میکنه ؟
    نرم افزارهایی که رو سیستم نصب هستند به شرح زیر می باشد :

yahoo messanger
    mass downloader
    nokia pcsuite
    sony ericsson pcsuite
    kasper sky
    babylon
    و نرم افزار های پرینتر و مادر بورد و کارت گرافیک

Last edited by rezaashk; 29-03-2008 at 16:21.

اگه نباشه جاش خالی می مونه JUDYABBOT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KURDISTAN

پيش فرض یه پیشنهاد

سلام دوست من
    من به نوبه خودم یه جورایی درگیر کار تو شدم نه که بخوام منتی سرت بزارم یا خدای نکرده سوء برداشت نشه فقط برام فکر شده که آیا مشکلت حل شده یا نه؟ چون گفتم بد دردیه و خیلی حالگیری میکنه فقط تاپیک رو دنبال میکنم که ببینم بلاحره چطوری حل میشه
    بگذریم
    صحبت از نرم افزارهای نصب شده کردی گفتم یه پیشنهاد بدم شاید اینجوری حداقل از بابت نرم‌افزاری خیالت راحت بشه
    ریستارت شدن سیستم اگه نرم افزاری باشه در هر حالت چه برنامه‌ای یا که درایوری فرقس نمیکنه بلاخره یه جایی باید پیغامی بده و کمتر اتفاق میفته که نرم‌افزار همینجوری بی هوا و بدون پیغام یا ارور سیستم رو ریستارت بکنه و
    نمیدونم چه مدت کامپیوترت روشن میمونه و ریستارت شدناش در کل روز یا ساعت چند بار اتفاق میفته؟ اما برای اینکه از بابت نرم‌افزار خیالت راحت بشه یه کاری بکن
    خب حالا یه ویندوز جدید میگیری غیر از این نسخه‌هایی که تا الان نصب کردی برا اطمینان کامل گفتی که Bios و Driver های سیستم رو آپدیت کردی حالا قشنگ میشینی و یه ویندوز جدید میریزی توی کامپیوترت و درایو اون رو هم فولی فرمت میکنی
    بعد از نصب ویندوزت بدون نصب هیچ نرم افزار یا سخت افزاری و هیچ درایوری بشین و یه مدت سیر آهنگ گوش بده اگه مجبور به نصب درایور کارت صوتی شدی فقط و فقط اونو نصب کن و به درایور مادر بردت و سایر درایورهای دیگه‌ت کاری نداشته باش و پورتهای اضافی رو هم بردار و فقط موس و کی‌برد و مونیتور و دیگه هیچ بعد از گوش دادن یا علکی چرح زدن توی سیستمت بهش فرصت بده ببین ریستارت میکنه یه نه ببین مدت زمان روشن موندن سیستم تغییر کرده یا نه یا اصلا ریستارت میشه یا نه
    حالا گیریم ریستارت نشد که نباید بشه!!!! درایورهای دیگه‌ت رو یک به یک نصب بکن و برا اطمینان کامل بعد از نصب هر کدوم از درایورها و نر‌م‌افزارهات برای نصب هر کدومشون یه ریستارت دستی بکن که نرم‌افزارش توی ویندوز جا بیفته و بعد از زیستارت باز هم بهش فرصت بده طبق معمولی که قبلا در اون فاصله زمانی ریستارت میکرد شاید طول بکشه و حوصله بخواد که میخواد! اینکار رو ادامه بده تا به جایی میرسی که ریستارت میشه که امیدوارم نشه!
    اونوقت میفهمی که ایراد از کدوم برنامه‌ست اگه دقت کنی و یکی یکی نصبشون کنی و فرصت لازم رو که خودن بهتر میدونی بهشون بدی لااقل از بابت نر‌م‌افزار و درایورهات مطمئن میشی که فکر کنم مصف راه رو رفتی و به حل مشکلت نزدیکتر میشی
    امیدوارم که هر چه‌زودتر مشکلت رفع بشه
    سر که نه‌در پای عزیزان بود بار گرانیست گشیدن بدوش

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام
    یه راهی هست برای ریستارت ویندوز که دلیل ریستارت یا خاموش شدن رو خود ویندوز ثبت میکنه
    من خودم این کار رو کردم کار میکنه یعنی دلیل ثبت میشه و یه کد بهت میده برای پیگیری تو سایت مایکروسافت
    گفتم شاید کمکی بکنه :
    به مسیر زیر توی رجیستری برید:
    HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/currentVersion/Reliability
    در این مسیر متغیرREG_DWORD به نام ShutDownReason UI وجود دارد. مقدار این متغیر را از صفر به یک تغییر دهید
    حالا پنجره شات دان عوض شده و یه پنجره پیشرفته جایگزینش شده
    وقتی سیستم خاموش میشه یه گزارش ساخته میشه و از EVENT Viewer میتونید تحلیلش کنید

برای دیدن گزارش:
    control Panel/Aministrative Tools/Event Viewer
    سمت راست گزینه System
    از View گزینه Find ورو انتخاب و عدد 1074 رو در قسمت Event ID از پنجره Find تایپ و Find NEXT رو بزنید
    با دابل کلیک کردن روی Event ID میتونید نتیجه گزارش رو ببینید.
    یه کدی بهتون میده که میشه از سایت مایکروسافت نتیجه دقیقتری رو گرفت .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    یه راهی هست برای ریستارت ویندوز که دلیل ریستارت یا خاموش شدن رو خود ویندوز ثبت میکنه
    من خودم این کار رو کردم کار میکنه یعنی دلیل ثبت میشه و یه کد بهت میده برای پیگیری تو سایت مایکروسافت
    گفتم شاید کمکی بکنه :
    به مسیر زیر توی رجیستری برید:
    HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/currentVersion/Reliability
    در این مسیر متغیرREG_DWORD به نام ShutDownReason UI وجود دارد. مقدار این متغیر را از صفر به یک تغییر دهید
    حالا پنجره شات دان عوض شده و یه پنجره پیشرفته جایگزینش شده
    وقتی سیستم خاموش میشه یه گزارش ساخته میشه و از EVENT Viewer میتونید تحلیلش کنید

برای دیدن گزارش:
    control Panel/Aministrative Tools/Event Viewer
    سمت راست گزینه System
    از View گزینه Find ورو انتخاب و عدد 1074 رو در قسمت Event ID از پنجره Find تایپ و Find NEXT رو بزنید
    با دابل کلیک کردن روی Event ID میتونید نتیجه گزارش رو ببینید.
    یه کدی بهتون میده که میشه از سایت مایکروسافت نتیجه دقیقتری رو گرفت .
    سلام دوست من
    این روشی رو که فرمودید من انجام دادم ولی یه جور دیگه
    اینطوری که وقتی کامپیوترم ریست میشه و ویندوز میاد بالا یه error میده یا همون dont send خودمون که تو متن این ارور نوشته : یک خطای جدی کامپیوتر شما رو صدمه میزنه. منتها من به جای اینکه dont send رو بزنم send error report یا ارسال گزارش خطا رو میزنم که به این ترتیب گزارش خطا رو به سایت مایکروسافت میفرسته و بعد از اینکه فرستاد یک صفحه explorer باز میشه و یک سری توضیحات میده که من تا جایی که انگلیسی بلد بودم اون کارا رو انجام دادم یکی از این کار ها قطع تک تک سخت افزار ها بود که من این کار رو انجام دادم ولی نتیجه ای نگرفتم
    ولی در کل نوشته بود که هنوز راه حل خاصی برای بر طرف کردن این مشکل وجود نداره و این مشکل از نا هماهنگ بودن سخت افزار یا نرم افزار به وجود مییاد به خاطر همین موضوع من گفتم شاید از نرم افزار هایی باشه که نصب کردم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام دوست من
    من به نوبه خودم یه جورایی درگیر کار تو شدم نه که بخوام منتی سرت بزارم یا خدای نکرده سوء برداشت نشه فقط برام فکر شده که آیا مشکلت حل شده یا نه؟ چون گفتم بد دردیه و خیلی حالگیری میکنه فقط تاپیک رو دنبال میکنم که ببینم بلاحره چطوری حل میشه
    بگذریم
    صحبت از نرم افزارهای نصب شده کردی گفتم یه پیشنهاد بدم شاید اینجوری حداقل از بابت نرم‌افزاری خیالت راحت بشه
    ریستارت شدن سیستم اگه نرم افزاری باشه در هر حالت چه برنامه‌ای یا که درایوری فرقس نمیکنه بلاخره یه جایی باید پیغامی بده و کمتر اتفاق میفته که نرم‌افزار همینجوری بی هوا و بدون پیغام یا ارور سیستم رو ریستارت بکنه و
    نمیدونم چه مدت کامپیوترت روشن میمونه و ریستارت شدناش در کل روز یا ساعت چند بار اتفاق میفته؟ اما برای اینکه از بابت نرم‌افزار خیالت راحت بشه یه کاری بکن
    خب حالا یه ویندوز جدید میگیری غیر از این نسخه‌هایی که تا الان نصب کردی برا اطمینان کامل گفتی که Bios و Driver های سیستم رو آپدیت کردی حالا قشنگ میشینی و یه ویندوز جدید میریزی توی کامپیوترت و درایو اون رو هم فولی فرمت میکنی
    بعد از نصب ویندوزت بدون نصب هیچ نرم افزار یا سخت افزاری و هیچ درایوری بشین و یه مدت سیر آهنگ گوش بده اگه مجبور به نصب درایور کارت صوتی شدی فقط و فقط اونو نصب کن و به درایور مادر بردت و سایر درایورهای دیگه‌ت کاری نداشته باش و پورتهای اضافی رو هم بردار و فقط موس و کی‌برد و مونیتور و دیگه هیچ بعد از گوش دادن یا علکی چرح زدن توی سیستمت بهش فرصت بده ببین ریستارت میکنه یه نه ببین مدت زمان روشن موندن سیستم تغییر کرده یا نه یا اصلا ریستارت میشه یا نه
    حالا گیریم ریستارت نشد که نباید بشه!!!! درایورهای دیگه‌ت رو یک به یک نصب بکن و برا اطمینان کامل بعد از نصب هر کدوم از درایورها و نر‌م‌افزارهات برای نصب هر کدومشون یه ریستارت دستی بکن که نرم‌افزارش توی ویندوز جا بیفته و بعد از زیستارت باز هم بهش فرصت بده طبق معمولی که قبلا در اون فاصله زمانی ریستارت میکرد شاید طول بکشه و حوصله بخواد که میخواد! اینکار رو ادامه بده تا به جایی میرسی که ریستارت میشه که امیدوارم نشه!
    اونوقت میفهمی که ایراد از کدوم برنامه‌ست اگه دقت کنی و یکی یکی نصبشون کنی و فرصت لازم رو که خودن بهتر میدونی بهشون بدی لااقل از بابت نر‌م‌افزار و درایورهات مطمئن میشی که فکر کنم مصف راه رو رفتی و به حل مشکلت نزدیکتر میشی
    امیدوارم که هر چه‌زودتر مشکلت رفع بشه
    سر که نه‌در پای عزیزان بود بار گرانیست گشیدن بدوش
    سلام دوست من، شما خیلی لطف داری و واقعاً ممنونم که کمکم می کنید .
    این راه حلی رو که گفتید رو حتمن انجام میدم خودم هم قصد این کار را داشتم ولی حوصله ندارم آخه این کار خیلی سخت و زمان بره ولی به هر حال چاره ای ندارم .
    نتیجه رو حتمن اعلام میکنم .

اگه نباشه جاش خالی می مونه xqg50's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

به نظر من مهم ترین قطعه ای که میتونه باعث این اتفاق بشه رمه یه شما روی یک سیستم ثابت رم های متفاوتی را امتحان کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام عرض می کنمبعد از چند روز تست و انجام بعضی کارها میخوام نتیجه رو بگم که ایا اشکال نرم افزاریه یا سخت افزاریاول یک ویندوز عوض کردم و قرار شد که دریاور ها رو یکی یکی نصب کنم تا متوجه بشم از چیه اول درایور کارت صدا رو نصب کردم که بعد از یک روز هیچ اتفاقی نیفتاد بعد درایور کارت گرافیک که بعد از نصب ریست نشد بعد درایور مادربرد رو نصب کردم که بعد از چند ساعت کار با سیستم هیچ اتفاقی نیفتاد درایور گوشی هارو هم به خوبی و خوشی نصب کردم که باز هم اتفاقی نیفتاد بعد از این که مطمئن شدم از درایوذ ها نیست نرم افزار هارو یکی یکی نصب کردم البته نرم افزار هایی که تو taskbar فعال هستن که بعد از نصب نرم افزار ها سیستم رو گذشتم برای دانلود چون من اینترنت پر سرعت دارم میذارم برای دانلود بعد از حدود 14 ساعت که روشن بود ریاستارت شد و باز دوباره همون آش و همون کاسه یعنی وقتی سیستم در حال دانلود بود خود به خود ریست شد این یک موردو مورد بعدی وقتی گوشی یکی از دوستام که w810 بود رو به کامپیوتر وصل کردم و در حال اسکن برای ویروس بود یک بار دیگه ریست شد و تا الان به غیر از این دویار دیگه ریست نشدحالا نظرتون چیه ؟ ایا اشکال از مودم هست ؟ مودم مارکش Huawei MT880 هستش که با کابل به کارت شبکه وصلهایا اشکال از نرم افزار دانلود هست ؟ اسم نرم افزار Mass downloader Ver 3.3 sr هستشآیا اشکال از آنتی ویروس هست ؟ آنتی ویروس Kaspersky internet security 6 هستش

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت alireza20202003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    H.D.D

پيش فرض

لطفا توان منبع تغذیه و تمامی مشخصات قطعات رو بنویسید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

منبع تغذیه مارک green هستش و توان 300 وات real و 24 پین
    Cpu اینتل 3000
    مادر بورد asus p5n2d
    گرافیک gefource 7300se
    ram : 1 GB

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت alireza20202003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    H.D.D

پيش فرض

منبع تغذیه مارک green هستش و توان 300 وات real و 24 پین
    Cpu اینتل 3000
    مادر بورد asus p5n2d
    گرافیک gefource 7300se
    ram : 1 GB
    فکر کنم کارت کپچر هم داشتی . پس به احتمال زیاد توان منبع تغذیه کافی نیست . اگه امکانش رو داری با یک پاور با توان بیشتر تست کن اگه نه هم یه مدت کارت کپچر و سایر قطعات غیر لازم رو در بیار و از سیستم استفاده کن و نتیجه رو بگو.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •