تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 45

نام تاپيک: اجرای یک برنامه ی دات نت از روی Share یک کامپیوتر دیگر

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    در مورد project->settings رفتم دیدم که دوتا connection string داخلش بود !!!
    نباید باشد، باید کل برنامه از یک نمونه واحد استفاده کنند.

سوالم الان اینه که من دیتابیسم رو در جایی درون کامپیوتر سرور قرار بدم و آدرس اون رو در این connection string وارد کنم ؟
    شما دیتابیس را در سرور مستقر میکنید و بعد ان را به SQLServer باید attach کنید (اگر بلد نیستید یا تا حال انجام نداده اید بگویید) بعد دیگر مسیر دیتابیس اصلاً مهم نیست.
    در اصل برنامه ها اصلاً نمیدانند دیتابیس کجا است، در شرایط خاص SQLServer میتواند حتی دیتابیس را به چندین فایل در سرورهای مجزا بشکند، در این حال فقط SQLServer میداند که فایلهای اصلی مورد نیاز کجا قرار دارند.
    برنامه شما فقط باید نام یا IP سرور به همراه نام دیتابیس را داشته باشد.
    CoinnectionString هم شبیه آن چیزی میشود که در پست قبلیم نوشتم.

- Data Source به نام یا IP سرور و نمونه SQLServer اشاره میکند (اگر فقط یک نمونه SQLServer در رایانه سرور نصب است فقط میتوان نام یا IPسرور را داد)

- Initial Catalog هم به نام دیتابیس

بعد اینکه شما می گین یه قسمتی برای کاربر بگذاریم که IP سرور رو وارد کنه اون وقت من این connection string ای که با IP جدید ساخته شده رو چطوری به project->settings با کد اضافه کنم ؟
    اضافه که نمیکنید، همانرا ویرایش میکنید، با <My.Settings.<ItemName میتوانید مقدار جاری را بخوانید یا تغییر دهید.

منظورتون رو از این قسمت نفهمیدم...
    یعنی برنامه شما قرار نیست هیچ پنجره یا دیالوگی برای Option (تنظیمات) داشته باشد؟؟؟!!!
    یعنی شما در برنامه هیچ معیاری ندارید که بخواهید، کاربر بتواند آن را تنظیم کند.

ولی با این حال تغییرات داخل bin/debug/Database1.mdf رخ می ده !!!
    پس به کجا وصل شود؟ DataDirectory معرف مسیر جاری فایل exe است.
    اگر دیتابیس attach باشد، دیگر مسیر مهم نیست و برنامه مسیر را نمیداند و فقط با نام دیتابیس کار دارد.

2. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام
    ممنون از راهنمایی تون...
    منظورتون از options رو فهمیدم ولی نفهمیدم که چه کدی برای اون باید اضافه کنم... یعنی همان کد که برای تنظیمات connection string که بره داخل My.settings.connectionstring ؟
    در مورد attach کردن هم که همینطوری با sql server management studio انجام بدم کافیه دیگه ؟
    یا اینکه کار دیگه ای هم باید انجام بدم ؟

در آخر بازم از این همه وقتی که گذاشتین ممنونم... من اینارو چک می کنم و اگه باز هم مشکلی داشتم مزاحمتون می شم ! ببخشین دیگه...

ممنون...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

بازم سلام...
    من اینی که گفتین رو خواستم انجام بدم ولی وقتی می زنم My.Settings اصلا با intellisense چیزی برام نمیاره ! یعنی اصلا نمیشناسه اینو و ای error رو می ده :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد من از این استفاده کردم :

کد:
    که برای این هم error زیر رو داد :

کد:
    اگه می شه راهنماییم کنین...

ممنون...

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    منظورتون از options رو فهمیدم ولی نفهمیدم که چه کدی برای اون باید اضافه کنم... یعنی همان کد که برای تنظیمات connection string که بره داخل My.settings.connectionstring ؟
    اگر وقت داشته باشید و بتوانید کمی منتظر بمانید، شاید بتوانم یک نمونه ساده برایتان بگذارم و یک کنترلر هم برای این کار معرفی کنم.

در مورد attach کردن هم که همینطوری با sql server management studio انجام بدم کافیه دیگه ؟
    یا اینکه کار دیگه ای هم باید انجام بدم ؟
    همین است، کار دیگری نمیخواهد، فقط اگر خواستید برنامه در فرآیند Setup اش این کار را خودکار انجام دهد که بحث دیگری است، وگرنه راه همین است.

من اینی که گفتین رو خواستم انجام بدم ولی وقتی می زنم My.Settings اصلا با intellisense چیزی برام نمیاره !
    شرمنده، مشکل از من بود، هواسم نبود که #C کار میکنید، کد فوق برای VB.Net بود و گرچه در ذات هر دو با هم برابر هستند، ولی در این موارد خاص اختلاف در نام namespace های پیشفرض دارند و #C از نام My استفاده نمیکند.
    کد:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام...
    ممنون از پاسختون...

اگر وقت داشته باشید و بتوانید کمی منتظر بمانید، شاید بتوانم یک نمونه ساده برایتان بگذارم و یک کنترلر هم برای این کار معرفی کنم.
    ممنون حتما منتظر می مونم اگه زحمتی برای شما نباشه...

مشکل از من بود، هواسم نبود که #C کار میکنید، کد فوق برای VB.Net بود و گرچه در ذات هر دو با هم برابر هستند، ولی در این موارد خاص اختلاف در نام namespace های پیشفرض دارند و #C از نام My استفاده نمیکند.
    کد:
    بله درست می گین ولی من وقتی از این
    کد:
    استفاده می کنم و می خوام مقدار دهی کنم می گه که read only هست و نمی شه مقدارش رو تغییر داد!!!

من database رو attach کردم و به صورت دستی اون connection string داخل project->settings رو تغییر دادم و درست کار کرد و داخل دیتابیس attach شده تغییرات رو انجام داد و الان تقریبا فقط مشکلم set کردن این connection string از طریق کد شده...

بازم از راهنمایی و حوصلتون ممنونم....
    Last edited by ngooran; 25-07-2008 at 23:40.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    استفاده می کنم و می خوام مقدار دهی کنم می گه که read only هست و نمی شه مقدارش رو تغییر داد!!!
    به همان بخش Settings بروید و آیتم مورد نظر را انتخاب کنید و در پالت Properties خصیصه Scope را به User ست کنید.

ضمناً کلاینتت ها نیاز به نصب SQLServer ندارند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام...
    ممنونم از پاسختون...
    رفتم دیدم ولی نمی شه که اونو از application تغییر داد ! اصلا enable نیست توی properties window !
    بازم ممنون...

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    میبخشید طول کشید ....
    در عوض نمونه کنترلری را که خودم شخصاً برای برنامه هایم را هم درست کرده بودم برایتان گذاشتم.
    یعنی نمونه جاری دو پنجره option دارد!
    یکی ساده و کدش همانجا موجو است، که میتوانید خودتان متوجه شوید و تکمیلش کنید.

دومی از کنترلر موجود در dll استفاده میکند، این کنترلر بسیار کامل است و کاملاً شبیه نمونه بومی ADO است و البته هر بخشش قابلیت Visible دارد، که اتفاقاً در کد نمونه دو پخش Provider و Attach مخفی شده، تا نمونه ساده تر به نظر برسد (خواص ShowXXXXX را دستکاری کنید تا متوجه شوید.)، قابلیت چند زبانی هم دارد.
    در اصل این را فقط برای خودم ساخته بودم، و تا حال هم در اینترنت و به این صورت پک dll عرضه اش نکرده بودم.

متاسفانه وقت نکردم، #C اش را درست کنم و این نمونه VB است، ولی حتماً تا فردا شب نمونه #C اش را هم میگذارم.
    ولی بد نیست فعلاً نگاهی بیاندازید، اگر کد را هم متوجه نشدید، حداقل exe اش را میتوانید ببینید...

rapidshare.com/files/133178624/SqlConnectionString.zip

رفتم دیدم ولی نمی شه که اونو از application تغییر داد ! اصلا enable نیست توی properties window !
    متوجه شدم مشکل کجاست، چون من خودم زیاد از امکانات TypedDataSet استفاده نمیکنم، برای همین تا حال هم به همچین مشکلی برنخورده بودم!!!!
    چون شما از DataAdapter های موجود در TypedDataSet استفاده میکنید و چون این DataAdapter ها یا باید ConnectionString مستقیم داشته باشند یا از Settings تغذیه شوند، برای حالتی که نیاز به کمترین میزان تغییرات باشد، پیشنهادم این است:
    شما یک Item دیگر از نوع String به Settings اضافه کنید، که این ایتم وظیفه Save و نگه داری طولانی مدت ConnectionString را بر اهده دارد (چه معمولی و چه اگر خواستید رمزگذاری شده برای از دست نرفتن password و...)، بعد هر زمان برنامه اجرا میشود در مراحل اولیه، مقدار این Item جدید را در Item اصلی که DataAdapter ها به آن وصل هستند، میریزید.
    با دستور زیر میتوان به صورت موقت و تا زمانی که برنامه اجرا میشود مقدار یک item از نوع application را دستکاری کرد.
    کد:
    این کار یک مزیت دیگر هم بجز کمترین دستکاری کد دارد و آن در لحظه ای است که کاربر در پنجره تنظیمات ConnectionString را تغییر میدهد و شما نظیر آن، فقط آیتم String که مسئول Save است را ویرایش میکنید، تا برنامه دچار دوگانگی نشود، و اگر در جای دیگر Connection ای باز است، برنامه همچنان با ConnectionString قبلی کار کند تا اجرای بعدی ...

نگران نشوید... با نمونه #C که فردا میگذارم، نمونه کد فوق را هم میگذارم.
    Last edited by _H2_; 29-07-2008 at 02:05.

10. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام...
    من واقعا نمی دونم چطور باید از شما تشکر کنم... واقعا ممنونم
    در ضمن من تونستم که sql server رو تنظیم کنم تا به صورت remote کار کنه و با دستکاری connection string به صورت دستی از project->settings از یک کامپیوتر دیگه داخل شبکه با دیتابیس attach شده در کامپیوتر دیگه کار کنم... ممنون...
    در مورد این روشی که گفتین هم انجام می دم و خبرش رو بهتون می دم
    بازم ممنون...
    یه چیزیم بگم؟!
    با عرض شرمندگی از rapidshare نتونستم download کنم...
    ممنون از لطفتون... منتظر کدتون هستم

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    با عرض شرمندگی از rapidshare نتونستم download کنم...
    من الآن تست کردم، فقط کافیست javascript مرورگر فعال باشد و روی دکمه Free User کلیک کنید، دانلود میشود!؟

ولی چشم، شب نمونه #C را از هاست خودم میگذارم.
    مجدداً عضر خواهی میکنم که طول کشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •