تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 43

نام تاپيک: صدای زیاد فن سی پی یو.

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

الان رفتم هرچی باهاش ور رفتم نشد هنوز صدا میده.
    آیا ممکنه روغن چرخ که زدم خراب شده باشه؟
    فن استوک amd جایی هست؟اگه نه ارزون ترین فنی که میشه خرید چنده؟

آخر فروم باز Mehran-King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

11

الان رفتم هرچی باهاش ور رفتم نشد هنوز صدا میده.
    آیا ممکنه روغن چرخ که زدم خراب شده باشه؟
    فن استوک amd جایی هست؟اگه نه ارزون ترین فنی که میشه خرید چنده؟
    پس به احتمال زیاد یا روغنت بیش از اندازه بوده! و یا اینکه سی پی یوتون مشکل داره

یه سوال میتونی وارد سیستم عامل بشی دیگه؟ میتونی مثلا یه بازی یا چیزی که سی پی یو زیادی مصرف کنه ، وارد اون بشی؟ بعد بگو اون موقع چقدر صدا میده؟

در ضمن در حالت معمولی ببین صداش زیاده یا وقتی وارد بازی یا هرچیزی که سی پی یو زیادی مصرف میکنه میشی زیاده یه تست بگیر بعد نتیجشو بهم بگو
    در ضمن فن تون هم بهتره بروزش کنین...
    فن ارزان قیمت باشه بی کیفیت هم میشه داداش به نکات زیر هم توجه کنی بد نیست

همان‏طور که به فصل تابستان نزدیک می‏شویم، علاوه بر افزایش دمای محیط خارج، دمای هوای محیط داخل منزل یا محیط کار نیز افزایش می‏یابد. به تناسب همین تغییرات دمای داخل کیس سیستم نیز افزایش می‏یابد. امروزه بسیاری از کارشناسان IT معتقدند که خنک کردن قطعات کیس به افزایش کارکرد و طولانی شدن عمر قطعات کمک شایانی می‏کند. یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در سیستم‏های رایانه‏ای و حتی سرورها فن‏ها می‏باشند که اهمیت زیادی در خنک‏سازی و تهویه سیستم دارند. در این ترفند به معرفی 6 راهکار برای تهویه مطبوع محیط داخل کیس می‏پردازیم.

1- هر هفته درب کیس خود را باز کنید و تمامی فن‏ها، بویژه فن CPU را تمیز و گردگیری کنید.
    2- هرگز با جاروبرقی و وسایل مشابه فن‏ها را تمیز نکنید، این کار باعث می شود فن‏ها با سرعت به چرخش درآیند و سبب گرم شدن ناگهانی موتور فن شده و از عمر مفید آن بشدت می‏کاهد و حتی ممکن است فن دیگر کار نکند. شما می‏توانید از دستمال با چند قطره آب برای تمیز کردن استفاده کند.
    3- اگر کیس شما دارای جایگاه‏‏های ویژه فن است، فن را به این جایگاه‏ها اضافه کنید. با نگاه کردن به اطراف کیس خواهید دید که جاهای خالی برای نصب فن وجود دارد یا خیر. همچنین جعبه‏های کیس انواع مختلفی دارند که شما می‏توانید برای تهویه بهتر از کیس‏هایی که جایگاه فن بیشتری دارند استفاده کنید.
    4- اگر قصد خرید فن برای قطعاتی نظیر CPU ،Power، کارت گرافیک و جعبه کیس را دارید (ترفندستان) از فروشنده بخواهید یک فن با دور چرخش بالا و پره‏های زیاد به شما بدهد. این فن‏ها به خاطر سرعت و پره‏های بیشتر در افزایش تهویه مطبوع به شما کمک خواهند کرد. همچنین چند سالی است که فن‏های آبی دربازار یافت می‏شود که کمی گران قیمت هستند، اگر از نظر مالی مشکلی ندارید پیشنهاد می‏کنیم از این فن‏ها استفاده کنید تا دما را به حداکثر کاهش دهند.
    5- با کوچکترین صدای فن‏ها، سریعاً چک کنید چه مشکلی پیش آمده که سبب ایجاد صدا شده است. بیشترین عوامل صدا به دلیل تماس فن‏ها با یک شئ خارجی مثل کابل‏ها، گرد و خاک شدید دور فن و یا نیم‏سوز شدن فن‏ها می‏باشد.
    6- فن CPU یکی از مهم‏ترین و حساس‏ترین فن‏های کیس است. سرعت و راندمان دمای CPU و مادربورد سیستم خود را از تنظیمات BIOS سیسم دنبال کنید. همچنین اگر احساس می کنید سیستم بدون دلیل Reset می‏شود و یا پی‏در‏پی هنگ می‏کند و یا کند عمل می کند ابتدا فن CPU را با توجه به توضیحاتی که داده شد چک کنید.

3. 2 کاربر از Mehran-King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

پس به احتمال زیاد یا روغنت بیش از اندازه بوده! و یا اینکه سی پی یوتون مشکل داره
    سی پی یو که فکر نکنم مشلی داشته باشه.
    یه سوال میتونی وارد سیستم عامل بشی دیگه؟ میتونی مثلا یه بازی یا چیزی که سی پی یو زیادی مصرف کنه ، وارد اون بشی؟ بعد بگو اون موقع چقدر صدا میده؟
    آره میشه.من با پرایم95 نیسم ساعت تست گرفتم خوب بود.ببینید صدا صدای چرخش زیاد نیست.انگار با یه چیزی درگیره.داره بهش کشیده میشه.
    ادیت:فن رو با دست هم میچرخونم همین طوریه!!! یعنی همین صدا رو میده!

عملا هیچ کشل خاصی ندارم فقط صدای زیاد.
    حالا فن AM3 Stock هست جایی؟اگه نیست ارزون ترین فنی که بی کیفیت نباشه و بشه خرید چیه؟

آخر فروم باز Mehran-King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

سی پی یو که فکر نکنم مشلی داشته باشه.

آره میشه.من با پرایم95 نیسم ساعت تست گرفتم خوب بود.ببینید صدا صدای چرخش زیاد نیست.انگار با یه چیزی درگیره.داره بهش کشیده میشه.
    ادیت:فن رو با دست هم میچرخونم همین طوریه!!! یعنی همین صدا رو میده!

عملا هیچ کشل خاصی ندارم فقط صدای زیاد.
    حالا فن AM3 Stock هست جایی؟اگه نیست ارزون ترین فنی که بی کیفیت نباشه و بشه خرید چیه؟
    خب خودتون دارین میگین دیگه لازم نیست من تکرار کنم
    بهتره یدونه جدیدشو بخرین شاید باشه بی کیفیت... باز خراب میشه ها!!!...

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دوست من فنت خراب شده حالا معلوم نیست به چه علتی روغنی که ریختی غلظتش زیاد بوده حالا هرچی
    یک فن استوک نو برو بخر هست تو بازار قیمتی هم نداره

تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

هست فن استوک نو؟اگه هست عالیه.
    فکر نکنم شمکل از روغن باشه.چون به بقیه ی قطعات چند وقت پیش زدم چیزی نشد.حالا شاید جدیدا خراب شده.
    شما سایت اینترنتی میشنساید که خمیر Artic silver 5 یا Tuniq Tx4 رو داشته باشه و اینترنتی بفرسته؟
    در ضمن روعن مخصوص این کارا نیست؟؟؟!!!!

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

هست فن استوک نو؟اگه هست عالیه.
    فکر نکنم شمکل از روغن باشه.چون به بقیه ی قطعات چند وقت پیش زدم چیزی نشد.حالا شاید جدیدا خراب شده.
    شما سایت اینترنتی میشنساید که خمیر Artic silver 5 یا Tuniq Tx4 رو داشته باشه و اینترنتی بفرسته؟
    در ضمن روعن مخصوص این کارا نیست؟؟؟!!!!
    بله نوش هست تو بازار
    سایتی سراغ ندارم
    بله خمیر خوب تو دمای سی پی یو تاثیر داره

تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

مثلا یه خمیر مترفه ی بی نام با خمیر actic silver5 چقدر تفاوت داره؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

مثلا یه خمیر مترفه ی بی نام با خمیر actic silver5 چقدر تفاوت داره؟
    خمیری که من برای اورکلاک استفاده میکنم برام تا 12 در جه تاثیر داشت یک سرنگ گرفتم 6000 تومن zp-360

11. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

بسیار خب ممنون.
    فقط 1 سوال هم دارم گفتم دیگه تاپیک جدا ندم
    برای گیمینگ تایمینگ رم باید بالا باشه یا پایین؟و اینکه فرکانسش چقدر تاثیر داره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •