تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا می توان ابراز شادی را جرم در نظر گرفت؟

راي دهنده
57. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

16 28.07%
  • خیر

41 71.93%
صفحه 2 از 17 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 167

نام تاپيک: شادی | Happiness

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سئوال نظرسنجیت انحرافیه برادر.
    نوشتین آیا می توان ابراز شادی را جرم در نظر گرفت؟

بله اگر ابراز شادی در میان یک مشت روانی افسرده که یکی از نمونه های شادیشون آوردن حیوانات وسط خیابان و بریدن سر و گردنشون به عنوان عید و بعدش هلهله کردن از پاشش خون رو آسفالت هست، نه تنها ابراز شادی غیر از این شیوه های مرسوم جرمه، بلکه باید مجازاتی فراتر از حد تصور هم برای اون جرم برید، مثل همون مجازات های معروف تا ابدالدهر تو چاله مار و عقرب و آتش انداختن !!!
    .
    .
    .
    یک لطیفه هم بگم برای اینکه دیگه همه چیو سیاه نبینیم:

میگن پلیس لس آنجلس بزرگ گفته اگر از این به بعد هرکس تو ماشین یا پشت بام برقصه کمتر از 2 ساعت دستگیر میشه.
    عزیزان مقیم لس آنجلس، اگر ماشینتون رو دزدیدن به 110 اونجا زنگ بزنین، بگین چند نفر ماشینم رو دزدیدن و توش دارن قر میدن، 2 ساعته براتون پیداش میکنن.

2. 6 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

از دیدگاه خودتون بگید، کاری با جامعه پلیس لس آنجلس و اتفاقات اخیر نداشته باشید.

این نظر سنجی بیشتر جنبه عقیده شخصی داره. فقط و فقط با این پیش فرض که نوع ابرازی که مد نظر هست آسیبی به کاسایمیزنه.
    ابراز شادی که آسیبی به کسی نمیزنه، خوب پس میشه یه طور دیگه جواب داد، مثلا همین گروه هبی که همین مدتی قبل یه کلیپ دادن توش رقصیدن و خوندن، کارشونه برای شادی بود و این قابل تحسینه، اما این کارشون مغایر با قانون اساسی کشور بود، و اینکه تو ایران رعایت حجاب الزامیه و تو این کلیپ نه تنها حجابی نبود، بلکه رقصیدن هم بود و اگه توسط نیروی انتظامی دستگیر نمیشدن تعجب داشت،
    باز هم جواب میشه بله، چون از نظر من شادی به کسی هم آسیب نرسونه، اگه مغایر با قانون اساسی یه کشور باشه، جرم محسوب میشه.
    حالا رقصیدن همچین بی آسیب هم نیست، مشکلات و انحرافات روحی و روانی برای بعضی ها که نگاه میکنند. ( شوخی )

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

اونوقت دیگه بچه ها نباید تو کوچه ها بخندن و بازی کنن چون آسیب روانی به بچه باز ها وارد میشود

5. 13 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

از دیدگاه خودتون بگید، کاری با جامعه پلیس لس آنجلس و اتفاقات اخیر نداشته باشید.

این نظر سنجی بیشتر جنبه عقیده شخصی داره. فقط و فقط با این پیش فرض که نوع ابرازی که مد نظر هست آسیبی به کسی نمیزنه.
    این مسئله ای هست که بدون در نظر گرفتن جامعه نمیشه نظر داد وگرنه منظور از عقیده شخصی باز میشه همون نظرات تئوریکی لای کتاب ها و بدون کاربرد.

انگار بنده از شما بپرسم آیا غذا خوردن به عنوان اولین حق طبیعی انسان ایراد داره؟

اگر تو یک جامعه مدرن که یک ماه از سال رو هیچی نمیخورن تا پاک باشن!! بله غذا خوردن جلوی اونا ایراد داره باید بری تو پستو غذا بخوری.

ابراز شادی هم بسته به اون جامعه ای که توش هستیم اگر در راستای آنچه اکثریت شادی میپندارند نباشد بله جرم هست.

مگر اینکه بازم تو پستو شادی رو انجامش بدم و وقتی هم تو پستو شادی کردم منتشرش نکنم تا این جامعه ببینه تو پستو برای خودم یک شادی غیر متعارف انجام میدم.

صحبت کردن در مورد جرم بودن یا نبودن یک عمل بدون در نظر گرفتن قضاوت یک جامعه کاملا بی معنا هست.

انگار کسی که تنها تو جنگل زندگی میکنه ازخودش بپرسه لخت مادرزاد بودن جرمه یا جرم نیست !!!!

7. 7 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

من هم نظرم اینه که این امر نسبی هست باید سنجیده بشه در کدوم موقعیت منظوره!بخاطر همین نمیتونم به نظرسنجی جواب قاطعی بدم
    خب مثلا رقصیدن هم اگر درمکان مناسبش باشه خیلی هم خوبه چرا بد باشه؟ ولی طوری که خلاف عرف و مغایر با قوانین اجتماع باشه(در ملا عام) اونوقت درست نیست و از نظر من جرم هست!
    حالا این مثال رو میشه به کل تعمیم داد در واقع هر نوع شادی که برخلاف قوانین حاکم برجامعه نباشه کاملا هم اصولی و خوب میباشد و غیر آن جرم (از دید من البته)

9. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

این نظر سنجی بیشتر جنبه عقیده شخصی داره. فقط و فقط با این پیش فرض که نوع ابرازی که مد نظر هست آسیبی به کسی نمیزنه.
    ایا یک شخص که از لحاظ روانی در وضعیت نرمال به سر میبره میتونه بگه که شادی که به کسی اسیبی نمیرسونه میتونه جرم باشه ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

طوری که خلاف عرف و مغایر با قوانین اجتماع باشه(در ملا عام) اونوقت درست نیست و از نظر من جرم هست!
    یک سوال دارم ..معمولا تو عروسی ها جلوی ماشین عروس و تو خیابون میگیرند و می رقصند جلوی ماشین عروس ایا این جرم هست ؟ ( حالا بحث خلاف قوانین راهنمایی رانندگی به کنار )
    مگر غیر از این هست که شخصی که از دور ماجرا رو میبینه دیدن این وضعیت سبب تغییر روحیه و نشستن لبخند روی لبان شخص میشه ؟ چرا باید مساله که باعث خنده و شادی هست جرم باشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

اولا دوباره از دوستان خواهش می کنم بحث رو به حاشیه نکشید
    دوما صحبت از گروه happy شد و رقص و شادی و از این جور چیز ها شد.به نظر من رقص و پایکوبی که با شادی همراه باشد چیز بدی نیست اما به شرطی که این شادی ها نتیجه عکس ندهد.اینکه در قوانین ایران و یا در جاهای دیگه حد و مرز شادی چیه رو کاری ندارم.

مثلا در اپاراتمانی خانواده ای دارند می رقصند ولی اون قدر محکم پایکوبی می کنند که باعث ازار همسایه ها میشه.کار رقصیدن مسئله بدی نیست اما به شرط اینکه باعث ناراحتی و رنجش و اسیب نشه و در کل نتیجه عکسی نده.یا مثلا در یک عروسی همه ی مشروب خوردند و مختلط هست با توجه به اینکه انسان خیلی موجود سستی هستش (چه غربی و چه شرقی) یک دفعه اون مرد مست شده و قصد نگاه ها و اعمال ناپاک رو داره.خب ثمره این جور شادی ها یه چیز دیگه ای هست.ببینید اگر فرض رو بر این بگیریم(که البته یک فرض محال است) که انسان ها از مقابل همدیگه عریان عبور کنند و هیچ تعدی به همدیگه نکنند و جامعه سالم باشه اون وقت به نظر من نباید جلوی عریان شدن انسان ها رو گرفت!!!!!!! ولی این واقعا فرض محال است. و چنین چیزی با طبیعت انسان همخوانی نداره.خیلی از خانواده ها هستند که تو جشن ها می رقصند(البته نه در حد پارتی و تنها در حد یک جشن و پایکوبی ساده مانند مراسم های عروسی که در تالار ها و در خانه(که البته در قدیم بیش تر اینگونه بود)به طور معمول وجود دارند) و از اون جا که افراد اون خانواده افراد با فرهنگی هستند اتفاق خاصی معمولا نمیفته و همه از این گونه جشن ها لذت می برند.اما کل جامعه که افراد بافرهنگی نیستند پس نباید چنین شادی هایی رو با اجنبی شریک شد.یا یک زن و شوهری در بعضی شادی ها فقط باید با همدیگر شریک باشند و نباید این شادی ها به بیرون شرکت داده بشه!!!!و در کل شادی لذتی است که نه باعث صدمه رسیدن به فرد و نه باعث صدمه رسیدن به جامعه می شود

13. 2 کاربر از رضاس1000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

بله اگر ابراز شادی در میان یک مشت روانی افسرده که یکی از نمونه های شادیشون آوردن حیوانات وسط خیابان و بریدن سر و گردنشون به عنوان عید و بعدش هلهله کردن از پاشش خون رو آسفالت هست، نه تنها ابراز شادی غیر از این شیوه های مرسوم جرمه، بلکه باید مجازاتی فراتر از حد تصور هم برای اون جرم برید، مثل همون مجازات های معروف تا ابدالدهر تو چاله مار و عقرب و آتش انداختن !!!
    خود همین قربانی کردن هم باید از روی فرهنگ اجنماعی بالا انجام بشه.مثلا گوسفند رو در مکانی قربانی می کنند که خون گوسفند تمام محله و مکان رو به کثافت می کشه و در مسیر رفت و امد قرار می گیره.اما چیزی که متوجه نشدم ایا به نظر شما کسانی که گوسفند قربانی می کنند انسان های روانی هستند؟؟؟!!!!!!

15. این کاربر از رضاس1000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

یک سوال دارم ..معمولا تو عروسی ها جلوی ماشین عروس و تو خیابون میگیرند و می رقصند جلوی ماشین عروس ایا این جرم هست ؟ ( حالا بحث خلاف قوانین راهنمایی رانندگی به کنار )
    دقیقا یکی از مسائل مهم جنبه قواعد راهنمایی و رانندگی هست . اختلال در عبور و مرور خیلی و خیلی ایراد داره.
    مگر غیر از این هست که شخصی که از دور ماجرا رو میبینه دیدن این وضعیت سبب تغییر روحیه و نشستن لبخند روی لبان شخص میشه ؟ چرا باید مساله که باعث خنده و شادی هست جرم باشه
    بله کسی که از دور می بینه یک لبخندی به لب هاش میشینه اما کسی که از نزدیک می بینه و می بینه که مزاحم رفت و امدش شده یک فحشی هم به مراسم میده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •