تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: بهترین صبحانه چیست؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

چند سالی هست که هر صبح دارم پنیر گردو میخورم و هفته ای دو بار تخم مرغ و ماهی یک بار اش و سالی یک بار کله پاچه

دیگر از این غذاها خسته شدم

داره خودمونی میشه moza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

برنج یکی از اجزای سالم رژیم غذایی می باشد و به هیچ عنوان نباید این غذا را از رژیم حذف نمود. برنج منبع غنی کربوهیدرات های پیچیده و فاقد سدیم و کلسترول می باشد. برنج کالری کمی دارد و فاقد چربی می باشد. سه چهارم لیوان برنج، حدود 160 کالری انرژی دارد.
    برنج غذایی است که در تمام دنیا شناخته شده است. به طور میانگین، مردم آسیا سالانه 90800 تا 181600 گرم برنج مصرف می کنند. آمریکایی ها سالانه 90800 گرم برنج مصرف می کنند.
    مردم آسیا به دلیل مصرف زیاد برنج، غذاهایشان دارای چربی اشباع کمتری می باشد، زیرا افزایش مقدار برنج و کاهش مصرف گوشت، به کم مصرف کردن چربی های اشباع کمک می کند.

فواید مصرف برنج

6 بار در هفته، مصرف غلات و یا دانه های سبوس دار( مانند برنج قهوه ای) برای خانم های یائسه ای که دارای کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیگر نشانه های بیماری قلبی هستند، بسیار مهم و مفید می باشد.
    برنج برای افرادی که دچار سوء تغذیه شدید می باشند، بسیار مفید است.
    مصرف برنج موجب کاهش تری گلیسیرید خون و کاهش فشار خون می گردد.
    برنج موجب افزایش مقاومت نسبت به انسولین می شود و برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.
    تفاوت بین برنج قهوه ای و سفید تنها در رنگ آنها نیست. دانه کامل برنج دارای چندین لایه می باشد. اگر فقط یک لایه خارجی آن را برداریم، آنچه نامیده می شود، برنج قهوه ای است. در اثر این فرایند کمترین تخریب در مواد مغذی برنج حاصل می شود.
    برنج یکی از منابع اصلی "ویتامین "B1 یا "تیامین" می باشد. این ویتامین در سبوس برنج وجود دارد. پس می توان گفت، برنج سفید فاقد این ویتامین است. ولی برنج قهوه ای دارای این ویتامین است. هنگامی که این ویتامین در بدن کم شود، بیماری "بری بری" به وجود می آید. این بیماری بر قلب و اعصاب اثر می گذارد. کمبود ویتامین B1 دارای علائم دیگری از جمله ضعف، ادم، خستگی، کاهش اشتها و تهوع نیز می باشد. افرادی نیز در اثر این بیماری از دنیا رفته اند.
    برای جبران کمبود ویتامین B1 می توان از منابع دیگر این ویتامین از قبیل: سبوس برنج، آجیل، نخود فرنگی، لوبیا، نان، جوانه گندم ، پرتقال و غلات سبوس دار استفاده کرد.
    کاهش وزن با برنج
    بر اساس مطالعات به دست آمده، افرادی که غلات را به شکل سبوس دار(یا بدون اینکه فرایندی روی آنها صورت گرفته شده باشد) مصرف کنند، کاهش وزن در این افراد مشهود می باشد. پس برای لاغر شدن به خود زحمت ندهید، بلکه برنج قهوه ای مصرف کنید.
    تحقیقات نشان داده است که غذاهایی که دارای "شاخص گلیسمی" کمی هستند، نسبت به غذاهایی که دارای چربی کمی می باشند، موجب کاهش وزن بیشتری می شوند. همچنین احساس گرسنگی در افرادی که از غذاهای گروه اول مصرف می کنند، نسبت به کسانی که از غذاهای گروه دوم مصرف می کنند، بسیار کمتر است.
    غذاهایی که دارای شاخص گلیسمی کمی می باشند، شامل کربوهیدرات هایی می باشند که به سرعت جذب نمی شوند، از قبیل: برنج، نان گندم سیاه و دیگر غلات و دانه ها.
    برای کاهش وزن بهتر است برنج را با مقدار کمی نمک بپزید. نمک باعث افزایش اشتها می شود، اما نباید حذف شود .
    کاهش مصرف نمک در غذاها باعث کاهش بسیاری از بیماری ها می گردد. از جمله کاهش: کلسترول، فشار خون، اندازه قلب و وزن. همچنین نمک کم در غذا باعث کاهش استفاده از دارو درمانی می گردد.
    برای کاهش وزن با برنج، فعالیت بدنی و ورزش را فراموش نکنید .
    بیایید به همگان آموزش دهیم که برای کاهش وزن نباید برنج را کنار گذاشت.
    منم فکر کنم با این همه خاصیت برنج ، بهتره اونو در موقع صبح استفاده کرد چونکه در اون ساعات بیشترین انرژی رو آدم لازم داره مخصوصا برای بچه مدرسه ای ها .
    سر صبح فقط رشتیا پلو میخورن
    منظورت از فقط چیه ؟؟؟
    من اهل اصفهان هستم و اکثر روزهای هفته روزم رو با چلوکباب و مرغ پلو و این چیزا شروع می کنم . اونوقت چطور شما این حرف رو میزنید ؟
    مگر اینکه خودتون اهل اونجا باشید و این چیزا رو بدونید .

3. این کاربر از moza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه DAVOOD24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

دو قاشق عسل توی چاییت حل کن که شیرین هم بشه با کره یا پنیر بزن به بدن .به هیچ وجه از سوسیس کالباس و برنج در وعده صبحانه استفاده نکن . مهمترین وعده در روز صبحانه است .

5. این کاربر از DAVOOD24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

صبحانه ای که ترکیبی از کربوهیدرات ها و چربی باشد بهترین نوع صبحانه است.
    به عنوان مثال 1 لیوان شیر و تخم مرغ با کمی کره و چای و نان بهترین ترکیب صبحانه است.

7. این کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    مقر گشتاپو

پيش فرض

من روزي 100 گرم بادم هندي با صبحانه ام ميخورم خيلي بهم انرژي ميده البته يه تيكه شكلات خالص هم ميخورم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

نون و پنیر سبزی
    نون و پنیز و گردو
    نون و پنیز گوجه
    نون و عسل
    تخم مرغ ساده
    املت
    حلیم
    آش
    همین چیزا
    کره و خامه و ... چربی آدم رو میبره بالا و نمیشه مصرف کرد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

منم فکر کنم با این همه خاصیت برنج ، بهتره اونو در موقع صبح استفاده کرد چونکه در اون ساعات بیشترین انرژی رو آدم لازم داره مخصوصا برای بچه مدرسه ای ها .
    آره اتفاقا منم يه مدت بود هرروز صبح برنج ميخوردم چون بايد از خونمون تا كرج رو ميرفتم و اونجا تا ساعت 2 بعدازظهر از غذا خبري نبود و همش فقط بايد كار ميكردم .
    خوردن مثلا همين مرغ و پلويي كه شما گفتين منو تا اون موقع سير نگه ميداشت .
    اما منم فكر نكنم خوردن غذاي سنگين در اول صبح كار درستي باشه

داره خودمونی میشه moza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

من در اصل صبحا یک قاشق عسل داخل لیوان شیر حل می کنم و یک نون و پنیر و پیاز و کوجه رو درست می کنم و یه تخمه مرغ هم با کره محلی تبریز درست می کنم و می ندازم و نوشه جان می کنم اگه بعضی وقت ها هم حالی باشه میرم کله پاچه ای یه مغز و زبون و یه اب گوشت می زنم به تن حالی ببریم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

صبحها نهار قوی بخورید واسه شامتون! کره پنیر گردو عسل بسکوییت ساقه طلایی، گوگل ، شیر چای شیر کاکایو شیر موز شیر خرما شیر موکا شیر طالبی شیرتوت فرنگی شیر خرما، و... اما به شخصه پیشنهاد میکنم چای و پنیر و گردو بخورید
    Last edited by maziarb; 28-01-2011 at 23:23.

در آغاز فعالیت سرور همتون's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بچه ها من یه قاشق روغن کرمانشاه رو میریزم رو کلوچه با پیاز و کمی جوهرلیمو به جای نمک با یه لیوان آبقوره میخورم تا آخر روز شارژم
    به شما هم توصیه میکنم برنج و سوسیس و از اینجور چیزا نخورید .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •