تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 42

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک AMD 1055T

آخر فروم باز djmd's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خوب تا اینجا 3300 استیبل ... فقط به CPU ولتاژ دادم اونم حدود 0.050 تا و خوب مشکل خاصی هم نداره : شاتهای مربوطه :

و اما ازینجا به بالا رو دیگه تا حالا نتونستم استیبل کنم ... نمی دونم شاید باید قسمتهای دیگه رو هم ولتاژ خور کنم ؟؟!؟! ... اگر باید ولتاژ بدم دیگه چه قسمتهایی رو باید ولتاژ داد ؟
    ازونجایی که هر دو رمهای 1333 استفاده می کنیم ... شما می تونید کانفیگ 3500 خودتون رو واسم قرار بدین منم امتحان کنمش ؟
    رو 3414 یه چندباری اومد بالا و تو ویندوز چندتا تست گرفتم ok بود , ولی وقتی رفتم رو 3500 کار کنم و موفق نشدم خواستم برگردم به 3414 دیگه بالا نمی اومد ! و مجبورا برگشتم رو همین 3300 ...
    (راستش اون مطلبو هنوز مطالعه نکردم و تا اینجا با تجربیات گذشتم آورکلاک کردم)
    Last edited by djmd; 01-09-2010 at 03:32.

داره خودمونی میشه shadow666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

آقا باز خوبه که از پایین داری شروع میکنی بیای تا بالا. برعکس من از 4 شروع کرده بودم! باید بگم مشکلات تو رو نداشتم. مثلا با fsb286 و HT,NB 2000 , cpu-v1.5 بعد از 1 ساعت برام ارور میداد.
    راستی واسه استیبل که پرایم 95 میذاری دیگه؟؟
    3.5 من اینه.بدون مشکل 24\7 داره برام کار میکنه

از تجربیات بقیه هم میخوای استفاده کنی این لینک رو نگاه کن

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. این کاربر از shadow666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

آقا باز خوبه که از پایین داری شروع میکنی بیای تا بالا. برعکس من از 4 شروع کرده بودم! باید بگم مشکلات تو رو نداشتم. مثلا با fsb286 و HT,NB 2000 , cpu-v1.5 بعد از 1 ساعت برام ارور میداد.
    راستی واسه استیبل که پرایم 95 میذاری دیگه؟؟
    3.5 من اینه.بدون مشکل 24\7 داره برام کار میکنه

از تجربیات بقیه هم میخوای استفاده کنی این لینک رو نگاه کن

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    آره تست با همون تست می گیرم ولی خوب اکثر موفع ها از نحوه کار کردن سیستم هم میشه فهمید استیبل هست یا نه ...
    من دقیقا طبق تصاویری که دادی تنظیم کردم دو تا بوق بلند کشید !!
    نمی دونم واسه چی اینطوری میشه اکثر تنظیمات سایرین هم واسه خودم ست می کنم همینطوری میشه ... مطمئن هستی که به جز cpu به چیزه دیگه ای ولتاژ نمیدی ؟ دلیل منطقیش چیه به نظرت که با همین تنظیمات شما واسه من بالا نمی یاد ؟
    در ضمن اگر ضریب رم رو کمتر کنم بزارم رم رو 1000 بالا میاد ولی تو لودینگ ویندوز 7 یهو بلو اسکرین میشه .. اصلا با هرجایی ور رفتم درست نشد که نشد .. نظری نداری ؟

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوتا بوق بلند برای رمه. تنظیماتش رو اتو باید بذاری. واسه هر سیستم فرق میکنه. حتی اورکلاک دو تا سی پی یو مشابه هم فرق میکنه. باید سیستمت رو بشناسی قشنگ.

اولین کاری که به نظرم بهتره بکنی اینه که همه چیز رو بذاری حالت اولیه. شروع کنی بالاترین مقداری که باس اسپید سیستمت میتونه بگیره رو پیدا کنی. سعی کنNB , HT رو کمتر از 2000 نگه داری. مقدار سی پی یو و رم هم به دیفالت باشه. کم کم مقدارش رو زیاد کن تا سیستمت unstable بشه. از اون مقدار میتونی بفهمی که سیستمت تا چقدر میتونه بهت جواب بده.
    وولتاژ هم بهتره همه رو نرمال بمونن. سی پی یو هم 1.4-1.42 باشه.
    یه کاغذ قشنگ بردار و تمام آزمایشایی که میکنی رو بنویس. اینجوری بعد یکی دو روز دستت میاد رفتار سیستمت چطوره.بعدش آزمایش آزمایش تا بفهمی چطور میشه. موفق باشی!!

6. این کاربر از shadow666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوتا بوق بلند برای رمه. تنظیماتش رو اتو باید بذاری. واسه هر سیستم فرق میکنه. حتی اورکلاک دو تا سی پی یو مشابه هم فرق میکنه. باید سیستمت رو بشناسی قشنگ.

اولین کاری که به نظرم بهتره بکنی اینه که همه چیز رو بذاری حالت اولیه. شروع کنی بالاترین مقداری که باس اسپید سیستمت میتونه بگیره رو پیدا کنی. سعی کنNB , HT رو کمتر از 2000 نگه داری. مقدار سی پی یو و رم هم به دیفالت باشه. کم کم مقدارش رو زیاد کن تا سیستمت unstable بشه. از اون مقدار میتونی بفهمی که سیستمت تا چقدر میتونه بهت جواب بده.
    وولتاژ هم بهتره همه رو نرمال بمونن. سی پی یو هم 1.4-1.42 باشه.
    یه کاغذ قشنگ بردار و تمام آزمایشایی که میکنی رو بنویس. اینجوری بعد یکی دو روز دستت میاد رفتار سیستمت چطوره.بعدش آزمایش آزمایش تا بفهمی چطور میشه. موفق باشی!!
    فکر کنم cpu من از بدترین نوع batch باشه ... روی 3400 ..
    HT , NB : 2187
    cpu V : 1.40
    NB V : 1.3
    CPU PPL : 2.6
    Ram V : 1.530
    پرایم 25.11 نسخه 32bit
    تو پرایم بعد از 3 دقیقه کورها شروع می کنن به سقوط کردن یکی پس از دیگری با فاصله ی 2 3 دقیقه ای ...
    نظرت چیه ؟ وقتی پرایم این ارور رو میده دقیقا یعنی چی ؟ سیستم طبیعی کار می کنه و هنگ منگ تو کارش نیست نیم ساعت کرایسیس و 1 ساعت بتلفید زدم هیچ لگی و هیکاپی .. هیچی نزد !
    به نظرت کدوم یکی از ولتاژهای بالا اضافی هست و نبود هم نبود ؟
    - روی کلاک های /3500 / 3700 /3600 ضریبهایی که رم دو تا بوغ بلند رو نزنه رو پیدا کردم ولی با هرچی بالا پایین کردن هیچی تصویر نمیده و رسیت میشه می رو حالت اول ...
    آقایون مدیران و همکاران و سایر دوستان خواهشا اگر مطلبی چیزی به ذهنشون میرسه یا کارکردن راهنمایی کنند .. متشکر می شویم !
    Last edited by djmd; 01-09-2010 at 07:15.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

HT , NB : 2187
    cpu V : 1.40
    NB V : 1.3
    CPU PPL : 2.6
    Ram V : 1.530
    اول از همه HT LINK شما بالاست و باعث ناپايداري در اوركلاك ميشه.بايد حتما زير 2000 بمونه
    پس تنظيمات را بصورت زير تغيير بدين

CPU HOST : 330
    TURBO CORE : DISABLE
    C1E : DISABLE
    AMD COOL&QUIET : DISABLE
    CPU CLOCK RATIO : 11X
    SPD : 1.5 @660
    HT LINK : 6X
    SPD : MANUAL @ 1.5
    DRAM FREQUENCY : 1330
    SYSTEM VOLTAGE OPTIMIZER : MANUAL
    VCORE : 1.450
    VVT : 1.35
    HT LINK : MANUAL
    DDR VOLTAGE : MANUAL

9. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اول از همه HT LINK شما بالاست و باعث ناپايداري در اوركلاك ميشه.بايد حتما زير 2000 بمونه
    پس تنظيمات را بصورت زير تغيير بدين

CPU HOST : 330
    TURBO CORE : DISABLE
    C1E : DISABLE
    AMD COOL&QUIET : DISABLE
    CPU CLOCK RATIO : 11X
    SPD : 1.5 @660
    HT LINK : 6X
    SPD : MANUAL @ 1.5
    DRAM FREQUENCY : 1330
    SYSTEM VOLTAGE OPTIMIZER : MANUAL
    VCORE : 1.450
    VVT : 1.35
    HT LINK : MANUAL
    DDR VOLTAGE : MANUAL
    عزیز رو 3400 اصلا زیر 2000 بالا نمیاد ! شما می گی زیر 2000 نگهدار ولی تو خیلی از تست ها حداقل رو همین cpu خودم که اکثر کلاکهایی که بالا اومده بالای 2000 و زیره 2500 بوده که اومده بالا و نسبتا استیبل بوده ..
    دوستان اگر زحمتی نیست میشه توضیح بدین که معنی error هایی که پرایم میده یعنی چی ؟ یعنی مثلا تو محاسباتش چه اتفاقی می افته که ارور میده ؟

الان با این تنظیمات تو همه ی برنامه ها و بازی ها بنچمارکهای پیاپی 3dmark و اینها هیچ مشکلی نیست فقط پرایم هست که ارور می گیره بعد از 10 دقیقه ... :(
    Last edited by djmd; 01-09-2010 at 19:09.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

عزیز رو 3400 اصلا زیر 2000 بالا نمیاد ! شما می گی زیر 2000 نگهدار ولی تو خیلی از تست ها حداقل رو همین cpu خودم که اکثر کلاکهایی که بالا اومده بالای 2000 و زیره 2500 بوده که اومده بالا و نسبتا استیبل بوده ..
    فركانس مسير پردازنده هاي AM3 حدود 4 گيگاترنسفر يا 2 گيگاهرتز هست
    پس وقتي از اين مقدار بيشتر ميشه پردازنده و مادربرد تحت فشار قرار ميگيرن كه باعث ناپايداري ميشه.ميشه با ولتاژ دادن به مسير HT اين مشكل را رفع كرد ولي حرارت برد(NB) و پردازنده بالا ميره ضمن اينكه هيچ كارايي خاصي هم ايجاد نميشه.

دوستان اگر زحمتی نیست میشه توضیح بدین که معنی error هایی که پرایم میده یعنی چی ؟ یعنی مثلا تو محاسباتش چه اتفاقی می افته که ارور میده ؟
    چه اروري ميده؟
    اگر هسته ها قرمز ميشه يعني پردازنده ناپايدار هست و استيبل نيست
    جز اين هم نميتونه ارور ديگه اي بده

الان با این تنظیمات تو همه ی برنامه ها و بازی ها بنچمارکهای پیاپی 3dmark و اینها هیچ مشکلی نیست فقط پرایم هست که ارور می گیره بعد از 10 دقیقه ... :(
    اگر بعد از 10 دقيقه در PRIME95 ارور بده يعني در ساير برنامه ها بعد از 2-3 ساعت ارور خواهد داد
    شما با يك برنامه ديگه مثل OCCT هم امتحان كنيد

12. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

به نظرم برنامه های مثل OCCT بیشتر برای تست گرما به کار میرن. برنامه aod رو بگیر که مال خود amd هست. تست stability خوبی داره. ولی تو این مدت کارم بهم ثابت شد هر سری که پرایم ارور میداد اونم تقریبا تو همون زمان ارور میداد.

به نظرم رم شما یکم داره جلوی شما رو میگیره. تایمینگ اصلش همینه؟ یکم میخوای ببر بالاتر تا cpu رو یه جای خوب پیدا کنی بعدش به بقیه برسی.

راستی پاور که کم نداری؟؟!یه جا خوندم تو کلاک 3.5 حدود 250 وات مصرف داره!

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mg_mahyar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض یه سوال در مورد اورکلاک 930 i7

اشتباه زدم
    Last edited by mg_mahyar; 04-09-2010 at 18:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •