تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 47

نام تاپيک: مشاوره برای خرید هارد 2 ترا

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

راستی این نرم افزار hdtune رو من میخوام نصب کنم روی ویندوز ولی ارور میده!

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

خوب مشکل نصب نرم افزار hdtune حل شد. مشکل از فارسی بودن اسم پوشه ای بود که نرم افزار رو روش ریخته بودم.
    از اون 4 تا تبی که عکس تستش رو گذاشته بودید عکس گرفتم.

هارد من هم WD Black منتها 1 ترا هست ولی نتایج تست با WD Black که شما گذاشتید متفاوت هست و مخصوصا benchmark بیشتر به WD Green شبیه هست. file benchmark هم خیلی متفاوته
    علتش چیه؟ به خاطر sata2 بودن هست؟

اینم عکساش

Last edited by L.utus; 12-04-2014 at 20:43.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    ST2000DM001 به غیر از سرعت در موارد دیگه مثلا از لحاظ طول عمر و نگه داری اطلاعات و خراب نشدن بهتر از WD Green هست با بدتر؟
    چون قیمتشون که تقریبا یکسانه
    هاردهای قابل اطمینانی هستن این سری از سیگیت؟ چون می خوام اطلاعاتم از بین بره

با WD Green مثلا اگه بخوام یک فایل ویدئویی رو ببینم سرعت باز کردن و عقب جلو کردن فیلم پایینه؟و یا یک فیلم رو از روش کانورت کنم یا با نرو رایت کنم حتی اگر این نرم افزارها روی WD Black نصب شده باشن بازم با سرعت پایین رایت می کنه؟ یعنی سرعت پایینش در این موارد هم آزادهنده هست؟

مادربورد من BIOSTAR H61MHB هست و ظاهرا sata3 نداره این هاردها روش نصب میشن؟
    ST2000DM001 به غیر از سرعت در موارد دیگه مثلا از لحاظ طول عمر و نگه داری اطلاعات و خراب نشدن بهتر از WD Green هست با بدتر؟
    چون قیمتشون که تقریبا یکسانه
    هاردهای قابل اطمینانی هستن این سری از سیگیت؟ چون می خوام اطلاعاتم از بین بره
    هارد دیسکهای ST2000DM001 مسئله خاصی ندارند ، به هر حال خرابی در هر مدل و از هر برندی وجود دارد و نمیتوان احتمال خرابی را صفر درصد در نظر گرفت .

با WD Green مثلا اگه بخوام یک فایل ویدئویی رو ببینم سرعت باز کردن و عقب جلو کردن فیلم پایینه؟و یا یک فیلم رو از روش کانورت کنم یا با نرو رایت کنم حتی اگر این نرم افزارها روی WD Black نصب شده باشن بازم با سرعت پایین رایت می کنه؟ یعنی سرعت پایینش در این موارد هم آزادهنده هست؟
    من هارد اکسترنال WD my book دارم و با پخش فیلم ، جلو/عقب بردن آن مشکلی نداشتم (در هارد های اکسترنال WD my book از WD Green استفاده شده) . در مورد سرعت رایت کردن مطمئن باشید که سرعت رایتر در حد سرعت WD Green نیست .

مادربورد من BIOSTAR H61MHB هست و ظاهرا sata3 نداره این هاردها روش نصب میشن؟
    میتوان هارد دیسکهای SATAIII را روی این مادربرد های SATAII نصب کرد و مشکلی ندارد .

خوب مشکل نصب نرم افزار hdtune حل شد. مشکل از فارسی بودن اسم پوشه ای بود که نرم افزار رو روش ریخته بودم.
    از اون 4 تا تبی که عکس تستش رو گذاشته بودید عکس گرفتم.

هارد من هم WD Black منتها 1 ترا هست ولی نتایج تست با WD Black که شما گذاشتید متفاوت هست و مخصوصا benchmark بیشتر به WD Green شبیه هست. file benchmark هم خیلی متفاوته
    علتش چیه؟ به خاطر sata2 بودن هست؟

اینم عکساش

نتیجه تستهای Random Seek IOPS و Random Seek Time (در قسمتExtra Test) و 4K Random Single (در قسمت File Benchmark) کاملاً برتر از WD Green هست .

پایین بودن Sequential Read/Write در قسمت File Benchmark بیشتر به خاطر پایین بودن چگالی پلاترها هست نه بخاطر SATAII بودن آن . هارد دیسکی که دارید شما دارید (مدل نامبر WD1001FALS) قدیمی هست و در نتیجه انتظار نداشته باشید که نتیجه تستها مشابه با هارد دیسک WD2002FAEX باشد . بغیر از این مسئله موارد متعددی از جمله مشخصات مادربرد و نوع کنترلر و ... باعث ایجاد تفاوت در نتیجه تستها هم میشود . نکته آخر این هست که Sequential Read/Write بیشتر بر روی سرعت کپی پیست موثر هست .
    Last edited by ata.royalfalcon; 12-04-2014 at 23:23.

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

اینکه گفتید WD Green بیشتر برای آرشیو مناسب هست یعنی ماندگاری اطلاعات روی این هارد از هارد های هم رده خودش بهتر هست و کلا این مدل برای ارشیو طراحی شده و برای همین سرعتش پایینه؟یا از این لحاظ تفاوتی نمی کنه؟
    اگر سرعت پایین WD Green رو در نظر نگیریم بین WD Green و ST2000DM001 کدوم بهتر هست؟
    مزیت و معایب هر کدوم نسبت به دیگری چیه؟
    با در نظر گرفتن تمام جوانب در نهایت کدوم یکی از این دو تا رو توصیه می کنید بگیرم به عنوان هارد دوم سیستم؟

راستی WD Red هم داریم 2 ترا؟ اونها چطورن؟ هارد های خوبی هستن نسبت به بلک و گرین؟
    Last edited by L.utus; 13-04-2014 at 01:20.

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

منتظرم دوستان
    هارد ST2000DM001 امنیت پایین تری نسبت به WD Green داره؟
    یعنی احتمال خراب شدن هارد و از بین رفتن اطلاعات بیشتره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اینکه گفتید WD Green بیشتر برای آرشیو مناسب هست یعنی ماندگاری اطلاعات روی این هارد از هارد های هم رده خودش بهتر هست و کلا این مدل برای ارشیو طراحی شده و برای همین سرعتش پایینه؟یا از این لحاظ تفاوتی نمی کنه؟
    اگر سرعت پایین WD Green رو در نظر نگیریم بین WD Green و ST2000DM001 کدوم بهتر هست؟
    با در نظر گرفتن تمام جوانب در نهایت کدوم یکی از این دو تا رو توصیه می کنید بگیرم به عنوان هارد دوم سیستم؟

راستی WD Red هم داریم 2 ترا؟ اونها چطورن؟ هارد های خوبی هستن نسبت به بلک و گرین؟
    مناسب بودن برای آرشیو دیتا الزاماً به معنی بیشتر بودن ماندگاری اطلاعات نیست . میتونید WD Black و حتی هارد دیسکهای گرانقیمت و پرسرعت را برای آرشیو دیتا بخرید و حتی میتونید از SSD درایو بعنوان آرشیو دیتا استفاده کنید ؛ ولی از آنجایی که هدفتان آرشیو دیتا (آنهم یک سیستم معمولی و خانگی نه یک دیتاسنتر) هست چرا باید پول بیشتری برای قابلیتهایی بپردازید که احتیاجی به آن ندارید !؟

کمپانی WD مدلهای متنوعی تولید میکند و تا حد امکان سعی میکند که تمام قابلیتها و امکانات را در یک مدل خاص قرار ندهد (مثلاً حداکثر یکترابایتی بودن WD Blue) . اگر کمپانی WD تنها سازنده انحصاری هارد دیسک در دنیا بود ، شما تردیدی در خرید WD Green نداشتید چون مجبور بودید ! ولی خوشبختانه سازنده های دیگری هم هستند (مثلاً سیگیت) و در نتیجه محدود به یک برند خاص نمیشوید .

قصد مقایسه کلی دو برند Western Digital یا Seagete را دارید ؟ این سوالات که کدام برند بهتر هست همیشه وجود داشته و هیچگاه تمام نخواهد شد. هر دو از معتبرترین برندهای تولیدکننده هارد دیسک هستند .

معایب و مزایای ایندو مدل کاملاً مشخص هست و در نتیجه تصمیم گیری برای انتخاب بین ایندو کاملاً ساده و راحت هست .

در مورد WD Red در پست هجدهم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیحاتی دادم . این مدل بیشتر برای NASـها بکار میرود و از نظر سرعت هم میشه گفت مشابه WD Green هست .

منتظرم دوستان
    هارد ST2000DM001 امنیت پایین تری نسبت به WD Green داره؟
    یعنی احتمال خراب شدن هارد و از بین رفتن اطلاعات بیشتره؟
    به این سوال جواب دقیقی نمیتوان داد ولی میتوان گفت که در هر مدلی و از هر برندی احتمال خرابی وجود دارد حتی اگر از بهترین مدل باشد .

8. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با سلام من میخام یه هارد اکسترنال 2 ترا پاسپورتی جمع و جور بخرم که سرعت و قیمتش خوب باشه.برا ارشیو فیلم و عکس و مدارکم میخام و با بیشتر لوازم خونه و کامپیوتر مشکل کانکت نداشته باشه.(سرعت در درجه اولویت هست برام بعد قیمت)
    ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام من میخام یه هارد اکسترنال 2 ترا پاسپورتی جمع و جور بخرم که سرعت و قیمتش خوب باشه.برا ارشیو فیلم و عکس و مدارکم میخام و با بیشتر لوازم خونه و کامپیوتر مشکل کانکت نداشته باشه.(سرعت در درجه اولویت هست برام بعد قیمت)
    ممنون
    سلام .

برای دوترابایت پرتابل باید بودجه زیادی در نظر بگیرید (بالای چهارصد هزار تومن) . اگر بتونید Seagate Backup plus Slim پیدا کنید در مقایسه با WD my passport نه تنها ضخامت کمتری دارد بلکه پرفورمنس بهتری هم دارد .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

Western Digital Elements Portable خوبه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Western Digital Elements Portable خوبه؟
    تنها فرقي كه با مدلهاي ultra داره اين هست نميتونيد هارد را رمزگذاري كنيد . نرم افزاري هم براي مديريت هارد ديسك هم ندارد . با اينحال مشكلي نيست .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •