تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 60

نام تاپيک: چه فاکتوری از هارد رو در نظر بگیرم برای خرید؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این عکس هارد هست:

و این هم عکس دقیق تر از نوشته های روی هارد:

دیگه مشخصه کجا باید دنبال این دو نوشته باشی:

Barracuda 7200.12

ST3500410AS

2. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه I HAVE RETURNE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    NO WHERE

پيش فرض

Stream عزیز یه سوال بپرسم!

کدامیک از تولید کننده های hdd در جایی به غیر از china محصولاتشون رو تولید میکنن؟
    سوالم جدیه! ممنون میشم اگه جواب بدین!( اینم یه فاکتوره دیگه!)

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

Stream عزیز یه سوال بپرسم!

کدامیک از تولید کننده های hdd در جایی به غیر از china محصولاتشون رو تولید میکنن؟
    سوالم جدیه! ممنون میشم اگه جواب بدین!( اینم یه فاکتوره دیگه!)
    منبع دقیقی وجود نداره مثلا سری 7200.11 همین Seagate ساخت مالزی بود و سری جدید ساخت چین شده. وسترن یا سامسونگ یا هیتاچی هم حالت مشابه ای دارند.

کلا به نظر من اینکه روی محصولی نوشته باشه Made in China نشون دهنده چیزی نیست و فاکتوری در کیفیت و کارایی محصول به حساب نمیاد.

5. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sherlock_Holmes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

کلا به نظر من اینکه روی محصولی نوشته باشه Made in China نشون دهنده چیزی نیست و فاکتوری در کیفیت و کارایی محصول به حساب نمیاد
    آره درسته...
    الان اکثر کشورها برای تولید محصولاتشون اونها رو توی چین تولید میکنند چون ارزونتر درمیاد.. خیلی هم ارزونتر...!
    اما چیزایی که تحت لیسانس تو چین تولید میشن کیفیتهای خوبی دارند... اما چیزای چینی که تحت لیسانس شرکت معتبری نیستند معمولا فاقد این کیفیت هستند...

کم کم این حساسیت روی چیزای چینی داره کم میشه... یعنی چاره ای نیست...

Stream جان من رفتم بازار اما گیرم نیومد.. البته خیلیها تعطیل بودند... یکی گفت سیگیت زیاد فروش نداره... سفارش دادم ببینم میتونه با این مشخصات ردیف کنه یا نه...
    خیلیا از وسترن با بافر 32 تعریف میکردند... اون چطوره؟ اگر این گیرم نیاد...

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

الان اکثر کشورها برای تولید محصولاتشون اونها رو توی چین تولید میکنند چون ارزونتر درمیاد.. خیلی هم ارزونتر...!
    اما چیزایی که تحت لیسانس تو چین تولید میشن کیفیتهای خوبی دارند... اما چیزای چینی که تحت لیسانس شرکت معتبری نیستند معمولا فاقد این کیفیت هستند...

کم کم این حساسیت روی چیزای چینی داره کم میشه... یعنی چاره ای نیست...
    همینطوره.
    دلیل اصلی پایین بودن هزینه انرژی، کارگر، انبار، مالیات، حمل و نقل و ... در چینه نسبت به کشور های آمریکایی یا اروپایی و ژاپن.

البته الان مدتیه برندهای چینی (نه برندهایی که محصولاتشون در چین تولید میشه) هم در دنیا اعتبار خیلی خوبی پیدا کردند که بزرگترینشون رو میشه Lenovo دونست. چین بعد از این بحران های اقتصادی نسبت به قبل قوی تر هم میشه.

Stream جان من رفتم بازار اما گیرم نیومد.. البته خیلیها تعطیل بودند... یکی گفت سیگیت زیاد فروش نداره... سفارش دادم ببینم میتونه با این مشخصات ردیف کنه یا نه...
    خیلیا از وسترن با بافر 32 تعریف میکردند... اون چطوره؟ اگر این گیرم نیاد...
    وسترن مدلهای زیادی داره. اگه WD Caviar Black داشتند خوبه وگرنه بقیه هاردهای WD در حد این سری سیگیت نیست.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

آقا من شنیدم سری 11 خرابی زیاد داشته!!!
    صحت داره؟
    توی 7200.12 رفع شده؟ چی بوده مشکل؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض مشکل هارد های مکستور DiamondMax 22 و سی گیت ES.2 SATA و 7200.11

صحت داره؟
    سلام، من با این مشکل در مورد سری Diamond max 22 روی یک هارد یک ترا بایت مواجه شدم (مال دوستم بود) بردیمش گارانتی عوضش کردن. توضیحات بیشتر در زیر کپی پیست می شود.

همون طور که در سایت خود سی گیت هم نوشته Firmware این سری از هارد ها دارای باگ است که باعث بروز دو نوع عمده مشکل به صورت کاملا ناگهانی می شود :

1- هارد در بایوس یا همان ابتدای روشن کردن کامپیوتر شناخته نمی شود. Not Detected
    یا
    2- ظرفیت هارد را 0MB شناسایی میکند

در صورتی که قبل از بروز هر یک از این مشکلات Firmware را از سایت سی گیت دانلود و آن را آپدیت کنید مشکلی برای هارد پیش نخواهد آمد، اما اگر Firmware آپدیت نشود هارد به صورت ناگهانی دچار یکی از مشکلات ذکر شده خواهد شد.

لینک صفحه آپدیت فریمور

كد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در صورتی که هارد دچار یکی از مشکلات شود دیگر آپدیت کردن Firmware امکان پذیر نیست چون دیگر دسترسی به هارد به روش استاندارد ممکن نیست.

راه حل این مشکل در آدرس زیر آمده
    این روش کاملا قابل اجراست و در صورتی که به هارد آسیب دیگری وارد نشده باشد در صورت اجرای صحیح صد در صد جواب خواهد داد. تمام ابزار مورد نیاز در ایران قابل تهیه است. اجرای این روش نیاز به مقداری مهارت در الکترونیک و سخت افزار دارد.

كد:
    کد:
    شرح بیشتر :

این مشکل به این معنی است که نرم افزار داخلی هارد یا همان Firmware به دلیل مشکلی که دارد در وضعیتی قرار می گیرد که امکان برقرار ارتباط به طور معمول با آن ممکن نیست و مادربرد یا اصلا هارد را شناسایی نمی کند(حالت اول) یا به طور اشتباه شناسایی می کند(حالت دوم).
    برای برطرف کردن این حالت باید با Firmware هارد به غیر از روش استاندارد (SATA) است ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید از طریق درگاه سریال (Serial Port) یا USB کامپیوتر با ورودی TTL هارد (دو پین کنار جامپر مربوط به تنظیم سرعت انتقال اطلاعات) از طریق برنامه Hyper terminal ارتباط برقرار کنید. برای این ارتباط شما نیاز به یک رابط (RS232 To TTL) یا (USB To TTL) دارید.

بعد از برقراری ارتباط با اجرای چند فرمان Firmware را از این حالت خارج می کنید. بعد از این که هارد به حالت قبل باز گشت، شما می توانید هارد را به صورت استاندارد به رابط SATA مادربرد متصل کنید و با دانلود کردن Firmware جدید همون طور که در ابتدا گفته شد آن را آپدیت کنید.

برطرف کردن حالت 0MB از حالت دیگر که اصلا هارد شناسایی نمی شود راحت تر است اما ممکن است مقداری یا تمام اطلاعات هارد را از دست بدهد.

نکته آخر این که شرکت سی گیت تنها در آمریکا و کانادا سرویس بازیابی اطلاعات را به صاحبان این سری از هارد می دهد و در بقیه دنیا تنها سرویس گارانتی ارائه می شود. پس اگر هارد شما گارانتی دارد و اطلاعات آن برایتان اهمیت ندارد از گارانتی استفاده کنید. اما اگر نیاز به اطلاعات هاردتان دارید می توانید از این روش همه یا مقداری از اطلاعات را بازیابی کنید.

منبع
    کد:

10. 2 کاربر از mrhbk36 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

صحت داره؟
    دوستمون کامل توضیح دادند. این مشکل فقط در سری 7200.11 وجود داشت و سری 7200.12 به کل با سری 7200.11 تفاوت داره.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

آقا من تو اصفهان نیافتم!!
    طرف گفت زنگ زدم تهران هم گیر نمیاد!! اینو دیگه الکی گفت به نظرم...

اما بعد زنگ زد بهم گفت براتون پیدا کردم 137 تومن!!
    منظورش چی بود؟

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

سلام، من با این مشکل در مورد سری diamond max 22 روی یک هارد یک ترا بایت مواجه شدم (مال دوستم بود) بردیمش گارانتی عوضش کردن. توضیحات بیشتر در زیر کپی پیست می شود.

همون طور که در سایت خود سی گیت هم نوشته firmware این سری از هارد ها دارای باگ است که باعث بروز دو نوع عمده مشکل به صورت کاملا ناگهانی می شود :

1- هارد در بایوس یا همان ابتدای روشن کردن کامپیوتر شناخته نمی شود. Not detected
    یا
    2- ظرفیت هارد را 0mb شناسایی میکند

در صورتی که قبل از بروز هر یک از این مشکلات firmware را از سایت سی گیت دانلود و آن را آپدیت کنید مشکلی برای هارد پیش نخواهد آمد، اما اگر firmware آپدیت نشود هارد به صورت ناگهانی دچار یکی از مشکلات ذکر شده خواهد شد.

لینک صفحه آپدیت فریمور

كد:
    کد:
    در صورتی که هارد دچار یکی از مشکلات شود دیگر آپدیت کردن firmware امکان پذیر نیست چون دیگر دسترسی به هارد به روش استاندارد ممکن نیست.

راه حل این مشکل در آدرس زیر آمده
    این روش کاملا قابل اجراست و در صورتی که به هارد آسیب دیگری وارد نشده باشد در صورت اجرای صحیح صد در صد جواب خواهد داد. تمام ابزار مورد نیاز در ایران قابل تهیه است. اجرای این روش نیاز به مقداری مهارت در الکترونیک و سخت افزار دارد.

كد:
    کد:
    شرح بیشتر :

این مشکل به این معنی است که نرم افزار داخلی هارد یا همان firmware به دلیل مشکلی که دارد در وضعیتی قرار می گیرد که امکان برقرار ارتباط به طور معمول با آن ممکن نیست و مادربرد یا اصلا هارد را شناسایی نمی کند(حالت اول) یا به طور اشتباه شناسایی می کند(حالت دوم).
    برای برطرف کردن این حالت باید با firmware هارد به غیر از روش استاندارد (sata) است ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید از طریق درگاه سریال (serial port) یا usb کامپیوتر با ورودی ttl هارد (دو پین کنار جامپر مربوط به تنظیم سرعت انتقال اطلاعات) از طریق برنامه hyper terminal ارتباط برقرار کنید. برای این ارتباط شما نیاز به یک رابط (rs232 to ttl) یا (usb to ttl) دارید.

بعد از برقراری ارتباط با اجرای چند فرمان firmware را از این حالت خارج می کنید. بعد از این که هارد به حالت قبل باز گشت، شما می توانید هارد را به صورت استاندارد به رابط sata مادربرد متصل کنید و با دانلود کردن firmware جدید همون طور که در ابتدا گفته شد آن را آپدیت کنید.

برطرف کردن حالت 0mb از حالت دیگر که اصلا هارد شناسایی نمی شود راحت تر است اما ممکن است مقداری یا تمام اطلاعات هارد را از دست بدهد.

نکته آخر این که شرکت سی گیت تنها در آمریکا و کانادا سرویس بازیابی اطلاعات را به صاحبان این سری از هارد می دهد و در بقیه دنیا تنها سرویس گارانتی ارائه می شود. پس اگر هارد شما گارانتی دارد و اطلاعات آن برایتان اهمیت ندارد از گارانتی استفاده کنید. اما اگر نیاز به اطلاعات هاردتان دارید می توانید از این روش همه یا مقداری از اطلاعات را بازیابی کنید.

منبع
    کد:
    سلام. مشکل سری 11 که می گفتید همین بود؟ این مورد در چند دقیقه حل میشه. بعدش چی؟

برام جای تعجبه که سری 12 هنوز جا نیوفتاده همه میگن بدون مشکله. بگذزیم که خیلی ها فقط تعریفشو شنیدن. مثل هاردهای وسترن که الان از هرکی بپرسی فکر میکنه هارد وسترن بی نقصه.

مگه سری 11 در همون ماه اول ورود مشکل دار شد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •