تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 195 از 307 اولاول ... 95145185191192193194195196197198199205245295 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,941 به 1,950 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

ببینید همونطور که taia هم گفت اول بهتره که بیشتر با گنو/لینوکس آشنا بشید بعد برید سمت یادگیری سرور
    چون بهتره که پایه قوی باشه که بعدا به مشکل نخوری این پیشنهاد منه
    مثلا در مورد همون مفاهیمی که گفتید ۱۸۰ درجه اشتباه متوجه شدید
    این سیستم عاملی که ما در موردش صحبت می‌کنیم اسمش گنو/لینوکس هست اما مردم برای راحتی بهش می‌گن لینوکس مثل خیلی چیزهای دیگه
    یعنی کل سیستم رو فقط با اسم هسته اش صدا میکنن در صورتی که این سیستم فقط هسته نیست
    اون freebsd که گفتید اصلا هیچ ربطی به لینوکس نداره و چیز دیگه ‌ایه

در مورد ردهت خیلی ساده هست اگر استفاده کنید پولشو باید بدید اصل پولی هم که گرفته می‌شه بخاطر پشتیبانی و آپدیتها هستش که یعنی کرک بی معنی خواهد بود

بله درسته تقریبا همه از یک هسته که اسمش لینوکس هست استفاده می‌کنن
    بالاخره دنیای اپن سورس هستش و شما اگر برنامه نویسی بلد هستی میتونی توی هسته به دلخواه خودت تغییرات بدی و ازش استفاده کنی
    سلام.خیلی ممنون.پس فعلا از Ubunto استفاده میکنم و همچنین مقالات بحث هایی که شده رو میخونم بعد میرم سمت سرور.

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

آره این کار خیلی بهتره.چون واقعا بعضی مفاهیمش رو نتونستم بفهمم!!
    مثلا نوع دسکتاپ KDE یا ... .!

آخر فروم باز mohrd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Ṁashhad

پيش فرض

سلام دوستان!
    من تازه میخوام بیام لینوکس (البته Ubuntu 11.04). ولی تو نصبش گیر کردم!
    هارد من 25 گیگ خالی (unallocated) داره. و چند تا درایو که روی یکی از درایو ها Windows 7 نصبه و روی یکی دیگه Windows XP. و من می خوام توی اون 25 گیگ، بدون آسیب رسیدن به دو تا ویندوز ها + بوت اوبونتو رو نصب کنم.

الان توی مرحله "Allocate drive space" هستم. فکر کنم باید "Something else" رو بزنم .. این گزینه رو زدم. و در لیست، قسمت "free space" رو انتخاب کردم. الان باید چکار کنم؟ چه پارتیشن هایی + با چه مشخصاتی (حجم و ...) باید بسازم؟؟؟
    ضمنا الان اون خطی که بالای لیست درایو ها (همون sdها) نشون میده، بخش سفید که free space هست در آخر خط قرار داره. در بخش افزودن پارتیشن (Add...)، باید Beginning رو انتخاب کنم یا End؟؟؟
    رم سیستم هم 4 گیگ هست.

خیلی ممنون از کمکتون!
    Last edited by mohrd; 27-07-2011 at 00:46.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

سلام دوستان!
    من تازه میخوام بیام لینوکس (البته Ubuntu 11.04). ولی تو نصبش گیر کردم!
    هارد من 25 گیگ خالی (unallocated) داره. و چند تا درایو که روی یکی از درایو ها Windows 7 نصبه و روی یکی دیگه Windows XP. و من می خوام توی اون 25 گیگ، بدون آسیب رسیدن به دو تا ویندوز ها + بوت اوبونتو رو نصب کنم.

الان توی مرحله "Allocate drive space" هستم. فکر کنم باید "Something else" رو بزنم .. این گزینه رو زدم. و در لیست، قسمت "free space" رو انتخاب کردم. الان باید چکار کنم؟ چه پارتیشن هایی + با چه مشخصاتی (حجم و ...) باید بسازم؟؟؟
    ضمنا الان اون خطی که بالای لیست درایو ها (همون sdها) نشون میده، بخش سفید که free space هست در آخر خط قرار داره. در بخش افزودن پارتیشن (Add...)، باید Beginning رو انتخاب کنم یا End؟؟؟
    رم سیستم هم 4 گیگ هست.

خیلی ممنون از کمکتون!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

امکانش است که بخواهم روی لپ تابم با کانفیگ زیر لینوکس اجرا کنم.اگه به صورت Live باشه بهتره.
    HP-1090ee
    Cpu:core i7
    Ram :8GB
    geraphic: ATI HD5450
    اگه میشه راهنمایی کنید.
    اگه بخواهم رو فلش بریزم باید فرمت فلش رو تغییر بدم؟

آخر فروم باز Amir Varasteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امکانش است که بخواهم روی لپ تابم با کانفیگ زیر لینوکس اجرا کنم.اگه به صورت Live باشه بهتره.
    HP-1090ee
    اگه میشه راهنمایی کنید.
    سلام.

بله میشه. اما Live خوب نیست چون سرعتش کمه. از طرفی نصب نسخه اصلی هم چون شما تازه کاری برات کمی دردسر داره. بنابراین با توجه به لپتاپ قدرتمندی که داری ، پیشنهاد میشه بطور مجازی رو روی نرم افزاری مثل VMware نصبش کنی.

بله.

موفق باشی.

8. این کاربر از Amir Varasteh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال thelastblack's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

HP-1090ee
    اگه میشه راهنمایی کنید.
    ‏↳‏ ↲به نظر ‏
من ‏
اول ‏
اوبونتو ‏
رو ‏
با ‏
wubi امتحان ‏
كن؛ ‏

اگه نباشه جاش خالی می مونه alialam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    جمـهوری اسلـامی ایرانــــ

14 از بین رفتن درایو d موقع نصب linux

سلام
    بعد از مدتی خواستم کنار ویندوز 7 یه ubuntu هم داشته باشم. رفتم اونو توی درایو d نصب کنم (هاردم سه تا درایو داره : C,D,E که روی C ویندوز 7 هست). موقع نصب ubuntu درایو D رو انتخاب کردم و به اندازه 500 MB از نوع boot/ درست کردم.
    بعدش که رفتم از روی بقیه درایو D بقیه پارتیشن ها لازم لینوکس(home/, / , ...) رو بسازم. دیدم با انتخاب 500 MB برای boot/ این 500 تا از درایو D رو جدا کرده و بقیه رو زده "unuseable". گزینه revert رو هم زدم اما تغییری نکرد.
    از نصب خارج شدم و دستگاه رو ریست کردم و با 7 بالا اومدم که از توی 7 دوباره فرمتش کنم که دیدم اصلاً درایو D وجود نداره.
    از توی پارتیشن منیجر 7 هم رفتم اون مقداری که قبلا درایو D بود رو اصلاً نمیشناسه که بخواد دوباره پارتیشن بندیش کنه.
    چون زیاد به اصطلاحات و روش های پارتیشن بندی وارد نیستم سعی کردم هر اصطلاحی رو که می دونستم و هر کاری که انجام دادم رو بگم. اگه طولانی شد شرمنده.
    کسی میدونه باید چیکار کنم که درست بشه؟؟؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    بعد از مدتی خواستم کنار ویندوز 7 یه ubuntu هم داشته باشم. رفتم اونو توی درایو d نصب کنم (هاردم سه تا درایو داره : C,D,E که روی C ویندوز 7 هست). موقع نصب ubuntu درایو D رو انتخاب کردم و به اندازه 500 MB از نوع boot/ درست کردم.
    بعدش که رفتم از روی بقیه درایو D بقیه پارتیشن ها لازم لینوکس(home/, / , ...) رو بسازم. دیدم با انتخاب 500 MB برای boot/ این 500 تا از درایو D رو جدا کرده و بقیه رو زده "unuseable". گزینه revert رو هم زدم اما تغییری نکرد.
    از نصب خارج شدم و دستگاه رو ریست کردم و با 7 بالا اومدم که از توی 7 دوباره فرمتش کنم که دیدم اصلاً درایو D وجود نداره.
    از توی پارتیشن منیجر 7 هم رفتم اون مقداری که قبلا درایو D بود رو اصلاً نمیشناسه که بخواد دوباره پارتیشن بندیش کنه.
    چون زیاد به اصطلاحات و روش های پارتیشن بندی وارد نیستم سعی کردم هر اصطلاحی رو که می دونستم و هر کاری که انجام دادم رو بگم. اگه طولانی شد شرمنده.
    کسی میدونه باید چیکار کنم که درست بشه؟؟؟
    سلام
    خب اول اینکه کاش قبل از نصب میومدید همینجا سوال میکردید چون این همه کار لازم نبود اوبونتو راحتتر از اینها نصب میشه
    اون درایو D شما سرجاشه منتها ویندوز اون رو نمیشناسه. شما مجددا سعی کن نصب اوبونتو رو انجام بدی. نیازی به جدا کردن /boot و /home نیست.
    درباره نصب اوبونتو آخرین نسخه‌ای که نصب کردم، خیلی راحت از داخل ویندوز همون گوشه موشه ها واسه خودش نصب میشد و اصلا پارتیشن بندی نیاز نداشت! موقع نصب احتمالا چنین گزینه‌ای باید وجود داشته باشه ولی مطمئن نیستم ممکنه اینی که میگم مخصوص Live CD ها باشه نه نسخه DVD.

اگه نباشه جاش خالی می مونه alialam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    جمـهوری اسلـامی ایرانــــ

11

همونطور که خودت گفتی فکر کنم اینی که گفتی مخصوص live CD باشه. چون من کلی دنبال راهنمای نصب اوبونتو گشتم و از روی اون شروع به نصب کردم.
    فقط چون ورژن اوبونتو من 9.4 بود و ورژن اوبونتویی که توی فایل راهنما بود 10.10 بود یکم تفاوت داشت و همین تفاوت هم باعث شد این مشکل پیش بیاد.
    درمورد نصب دوباره اوبنتو هم که گفتم قسمتی که باید درایو ها رو بسازی یه 200 مگ جدا کرده با فرمت boot و بقیه درایو D رو نوشته "unseable" و روی این هم هیچکاری نمیشه کرد. نه فرمتش می کنه نه هیچی....؟؟؟؟
    دوستان خواهشاَ یکی کمک کنه من درایو D رو یه جوری با NTFS فرمتش کنم(حالا اینم نشد لااقل یکاری کنم ویندوز اونو بشناسه) اوبنتو رو خودم نصب میکنم.
    البته اگه کسی راهنمای درست و حسابی برای نصب اوبنتو داره پذیراییم...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •