تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 185 از 524 اولاول ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,841 به 1,850 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

پروفشنال ژولی لسکو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    <<?؟>>

پيش فرض

سلام رضا جان

اين كار شدني نيست مگه اينكه ماژول تاريخ شمسي رو نصب كني و بعد از اينكه تاريخ رو در يه خونه نوشتي در خانه هاي بعدي يك ماه به اون اضافه كني
    سلام خيلي مخلصم
    حق باشماست راه معمول نداره
    بازم ممنونم

کاربر فعال انجمن آفیس ebibarati's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    مالمير - MIR

پيش فرض

سلام

در اكسل 2007 ابزار خوبي براي پيدا كردن تكراريها هست

در سربرگ Data و دكمه Remove Duplicate

ولي اينكه با نوشتن عدد تكراري پيغام بده نياز به برنامه نويسي VBA داره كه من فعلا بعلت كمبود فرصت بابت اين مورد معذورم
    سلام دوست عزیز من نتونستم از این قسمت استفاده کنم راهشو لطفا بگید یا اگه میشه یه اموزش بذارید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام چطور در textboxیا chechboxااکسل اندازه فونت نوع فونت را تغییر داد متشکرم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام
    اگه ممکنه به صورت مرحله به مرحله راهنمایی کنید که چطور می تونم هدر به این شکل بسازم
    باید دقیقا سه ردیف اول به عنوان هدر باشند (نام و تصویر و زمان به عنوان ردیف اول و ردیف دوم کادری مطابق با شکل که یه سری مشخصات مربوط به فایل اکسلم هست و ردیف سوم که شامل ردیف ، کد و.... هست ) دقیقا همین سه ردیف باید به عنوان سر برگ در همه صفحاتم استفاده بشن .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

12 كمك در مورد excel

سلام
    چه طور ميتوانم در عكس سلول A1 را با ستون D مقايسه كرد اگر عدد برابر سلول A1 در ستون D بود آنوقت B1 را با ستون E مقايسه كند اگر B1 مساوي با عدد پيدا شده در ستون مقابل D بود پيغام 1 در غير اين صورت پيغام 0 بدهد .
    هدف : تهيه مغايرت بين دو ستون A , B ‌ِ با ستونهاي D , E

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    چطوری میشه که 2 تا فایل Excel رو مقایسه کرد و جاهایی که با هم فرق داره رو مشخص کرد!!؟؟

در آغاز فعالیت كافئين's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با سلام و خسته نباشيد
    من تازه با سايت شما آشنا شدم و مطالب اين قسمت هم برام خيلي جالب بوده و بهم كمك كرده كه جاي خيلي خيلي تشكر داره .
    من يه مشكلي داشتم و نياز به راهنمائي شما دارم :
    در يك ستون تعداد 19000 رديف داريم و مي خواهيم عددهاي تكراري در اين ستون را مشخص كنيم . لطفا راهنمائي كنيد .

کاربر فعال انجمن آفیس ebibarati's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    مالمير - MIR

پيش فرض

آقاي ورديست عزيز كجايي به داد ما برس
    واقعا بودنتون يه نعمته براي اين انجمن

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

سلام. با اجازۀ جناب wordist عزیز.....

سلام چطور در textboxیا chechboxااکسل اندازه فونت نوع فونت را تغییر داد متشکرم
    اگه نوع تکست باکس یا چک باکستونو از نوع ActivX انتخاب کنین، با کلیک راست روی شی و انتخاب Properties، میتونین خیلی از خواصشو تغییر بدین. برای کین کار از سربرگ Dveloper ، بخش Controls، گزینه Insert رو انتخاب کنین و نوع شی رو اکتیو اکس انتخاب کنین. اگه سربرگ Developer رو پیدا نکردین، رو دکمه گوشه بالا سمت چپ برنامه کلیک کنین و Excel Options رو انتخاب کنین و از بخش Popular، تیک گزینۀ Show developer tab in ribbon رو بزنین.
    موفق باشید.

با سلام و خسته نباشيد
    من تازه با سايت شما آشنا شدم و مطالب اين قسمت هم برام خيلي جالب بوده و بهم كمك كرده كه جاي خيلي خيلي تشكر داره .
    من يه مشكلي داشتم و نياز به راهنمائي شما دارم :
    در يك ستون تعداد 19000 رديف داريم و مي خواهيم عددهاي تكراري در اين ستون را مشخص كنيم . لطفا راهنمائي كنيد .
    اگه میخواین تکراری ها "مشخص" بشن باید یه Conditional Formatting روی سطر یا ستونتون تعریف کنین. بعد از انتخاب محلی که باید تکراری بودن توش بررسی بشه (شما باید کل ستونتونو انتخاب کنین. واسه این کار رو حرف بالای ستون کلیک کنین تا کل ستون انتخاب شه)، از سربرگ Home، بخش Style، گزینه Conditional Formatting رو انتخاب کنین و از منو ظاهر شده گزینه Highlight Cells Rules و بعد Duplicate Values رو انتخاب کنین. پنجره باز شده رو ok کنین. سلولای با مقادیر تکراری قرمز میشن. اگه ok نکنین و گزینه Custom Format رو انتخاب کین، میتونین تعیین کنین که تکراریها به چه شکلی مشخص بشن. حالا اگه مثلا دوتا سلول تکراری داشته باشیم و یکی رو عوض کنیم، چون دیگه هیچکدوم از سلولا مقدار تکراری ندارن، فرمتشون به حالت اولیه (قبل از اعمال فرمتینگ) برمیگرده.
    موفق باشید.

سلام
    چطوری میشه که 2 تا فایل Excel رو مقایسه کرد و جاهایی که با هم فرق داره رو مشخص کرد!!؟؟
    راستش من راه حل مستقیمی راسه این کار سراغ ندارم طوری که خود اکسل بتونه مقایته رو روی دوتا فایل مختلف انجام بده. ولی این برنامه به گفته سایت سازندش میتونه این کارو واست انجام بده.
    Synkronizer for Excel
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از جناب wordist خواهش میکنم اگه راه حل این کار با خود اکسل وجود داره، اینجا بذارن تا استفاده کنیم.
    موفق باشید.

سلام
    چه طور ميتوانم در عكس سلول A1 را با ستون D مقايسه كرد اگر عدد برابر سلول A1 در ستون D بود آنوقت B1 را با ستون E مقايسه كند اگر B1 مساوي با عدد پيدا شده در ستون مقابل D بود پيغام 1 در غير اين صورت پيغام 0 بدهد .
    هدف : تهيه مغايرت بين دو ستون A , B ‌ِ با ستونهاي D , E

راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که ستونای A و B رو با هم و ستونای D و E رو با هم ترکیب کنی و با هم مقایسه کنی. اگه منظورمو متوجه نشدی عیبی نداره. این کارارو بکن، متوجه میشی منظورم چیه. دوتا ستون انتخاب کن. جاش مهم نیست. من H و I رو انتخاب کردم. تو ستون H این فرمولو وارد کن:
    =CONCATENATE(A:A,"-",B:B)
    و واسه :I
    =CONCATENATE(D,"-",E:E)
    فرمولا رو باید تو سلول اول وارد کنی و مربع سیاهه (تو شکل پایین مشخصش کردم) رو تا جایی که اطلاعاتت ادامه داره بکشی پایین ولی حواست باشه که محدودۀ انتخابت از ستون خارج نشه.
    نتیجه میشه این:

حالا تو ستون F اینو وارد کن:
    =IF(ISERROR(MATCH(I1,$H$1:$H$99999,0)),0,1)
    این فرمولم مثل قبلیا باید تو سلول اول وارد بشه و با کشیدن مربع رو پایین، تا آخرین سطر اطلاعات رو انتخاب بشه.
    اگه درست انجام داده باشی نتیجه میشه این:

میبینی که اون مقادیری که تکرارین، با 1 و غیر تکراریا با 0 مشخص شدن. مثلا تو سطر مشخص شده، عدد 1 نشون میده که مقادیر سمت چپش (11 و 1350) یه جایی تو دوتا ستون اول تکرار شدن.
    میتونی ستونایH و I رو با کلیک راست رو حرفشون و انتخاب Hide، مخفی کنی. امیدوارم کارت راه بیفته. اگه سوالی بود در خدمتم.

بازم از wordist عزیز معذرت میخوام که تو کارشون دخالت کردم....
    موفق باشید.
    Last edited by Armagedon; 09-02-2010 at 20:07.

10. 2 کاربر از Armagedon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

باسلام
    فایل اکسلی دارم با 2916 ردیف و پنج ستون اطلاعات می خواهم ارقام موجود در ستون C,D,E را در ردیف 1 جمع بزنم و بنویسم در ستون F بعد ردیف دوم و الی آخر به صورت ردیف به ردیف این کار را بلدم ولی از آنجا که جمع 2916 ردیف را تک تک حساب کردن مشکل است آیا فرمانی وجود دارد که بتوانم این کار را یکجا انجام دهم
    با تشکر فراوان

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •