تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 185 از 293 اولاول ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,841 به 1,850 از 2929

نام تاپيک: [اختصاصی کاربران] عکسهایی که گرفتیم (پست اول مطالعه شود)

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

حسین عزیز، پیرامون نحوه فوکوس کردن...
    دوربین در صورتی میتونه فوکوس رو انجام بده و در واقع فاصله سوژه از دوربین رو تشخیص بده که نور مناسبی از اون برسه. و این نور نباید اطراف اون نقطه فوکوس یک رنگ باشه
    راهی که دوستمون گفتن درسته. برای فاصله دور شما میتونی دوربین رو به سمت دیگه ای که تقریبا فاصله اش تا دوربین با با فاصله سوژه مد نظر تا دوربین یکی هست ببری و با نورهای اونجا فکوس رو انجام بدی و سپس کادر رو به سمت سوژه ببری و عکس بگیری
    استفاده از امکان اون چراغ زرد رنگ که در دوربینه و با روشن شدنش میتونه در فوکوس به دوربین کمک کنه هم خوبه... اونو روشن بذار (تو تنظیماتش وقتی باطری کم میشه غیر فعال میشه)

2. 11 کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی Spak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    شیـــــــــــراز . .

پيش فرض

بابا ایران هست و هزار و یک مشکل، از بچه هاش بگیر تا بزرگتراش
    توی پادگان کترم زیاده که تقریبا نمیتونم به عکاسی برسم، به کارای شخصی نمیرسم چه برسه به عکاسی ..!
    از دوستان هم تشکر میکنم امید وارم بتونم فعالیتم رو دوباره زیاد کنم

سلام عزیزم
    والا کلا فروم و اینترنت یه دوره خاصی برای خودش داره. والا مشکلاتی که برای من پیش آمد مجبور شدم زود بزرگ شم(به علت فوت پدرم) برا همین صبح ساعت 8 تا ساعت 10 شب مغازم. تازه ارشد هم امتحان دادیم که دیگه قبول شیم که هیچی!!!! اصلا دیگه حس و حال هیچی ندارم.
    بهههههههه دوست قدیمی
    خوبی خوشی رو به رشدی؟
    عکس خیلی خوبی گذاشتی. ولی میدونی که من کارم خراب کاری روی رنگهاست. با اجازت عکست رو خراب کردم. البته دلم میخواست یه کادر بتری رو میبستی.
    به بزرگی خودت ببخش
    سلام علی جان خوش حالم که باز اینجا میبینمت
    برای پدرت هم متاسفم شدم، تسلیت میگم تازه فهمیدم..
    دستت درد نکنه خوبه ولی یکم اشباع رنگ و کنتراست 1/2 پایین زیاد شده ولی آسمونش خوب شده

4. 5 کاربر از Spak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. 13 کاربر از vtn54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

با سلام....
    به وضوح در کارهای جدیدتون رنگ ها چشم نواز تر شدن... یا شاید خیلی چشم نواز تر شدن!!...

میشه بپرسم که چه تغییراتی در عکس برداری و ادیت اونها ایجاد کردید؟؟؟
    شخصا فکر میکنم عکس ها RAW باشن و در لایتروم تمام رنگ‌ها مثل HDR برگردونده شدن و البته استفاده از پالت های رنگی خود لایتروم.... یعنی افزایش کیفیت رنگ ها از ادیتور جدید هستش؟؟؟

یا اینکه نه نه در مود های عکاسی هم تغییر ایجاد کردید؟ (یا مثلا فیلتر ND اضافه کردین یا همچین چیزایی؟)..

اگر امکانش باشه که کمی در این خصوص توضیح بدید عالی میشه....
    چون چند وقتی هستش که دارم می‌بینم عکاس های وطنی دارن کیفیت رنگ های عکسشون و کلا کیفیت عکسشون رو به شدت بالا میدن و هرچی فکر میکنم به نتیجه‌ای نمی‌رسم... همیشه با خودم فک کردم کار لایت‌روم باشه...
    ولی الان فرصتش هست که بپرسم از یه نفر که این کار رو کرده!

8. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

با سلام....
    به وضوح در کارهای جدیدتون رنگ ها چشم نواز تر شدن... یا شاید خیلی چشم نواز تر شدن!!...

میشه بپرسم که چه تغییراتی در عکس برداری و ادیت اونها ایجاد کردید؟؟؟
    شخصا فکر میکنم عکس ها RAW باشن و در لایتروم تمام رنگ‌ها مثل HDR برگردونده شدن و البته استفاده از پالت های رنگی خود لایتروم.... یعنی افزایش کیفیت رنگ ها از ادیتور جدید هستش؟؟؟

یا اینکه نه نه در مود های عکاسی هم تغییر ایجاد کردید؟ (یا مثلا فیلتر ND اضافه کردین یا همچین چیزایی؟)..

اگر امکانش باشه که کمی در این خصوص توضیح بدید عالی میشه....
    چون چند وقتی هستش که دارم می‌بینم عکاس های وطنی دارن کیفیت رنگ های عکسشون و کلا کیفیت عکسشون رو به شدت بالا میدن و هرچی فکر میکنم به نتیجه‌ای نمی‌رسم... همیشه با خودم فک کردم کار لایت‌روم باشه...
    ولی الان فرصتش هست که بپرسم از یه نفر که این کار رو کرده!
    سلام عزیز

شما لطف دارید.

هر عکس با عکس دیگر متفاوت است و بسته به حس و حال هر عکس و تصویری که عکاس در ذهن خود دارد تکنیک عکاسی و ادیت پس از آن متفاوت است. در مورد این عکس خاص از تکنیک HDR استفاده شده است یعنی سه شات به فواصل 2 استاپ گرفته شده و پس از تغییرات اولیه در Camera Raw هر سه عکس به برنامه Photomatix Pro داده شده و پس از ترکیب و Tone Mapping خروجی دوباره در فوتوشاپ دستکاری شده و در نهایت به شکل فوق درآمده است. میزان اشباع رنگ این عکس کمی زیاد است و ممکن است باب طبع خیلی از دوستان نباشد ولی چون موقعی که این عکس را گرفتم رنگهای آسمان بسیار چشم نواز بود برای انتقال بهتر آن صحنه کمی اشباع رنگها را بیشتر کرده‌ام.
    Last edited by vtn54; 29-08-2014 at 23:44.

10. 4 کاربر از vtn54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

حسین عزیز، پیرامون نحوه فوکوس کردن...
    دوربین در صورتی میتونه فوکوس رو انجام بده و در واقع فاصله سوژه از دوربین رو تشخیص بده که نور مناسبی از اون برسه. و این نور نباید اطراف اون نقطه فوکوس یک رنگ باشه
    راهی که دوستمون گفتن درسته. برای فاصله دور شما میتونی دوربین رو به سمت دیگه ای که تقریبا فاصله اش تا دوربین با با فاصله سوژه مد نظر تا دوربین یکی هست ببری و با نورهای اونجا فکوس رو انجام بدی و سپس کادر رو به سمت سوژه ببری و عکس بگیری
    استفاده از امکان اون چراغ زرد رنگ که در دوربینه و با روشن شدنش میتونه در فوکوس به دوربین کمک کنه هم خوبه... اونو روشن بذار (تو تنظیماتش وقتی باطری کم میشه غیر فعال میشه)

این راهی که گفتینو امتحان میکنم
    ممنون که کمک میکنین

عکستون خیلی جالب شده
    اول هی نگاه کردم که این چرا اینجوریه ، چرا عکس تو آب شفاف تره ، چرا تو آسمون یه چیزایی هست(بالا سمت راست) ، چرا بغلای عکس اینجوریه و....
    بعد با نگاه های عمیق تر! متوجه شدم که قضیه چیه

دوربینو بر عکس گرفتین یا تو کامپیوتر چرخوندینش؟
    بعد یه سوال دیگه، قصدتون چی بوده از این کار باحال؟

آخر فروم باز Little Sparrow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Ķêŗmάņšĥąħ

پيش فرض

13. 9 کاربر از Little Sparrow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

15. 4 کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

این راهی که گفتینو امتحان میکنم
    ممنون که کمک میکنین

عکستون خیلی جالب شده
    اول هی نگاه کردم که این چرا اینجوریه ، چرا عکس تو آب شفاف تره ، چرا تو آسمون یه چیزایی هست(بالا سمت راست) ، چرا بغلای عکس اینجوریه و....
    بعد با نگاه های عمیق تر! متوجه شدم که قضیه چیه

دوربینو بر عکس گرفتین یا تو کامپیوتر چرخوندینش؟
    بعد یه سوال دیگه، قصدتون چی بوده از این کار باحال؟
    دوربین رو به هر طریقی بگیری و عکاسی کنی در پی سی عکس درست شناخته میشه
    با ادیتور پی سی برعکس کردم. خیلی ساده
    گاهی برعکس کردن تصاویر منجر میشه بیننده بیشتر درگیر عکس بشه. اما برای هر عکسی هم نباید این کارو کرد...

مسجد وکیل:

تا دوستان فرصت دارند و توضیح میدند من یه سوال بپرسم
    برای عکاسی از خورشید... خوندم که به سنسور آسیب وارد میشه
    اما یه جا هم شنیدم اگه سرعت شاتر بالا باشه مشکلی نداره
    لطفا کامل راجع به این عکاسی یه توضیح بدید... و اینکه مثلا در چه ساعاتی بهتره عکاسی کنیم از خورشید... مثلا از 5 بعد از ظهر به بعد و اول صبح استاندارد زمان عکاسی از خورشیده...
    مرسی

17. 8 کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    چن وقت پیش بعد از اینکه این عکسو انداختم دادشم گفت دیگه اینجوری مستقیم عکس ننداز از خورشید، احتمال داره سنسور آسیب ببینه
    منم دیگه ننداختم
    حالا نمیدونم واقعا این حرف درسته یا نه

19. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •