تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 28 اولاول ... 8141516171819202122 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 280

نام تاپيک: سوالات متداول گرافیک سه بعدی

آخر فروم باز N O V A L I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام خیلی خیلی ممنون از توضیحاتت واقعا کمک کرد
    میشه یکم بیشتر در مورد فوتان و final gathering بگی

یعنی چی منظورت دوربین پرسپکتیوه؟

یعنی لایت نمیخاد باشه درسته روی اشیا تاثیر میزاره
    من Ambit Color رو زیاد کردم با رنگ قرمز و دیدم که نورش افتاد روی شکل میشه در این مورد هم توضیح بدی ممنون

Photon (نه فوتان) - اگر نور رو مجموعه ای از ذرات در نظر بگیریم به هر کدوم از این ذرات یه Photon می گیم. درMental Ray میانگین تعداد فوتون ها برای تمام نورهای صحنه در حالت پیش فرض 20000 هست. این میانگین هست و این تعداد از یه منبع نور تا منبع نور دیگه بسته به شدت نور متفاوته. در GI نورپردازی غیرمستقیم با تنظیم رفتار و تعداد و... این فوتون ها محاسبه میشه اما FG با فوتون کاری نداره و این محاسبه نورپردازی غیرمستقیم از پنجره ی دید (viewport) شما که حالا ممکنه دوربین، پرسپکتیو یا نماهای بالا و پایین و... باشه با گسیل دادن پرتوهای FG از این پنجره ی دید و محاسبات مربوط به خودش انجام میشه. معنی این حرف این نیست که شما نیاز به نورپردازی ندارید!
    من نمی دونم منظورت از Ambient color برای کجاست، متریال، محیط..؟ ولی الان نیازی به اون نیست و فکرت رو منحرف می کنی..
    شما که مایا کار می کنید آموزش های مقدماتی خوبی برای Mental Ray داره.. آموزش های Jeff Patton هم برای مکس خیلی خوبه که خیلی قدم به قدم و دقیق همه چیز رو توضیح میده. برای مکسه ولی اصول یکسانی داره.. تو سایت ها و بلاگ های زبان اصلی و توی هلپ و توتوریال های مکس و مایا اموزش های خوبی هست..
    سعی کن اول سراغ اینا بری چون این بحث نسبتا پیچیده است و سوالات تموم نمیشه و بهتره خودت به جواباشون برسی...

2. این کاربر از N O V A L I S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه seyed_mahdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ممنون از بابت جوابت
    اینم که گفتم فوتان چون تلفظش به انگلیسی همینه
    مثله Color که میشه کالر نه کولور.

آموزش دارم از دیجیتال تیوتورز اما خوب خارجیه اما مثله اون توضیحی که در مورد سایه زیر صندلی دادی منظورم بود که خیلی خوب بود میخاستم با مثال برام بگی
    منظورم از Ambient color اینه که وقتی یه شی داریم به هر شکلی و اونو مثلا قرمز میکنیم و Ambient color رو به بالاترین حد میبریم و Final رو فعال میکنیم و این شی رو کنار یک شی دیگه میزاریم میبینیم که نوری قرمز رنگ روی شی دوم میفته منظورم این بود چون تو آموزش دقیقا همین رو میگه و برای فهم Final این مثال رو میاره
    اما خوب میخاستم یه چیزی بهتر ازش با کمک شما متوجه بشم اما بازم ممنون که جواب دادی

---------- Post added at 03:56 PM ---------- Previous post was at 03:55 PM ----------

راستی مایا در ابتدای شروعش همیشه یه پنجره هم باهاش باز میشه به نام output win
    میشه یه کاری کرد که دیگه نیاد ؟

داره خودمونی میشه HAGBORN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام چه حوری میشه به عکس رو برای مدل سازی ایمپرت کرد و چجوری از کارمون سیو بگیریم که بشه تو فتو شاپ روش کار کرد
    Last edited by HAGBORN; 03-02-2012 at 00:27.

داره خودمونی میشه Qadiany's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

با سلام چه حوری میشه به عکس رو برای مدل سازی ایمپرت کرد و چجوری از کارمون سیو بگیریم که بشه تو فتو شاپ روش کار کرد
    سلام.
    از پنل Create یک Plane بساز و یک عکس از پنجره MyComputer درگ کن روی Plane ای که ساختی، حالا باید عکسو روش ببینی. برای سیو هم باید از صحنه رندر بگیری دکمشم اون بالا سمت راسته زیر منوها که ایکنش هم شکل قوریه. اونو بزن بعد یه صفحه ای باز میشه که عکس خروجی نهایی کم کم توش کامل میشه بعد اون بالا سمت چپ پنجره باز شده، دکمه Save هست که میتونی با فرمت Jpg یا BMP یا ... ذخیرش کنی.

6. این کاربر از Qadiany بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه HAGBORN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام.
    از پنل Create یک Plane بساز و یک عکس از پنجره MyComputer درگ کن روی Plane ای که ساختی، حالا باید عکسو روش ببینی. برای سیو هم باید از صحنه رندر بگیری دکمشم اون بالا سمت راسته زیر منوها که ایکنش هم شکل قوریه. اونو بزن بعد یه صفحه ای باز میشه که عکس خروجی نهایی کم کم توش کامل میشه بعد اون بالا سمت چپ پنجره باز شده، دکمه Save هست که میتونی با فرمت Jpg یا BMP یا ... ذخیرش کنی.
    از راهنماییتون متشکرم دوست عزیز اما موقع save کلمه غیر فعال و وقتی مسیرش رو انتخاب میکنم و save v رو میزنم
    کلیدش فعال میشه و وقتی به مسیری که فایل رو save کردم میرم هیچی وجود نداره چند بار هم امتحان کردم اگه ممکنه کمک کنید

داره خودمونی میشه Qadiany's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

از راهنماییتون متشکرم دوست عزیز اما موقع save کلمه غیر فعال و وقتی مسیرش رو انتخاب میکنم و save v رو میزنم
    کلیدش فعال میشه و وقتی به مسیری که فایل رو save کردم میرم هیچی وجود نداره چند بار هم امتحان کردم اگه ممکنه کمک کنید
    فکر کنم باید پسوند فایلو براش مشخص کنی که در حالت پیش فرض روی All هست که هیچی سیو نمی کنه. مطمئنی که مسیر درست رو باز کردی دیدی نیست؟ غیر از اینا چیزی به نظرم نمیاد. اگه نشد بگو.

ناظر انجمن فتوشاپ unicef's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Australia

پيش فرض

با سلام....

آقا کسی از دوستان هست که طراحی معماری رو از روی پلان در تریدی مکس بلد باشه...؟

من میخوام ببینم دوستانی که از روی پلان نمای داخلی ساختمان رو در تریدی مکس 3d میکنند مقیاس دهی رو به چه صورت در نظر میگیرند...؟

و اگر کسی از دوستان نقشه خونی بلده اگر امکانش هست برای ما هم توضیح بده مثلا این پلان قسمت پله هاش برام گیج کنندست که ارتفاع اونو باید چند در نظر بگیرم و اینکه ارتفاع هم که مشخص شد انتهای راه پله به کجا خطم میشه؟

از دوستان که در زمینه طراحی معماری مهارت دارند خواهش میکنن بنده رو هم راهنمایی بفرمایند..

با تشکر...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام یه سوال
    تو مکس 2012 چطوری می تونم از آرک شدر استفاده کنم
    یعنی کلا می خوام بدونم چه شکلی می تونیم متریال از قبل آماده رو تو متریال لایبراری اد کن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

باسلام کسی میتونه بگه من چطوری باید رندر خارجیم رو قوی کنم باید از کجا اموزش پیدا کنم تو کار با uv unrap هم مشکل دارم

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba_14's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    رو ویبره

پيش فرض

من میخوام ببینم دوستانی که از روی پلان نمای داخلی ساختمان رو در تریدی مکس 3d میکنند مقیاس دهی رو به چه صورت در نظر میگیرند...؟
    و اگر کسی از دوستان نقشه خونی بلده اگر امکانش هست برای ما هم توضیح بده مثلا این پلان قسمت پله هاش برام گیج کنندست که ارتفاع اونو باید چند در نظر بگیرم و اینکه ارتفاع هم که مشخص شد انتهای راه پله به کجا خطم میشه؟

اول در مورد مقیاس،ببین شما باید حتماً فایل auto cad رو import کنی با drag کردن احتمال خطا و وارد کردن با مقیاس اشتباه هست،اول ببین فایل auto cad چطوری ترسیم شده،یهنی وقتی تو کد یه خط به طول 1 می کشی،یک سانتی متره،یک متره یا ...،اونوقت اگه مثلاً به متر بود،موقع import،یه گزینه scale داره که اونو می زاری متر.

در مورد پله،ببین اون خط کج که خورده تو پله،یعنی اینکه پله تا طبقه بالا میره،عدد 2.20 یعنی کد کف طبقه ای که داری میکشی،عدد 4.40 یعنی کد ارتفاعی پا گرد(یعنی پا گرد به اندازه 4.40 منهای 2.20 که میشه 2.20 متر از کف طبقه بالاتره) کف طبقه بعدی رو هم می تونی از پلان طبقه بعدی بدست بیاری.پس شما کافیه یه پله بکشی که عرض پله مثل اون چیزیه که تو پلانه،و کلاً از کف طبقه شروع میشه و رو کف طبقه بالا،تموم میشه و تعداد پله هاش هم به تعداد پله های نقشه هست.اینی که تو پلان شما هست خیلی راحت با uytypestair قابل ترسیمه.
    Last edited by mojtaba_14; 17-02-2012 at 11:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •