تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 18 اولاول ... 81415161718
نمايش نتايج 171 به 175 از 175

نام تاپيک: بهترین زمان برای تعویض دنده

کاربر فعال طراحی وب DaRiOuShJh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

دوستان من بعضی اوقات تنبلیم میاد دنده عوض کنم مصلا سصاف باشه خیابون یا امثرا سر پایینی باشه مثلا با دور موتور 1.5 اینا هم گار میدم تا پر کنه
    این مشکل پیش میاره برای ماشین؟ دنده دو و 3 اکثرا اینطوری میکنم
    دنده مرده که میگن همینه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

[]سلام

من از اساتید 2 سوال در مورد جی ال ایکس با موتور xu7 دارم: اول اینکه دور آرام این خودرو طبق استاندارد باید چقدر باشد؟ دوم حداکثر سرعت برای دنده های 1 تا 5 بایستی چقدر باشد (منظورم زمانی است که بایستی دنده را تعویض نمود در جاده بدون شیب)[/QUOTE]

3. این کاربر از chest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه naqdian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    همین جا!

پيش فرض

[]سلام

من از اساتید 2 سوال در مورد جی ال ایکس با موتور xu7 دارم: اول اینکه دور آرام این خودرو طبق استاندارد باید چقدر باشد؟ دوم حداکثر سرعت برای دنده های 1 تا 5 بایستی چقدر باشد (منظورم زمانی است که بایستی دنده را تعویض نمود در جاده بدون شیب)
    [/QUOTE]
    1. سلام
    تقریبا توی 90 درصد خودرو های روز دور موتور سلو (آرام) بین 800 تا 850 دور در دقیقست
    2. با توجه به نوع گیربکس هر خودرو سرعت میتونه متفاوت باشه مهم حداکثر گشتاور موتوره که تو چه دوری به دست میاد که دوستان توی پست های قبلی به این میزان دور موتور در هر خودرو اشاره کردن
    فقط یه نکته دیگه میمونه ،اونم توجه به نسبت دنده ها ست ، یعنی اینکه برای تعویض از دنده های سنگین و نیمه سنگین به سبک (مثلا 2 به 3 )که ماشین تغییر حالت داره و نسبت بین دندها زیاده علاوه بر گشتاور بهتره قدرت بیشتری بکار گرفته بشه
    مثلا تو یه ماشین مثل پراید که 2700 تا 3000 دور بهترین دور تعویض دندست اگه از 2 به 3 برید دور موتور زیر 2000 تا میوفته (به اصطلاح دنده مرده)و موتور باید توان زیادی برای غلبه بر افت قدرت به خرج بده که باعث گرمای اضافی و مصرف سوخت بیشتر میشه حالا برای خودرو شما بهترین حالت بین 3000 تا 3500 دور در دقیقست

5. 2 کاربر از naqdian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ali_ir_bsd's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    ایران زمین

پيش فرض

سلام

دوستان اگه به هر دلیلی دنده خلاص کردم و در محدوده 30 الی 35 کیلو متر بودم بهتره همون با دنده 3 برم آیا یا بر گردم دنده دو ؟

ماشینم روآ 88 هستش ودر دور 3500 معمولا دنده عوض می کنم.

ممنون از لطفتون.

داره خودمونی میشه امین 0913's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2014
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام به اساتید.
    یه نکته که میدونم اینه که دورمتور تو ماشینای مختلف فرق داره گاهی تو یه مدل هم این تغییرات هست یا با یه تعمیر پارامترش تغییر میکنه. (بخاطر خودروسازان که یکمی به دقت نیاز دارند)
    این دور متور باید خود شخص امتحان کنه تا دستش بیاد، نباید ماشین تحت فشار باشه (از دورمتوربالا یا پایین).همین
    Last edited by امین 0913; 08-09-2014 at 09:52.

8. این کاربر از امین 0913 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •