تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 73 اولاول ... 81415161718192021222868 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام دوستان یه سوال خدمت دوست عزیزمون داشتم vioman

من شهرستان هستم به لطف کرم اللهی به هیچ عنوان فروشگاه محصولات صدا برداری نیست

منتهی یه جا هست که محصولات بیشتر برای اجرا در عروسی ها میفروشه ( کیبورد و میکسر و میکروفون و باند و ...) یه 6-7 مارک میکروفون دینامیک داره که تنها چیزهایی هستن که یافت میشه اونجا .. حالا سوال من اینه قیمت میکروفونهایی که داشت از 25 تومن شروع میشد تا 60-70 تومن چیزهای زیاد جالبی به نظر نمیومدن اما مثلا میخواستم بدونم این میکروفونها کلا چقدر مگه با هم اختلاف دارن ؟ من خودم پیش خودم میگم که خوب نباید زیاد اختلافشون باشه میخواستم بدونم ایا بین میکروفنها ( فرض کنیم تو قیمت50-60 تومن ) حالا با هر مارکی میخواد بهرینگر سی 1 باشه میخواد یه مدل ناشناخته باشه ایا فرقش اونقد هست که من به خاطرش بیام تهران یکی بخرم ؟ من فقط واسه رکورد ووکال رپ میخوام ( اینجا 2-3 بار استودیو رفتم که هر بار تغریبا 50 تومنی دادم که با توجه به زمانی که صرف رکورد شد تغریبا پنجم برابر استودیو های اکوستیک تهران هست ! )

حالا نظر شما رو میخواستم ممنون !
    دوست عزیز سلام

میکروفون های داینامیک ساختار کاریشون یک شکله اما اینکه کدام یک بهتر هستند به چند عامل بستگی داره.

اول اینکه کیفیت امروز اونها با 2 سال دیگه تفاوتی نداشته باشه
    اگر میکروفونی مثل C های بهرینگر خیلی پرفروشند به خاطر اینه که امتحان خودشون رو پس دادند و افت کمی دارند.
    ممکنه یک میکروفونه ناشناخته امروز خیلی بهتر از یک میکروفون براند جواب بده اما در آینده چطور؟

دومین عامل رنج فرکانسی میکروفون هاست.
    براند ها معمولا نیاز به سود حاصل ازفروش محصول به یک مشتری ندارند ، نیاز به یک مشتری ثابت دارند.
    همین عامل باعث میشه که روی محصولاتشون صادقانه بیان کنند که چه قابلیت هایی رو به ما میدن.
    اما مارک های ضعیف تر اغراق گونه از محصولاتشون با یک مشخصات قوی تبلیغ میکنند و این باعث جذب ما میشه
    اما فقط برای یک بار ، بعد توبه کار میشیم

سوم هم خدمات بعد از فروشه
    یک میکروفون بهرینگر یا مثلا رود اگر خراب بشه تعمیر کار های زیادی اون رو تعمیر میکنند اما مارک های ناشناخته تو این موارد هم مشکل دارند.

میکروفون های ارزون قیمت و بی نام و نشان Grade C هستند و معمولا استندارد نیستند و طبق از محدوده ی فرکانسی بالا پشتیبانی نمیکنند و مرغوبیت مواد بکار رفته در اونها هم پایینه ، برای همین ارزون ترند.

موارد دیگه ای هم هست که بحث رو طولانی میکنه اما کلا یک بار اگر خوب هزینه کنید در آینده آسوده خاطر تر هستید.

فکر نمیکنم ژانر مورد نظر شما نیاز به میکروفون های حرفه ای داشته باشه اما اگر میکرفون حرفه ای نیاز دارید باید از کندنسر ها استفاده کنید ، مثل سری B بهرینگر.

در کل میشه گفت که کیفیت محصولات براند ها نسبت دیگر محصولات بالاتره و دوام اونها هم بیشتره ، چون براند ها میخوان یه عمر تو بازار باشن

موفق باشید

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام

من یک sound card m-audio ( fast track دارم که usb هستش و یک کانال ورودی ساز و یک ورودی میکروفن داینامیک داره.
    و به لپ تاپ وصلش کردم
    موقعی که دارم با ساز گیتار الکتریک یا پیانو دیجیتال از طریق لاین ضبط صدا می کنم یه مقدار با نویز ضبط می شه
    اصولا بعضی وقتها که اصلا ساز به کارت صدا وصل نیست و اسپیکر یا هد ست یه کارت صدا وصل هستن صدای نویز می شنوم !!!
    چه راههایی هست ( نرم افزاری یا سخت افزاری ) که نویز رو کم کرد ؟
    و این که در مورد کابل های rca ( منظورم همون کابلهایی که به line in می زنیم ) و گزینه های بهتر اون برای استفاده باز هم برای کاهش نویز توضیح بدین ؟
    ممنونم
    دوست عزیز سلام
    شما ابتدا باید عامل تولید نویز رو پیدا کنید ، یا اون رو از بین ببرید یا از خودتون دور کنید.

اولین عامل میتونه استفاه از کابل های نامرغوب و وجود اتصال های مشکل ساز در کابل ها باشه.
    دومین عامل سوکت ها و کانکتور ها هستند که خیلی میتونند در تولید فرکانس های غیر موسیقیایی تاثیر داشته باشند.

سومین عامل دستگاه های نویز زا در نزدیکی شما هستند ، از کابل های کوچه گرفته تا تلوزیون و پرینتر و ترانس ها و ....

شما وقتی دستگاه رو از لپ تاپ جدا میکنید و بصورت تنها استفاده میکنید باز هم نویز مشنوید؟
    اگر اینطور باشه اشکال از سیستمتون و کابل ها از کارت تا سیستم نیست.
    اگر این نویز هنگام اتصال ورودی ها بوجود میاد ، مشکل از ورودی هاست
    اگر بدون اتصال ورودی ها نویز دارید یا مشکل از دستگاه هستش یا از خروجی (هدفون یا بلندگو)
    هدفون یا بلندگو رو جداگانه تست کنید ، کارت صوت رو هم جداگانه حدالمقدور در مکانی غیر از منزل خودتون چک کنید اگر باز هم مشکل بود به 2 جا میشه شک کرد.
    اول ترانس دستگاه (70 درصد)
    دوم خود دستگاه ( 30 درصد)

البته نویز ها هم با هم تفاوت دارند ، بعضی پریودیک هستند و مثل سیکل های منظم حالت رفت و برگشتی دارند.
    بعضی دیگه حالت قطع و وصلی دارند (مثل صدای تق تق یا تیک تیک)
    بعضی دیگه هم مدوام هستند ، هر کدام از این حالت ها برای عاملی خاصه ، نویزی که میشنوید به چه شکلیه؟

در کل باید تمامی قطعات رو تک تک چک کنید تا مطمئن بشید که اشکال کار از کجاست

در مورد کاهش نرم افزاری هم تنها راهی که وجود داره از بین بردن یا کم کردن محدوده ی فرکانسی هستش که نویز در اون جا داره ، این کار تا حدودی مفیده مخصوصا در مورد کارهای ضبط شده (مثل کار های قدیمی) اما مطمئنن با این حذف غیر استاندارد ماهیت کلی (فرکانسی) خود اثر دچار خلل میشه.

بهتره که از کابل های آماده rca استفاده کنید ، انواع مرغوب این کابل ها در بازار پیدا میشه.
    من خودم از 3 به 3 مارک دای ژاپن استفاده میکنم و خیلی راضیم (حتی من فرکانس موبایل رو روش امتحان کردم و خیلی تاثیر کمی داشت)

امیر جان امیدوارم ابتکارت از اینایی که الان پر شدن تو بازار موسیقی ایران بیشتر باشه و از طرفداران شعار هر ایرانی یک آلبوم موسیقی ، نباشی !!!

ما ایرانیا اگه فردا بگن کی دوست داره رئیس جمهور آمریکا بشه ، دستامونو می بریم بالا !!یه زمانی یادم میاد یکی فردین بود یکی دیگه موزیسین بود یکی دیگه خوشتیپ بود یکی دیگه اهل کار و تلاش بود یکی مهربون بود یکی پولدار بود ...اما الان همه می خوان فردین پولدار موزیسین مهربون خوشتیپ و...بشن که به لطف خدا هیچ کدوم هم نمیشن
    من 20 ساله پیش اولین بار رفتم توی یه استدیو فیلم برداری که آمریکایی ها ساخته بودنش که آواز بخونم 9 سالم بود ...یه 10 سالی هم هست که دارم روزی چند ساعت به صورت آکادمیک ساز می زنم هنوز روم نمیشه یه آلبوم بدم بیرون ، با خودم میگم نکنه فردا آبروم بره ، نکنه پیام درست حسابی توش نباشه

درسته ابتکار موقعی خوبه که تو حداقل ها رو داشته باشی !!!
    امیدوارم که شما داشته باشی
    دوست عزیز
    منم به شدت با شما موافقم ، اما متاسفانه نه اینجا و نه هیچ جای دیگه نمیشه روی این مسائل بحث کرد.
    من چند بار قصد داشتم توی تالار موسیقی همین انجمن دوستانی رو متقاعد کنم که این ره 100 ساله رو نمیشه یک شبه طی کرد ، اما متاسفانه هیچ کس قبول نکرد.
    شور و شوق ابتدا کار و لذتی که خود شخص از حاصل کار میبره باعث همچین اقداماتی میشه و این کار علاوه بر صدمه به ساختار موسیقی یک کشور( که بیانگر فرهنگ کشوره ) مشکلات دیگه ای رو هم بهماره داره.

البته من به هیچ وجه منظورم شخصی خاص یا ژانر مشخص از موسیقی نیست اما بطور کلی موسیقی های وارداتی و ساده انگاشتن موسیقی در مراحل اولیه توسط افراد خوش ذوق آنی! لطمات زیادی به موسیقی ایران وارد کرده.

نه هرکه چهره بر افروخت ، دلبری داند ...... نه هرکه آینه سازد ، سکندری داند

هزار نکته باریکتر ز مو اینجاست ..... نه هر که سر بتراشد ، قلندری داند!

موفق باشید
    یا علی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ممنون از حمایت و راهنماییت ، فکر می کنم تا حدودی متوجه اشکال شدم و اون هم مربوط به کابل Rca بود

4. این کاربر از manolo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه pedramharmonica's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    kermanshah

پيش فرض

اقای vioman میشه لطف کنین شماره تلفن و ادرس یه فروشگاه معتبر و خوب رو که محصولات صدا برداری داره تو تهران واسه من بنویسین که من زنگ بزنم چیزی که میخوام رو سفارش بدم بعد یه نفر رو بفرستم اونجا بره بگیره بعد بفرسته برام چون شدیدا نیازمند خرید هستم اما نمیتونم بیام تهران !

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

اقای vioman میشه لطف کنین شماره تلفن و ادرس یه فروشگاه معتبر و خوب رو که محصولات صدا برداری داره تو تهران واسه من بنویسین که من زنگ بزنم چیزی که میخوام رو سفارش بدم بعد یه نفر رو بفرستم اونجا بره بگیره بعد بفرسته برام چون شدیدا نیازمند خرید هستم اما نمیتونم بیام تهران !

دوست عزیز
    معرفی مکان فروش تبلیغ به حساب میاد و مخالف قوانین انجمن هستش.
    شما دقیقا چه محصولی رو احتیاج دارید؟
    شاید بتونم شرکت گارانتی کننده یا وارد کنندش رو بهتون معرفی کنم

داره خودمونی میشه pedramharmonica's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    kermanshah

پيش فرض

اقا من خوب یکی از مدلهای بهرینگر رو میخوام اگر لطف کنی نمایندگی چیزی ازش بدی خیلی ممنون اصلا شاید خودم اومدم تهران

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

اقا من خوب یکی از مدلهای بهرینگر رو میخوام اگر لطف کنی نمایندگی چیزی ازش بدی خیلی ممنون اصلا شاید خودم اومدم تهران
    دوست عزیز
    شما دقیقا دست گذاشتی روی براندی که از همه طرف وارد میشه

این سایت 2 تا وارد کننده و پشتیبانی دهنده ی قوی

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگر خودتون تشریف بردید تهران میتونید برید خیابان جمهوری (حدفاصل تقاطع پل حافظ تا تقاطع خیابان فردوسی)
    از اونجا به هیچ وجه دست خالی بر نمیگردید.

موفق باشید

9. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه iNSANE's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام به همه ی دوستان و بخصوص voiman عزیز، که اطلاعات بنده رو با پستهای مفیدش زیادتر کرد.
    من یک سوال معمولی و خیلی پیش پا افتاده دارم و هنوز تو زمینه موسیقی آماتور هستم،
    والا وقتی من صدام رو از طریق میکروفن ضیط میکنم موقع پخش، صدای ضبط شده همراه با نویز زیاد هستش، مشکل از میکروفن نیست چون با هر میکروفنی همین مشکل وجود داره، در ضمن کارت صدای من آنبورد هستش، میخواستم ببینم با خرید یک کارت صدای PCI این نویز برطرف میشه؟ و اگه اینطوره یک کارت صدای معمولی که فعلاً از بابت قطع نویز مشکلم رو حل کنه معرفی کنین با قیمت زیر 30 تومن.

با تشکر...

داره خودمونی میشه solikhobe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    زاهدان

پيش فرض

vioman جان شرمنده من همه پست های قبلی رو خوندم و من هم مثل بقیه دارم استدیوی خونگی راه میندازم . خواستم m-audio fasttrack pro بگیرم زنگ زدم به یکی از دوستام که توی اهواز استودیو داره و بهم m-audio FIreware رو پیشنهاد کردو گفت کارت صدا دوم استدیوم fireware اون ورژن M-audio fireware Solo رو بهم پیشنهاد کرده فقط میخوام بدونم m-audio fireware solo بگیرم یا m-audio fireware 410 و میخوام بدونم فرق این دوتا یعنی سولو و 410 تو چیه و کدومشون بهترن فقط همین لطفا هرچی زودتر کمکم کنین چون زودتر میخوام بگیرم با تشکر.......

داره خودمونی میشه solikhobe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    زاهدان

پيش فرض

vioman میدونین میخوام یه استریو با 2 تا میکروفن و تو اتاقم برای کارای حرفا ای چند ترکه بزنم چون من از زیر صدا خیلی استفاده میکنم و واسه همین ترک زیا میذارم و همه میگن ام اودیو فست ترک اما شما گفتین ممکنه برای کارای چند ترکه جوابگو نباشه من بیشتر کار رکورد و میکس میخوام باهاش انجام بدم که بدون تاخیر رکورد کنه و حالا اگرم بعدا بخوام کیبورد بهش وصل کنم جواب اونم بده اینه انتظاراته من بهم گفتن فایروار سولو بگیر حالا موندم سولو بگیرم یا 410 یا اگرم شما مدلی زیر 300 هزار تومن سراغ دارید بهم پیشنهاد کنین چون خیلی اورژانسیه نمیخوام بعد از سفارش پشیمون بشم چون شهرستانم و اهل تهران نیستم اینجام کسی سر در نمیاره ممنوووووووووووووووووووووو وون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •