تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 164 از 214 اولاول ... 64114154160161162163164165166167168174 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,631 به 1,640 از 2135

نام تاپيک: ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

اگر نظر منو بخوای میگم دکترتون رو عوض کنید
    چون عوارض داروها خیلی زیاده حتی روی بروشورش هم نوشته...یک دفعه نمیشه قطع کرد.سر خود هم نمیشه خورد.
    با یک دکتر دیگه مشورت کنید

2. این کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

دوستان شرمنده اینجا سوالم رو می پرسم، چون بخش پوست بدن رو ندیدم، اینجا پرسیدم

بعد از حموم، پوست بدنم نیم تنه به بالا، خصوصا دست ها و کتف (از زیر گردن تا بالای سینه ها، دستها رو باز شده فرض کنید) بسیار شدید میسوزه وقتی کش میاد، یعنی وقتی دستم رو بکشم، یا کاری کنم که پوست کتف هام کش بیاد، یه سوزش بسیار وحشتناکی رخ میده، چیزی هم که مشهوده یعنی میبینم اینه که پوست ساعد و بازوهام بعد از حموم کاملا خشک و به اصطلاح پوست پوستی میشه و میخاره... بجای صابون(معروف به صابون شیرمارک lervia که پاک کنندگی خوبی داره از شاپو بدن اوه آلوئورا هم استفاده کردم، کمتر شده اون سوزش ولی همچنان باقیه.
    پوست کف دستم هم احساس میکنم نازک شده و کمی کوچیکه انگار، یعنی اگر بخوام مثلا انگشت هام رو کامل به سمت بیرون بکشم، پوست کف دست مفاومت میکنه. خیلی هم چین و چروک داره، شده مثل کف دست پیرزنا...

اینم بگم که چون خوزستانه و هوا آتیش، خیلی کم میشه تابستون من از خونه برم بیرون، زیر نور آفتاب هم که اصلا نمیرم، میسوزونه. ممکنه مشکل کمبود ویتامینی چیزی باشه؟
    Last edited by VAHID; 25-07-2013 at 12:30. دليل: حذف لینک اینترنتی

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

دوستان شرمنده اینجا سوالم رو می پرسم، چون بخش پوست بدن رو ندیدم، اینجا پرسیدم

بعد از حموم، پوست بدنم نیم تنه به بالا، خصوصا دست ها و کتف (از زیر گردن تا بالای سینه ها، دستها رو باز شده فرض کنید) بسیار شدید میسوزه وقتی کش میاد، یعنی وقتی دستم رو بکشم، یا کاری کنم که پوست کتف هام کش بیاد، یه سوزش بسیار وحشتناکی رخ میده، چیزی هم که مشهوده یعنی میبینم اینه که پوست ساعد و بازوهام بعد از حموم کاملا خشک و به اصطلاح پوست پوستی میشه و میخاره... بجای صابون(معروف به صابون شیرمارک lervia که پاک کنندگی خوبی داره از شاپو بدن اوه آلوئورا هم استفاده کردم، کمتر شده اون سوزش ولی همچنان باقیه.
    پوست کف دستم هم احساس میکنم نازک شده و کمی کوچیکه انگار، یعنی اگر بخوام مثلا انگشت هام رو کامل به سمت بیرون بکشم، پوست کف دست مفاومت میکنه. خیلی هم چین و چروک داره، شده مثل کف دست پیرزنا...

اینم بگم که چون خوزستانه و هوا آتیش، خیلی کم میشه تابستون من از خونه برم بیرون، زیر نور آفتاب هم که اصلا نمیرم، میسوزونه. ممکنه مشکل کمبود ویتامینی چیزی باشه؟
    من فکر میکنم که شما با مشکل خشکی پوست مواجه باشید
    سعی کنید زمان استحمامتون طولانی نباشه
    با آب خیلی داغ هم حمام نکنید ترجیحا آب ولرم
    و حتما بعد از حمام از لوسیون و یا کرم بدن مرطوب کننده استفاده کنید
    برندهای مختلفی این محصول رو دارند من برای نمونه دو تا رو معرفی میکنم

لوسیون مرطوب کننده دست و بدن اگزوویانس- EXUVIANCE HYDRATING HAND & BODY LOTION

مرطوب کننده بسیار قوی دست و بدن
    تقویت کننده سد دفاعی پوست
    روشن وشفاف کننده
    بهبود/ دهنده خاصیت ارتجاعی پوست
    فاقد چربی و مناسب هر نوع پوست
    حاوی PHA و پیشگیری کننده از چروک
    آنتی اکسیدان و دارای ویتامین های A,E
    با رایحه هلو
    روش مصرف:
    بعد از استحمام یا روزانه 2 تا 3 بار به دست و بدن بمالید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کرم بدن مایع مخصوص پوست های خشک کلیون – CLIVEN FLUID CREAM DRY SKIN

این محصول با عملکرد ویژه مواد تشکیل دهنده خود به طور موثری از خشکی پوست جلوگیری می نماید. روغن بادام شیرین موجود در آن پوست را عمیقا مرطوب و آن را تغذیه می نماید و تعادل طبیعی لایه هیدرولیپیدیک پوست را به خوبی حفظ می کند. Burro , Karite دارای خاصیت نرم کنندگی است و علاوه بر اینکه پوست را به خوبی تغذیه می کند لطافت و حالت ارتجاعی طبیعی پوست را به آن باز می گرداند. گلیسیرین: این ماده با خاصیت محافظت کنندگی خود، از پوست در برابر عوامل مخرب محیطی محافظت می نماید و لایه ای محافظتی بر روی پوست ایجاد می کند. همچنین این محصول حاوی مقادیر زیادی ویتامین E و پروویتامین B5 نیز می باشد. این ویتامین ها با عملکرد منحصر بفرد آنتی اکسیدانی خود، از پوست بدن در مقابل آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت کرده و لطافت طبیعی پوست را به بهترین شکل حفظ می نماید. قابل ذکر است که این کرم به راحتی جذب پوست شما شده و هیچ اثری از چربی بر روی آن باقی نمیگذارد.
    روش مصرف:
    بعد از استحمام بر روی پوست تمیز خود مالیده و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست گردد، این عمل را همواره انجام دهید تا پوستی صاف، لطیف و بدون چروک و ترک داشته باشید.

5. 3 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

من فکر میکنم که شما با مشکل خشکی پوست مواجه باشید
    سعی کنید زمان استحمامتون طولانی نباشه
    با آب خیلی داغ هم حمام نکنید ترجیحا آب ولرم
    و حتما بعد از حمام از لوسیون و یا کرم بدن مرطوب کننده استفاده کنید
    برندهای مختلفی این محصول رو دارند من برای نمونه دو تا رو معرفی میکنم

لوسیون مرطوب کننده دست و بدن اگزوویانس- EXUVIANCE HYDRATING HAND & BODY LOTION

مرطوب کننده بسیار قوی دست و بدن
    تقویت کننده سد دفاعی پوست
    روشن وشفاف کننده
    بهبود/ دهنده خاصیت ارتجاعی پوست
    فاقد چربی و مناسب هر نوع پوست
    حاوی PHA و پیشگیری کننده از چروک
    آنتی اکسیدان و دارای ویتامین های A,E
    با رایحه هلو
    روش مصرف:
    بعد از استحمام یا روزانه 2 تا 3 بار به دست و بدن بمالید

کرم بدن مایع مخصوص پوست های خشک کلیون – CLIVEN FLUID CREAM DRY SKIN

این محصول با عملکرد ویژه مواد تشکیل دهنده خود به طور موثری از خشکی پوست جلوگیری می نماید. روغن بادام شیرین موجود در آن پوست را عمیقا مرطوب و آن را تغذیه می نماید و تعادل طبیعی لایه هیدرولیپیدیک پوست را به خوبی حفظ می کند. Burro , Karite دارای خاصیت نرم کنندگی است و علاوه بر اینکه پوست را به خوبی تغذیه می کند لطافت و حالت ارتجاعی طبیعی پوست را به آن باز می گرداند. گلیسیرین: این ماده با خاصیت محافظت کنندگی خود، از پوست در برابر عوامل مخرب محیطی محافظت می نماید و لایه ای محافظتی بر روی پوست ایجاد می کند. همچنین این محصول حاوی مقادیر زیادی ویتامین E و پروویتامین B5 نیز می باشد. این ویتامین ها با عملکرد منحصر بفرد آنتی اکسیدانی خود، از پوست بدن در مقابل آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت کرده و لطافت طبیعی پوست را به بهترین شکل حفظ می نماید. قابل ذکر است که این کرم به راحتی جذب پوست شما شده و هیچ اثری از چربی بر روی آن باقی نمیگذارد.
    روش مصرف:
    بعد از استحمام بر روی پوست تمیز خود مالیده و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست گردد، این عمل را همواره انجام دهید تا پوستی صاف، لطیف و بدون چروک و ترک داشته باشید.

باتشکر.
    این مشکل سوزش تا یه روز بعد از حموم، تا وقتی پوستم دوباره چرب بشه، باقی میمونه.
    ولی مشکل کف دست نمیدونم چیه.. قبلا یعنی تا حدود یه ماه پیش انیجوری نبوده، وقتی هم باش بخوام یه چیز محکم مثلا در نوشابه یا دوغ رو باز کنم، خیلی میسوزه. اگر هم چیز سنگینی بلند کنم یا به هر صورتی به ماهیچه های داخلی کف فشار بیاد، لکه های تیره جاش میمونه مثل اینکه له میشه... فاصله ی بین بند های انگشتم هم قبلا صاف صاف دیده میشد(منظورم بافت ماهیچه ایش هست) ولی الان بصورت خطوط افقی(عمود به جهت انگشت) رگه رگه دیده میشه، خوب هم که دقت کنم، این رگه ها رو مثل اینکه پوست دستم باعث میشن(یعنی روی پوستم چروک هست دقیقا روی رگه ها) این هم از خشکی پوسته؟

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

باتشکر.
    این مشکل سوزش تا یه روز بعد از حموم، تا وقتی پوستم دوباره چرب بشه، باقی میمونه.
    ولی مشکل کف دست نمیدونم چیه.. قبلا یعنی تا حدود یه ماه پیش انیجوری نبوده، وقتی هم باش بخوام یه چیز محکم مثلا در نوشابه یا دوغ رو باز کنم، خیلی میسوزه. اگر هم چیز سنگینی بلند کنم یا به هر صورتی به ماهیچه های داخلی کف فشار بیاد، لکه های تیره جاش میمونه مثل اینکه له میشه... فاصله ی بین بند های انگشتم هم قبلا صاف صاف دیده میشد(منظورم بافت ماهیچه ایش هست) ولی الان بصورت خطوط افقی(عمود به جهت انگشت) رگه رگه دیده میشه، خوب هم که دقت کنم، این رگه ها رو مثل اینکه پوست دستم باعث میشن(یعنی روی پوستم چروک هست دقیقا روی رگه ها) این هم از خشکی پوسته؟
    دوست عزیز صحبت هایی که اینجا میشه بیشتر جنبه تبادل تجربه داره و نمیشه 100% از گفته های بیان شده در این موارد مطمئن بود! اگر قضیه با این شدتی که شما توصیف می کنید هست، پیشنهاد میکنم حتما به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.
    موفق باشید

8. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن هنر هفتم mehdi30nema's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من یه سوالی داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنید .

من 27 سالمه و تا 24 سالگی به هیچ عنوان جوش روی صورتم نداشتم . اما از 24 سالگی به بعد یواش یواش روی صورتم ( روی قسمت لپ ) شروع به جوش زدن کردم به طوریکه بعد از چند ماه دیگه جای جوش ها هم رو صورتم موندو از اون پوست بدون جوش خبری نبود . من هم چند باری دکتر پوست رفتم و داروهای ترکیبی و کرم و ... دادند و یه مقدار بهتر شد .
    اما مشکل اینجاست که الان حدوده یک ساله دیگه جوش معمولی نمیزنم ( از این جوش های قرمز ) و تمام جوش هایی که میزنم از این سر سفید ها هست که اگه فشارش بدیم ازش یه مایع سفید خارج میشه . شدت جوش زدن ها هم بیشتر شده و هفته ایی دو سه تا جوش میزنم ، یک بار دکتر هم رفتم که باز صابون و کرم و ... داد که اصلا به درد نخورد . خودم فکر میکنم که این باید یه مشکل داخلی باشه نه مشکل پوستی که با کرم و ... حل بشه .
    کلا خیلی اعصاب خورد کن شده و من دیگه بیشتر تمایل دارم تا ته ریش بزارم چون اصلا دوست ندارم جوش هام معلوم بشه .
    ممنون میشم اگه کسی میتونه کمک کنه و یه راهنمایی بنده رو بکنه .

باتشکر

آخر فروم باز lionf3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ایــــ تهــران ـــران

پيش فرض

سلام دوستان من 15 سالم هست و یه جورایی تو سن بلوغ هستم میخواستم از تجربه دیگران استفاده کنم و ببینم این جوش هایی که رو صورتم میزنه چی کار کنم؟؟
    از کرم و یا دارو استفاده کنم یا.....هم پدرم و هم مادرم صورت هاشون نسبتا زیاد جوش میزده و هنوز هم میزنه.
    در ضمن رو بینیم هم خیلی دونه های ریز سیاه(سیاه دونه) زده اونا رو چیکار کنم؟؟؟
    کلا یه مشاوره خودمونی بدین بهم.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام دوستان من 15 سالم هست و یه جورایی تو سن بلوغ هستم میخواستم از تجربه دیگران استفاده کنم و ببینم این جوش هایی که رو صورتم میزنه چی کار کنم؟؟
    از کرم و یا دارو استفاده کنم یا.....هم پدرم و هم مادرم صورت هاشون نسبتا زیاد جوش میزده و هنوز هم میزنه.
    در ضمن رو بینیم هم خیلی دونه های ریز سیاه(سیاه دونه) زده اونا رو چیکار کنم؟؟؟
    کلا یه مشاوره خودمونی بدین بهم.
    ممنون
    سلام
    خب با توجه به سابقه خانوادگی که گفتید باید بگم راه طولانی در این زمینه در پیش داری دوست عزیز
    اولین نکته اینه صبور باشی
    ببینید تقریبا میشه گفت درمان قطعی براش نیست((مگر مصرف رواکوتان))
    اما میشه با یکسری کارها کنترلش کرد تا بیش از حد دردسر نشه

یک بخشش به تغذیه مربوط میشه((اگرچه در علم ثابت نشده هنوز اما تجربه خیلی ها نشون داده تغذیه میتونه تاثیر داشته باشه!))
    شما باید سعی کنید مصرف : فست فود ها،سس ،نوشابه، شکلات، آجیل ، موز و غذاهای خیلی چرب رو تا جایی که میتونی به حداقل برسونی!(بعضی ها به مرور زمان متوجه شدند که خوردن یک یا چندقلم از مواردی که گفتم جوش رو زیاد میکنه فرضا یکی اجیل میخوره فوری جوش میزنه یکی هم اجیل براش تاثیری نداره عوضش موز اذیتش میکنه و...)

میوه جات و سبزیجات+ نوشیدن آب در طول روز به مقدار زیاد

===============================

سعی کنید جوشهایی که میزنید رو تا حد امکان دستکاری نکنید (حالا نه اینکه اگه بهش دست نزنید اصلا جاش نمیمونه! ولی کندن و تحریک کردن جوش باعث میشه جای عمیقتری از خودش باقی بگذاره...)

حتما و حتما روزی دوبار صورتتون رو با محلول یا ژل شستشوی مخصوص پوست جوش دار و چرب بشورید.
    از محلولهای انتی بیوتیکی که دراین زمینه هست(اریترومایسین یا کلیندامایسن یا داروهای ترکیبی مشتمل بر اینها که توسط پزشک تجویز میشه استفاده کنید)

حتما از ضدافتاب فاقد چربی استفاده کنید(اون جوش های سرسیاه که گفتید روی بینی هست اگه ضدافتاب نزنید به مرور بیشتر خواهد شد!!!)

در مجموع حتما بطور مداوم تحت نظر پزشک باشید که دوره ای براتون: ژل شستشو+محلول انتی بیوتیکی که گفتم+قرص انتی بیوتیک (بنا برصلاحدید پزشک )+احتمالا یک لایه بردار ملایم تجویز میکنه

کلا اینا رو یک پیش اگهی فرض کن (صحبتهام در مورد قرص و محلولها منظورمه) بعد در اولین فرصت تشریف ببرید پزشک پوست تا با تجویزش قدم در راه درمان بگذارید
    ایشالله که زمان درگیری شما کوتاه باشه و رفع بشه
    سلامت باشید

12. 3 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

دوستان من یه سوالی داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنید .

من 27 سالمه و تا 24 سالگی به هیچ عنوان جوش روی صورتم نداشتم . اما از 24 سالگی به بعد یواش یواش روی صورتم ( روی قسمت لپ ) شروع به جوش زدن کردم به طوریکه بعد از چند ماه دیگه جای جوش ها هم رو صورتم موندو از اون پوست بدون جوش خبری نبود . من هم چند باری دکتر پوست رفتم و داروهای ترکیبی و کرم و ... دادند و یه مقدار بهتر شد .
    اما مشکل اینجاست که الان حدوده یک ساله دیگه جوش معمولی نمیزنم ( از این جوش های قرمز ) و تمام جوش هایی که میزنم از این سر سفید ها هست که اگه فشارش بدیم ازش یه مایع سفید خارج میشه . شدت جوش زدن ها هم بیشتر شده و هفته ایی دو سه تا جوش میزنم ، یک بار دکتر هم رفتم که باز صابون و کرم و ... داد که اصلا به درد نخورد . خودم فکر میکنم که این باید یه مشکل داخلی باشه نه مشکل پوستی که با کرم و ... حل بشه .
    کلا خیلی اعصاب خورد کن شده و من دیگه بیشتر تمایل دارم تا ته ریش بزارم چون اصلا دوست ندارم جوش هام معلوم بشه .
    ممنون میشم اگه کسی میتونه کمک کنه و یه راهنمایی بنده رو بکنه .

باتشکر
    سلام دوست عزیز
    من یک نکته ای بگم شما ایا در دوره ای که جوش زدنتون شروع شد قرص خاصی مصرف میکردید؟و یا تحت عمل جراحی قرار گرفته بودید؟
    چون بیماری داخلی خاصی که تنها تظاهرش جوش صورت باشه نداریم((البته من پزشک نیستم در حد اطلاعات خودم میگم شایدم باشه )!یعنی اگر خدای نکرده چیز داخلی باشه لابد یسری نشونه و علائم دیگه هم داشته یا داره که با توجه به مدت زمان طولانی که ذکر کردید بعید میدونم همچین چیزی باشه!

اگه از دیدگاه طب سنتی در نظر بگیریم همه چیز رو از درون میدونن و احتمالا به اصلاح طبعتون روی میارن...(این بخش قضیه رو اگه فاکتور بگیریم...)

درمانتون خب مثل درمان اکنه خواهد بود یعنی دقیقا همون صابون و محلول و چیزایی که دکتر براتون تجویز کرده
    اگر با شدتی که توصیف کردید جوشها دارن بدتر میشن اینبار که به پزشک پوست مراجعه کردید ازشون در مورد مصرف رواکوتان مشورت و راهنمایی بگیرید

14. 3 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز lionf3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ایــــ تهــران ـــران

پيش فرض

سلام
    خب با توجه به سابقه خانوادگی که گفتید باید بگم راه طولانی در این زمینه در پیش داری دوست عزیز
    اولین نکته اینه صبور باشی
    ببینید تقریبا میشه گفت درمان قطعی براش نیست((مگر مصرف رواکوتان))
    اما میشه با یکسری کارها کنترلش کرد تا بیش از حد دردسر نشه

یک بخشش به تغذیه مربوط میشه((اگرچه در علم ثابت نشده هنوز اما تجربه خیلی ها نشون داده تغذیه میتونه تاثیر داشته باشه!))
    شما باید سعی کنید مصرف : فست فود ها،سس ،نوشابه، شکلات، آجیل ، موز و غذاهای خیلی چرب رو تا جایی که میتونی به حداقل برسونی!(بعضی ها به مرور زمان متوجه شدند که خوردن یک یا چندقلم از مواردی که گفتم جوش رو زیاد میکنه فرضا یکی اجیل میخوره فوری جوش میزنه یکی هم اجیل براش تاثیری نداره عوضش موز اذیتش میکنه و...)

میوه جات و سبزیجات+ نوشیدن آب در طول روز به مقدار زیاد

===============================

سعی کنید جوشهایی که میزنید رو تا حد امکان دستکاری نکنید (حالا نه اینکه اگه بهش دست نزنید اصلا جاش نمیمونه! ولی کندن و تحریک کردن جوش باعث میشه جای عمیقتری از خودش باقی بگذاره...)

حتما و حتما روزی دوبار صورتتون رو با محلول یا ژل شستشوی مخصوص پوست جوش دار و چرب بشورید.
    از محلولهای انتی بیوتیکی که دراین زمینه هست(اریترومایسین یا کلیندامایسن یا داروهای ترکیبی مشتمل بر اینها که توسط پزشک تجویز میشه استفاده کنید)

حتما از ضدافتاب فاقد چربی استفاده کنید(اون جوش های سرسیاه که گفتید روی بینی هست اگه ضدافتاب نزنید به مرور بیشتر خواهد شد!!!)

در مجموع حتما بطور مداوم تحت نظر پزشک باشید که دوره ای براتون: ژل شستشو+محلول انتی بیوتیکی که گفتم+قرص انتی بیوتیک (بنا برصلاحدید پزشک )+احتمالا یک لایه بردار ملایم تجویز میکنه

کلا اینا رو یک پیش اگهی فرض کن (صحبتهام در مورد قرص و محلولها منظورمه) بعد در اولین فرصت تشریف ببرید پزشک پوست تا با تجویزش قدم در راه درمان بگذارید
    ایشالله که زمان درگیری شما کوتاه باشه و رفع بشه
    سلامت باشید
    خیلی ممنون از شما به نظرتون پس حتما پیش یه متخصص پوست برم؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •