تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از کدام دوربین دیجیتال استفاده میکنید

راي دهنده
2236. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • kodak

24 1.07%
  • canon

1,135 50.76%
  • sony

539 24.11%
  • fuji

123 5.50%
  • panasonic

141 6.31%
  • samsung

46 2.06%
  • olympus

33 1.48%
  • nikon

178 7.96%
  • toshiba

2 0.09%
  • casio

15 0.67%
صفحه 1619 از 1635 اولاول ... 61911191519156916091615161616171618161916201621162216231629 ... آخرآخر
نمايش نتايج 16,181 به 16,190 از 16344

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

منظورتون از اینکه شرکتش واگذار شده چیه چون واگذار نشده و در رده دوربینهای بدون آینه محصولات با کیفتی داره که به لحاظ عملکرد نویز تقریبا بی رقیبن که ارزونترینش fujifilm X-A1 هست و 1700 تا 1800 قیمتشه ولی تو رنج قیمت شما اگر دنبال محصول با کیفیت از لحاظ عکاسی و فیلم برداری هستید S110 کانن - نیکون P330 و پنتاکس MX-1 هستن
    ممنون بابت پاسخگویی
    با توجه به نداشتن فعالیت فوجی فیلم در این چندین سال (‌شاید دو دهه ) حضور پر فدرت فوجی فیلم آدم رو یکم به شک میندازه که شاید فوجی فیلم هم سرنوشتش مثل کونیکا بوده و در سقوط شدید سهام خودشو واگذار کرده.
    بعد حس میکنم که کیفت لنز ها پایین هست حتی میشه با گوشی های مبایل هم مقایسه بشه که این واسه یک دستگاه که کارش فقط عکس گرفتنه اصلا خوب نیست !!

مدل فوجی فیلمی که شما نام بردید خیلی خوبه هست . من فیلم برداری اصلا واسم مهم نیست. من فقط میخوام عکسهایی با کیفیت خوب بگیرم. و با داشتن یک لنز واید بتونم مناظر رو به خوبی در یک عکس جمع کنم !
    این مدل ها رو که معرفی کردید بررسی میکنم.
    مرسی

2. این کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نیکون D3200 یه دوربین اس ال آر هست و بهترین گزینه ی برای شما بعد G16 کانن .
    یعنی به نظر شما نیکون D3200 گزینه اولم باشه ؟ از لحاظ کیفیت و امکانات از بقیه بهتره ؟
    Last edited by Saeed7Star; 24-02-2015 at 19:18.

کاربر فعال انجمن دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و عکاسی naamre's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان
    من برای اولین بار میخوام دوربین خریداری کنم و قبلا تجربه خریدش رو نداشتم.البته مدل دوربینی که میخوام بخرم که کامپکت هست رو خدا رو شکر با تحقیق بسیار در نت و مرتبط کردنش با نیازهای خودم بدست آوردم.
    مشکلی که دارم اینه که مثلا وقتی وارد مغازه شدم و فروشنده دوربینو برام آورد نمیدونم باید چه درخواستی ازش بکنم.مثلا باید دوربینو از جعبه دربیاره و تستش کنه یا نه،اگه باید تست کنه چه چیزی رو باید تست کنه،آیا دوربین هم مثل موبایل IMEIیا کد خاصی داره که باید چک بشه یا نه

مورد دیگه ای که هست خرید حافظه جانبی و لوازم اینچنینی برای دوربینم هست.برای دوربینم به حافظه جانبی با سرعت و کیفیت بالا و همچنین یه سه پایه ساده نیاز دارم.
    از نظر شما چیز دیگه ای هم نیاز میشه که بخرم یانه؟
    حالا در مورد کارت حافظه،یچیزای پراکنده ای تو نت دربارش خوندم.اما یه سری سوال دارم
    آیا دوربینها فقط کارت سایز استاندارد دارن؟
    اگر میکرو هم دارن،چرا روی میکروها سرعت کارت نوشته نشده و فقط کلاسش نوشته شده؟
    کارتهای uhs speed class و cf چی هستن؟

در مورد سه پایه،دیدم روی سرش یه پیج مانند هست .حالا همونو باید به دوربینم ببندم یا کار دیگه ای باید بکنم؟

واقعا ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    خوب به امید خدا. نمی دونم خرید کردین یا نه ولی به هر حال .. . دوربین رو حتما باید تست کنید عکس بگیرید و حتی فیلم اگر شد . زوم کنید و به صدای موتور زوم حین عقب جلو رفتن لنز دقت کنید باید زوم روون و بدون مکث صورت بگیر و صدا های اضافی مثل ساییده شدن سطوح فلزی یا تق تق نداشته باشه . صدای فیلم رو حین پخش گوش کنید که نویز اضاف نداشته باشه البته امکان داره اگر حین فیلم گرفتن زوم کنید صدای موتور زوم روی فیلم ضبط بشه . عکس رو بررسی کنید که احتمالا هات پیکسل یا دد پیکسل نداشته باشه این مورد رو وقتی از یک پلن تک رنگ مثل مشکی و سفید عکس می گیرید می تونید بهتر بررسی کنید شاید بهتر باشه عکس رو روی مونیتور ببینید چون هات یا دد پیکسل ممکنه روی خود نمایشگر دوربین هم ایجاد بشه دقیقا مثل زمانی که روی نمایشگر تلویزیون یا مونیتور پیش می یاد. وقتی عکس می گیرید اولین شماره عکس از 1 شروع بشه. شماره سریال خدشه نداشته باشه با سریال روی کاتون و جعبه و احتمالا کارت گارانتی یکی باشه. کنارش برچسب اضافی مثل REFURBISHED یا RETURNED نباشه .شاید امکان بررسی همه ی اینها تو فروشگاه نباشه ولی بعضی فروشگاهها به خصوص اینترنتی امکان تعویض تا یه مدت مشخصی رو می دن این گزینه رو هم مد نظر داشته باشید یعنی اولا پول رو بعد از دریافت کالا و بررسی اولیه پرداخت می کنید در ضمنی که در صورت معیوب بودن می تونید مرجوع کنید.

برای دوربین کامپکت شما کیف مناسب , محافظ نمایشگر , کارت حافظه لازم دارید و احتمالا دستمال یا فرچه مناسب برای پاک کردن لنز .سه پایه هم جزو امکانات جانبی حساب می شه که کمک خوبی موقع عکاسی هست.
    دوربنها کارت استاندارد خودشونو دارن یه سری از کارتها رو UHS -Ultra High Speed می گن اگر باشه که چه بهتر ولی احیانا هزینه زیادی ازتون نگیرن. CF یعنی Compact Flash که زیاد تو دوربینهای کامپکت رایج نیست

پیچی که رو سه پایه هست توی جایگاهش که زیر دوربین در نظر گرفتن می شینه و دوربین رو رو جایگاهش ثابت می کنه.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یعنی به نظر شما نیکون D3200 گزینه اولم باشه ؟ از لحاظ کیفیت و امکانات از بقیه بهتره ؟
    بله نزدیکتر رقیب همون G16 هست که یه کامپکت حرفه ای حساب می شه که اختلاف زیادی با 3200 داره تو G16 همه چیز تقریبا یه جا جمع شده ولی تو 3200 هر کجا احساس کردید دوربین پاسخگو نیست با اضافه کردن امکانات بیشتر می تونید تقریبا به خواستتون برسید
    این عکس که تو ایزو 1600 (شرایط نور کم) گرفته شده کمک می کنه بیشتر متوجه میزان اختلاف این دوتا بشید. به تار موها دقت کنید.

6. 2 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون بابت پاسخگویی
    با توجه به نداشتن فعالیت فوجی فیلم در این چندین سال (‌شاید دو دهه ) حضور پر فدرت فوجی فیلم آدم رو یکم به شک میندازه که شاید فوجی فیلم هم سرنوشتش مثل کونیکا بوده و در سقوط شدید سهام خودشو واگذار کرده.
    بعد حس میکنم که کیفت لنز ها پایین هست حتی میشه با گوشی های مبایل هم مقایسه بشه که این واسه یک دستگاه که کارش فقط عکس گرفتنه اصلا خوب نیست !!

مدل فوجی فیلمی که شما نام بردید خیلی خوبه هست . من فیلم برداری اصلا واسم مهم نیست. من فقط میخوام عکسهایی با کیفیت خوب بگیرم. و با داشتن یک لنز واید بتونم مناظر رو به خوبی در یک عکس جمع کنم !
    این مدل ها رو که معرفی کردید بررسی میکنم.
    مرسی
    شرکتی رو که با 35274 کارمند در سال 2010 حدود 18.3 میلیارد دلار درآمد و 876 میلیون دلار سود خالص داشته دست کم نگیرید البته تو سری کامپکتها دوربینهای شاخصی نداشته قبول دارم

8. این کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

نیکون D3100 و کانن 1200D و نیکون D3200 به ترتیب از 1050 تا 1300 اگر اشتباه نکنم.
    یه دوربین بریج مثل فوجی HS25 میتونه برای شروع خوب باشه و پاسخگوی مباحث کلاس های آموزشی باشه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یه دوربین بریج مثل فوجی HS25 میتونه برای شروع خوب باشه و پاسخگوی مباحث کلاس های آموزشی باشه؟
    از این نظر که تنظیمات منوال داره شاید ولی به لحاظ کیفیت عکس توصیه نمی کنم چقدر می خوایید هزینه کنید؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بله نزدیکتر رقیب همون G16 هست که یه کامپکت حرفه ای حساب می شه که اختلاف زیادی با 3200 داره تو G16 همه چیز تقریبا یه جا جمع شده ولی تو 3200 هر کجا احساس کردید دوربین پاسخگو نیست با اضافه کردن امکانات بیشتر می تونید تقریبا به خواستتون برسید
    این عکس که تو ایزو 1600 (شرایط نور کم) گرفته شده کمک می کنه بیشتر متوجه میزان اختلاف این دوتا بشید. به تار موها دقت کنید.

بین D3200 و G16 گیر کردم. D3200 لرزشگیر اپتیکال و WIFI داره ؟
    اندازه D3200 زیاد بزرگ نیست؟
    زوم 3X کم نیست ؟
    اندازه لنزش نسبت به G16 چطوره ؟
    دوربین با زوم بالاتر تو این رنج قیمت که با همین کیفیت باشه چیزی هست ؟
    چقدر سوال کردم
    Last edited by Saeed7Star; 25-02-2015 at 08:36.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بین D3200 و G16 گیر کردم. D3200 لرزشگیر اپتیکال و WIFI داره ؟
    اندازه D3200 زیاد بزرگ نیست؟
    زوم 3X کم نیست ؟
    اندازه لنزش نسبت به G16 چطوره ؟
    دوربین با زوم بالاتر تو این رنج قیمت که با همین کیفیت باشه چیزی هست ؟
    چقدر سوال کردم
    اندازه ی 3200 بزرگتر هست هر چند بهتره از نزدیک مقایسه کنید ولی تو سایت زیر می تونید اونها رو کنار هم ببینید
    برای کار روزانه 3x کفایت می کنه ولی در نهایت کم وزیادی شما باید بگید. برای زوم بالاتر می تونید لنز اضافه برای 3200 بخرید همون طور که گفتم برای این دوربین تجهیزات جانبی و متعلقات زیادی تو بازار پیدا می شه و G16 تقریبا همین چیزیه که می خرید و با محدودیتهاش باید بسازید دوربین با زوم بالاتر تو رنج قیمت با کیفیت عکس بهتر از G16 کانن G1X هست که نمی دونم وای فای داره یا نه.

یه نکته ی دیگه که ظاهرا بهش توجه نکردید اینه که 3200 یه دوربین 24 مگاپیکسلیه و G16 دوربین 12 مگاپیکسلی. یعنی اگر کیفیت عکس هر دو رو یکسان فرض کنیم که نیست جزییات تو عکسای 3200 دو برابر G16 می شه سوال من اینه زوم بیشتر رو برای چی می خوایید؟ با همین لنز کیت 55-18 (82-27) و کراپ می تونید چیزی بیشتر از اون چیزی که G16 می تونه به شما بده داشته باشید به شرط اینکه به عکاسی علاقه داشته باشید و دنبال یه دوربین پونت اند شوت نباشید.

13. این کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

برای 3200 لنزی که زوم بیشتر داشته باشه وجود داره ؟
    Last edited by Saeed7Star; 26-02-2015 at 12:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •