تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از کدام دوربین دیجیتال استفاده میکنید

راي دهنده
2236. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • kodak

24 1.07%
  • canon

1,135 50.76%
  • sony

539 24.11%
  • fuji

123 5.50%
  • panasonic

141 6.31%
  • samsung

46 2.06%
  • olympus

33 1.48%
  • nikon

178 7.96%
  • toshiba

2 0.09%
  • casio

15 0.67%
صفحه 1611 از 1635 اولاول ... 61111111511156116011607160816091610161116121613161416151621 ... آخرآخر
نمايش نتايج 16,101 به 16,110 از 16344

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

کاربر فعال انجمن دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و عکاسی naamre's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

از نظر قیمت من مشکلی ندارن من 240خودمو راحت 450میتونم بدم.درثانی 255هم 10برابر زوم داره هم فکر کنم جدید تره هم اینکه صفحه لمس نیست بقیه آیتم ها که فکر کنم یکی باشه .ولی من فکر کنم دوربین 12مگاپیکسلی باحسگر 2/3-1بهتر از 16مگا پیکسلی با همون اندازه حسگر باشه.البته فکرکنم F240بهتراز 255باشه
    خوب اگر قرار باشه 70 یا 80 تومن سر بدید می ارزه با توجه به اینکه می تونید از کیف و مموریه که برای 240 خریدید هم استفاده کنید. در مورد کیفیت عکس فرمایش شما درسته اگر 40 تا 50 صفحه قبل رو مطالعه کنید من مقایسه کیفیت عکس هر دوتا شون رو گذاشتم تو سایتها هم می تونید مقایشون کنید 255 بهتره ولی بستگی به پولی داره که پرداخت می کنید. F240 کدومه؟
    شما وقتی می خوایید یه دوربینی رو بررسی کنید اولین پارامتری که بهش توجه می کنید چیه؟ زوم - مگاپیکسل - ...؟
    من لنز و f number رو مخصوصا در دوربینهای کامپکت بعد برد فلش و عمر باتری و مگاپیکسل بعد زوم حتی می تونم بگم قیافش برام از زوم مهمتره. مگاپیکسلم واسه اینکه زیاد نباشه.
    دوربین مثل هر وسیله و گجتی یه سری مشخصات داره که بر اساس این مشخصات می شه در موردش پیش داوری کرد و بعد با استفاده از رویوها و تجارب افراد صاحب نظر و مطمئن تصمیم قطعی رو گرفت.
    یه بخشی همون اعداد و ارقامیه که خود شرکتها سازنده عرضه می کنن ومشخصه بخش عمده ی دیگه کیفیت ساخت لنز چیپ تصویر و عملکرد پروسسور و کلی دوربینه که بهترین راه برای اطمینان, برسی ماحصل و نتیجه ی کار یا همون عکس و فیلم هست.
    9 سال پیش پاناسونیک در کورس رقابتی که قرار داشت اولین دوربین شبه اس ال آرش رو عرضه کرد اگه اشتباه نکنم FZ30 بود 8 مگاپیکسل با یه لنز 12x لایکا. مشخصاتش رو ی کاغذ حرف نداشت اونم در زمانی عرضه شده بود که اختلاف قیمت بین دوربینهای با قابلیت تعویض لنز و دوربینهای کامپکت دیگه خیلی بالا بود و سری اس ال آر لایک یا شبه اس ال آر به واقع از لحاظ عملکرد کیفیت عکس و قیمت این گپ رو پر می کرد. وقتی در عمل دوربین سنجیده شد خیلیها از نویز زیاد عکسها شاکی بودن و آرزو می کردن ای کاش پاناسونیک مثلا از چیپ تصویر 7 مگاپیکسلی سونی W5 روی این دوربین استفاده می کرد. که در اون زمان و در رده کامپکته دوربین خوبی بود.
    اخیرا canon دوربین سری m رو عرضه کرد که اولین مدلش فوکوس کندی داره با وجود اینکه مشخصات خیلی خوب و دوست داشتی داره حتی کیفیت عکسشم دست کمی از اس ال آرهاش نداره.
    هر دوربینی که می خوایید انتخاب کنید در ابتدا مشخصاتی که خیلی تاثیر گذا رو کیفیت عکس هست رو در نظر بگیرید و به تدریج برید سراغ نکاتی که بیشتر برای سرگر می مناسب هستن اما اگر اولیت دیگه دارید و دوربین رو برای مصارف خاص دیگه ای می خوایید اون موقع دیگه الویت شما کیفیت عکس نیست بکله چیزی مثل سرعت عکاسی یا زوم هر چیز دیگه می تونه باشه.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب اگر قرار باشه 70 یا 80 تومن سر بدید می ارزه با توجه به اینکه می تونید از کیف و مموریه که برای 240 خریدید هم استفاده کنید. در مورد کیفیت عکس فرمایش شما درسته اگر 40 تا 50 صفحه قبل رو مطالعه کنید من مقایسه کیفیت عکس هر دوتا شون رو گذاشتم تو سایتها هم می تونید مقایشون کنید 255 بهتره ولی بستگی به پولی داره که پرداخت می کنید. F240 کدومه؟
    شما وقتی می خوایید یه دوربینی رو بررسی کنید اولین پارامتری که بهش توجه می کنید چیه؟ زوم - مگاپیکسل - ...؟
    من لنز و f number رو مخصوصا در دوربینهای کامپکت بعد برد فلش و عمر باتری و مگاپیکسل بعد زوم حتی می تونم بگم قیافش برام از زوم مهمتره. مگاپیکسلم واسه اینکه زیاد نباشه.
    دوربین مثل هر وسیله و گجتی یه سری مشخصات داره که بر اساس این مشخصات می شه در موردش پیش داوری کرد و بعد با استفاده از رویوها و تجارب افراد صاحب نظر و مطمئن تصمیم قطعی رو گرفت.
    یه بخشی همون اعداد و ارقامیه که خود شرکتها سازنده عرضه می کنن ومشخصه بخش عمده ی دیگه کیفیت ساخت لنز چیپ تصویر و عملکرد پروسسور و کلی دوربینه که بهترین راه برای اطمینان, برسی ماحصل و نتیجه ی کار یا همون عکس و فیلم هست.
    9 سال پیش پاناسونیک در کورس رقابتی که قرار داشت اولین دوربین شبه اس ال آرش رو عرضه کرد اگه اشتباه نکنم FZ30 بود 8 مگاپیکسل با یه لنز 12x لایکا. مشخصاتش رو ی کاغذ حرف نداشت اونم در زمانی عرضه شده بود که اختلاف قیمت بین دوربینهای با قابلیت تعویض لنز و دوربینهای کامپکت دیگه خیلی بالا بود و سری اس ال آر لایک یا شبه اس ال آر به واقع از لحاظ عملکرد کیفیت عکس و قیمت این گپ رو پر می کرد. وقتی در عمل دوربین سنجیده شد خیلیها از نویز زیاد عکسها شاکی بودن و آرزو می کردن ای کاش پاناسونیک مثلا از چیپ تصویر 7 مگاپیکسلی سونی W5 روی این دوربین استفاده می کرد. که در اون زمان و در رده کامپکته دوربین خوبی بود.
    اخیرا canon دوربین سری m رو عرضه کرد که اولین مدلش فوکوس کندی داره با وجود اینکه مشخصات خیلی خوب و دوست داشتی داره حتی کیفیت عکسشم دست کمی از اس ال آرهاش نداره.
    هر دوربینی که می خوایید انتخاب کنید در ابتدا مشخصاتی که خیلی تاثیر گذا رو کیفیت عکس هست رو در نظر بگیرید و به تدریج برید سراغ نکاتی که بیشتر برای سرگر می مناسب هستن اما اگر اولیت دیگه دارید و دوربین رو برای مصارف خاص دیگه ای می خوایید اون موقع دیگه الویت شما کیفیت عکس نیست بکله چیزی مثل سرعت عکاسی یا زوم هر چیز دیگه می تونه باشه.
    محدوده دیافرگم 240از2.8شروع میشه تا5.8ولی 255 از3شروع میشه تا 6.9دیافراگم بسته 255بهتراز 240ولی دیاف باز 240بهت از 255.
    زومم تو عکاسی معمولی وخانوادگی 5برابر کفایت میکنه ولی واگر هم یکم بیشتر هم باشه کلاس دوربین بالاتر میره .
    من نمیدونم قیمت دقیق240توبازار الان چنده ولی فکر کنم 255الان480باشه اگه این قیمت باشه من 240خودم میتونم 480بفروشم مشتریشو دارم ضمن اینکه یکسال دستمه وخیلی تمیز نگهش داشتم.
    اگه شما شناخت داری روی این دومدل لنز کدوم بهتره240یا255یا اصلا یکیه ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

محدوده دیافرگم 240از2.8شروع میشه تا5.8ولی 255 از3شروع میشه تا 6.9دیافراگم بسته 255بهتراز 240ولی دیاف باز 240بهت از 255.
    زومم تو عکاسی معمولی وخانوادگی 5برابر کفایت میکنه ولی واگر هم یکم بیشتر هم باشه کلاس دوربین بالاتر میره .
    من نمیدونم قیمت دقیق240توبازار الان چنده ولی فکر کنم 255الان480باشه اگه این قیمت باشه من 240خودم میتونم 480بفروشم مشتریشو دارم ضمن اینکه یکسال دستمه وخیلی تمیز نگهش داشتم.
    اگه شما شناخت داری روی این دومدل لنز کدوم بهتره240یا255یا اصلا یکیه ؟
    لنزشون یکی نیست. لنز 255 وقتی شما روی 10x زوم می کنی میره رو 6.9 و احتمالا در فاصله کانونی که معادل 5x باشه باید نزدیک همون 5.8 باشه. از این نظر اختلاف زیادی ندارن .در مورد عملکرد لنزشون هم خودتون عکسهای دوربینها رو در فاصله کانونی های مختلف دانلود و در حالت فول بررسی کنید اگر عکس در همه جا گوشه سمت چپ بالا و پایین و گوشه سمت راست بالا و پایین به اندازه کافی شارپ بود (عموما دوربینها در مرکز عملکرد خوبی دارن) یعنی لنز عملکرد خوبی داره. البته تو این رنج قیمت هم انتظار زیادی نداشته باشید که همه جا خوب عمل کنن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام به همه
    برای خرید دوربین دیجیتال، مدل Canon EOS M رو در نظر گرفتم ولی قبل از خرید می خواستم با دوستان صاحب نظر مشورت کنم و ببینم که آیا مدل دیگری از دوربینهای بدون آینه وجود داره که ارزش تجدید نظر در انتخابم را داشته باشه؟
    ضمناً باید بگم که مهمترین دلیلم برای انتخاب این مدل، سایز مناسب، سنسور معادل SLR، قیمت مناسب حدود 1،350،000 تومان و همراه داشتن دو لنز و فلش توی جعبه است.
    ممنون میشم برای مناسبترین انتخاب ممکن من را راهنمایی کنید.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام به همه
    برای خرید دوربین دیجیتال، مدل Canon EOS M رو در نظر گرفتم ولی قبل از خرید می خواستم با دوستان صاحب نظر مشورت کنم و ببینم که آیا مدل دیگری از دوربینهای بدون آینه وجود داره که ارزش تجدید نظر در انتخابم را داشته باشه؟
    ضمناً باید بگم که مهمترین دلیلم برای انتخاب این مدل، سایز مناسب، سنسور معادل SLR، قیمت مناسب حدود 1،350،000 تومان و همراه داشتن دو لنز و فلش توی جعبه است.
    ممنون میشم برای مناسبترین انتخاب ممکن من را راهنمایی کنید.
    در این مورد قبلا صحبت شده از صفحه 74 به بعد رو رد بخش دوربینهای حرفه ای DSLR مطالعه کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام باتری دوربین های کامپکت معمولا برای چنددقیقه فیلم برداری جواب میده ؟

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

سلام باتری دوربین های کامپکت معمولا برای چنددقیقه فیلم برداری جواب میده ؟
    هر باتری متفاوته.

8. 2 کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز مهندس الهه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    اساتید لطفا بگید از بین اینا کدوم مناسب و بهتره
    Sony Cybershot WX80
    Sony Cybershot WX60
    Canon Powershot SX510 HS

تو این رنج قیمت هم اگر گزینه دیگه ای هست بفرمائید
    مرسی
    Last edited by مهندس الهه; 31-10-2014 at 23:05.

آخر فروم باز مهندس الهه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    اساتید لطفا بگید از بین اینا کدوم مناسب و بهتره
    Sony Cybershot WX80
    Sony Cybershot WX60
    Canon Powershot SX510 HS

تو این رنج قیمت هم اگر گزینه دیگه ای هست بفرمائید
    مرسی
    الو ؟
    اینجا چرا خوابیده په ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

الو ؟
    اینجا چرا خوابیده په ؟
    بین گزینه هایی که اسم بردید canon sx510 کیفیت عکس بهتری داره ولی WX80 می تونه 60 فریم در ثانیه فیلم برداری کنه و ممکنه از این نظر گزینه ی بهتری باشه. ولی اگر عکس ارجحیت داره SX510 . اگر کیفیت عکس بهتر از sx510 با جثه کامپکت می خوایید از سری SX270 , 280 هم می تونید انتخاب کنید فقط یه سری از مدلهای 280 به خاطر فریم ویرشون مشکل فیلم برداری داشتن که با آپدیت اون مشکل رفع می شد. اگرم باز کیفیت عکس بهتر می خوایید S110 کانن با قیمت حدود 790 . شما اگر مطلب رو کمی واضح تر مطرح کنید ممنون می شم. فکر نمی کنم کسی قیمت روز تمام دوربینها رو از بر باشه منم مجبور شدم قیمت اینها رو تو سایتها چک کنم تا بفهمم تو چه رنج قیمتی دنبال دوربین می گردید
    Last edited by naamre; 03-11-2014 at 09:05.

12. این کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •