تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 26 اولاول ... 6121314151617181920 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 254

نام تاپيک: راهنمای انتقال سند و پلاک خودرو

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

شما وقتی سیمکارتتون رو به نام دیگری میزنید ( از طریق دفاتر همراه اول یا ایرانسل یا ... ) تشریف میبرید دفترخانه ؟! یا سندی که همراه اول یا ایرانسل صادر میکنن رو کافی میدونید ؟!

اتومبیل هم چه وارداتی باشه و چه ساخت داخل کشور باشه دارای اوراق فروش هست و در همون مرحله اول هم کسی ماشین رو نمیبره دفترخانه سند بزنه و مستقیم پلیس براش سند برگ سبز صادر میکنه
    چطور اون سند اولیه رو قبول دارید بعد سند انتقال مالکیتش غیر قانونیه ؟!!

الان هم پلیس کار ملت رو راحت کرده گفته برای انتقال مالکیت خودرو تشریف بیارید مراکز تعویض پلاک
    همون سند و برگ سبز اولیه ای که برای ماشین نو صادر شده رو مجددا برای مالک جدید صادر میکنیم و اینکار طبق قوانین کشور داره انجام میشه

الان شما ناراحتید چرا کار ملت راحتتر و سریعتر انجام شده ؟ یا نگران دفاتر اسناد رسمی هستید ؟
    هزینه انتقال سند هم اگر در آینده توسط پلیس افزایش پیدا کنه بهتر از سرگردان شدن خریدار و فروشنده در دفاتر اسناد رسمی هست

2. 3 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

چطور شد دیدید منم مثل شما از راه بند و ماده و قانون وارد شدم بحث رو عوض کردین و ربط دادین به مسائل دیگه و نمونه و مثال اوردن از جاهای دیگه که از لحاظ قانونی اصلا قابل قیاس و بحث نیستن با این مورد خودرو ؟ منم فقط اکتفا میکنم به قانون و قانون گذار و بس و در آخر هم مطمئن باشید زیر پایه شما خودرو 80 یا 100 میلیونی باشه و یا بخواهید بخرید هیچ گاه فقط و فقط به برگ سبز و کارت ماشین اکتفا نمیکنید و حتما حتما میرید سند به نام میزنید هر چقدر هم هزینه و دردسر داشته باشه .
    البته کور از خدا چی میخواد دو چا چشم بینا . منم مثل همه میخوام دردسر و هزینه کم باشه و همه کارها در یه نهاد انجام بپذیره و مردم از سردرگمی و متحمل شدن هزینه های اضافی خلاصی پیدا کنن . ولی متاسفانه این خود قانون و قانون گذار هستن که چوب میزارن لای چرخ خودشون البته به نفع اونها تمام میشه چون دو تا هزینه و دو تا کاغذ بازی برا مردم به وجود میارن .

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

چطور شد دیدید منم مثل شما از راه بند و ماده و قانون وارد شدم بحث رو عوض کردین و ربط دادین به مسائل دیگه و نمونه و مثال اوردن از جاهای دیگه که از لحاظ قانونی اصلا قابل قیاس و بحث نیستن با این مورد خودرو ؟ منم فقط اکتفا میکنم به قانون و قانون گذار و بس و در آخر هم مطمئن باشید زیر پایه شما خودرو 80 یا 100 میلیونی باشه و یا بخواهید بخرید هیچ گاه فقط و فقط به برگ سبز و کارت ماشین اکتفا نمیکنید و حتما حتما میرید سند به نام میزنید هر چقدر هم هزینه و دردسر داشته باشه .
    البته کور از خدا چی میخواد دو چا چشم بینا . منم مثل همه میخوام دردسر و هزینه کم باشه و همه کارها در یه نهاد انجام بپذیره و مردم از سردرگمی و متحمل شدن هزینه های اضافی خلاصی پیدا کنن . ولی متاسفانه این خود قانون و قانون گذار هستن که چوب میزارن لای چرخ خودشون البته به نفع اونها تمام میشه چون دو تا هزینه و دو تا کاغذ بازی برا مردم به وجود میارن .

اتفاقا من اصلا بحث رو عوض نکردم
    شما پست من رو مجددا مطالعه بفرمایید ( بخصوص بخشی که در پایین مشخص کردم ) و چنانچه از نظر بند و ماده قانونی نظری دارید که چرا اینطوری هست خوشحال میشم نظرتون رو بشنوم :

اتومبیل چه وارداتی باشه و چه ساخت داخل کشور باشه دارای اوراق فروش هست و در همون مرحله اول هم کسی ماشین رو نمیبره دفترخانه سند بزنه و مستقیم پلیس براش سند برگ سبز صادر میکنه
    چطور اون سند اولیه پلیس مورد قبول هست بعد سند انتقال مالکیتش غیر قانونیه ؟!!
    الان هم پلیس کار ملت رو راحت کرده گفته برای انتقال مالکیت خودرو تشریف بیارید مراکز تعویض پلاک
    همون سند و برگ سبز اولیه ای که برای ماشین نو صادر شده رو مجددا برای مالک جدید صادر میکنیم و اینکار طبق قوانین کشور داره انجام میشه

5. 2 کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

گفته شده اگر کسی دوست داشت هزینه اضافه کنه میتونه برای انتقال خودرو سند دفترخانه ای هم بزنه!
    وگرنه الزام و اجباری برای سند زدن مجدد در دفترخانه وجود نداره و سند پلیس معتبر هست و اگر کسی سند دفترخانه ای نزنه مشکلی نیست

دقیقا همین جای صحبت باعث شده این طرز فکر اشتباه و غیر قانونی و این شایعات مبنی بر اینکه اختیاری هست و اجاری نیست و حالت تشریفاتی داره به وجود بیاد و بعدا مشکلات حقوقی و مالی زیادی برای فروشنده و خریدار به وجود بیاره . اموال و املاک منقول چیزی نیست که راهنمایی و رانندگی در مورد اون سند صادر کنه یا تصمیم بگیره....
    شما وقتی سیمکارتتون رو به نام دیگری میزنید ( از طریق دفاتر همراه اول یا ایرانسل یا ... ) تشریف میبرید دفترخانه ؟! یا سندی که همراه اول یا ایرانسل صادر میکنن رو کافی میدونید ؟!
    اتومبیل هم چه وارداتی باشه و چه ساخت داخل کشور باشه دارای اوراق فروش هست و در همون مرحله اول هم کسی ماشین رو نمیبره دفترخانه سند بزنه و مستقیم پلیس براش سند برگ سبز صادر میکنه....
    بحث درگیری بین راهنمایی و دفتر ثبت اسناد برمیگرده به معتبر ندونستن اسناد همدیگس. ثبت اسناد راهنمایی رو به این مسئله امر کرده که تا زمانی که مردم به دفتر رسمی مراجع نکردن و سند رسمی نزدن ماشینشون رو پلاک نکنین و شناسنامه صادر نکنین. که راهنمایی زیربار این امر نرفته و ناحقی رو به ملت اعمال نکرد. و میبینی که کارشم داره انجام میده و هیچ کی هم بهش نگفت بالا چشت ابرو هستش.

اموال و املاک منقول چیزی نیست که راهنمایی و رانندگی در مورد اون سند صادر کنه یا تصمیم بگیره و این مورد در حوزه ثبت اسناد میباشد .
    مثلا چی؟ یک مثال غیر از موتور و ماشین و تراکتور و اینجور چیزها که نیاز به پلاک و شناسنامه راهنمایی هستن بیار...

ماده 47 - در نقاطی که اداره ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی موجود بوده و
    وزارت عدلیه مقتضی بداند ثبت اسناد ذیل اجباری است:
    1) کلیه عقود و معاملات راجعه به عین یا منافع اموال غیر منقوله که در دفتر املاک
    ثبت نشده.
    2) صلحنامه و هبه‌نامه و شرکت‌نامه.
    ماده 1287 - اسنادي كه در اداره ثبت اسناد و املاك و يا دفاتر اسناد رسمي يا در نزد ساير مامورين رسمي در حدود صلاحيت آنها و برطبق مقررات قانوني تنظيم شده باشند رسمي است .
    سخنگوی ناجا با تأکید بر اینکه همه وجوهات دریافتی در این حوزه نیز مستقیماً به حساب خزانه دولت واریز می‌شود، افزود: در این اقدام هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد و به تبع ماده 1287 قانون مدنی سند مالکیت صادره توسط پلیس، سند رسمی محسوب می‌شود.

دقیقا همین جای صحبت باعث شده این طرز فکر اشتباه و غیر قانونی و این شایعات مبنی بر اینکه اختیاری هست و اجاری نیست و حالت تشریفاتی داره به وجود بیاد و بعدا مشکلات حقوقی و مالی زیادی برای فروشنده و خریدار به وجود بیاره
    دقیقا شما داری شایعه پراکنی میکنی و نمیدونم منفعتی از این مسئله میبری یا اینکه فکر میکنی حرفت درسته...! که در مورد دومی باید گفت که هیچ افکاری 100% درست نیست و همیشه جای اشکال وجود داره و در مورد اولی هیچ چیزی نمیتوان گفت!

در این صفحه نکاتی رو در مورد ادعای جعل و اظهار انکار صحبت میکنه و عنوان میکنه که این اسناد صادره چه درجه و اعتباری دارن:

ماده ۱۲۸۶ قانون مدنی سند را به دو دسته عادی و رسمی تقسیم می‌کند و حسب موضوع این اسناد از اعتبار متفاوت برخوردار است. (نوشته هر علامت یا خطی است که بر روی صفحه نمایان باشد.)
    طبق ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی، سند رسمی توسط مامور رسمی در حدود صلاحیت در تنظیم سند و با رعایت مقررات قانونی تنظیم می‌شود که با حصول رعایت این ۳ شرط که از ارکان متشکله سند رسمی است قانونگذار اعتبار خاصی برای آن قایل شده و انکار یا تردید را علیه آن مسموع ندانسته و اصل صحت را بر آن لازم اتباع می‌داند.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by siava5h; 28-12-2016 at 18:30.

7. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

بحث درگیری بین راهنمایی و دفتر ثبت اسناد برمیگرده به معتبر ندونستن اسناد همدیگس. ثبت اسناد راهنمایی رو به این مسئله امر کرده که تا زمانی که مردم به دفتر رسمی مراجع نکردن و سند رسمی نزدن ماشینشون رو پلاک نکنین و شناسنامه صادر نکنین. که راهنمایی زیربار این امر نرفته و ناحقی رو به ملت اعمال نکرد. و میبینی که کارشم داره انجام میده و هیچ کی هم بهش نگفت بالا چشت ابرو هستش.

مثلا چی؟ یک مثال غیر از موتور و ماشین و تراکتور و اینجور چیزها که نیاز به پلاک و شناسنامه راهنمایی هستن بیار...

سخنگوی ناجا با تأکید بر اینکه همه وجوهات دریافتی در این حوزه نیز مستقیماً به حساب خزانه دولت واریز می‌شود، افزود: در این اقدام هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد و به تبع ماده 1287 قانون مدنی سند مالکیت صادره توسط پلیس، سند رسمی محسوب می‌شود.

دقیقا شما داری شایعه پراکنی میکنی و نمیدونم منفعتی از این مسئله میبری یا اینکه فکر میکنی حرفت درسته...! که در مورد دومی باید گفت که هیچ افکاری 100% درست نیست و همیشه جای اشکال وجود داره و در مورد اولی هیچ چیزی نمیتوان گفت!

این همه پاسخ و دلیل و موارد رو ذکر کردید الان با قانون و نظر دیوان عدالت و یا قانون جدیدی که احتما فقط شما از تصویب اون خبر دارید و حتی خود قانون و دولت هم خبر نداره ! مشخص کنید که زدن سند ( ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی ) برای خودرو دیگه لازم نیست و هیچ مشکلی برای خریدار و فروشنده ایجاد نمیکنه و از این به بعد لازم نیست کسی این کارو رو انجام بده . خیر برادر من 100 بار گفتم اینم میشه بار 101 که میگم جدیدا و یا قبلا هیچ قانون جدیدی و یا حکم جدیدی در این مورد نه ثبت شده و نه تغییر داده شده روال هم همون روال قدیم هست و تا زمانی که قانون گذار یا دیوان عدالت حکم نداده تا اطلاع ثانونی شایعه پراکنی نکنید چون دودش میره تو چشم خریدار بدبخت . این بحث ها و جنجال ها هم از اول وجود داشته و داره و اگه راهنمایی استناد میکنه به ماده و قانون اینم در نظر بگیره همون ماده و قانون کار اسناد رو قانونی و لازم میدونه . این همه معامله کردم و میکنم از تهران هم ماشین برا فروش آوردم و میارم ولی چنین چیزی ندیدم . و همیشه هم هزینه سند رو تو معامله مشخص کردم با فروشنده و وکالت برا سند و پلاک هم گرفتم . طرف های ما 2 دنگ پای فروشنده و 1 دنگ پای خریداره و این هزینه از مبلغ معامله توسط بنگاه از فروشنده دریافت و تحویل خریدار میشه . تهران هم هزینه سند پای فروشنده هست . بنده نه تو بازار نه تو بنگاه و نه در هیچ جای دیگه ندیدم فقط با تعویض پلاک معامله کنن !

اصلا من ماه آینده میام تهران برا چند تا معامله و خرید ماشین خواهشا شما با هزینه من تشریف بیاورید اونجا و بازاری به اون بزرگی رو مورد عنایت خودتون قرار بدید و به فروشنده ها و خریدارها اعلام کنید نیازی به ثبت سند نیست ! مرد مومن اگه سند قطعی نداشته باشی و یا به نام خودت نزده باشی خدای ناکرده برای شما اتفاقی افتاد و مالک قبلی ماشین ادعایی داشت شما و یا نزدیکان شما رو با اون برگ سبز و کارت ماشین که به نام خودتون هست اصلا از درب وروردی دادگاه راه نمیدن تا مونده به مشکل شما رسیدگی کنن . قوه قضاییه برگ سبز رو اصلا تایید نمیکنه در چنین اموری و فقط به سند دفترخانه ای اکتفا میکنه . با برگ سبز مثل این میمونه دستت چک بی محل چند میلیونی داده باشن . هر اوراق و اسنادی جای خود دارد .

اتفاقا من اصلا بحث رو عوض نکردم
    شما پست من رو مجددا مطالعه بفرمایید ( بخصوص بخشی که در پایین مشخص کردم ) و چنانچه از نظر بند و ماده قانونی نظری دارید که چرا اینطوری هست خوشحال میشم نظرتون رو بشنوم :
    خب حق با شما . حالا این قسمت رو سند انتقال مالکیتش غیر قانونیه با قانون و دلیل و هر چیزی که هست و ما خبر نداریم ثابت کنید ! خوب نمیتونید حتی اگر در قانون اشتباهی صورت گرفته باشه ولی باز هم قانون هست و تا قانون گذار کاری نکنه چیزی نمیشه کرد درسته ؟ همون اندازه که به نفع راهنمایی اختیارتی در قانون داده شده به همون اندازه هم برای اسناد داده شده و گفتم فعلا این دو نهاد باید با هم مدارا کنن تا قانون عوض بشه و حکم به نفع یکی داده بشه تا خود دولت و قانونگذار نخواد کاری بکنه همینه که هست و از دست من و شما کاری بر نمیاد سند نزنیم خیالمون راحت نمیشه و میترسیم فردا مشکلی پیش اومد و کارمون کشید به مقامات و نهادهای قضایی برامون دردسر درست بشه و اونجا حالا بیا ثابت کن که خود راهنمایی چنین چیزی گفته . اونجا هم فرق داره به این راحتی که من و شما داریم قانون رو زیر سوال میبریم اونجا حتی نمیتونیم در این مورد اظهار نظری بکنیم . اصلا در این مورد شما با یه وکیل و یا مشاور حقوقی کار بلد مشورتی داشته باشید اونها هم حرف منو تایید میکنم . من همین پارسال خودم موردی داشتم که نیاز به مشاوره پیدا کردم و اصلا طرف نمیخواست سند به نام من بزنه کار برگ سبز و پلاک تموم شده بود ولی پول میخواست تا سند رو به نامم کنه اونم زورکی . وکیل همون جا میتونست به من بگه اصلا لازم به زدن سند نیست و دنبالش نرو ! پس چرا نگفت ؟ فقط به من مشاوره داد و گفت چون پلاک زدی و برگ سبز گرفتی و کل مبلغ معامله رو طبق قول نامه و بنگاه کامل پرداخت کردی و سند کارخانه و سند قطعی قبلی هم الان دست شما هستش شاهد هم داری نگران نباش کارت بیوفته دادگاه رای به نفع شما داده میشه ولی حداقل سه ماه الافی و هزینه داره سعی کن باهاش راه بیای و چیزی از پول کم کن و بده بهش و سند رو به نامت بزن .

بله درسته طبق قوانین انجام میشه ولی کار اسناد هم طبق همون قوانین انجام میشه در این که جای شک نیست . کار هر دو قانونی هست و اینجا فقط خود قانونه که ایراد داره نه طرفین و خود قانون باعث این شک و شبهات و مشکلات شده .

قانون بیشتر کشور های جهان مشکل داره . کشور ما ایران هم مبرا از این نیست . یا مغاییراتی در اون وجود داره یا طوری تعریف شده که باعث ایجاد شک و شبهه در وظایف و عملکرد نهادها و سازمان میشه . الان شما توجه کنید بازم خوبه اینجا برای راهنمایی و رانندگی و اسناد اجرا میشه و فقط اختلاف نظر و واختلاف وظایف وجود داره و اونم اگه قانونگذار بخواد به سادگی حل میشه . یک مثال میزنم مثلا اصل 15 قانون اساسی . این مورد اصلا اجرا نمیشه تا بخواد اختلاف نظر و یا شک و شبهه ای به وجود بیاره . این مثال رو زدم بگم طبیعی هست در قانون مشکلات یا مغاییراتی وجود داشته باشه که اونم باید در مجلس به چالش گرفته بشه و در نهایت توسط قانونگذار رفع ایراد و یا تغییر داده بشه .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

این همه پاسخ و دلیل و موارد رو ذکر کردید الان با قانون و نظر دیوان عدالت و یا قانون جدیدی که احتما فقط شما از تصویب اون خبر دارید و حتی خود قانون و دولت هم خبر نداره ! مشخص کنید که زدن سند ( ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی ) برای خودرو دیگه لازم نیست و هیچ مشکلی برای خریدار و فروشنده ایجاد نمیکنه و از این به بعد لازم نیست کسی این کارو رو انجام بده . خیر برادر من 100 بار گفتم اینم میشه بار 101 که میگم جدیدا و یا قبلا هیچ قانون جدیدی و یا حکم جدیدی در این مورد نه ثبت شده و نه تغییر داده شده روال هم همون روال قدیم هست و تا زمانی که قانون گذار یا دیوان عدالت حکم نداده تا اطلاع ثانونی شایعه پراکنی نکنید چون دودش میره تو چشم خریدار بدبخت . این بحث ها و جنجال ها هم از اول وجود داشته و داره و اگه راهنمایی استناد میکنه به ماده و قانون اینم در نظر بگیره همون ماده و قانون کار اسناد رو قانونی و لازم میدونه . این همه معامله کردم و میکنم از تهران هم ماشین برا فروش آوردم و میارم ولی چنین چیزی ندیدم . و همیشه هم هزینه سند رو تو معامله مشخص کردم با فروشنده و وکالت برا سند و پلاک هم گرفتم . طرف های ما 2 دنگ پای فروشنده و 1 دنگ پای خریداره و این هزینه از مبلغ معامله توسط بنگاه از فروشنده دریافت و تحویل خریدار میشه . تهران هم هزینه سند پای فروشنده هست . بنده نه تو بازار نه تو بنگاه و نه در هیچ جای دیگه ندیدم فقط با تعویض پلاک معامله کنن !

منکه نتونستم همه پیامهاتو بخونم. واقعا اسپم کردی.
    ظاهرا اون مورد مثلا چی به چشمتون نیومد و شاید هم اومد و ترجیح دادی نادیده بگیری...

هیچ قانونی بر سند زدن خودرو از ابتدا هم وجود نداشت و این کلاهی بود که بر سر مردم گذاشته شده بود و تغییر این وضعیت چیزی نیست که با بحث یکی دو روزه صورت بگیره.
    ترس از مخمصه افتادن دلیل بر اجبار نیست. و یک ترس هیچ وقت مطلبی رو اجبار نمیکنه. شما میترسی، ما نمیترسیم. شما دوست داری اینکار رو بکنی، بکن. شما اصلا برو کیف و کتاب و کت و شلوار و موبایل و ساعت و دستبند و همه رو سند بزن. فکر کردی اداره ثبت اینکار رو برای شما نمیکنه؟ فکر میکنی اداره ثبت از پول گرفتن بدش میاد؟
    پدر من سمپاش کشاورزی رو رفته اداره ثبت سند زده چونکه اون موقع دچار عوام فریبی شده بود و فکر میکرد بایست اینکار رو کنه. میدونم باور نمیکنی. ولی سندش در حال حاضر موجوده.

اتفاقا قبلا در این مورد با یک وکیل هم صحبت کردم و اون ماده و قانونهارو که از نظر شما مردود هست رو نشون دادم و اون آقا گفت که مطالب درسته ولی محض احتیاط سند رسمی زده بشه. محض احتیاط کجا و اجبار کجا... (هرچند درب مغلطه بر روی اینطور مطالب بازه و شما به راحتی میتونی بگی که نه... این حرفهارو از خودم در میارم)

با یک برگ فروشنامه دست نوشته شده با زبان عامیانه و وجود شاهد قادرید اونرو به عنوان یک سند در دادگاه ارائه کنید. اونوقت چطور یک قولنامه بنگاهی با دو شاهد پای آن و پول انتقال یافته بین دو طرف معامله و سند انتقال داده راهنمایی رانندگی که مرجعیت رسمی است، در دادگاه بی اعتباره؟!
    ما باید تن به این اطلاعات احساسی بدهیم؟!

شما هر کاری دوست دارید و فکر میکنید درسته بکنید. هر قراردادی با مشتریات میبندی ببند، هر پولی خواستی بگیر...
    اگه تمام بازار تهران بیان بگن که 3+2 میشه 4 ، من باز هم جلوی مساوی مینویسم 5.
    چون بازار تهران از همه پول سند رو حساب میکنه یعنی اینکار درسته؟! چه منطق قابل قبولی!

شما به جای عقاید و احساسات شخصی خودتون بهتر بود در مورد نوشته های من دفاع میکردی.

شما 101 بار فرمودید و هر 101 باری که فرمودید اشتباه بود.
    اینجا یک محیط آموزشی هست و اطلاعات رد و بدل شده از روی دانش و محاسبات هست و نه احساسات. و تنها، مسائلی که ناشی از تجربیات ارائه میشه در حد یک نظر هست و سعی و خطا محسوب شده، نه قطعیت.

شما نظرتان را دادید و ما هم توجه کردیم و با دلایل و استدلال به شما پاسخ دادیم. و تا به اینجا دلایل اشخاصی که با نظر شما مخالف بودند محکمتر از احساسات و عواطف شما بود. چرا که شما هیچ دلیلی جز رفتارهای شخصی و عقاید شخصی ارائه ندادید. و از شما خواهش دارم از ارائه اطلاعات کذب خودداری کنید.
    شما مسلما یک کاربر با تجربه در زمینه معاملات هستید ولی علم چیزی فراتر از یک تجربه را مورد بررسی قرار میدهد. و گاها میتواند بنیان یک تجربه و عقاید را باطل بداند.
    Last edited by siava5h; 30-12-2016 at 03:13.

10. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

منکه نتونستم همه پیامهاتو بخونم. واقعا اسپم کردی.
    ظاهرا اون مورد مثلا چی به چشمتون نیومد و شاید هم اومد و ترجیح دادی نادیده بگیری...

هیچ قانونی بر سند زدن خودرو از ابتدا هم وجود نداشت و این کلاهی بود که بر سر مردم گذاشته شده بود و تغییر این وضعیت چیزی نیست که با بحث یکی دو روزه صورت بگیره.
    ترس از مخمصه افتادن دلیل بر اجبار نیست. و یک ترس هیچ وقت مطلبی رو اجبار نمیکنه. شما میترسی، ما نمیترسیم. شما دوست داری اینکار رو بکنی، بکن. شما اصلا برو کیف و کتاب و کت و شلوار و موبایل و ساعت و دستبند و همه رو سند بزن. فکر کردی اداره ثبت اینکار رو برای شما نمیکنه؟ فکر میکنی اداره ثبت از پول گرفتن بدش میاد؟
    پدر من سمپاش کشاورزی رو رفته اداره ثبت سند زده چونکه اون موقع دچار عوام فریبی شده بود و فکر میکرد بایست اینکار رو کنه. میدونم باور نمیکنی. ولی سندش در حال حاضر موجوده.

اتفاقا قبلا در این مورد با یک وکیل هم صحبت کردم و اون ماده و قانونهارو که از نظر شما مردود هست رو نشون دادم و اون آقا گفت که مطالب درسته ولی محض احتیاط سند رسمی زده بشه. محض احتیاط کجا و اجبار کجا... (هرچند درب مغلطه بر روی اینطور مطالب بازه و شما به راحتی میتونی بگی که نه... این حرفهارو از خودم در میارم)

با یک برگ فروشنامه دست نوشته شده با زبان عامیانه و وجود شاهد قادرید اونرو به عنوان یک سند در دادگاه ارائه کنید. اونوقت چطور یک قولنامه بنگاهی با دو شاهد پای آن و پول انتقال یافته بین دو طرف معامله و سند انتقال داده راهنمایی رانندگی که مرجعیت رسمی است، در دادگاه بی اعتباره؟!
    ما باید تن به این اطلاعات احساسی بدهیم؟!

شما هر کاری دوست دارید و فکر میکنید درسته بکنید. هر قراردادی با مشتریات میبندی ببند، هر پولی خواستی بگیر...
    اگه تمام بازار تهران بیان بگن که 3+2 میشه 4 ، من باز هم جلوی مساوی مینویسم 5.
    چون بازار تهران از همه پول سند رو حساب میکنه یعنی اینکار درسته؟! چه منطق قابل قبولی!

شما به جای عقاید و احساسات شخصی خودتون بهتر بود در مورد نوشته های من دفاع میکردی.

شما 101 بار فرمودید و هر 101 باری که فرمودید اشتباه بود.
    اینجا یک محیط آموزشی هست و اطلاعات رد و بدل شده از روی دانش و محاسبات هست و نه احساسات. و تنها، مسائلی که ناشی از تجربیات ارائه میشه در حد یک نظر هست و سعی و خطا محسوب شده، نه قطعیت.

شما نظرتان را دادید و ما هم توجه کردیم و با دلایل و استدلال به شما پاسخ دادیم. و تا به اینجا دلایل اشخاصی که با نظر شما مخالف بودند محکمتر از احساسات و عواطف شما بود. چرا که شما هیچ دلیلی جز رفتارهای شخصی و عقاید شخصی ارائه ندادید. و از شما خواهش دارم از ارائه اطلاعات کذب خودداری کنید.
    شما مسلما یک کاربر با تجربه در زمینه معاملات هستید ولی علم چیزی فراتر از یک تجربه را مورد بررسی قرار میدهد. و گاها میتواند بنیان یک تجربه و عقاید را باطل بداند.
    پاسخ :

هیچ قانونی بر سند زدن خودرو از ابتدا هم وجود نداشت : ماده 29 قانون جرایم راهنمایی و رانندگی در این باره واضح است و حقوقدانان نیز بارها گفته اند، ثبت انتقالات خودرو،اختیاری نیست و باید مردم به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند.
    گفت که مطالب درسته ولی محض احتیاط سند رسمی زده بشه. محض احتیاط کجا و اجبار کجا... : بنده اجباری نکردم و فقط اکتفا کردم به : ماده 29 قانون جرایم رانندگی و بس . هرگونه سند تنظیمی در دفاتر یاد شده، سند رسمی به شمار می آید که به هیچ عنوان قابل انکار نیست. آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، همچنین سخنگوی این قوه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم به صراحت اعلام کرده اند که هرگونه نقل و انتقال خودرو و تنظیم سند خودرو فقط باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شود وکار پلیس فقط ، پلاک خودرو است.
    سند انتقال داده راهنمایی رانندگی که مرجعیت رسمی است، در دادگاه بی اعتباره؟! بله بدون سند قطعی بی اعتبار میباشد برفرض من یه ماشین خریدم و فقط تعویض پلاک انجام دادم و فرداش زد فروشنده که سند قطعی به نام ایشون هست فوت کرد الان من چه خاکی بر روی سرم بریزم اگه خانواده اون فرد متوفی ادعایی داشته باشن و بخوان منو تلکه کنن ؟ در مورد ماشین صفر کیلومتر این قضیه فرق داره چون با هیچ شخص حقیقی شما معامله نکردی و نیازی به سند قطعی نیست و همون سند کارخانه اکتفا میکنه و قبلا هم مالکی نداشته . تا ادعایی داشته باشه . به گفته تویسرکانی اگر در دفاتر ثبت اسناد رسمی معامله‌ای انجام شد و پس از آن دعوایی به وقوع پیوست، طرفین دعوا ملزم به رعایت سند هستند و سند رسمی که در دفاتر ثبتی ثبت شده در حکم دادنامه دادگاه است.
    اگه تمام بازار تهران بیان بگن که 3+2 میشه 4 ، من باز هم جلوی مساوی مینویسم 5. : خب شما بنویس 5 یا اصلا 6 کی اهمیت میده ؟ بازار عرف داره و قاعده و قوانین خودشو اصلا همین بازاره که نمیزاره قوانین به نفع راهنمایی تغییر پیدا کنه .

شما 101 بار فرمودید و هر 101 باری که فرمودید اشتباه بود. : اصلا من ادم اشتباهی هستم هر چی شما میگی با قانون و قوانین میخوای چیکار کنی یا عرف و بازار و بنگاهی ها و دلال ها ؟
    محمد عظیمیان، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در همین زمینه می‌گوید: ماده 29 قانون رسیدگی به تخفات رانندگی به صراحت تکلیف همگان را روشن کرده و بر همین اساس نباید هیچ تردیدی برای هیچ مرجعی در این زمینه بماند.
    معتقدم که فرازی از ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به موضوع نقل و انتقال و بخشی به تعویض پلاک می‌پردازد.
    وی می‌افزاید: موضوع نقل و انتقال خودرو در صلاحیت دفاتر اسناد رسمی کشور بوده و قانونگذار این دفاتر را برای ثبت تمامی اسناد رسمی در کشور ایجاد کرده است.
    قانونگذار فقط به نیروی انتظامی اجازه داده تا حق تعویض پلاک خودرو را داشته باشد و هیچ حقی برای سند نقل و انتقال ندارد.

و در آخر : بر اساس قانون تنظیم سند نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی است و تا زمانی که قانون جدیدی در این زمینه ارائه نشده باید بر اساس آن عمل شود.
    کانون سردفتران و دفتریاران هدفش درآمدزایی نیست و دولت می‌تواند با حذف قوانین مالیات، عوارضی و غیره هزینه‌های شهروندان را تا حدود زیادی کاهش دهد.

اجرکم عندالله

Last edited by saber73; 30-12-2016 at 12:42.

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض برای خرید و فروش خودرو، لازم نیست به محضر بروید! ادعای مسئولان ثبت اسناد، ریشه در پول دارد یا قانون؟

به نقل از سایت پلیس راهور :

مدارک مورد نیاز تعویض پلاک ونقل وانتقال وسایل نقلیه

1. اصل سندفروش کارخانه سازنده(تولیدداخل)
    2. اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه
    3. اصل سندمالکیت وسیله نقلیه که توسط ناجاصادرشده است
    4. اصل شناسنامه جدیدیاکارت ملی متعاملین یانمایندگان قانونی آنها
    5. حضورفروشنده وخریداریانماینده قانونی آنها
    6. ارائه برگ عدم خلافی
    7. ارائه اصل فیش پرداخت بهای پلاک براساس تعرفه
    8. مدارک احرازسکونت خریدار

همونطور که میبینید اصلا حرفی از بنچاقی که دفترخانه صادر میکنه نیست ! و بود و نبودش اهمیتی نداره

مدارک مورد نیاز اخذسندمالکیت المثنی

1. ارائه یک نوبت آگهی درروزنامه کثیرالانتشارمبنی برمفقودی یاسرقت شدن سندمالکیت وگذشت بیش از 10 روزازتاریخ نشرآگهی
    2. تکمیل فرم اطلاع ازعواقب کشف فسادوعودت آن درصورت یافت شدن
    3. حضورمالک یانماینده قانونی وی به همراه وسیله نقلیه درمرکزتعویض پلاک
    4. ارائه برگ عدم خلافی
    5. ارائه اصل مدرک احرازهویت(شناسنامه جدیدیاکارت ملی)

نقل قول یک تجربه در مورد انتقال مالکیت بدون مراجعه به پلیس :
    صادقی

۱۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۱

بزارید من یه موضوعی رو بهتون بگم

سال گذشته یک موتور سیکلتی خریدم، که تو دفاتر ثبت اسناد سند زدیم، ولی دیگه دنبال کارهای پلاک و این چیزهاش نرفتیم چند وقته پیش موتورو گرفتن و رفت پارکینگ خواستم سند ببرم هر چقد گشتم پیدا نکردم که نکردم، رفتم چند روزه پیش رفتم همون دفتر ثبت اسناد موضوع رو مطرح کردم، خیلی جالبه میگه باید شماره سند یا کپیش رو بیاری تا بتونیم براتون پیدا کنیم سندش رو، گفتم آقای محترم من گم کردم، گفت به من مربوطی نیست من چجوری بیام از تو این همه سند پیداش کنم، گفتم مگه تو سیستم ثبت نمی کنید، خوب نام و نام خانودگی من رو بزنید مشخص میشه، خیلی خنده داره، برگشت گفت سیستممون چند ماه پیش سوخته...
    این در حالی هست که شما تو سیستم نیروی انتظامی هر جای کشور که باشی با یک دکمه همه مشخصات صاحب وسیله نقلیه مشخص میشه... اینها فقط دارن پول مفت می گیرند...

13. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

اين قبيل بحث ها به نظر من حالا اگر نگيم بي فايده حداقل نتيجه مثبتي نداره
    هر دو طرف اطمينان داشته باشين كه به فكر مردم نيستن
    هر دو طرف دنبال درامد و بهتر بگم چاپيدن ملتن
    دفتر خانه تقريبا ٢٠ تا ٣٠ درصد از كل هزينه سند رو بر ميداره بقيش به حساب دولت و زير مجموعه ميره
    راهور هم ي شركتي هست كه اعضاء شخصي و نظامي داره كه دنبال درامد هستن
    اگر قرار باشه سند از دفترخانه گرفته بشه مطمئن باشين هزينه هاي جاري مثل ماليات و عوارض رو از مردم ميگيرن همنيجوري كه الان زير برگ سبز مكانش مشخص شده و به صورت چاپي عوارض و ماليات رو چاپ كرده تا اگر سند رو گرفتن بتونن مبالغ رو اونجا اضافه كنن
    پس زياد به حال من و شما فرقي نميكنه كه چه كسي جيب مارو بزنه چه اين طرف چه اون طرف
    اين خانه از ريشه ويران است
    وقتي اين همه دزدي و اختلاس ميشه همه ريشه در طرز فكر مسئولين ما داره
    با سپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. این کاربر از srx190d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

به نقل از سایت پلیس راهور :

1. اصل سندفروش کارخانه سازنده(تولیدداخل)
    2. اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه
    3. اصل سندمالکیت وسیله نقلیه که توسط ناجاصادرشده است
    4. اصل شناسنامه جدیدیاکارت ملی متعاملین یانمایندگان قانونی آنها
    5. حضورفروشنده وخریداریانماینده قانونی آنها
    6. ارائه برگ عدم خلافی
    7. ارائه اصل فیش پرداخت بهای پلاک براساس تعرفه
    8. مدارک احرازسکونت خریدار

همونطور که میبینید اصلا حرفی از بنچاقی که دفترخانه صادر میکنه نیست ! و بود و نبودش اهمیتی نداره

مدارک مورد نیاز اخذسندمالکیت المثنی

1. ارائه یک نوبت آگهی درروزنامه کثیرالانتشارمبنی برمفقودی یاسرقت شدن سندمالکیت وگذشت بیش از 10 روزازتاریخ نشرآگهی
    2. تکمیل فرم اطلاع ازعواقب کشف فسادوعودت آن درصورت یافت شدن
    3. حضورمالک یانماینده قانونی وی به همراه وسیله نقلیه درمرکزتعویض پلاک
    4. ارائه برگ عدم خلافی
    5. ارائه اصل مدرک احرازهویت(شناسنامه جدیدیاکارت ملی)

نقل قول یک تجربه در مورد انتقال مالکیت بدون مراجعه به پلیس :

این که چیز جدیدی نیست از وقتی مراکز نقل و انتقال خودرو راهنمایی و رانندگی راه اندازی شده این مدارک رو هم بنر کردن و زدن سر در ورودی . در ضمن اینکه چیزی رو ثابت نمیکنه یا نهی نمیکنه ! گفتم که این یه نهاد جداست و اسناد هم یه نهاد جداست و به طور مستقیم کارشون بهم ربط داره اول تعویض پلاک و تویض برگ سبز و کارت ماشین رو انجام میدید و در آخر کار راهنمایی و رانندگی براتون گواهی نقل و انتقال صادر میکنه و بدون همین گواهی اگر به ثبت اسناد مراجعه کنید اصلا نمیتونن هیچ سند قطعی براتون صدور کنن . همین گواهی هست که این دو نهاد رو به هم ربط میده . اصلا چرا راهنمایی این گواهی رو صادر و به دست خریدار میده ؟ مگر همین راهنمایی نیست که ثبت اسناد رو زیر سوال برده ؟ خب چه کاریه ؟ فکر کنم یادگاری میده دست خریدار باشه
    ! اصلا چرا ثبت اسناد بدون اون برگه و با استناد به برگ سبز کار رو تموم نمیکنه ؟ چرا اون برگه از خریدار در دفترخانه دریافت و نگهداری میشه ؟ خب بعد ثبت سند پسش بدن دیگه ؟ و اما اگر های دیگه که سر درازی داره ........... .

نقل قول یک تجربه در مورد انتقال مالکیت بدون مراجعه به پلیس

سال گذشته یک موتور سیکلتی خریدم، که تو دفاتر ثبت اسناد سند زدیم، ولی دیگه دنبال کارهای پلاک و این چیزهاش نرفتیم .
    چطور بدون تعویض پلاک شما سند قطعی زدی برا من سواله ؟ در ضمن خب اگه بدون تعویض پلاک سند زده باشی باید انتظار دیگه ای هم نداشته باشی . شما روال کار رو برعکس انجام دادی .

برگشت گفت سیستممون چند ماه پیش سوخته...

الان سیستم این دفترخونه سوخته باید ما تمامی دفترخانه و کار اونها رو زیر سوال ببریم ؟ اصلا چنین چیزی نیست از روی همون نام و نام خانوادگی خریدار یا فروشنده راحت میتونن پیدا کنن خصوصا چند ساله کل ایران و بیشتر دفترخانه ها به یک سیستم یکپارچه متصله و آنلاین تمامی سند ها و اطلاعات ثبت میشه در ثبت اسناد و املاک کشور . ایشون راحت میتونستن مراجعه کنن به اداره ثبت اسناد و املاک و مشکل رو پیگیری کنن .

این قضیه ایشون کمی بو داره ...........

اینها فقط دارن پول مفت می گیرند...

نه داداش شما کارتو بلد نبودی یا دفترخانه کلا غیرمجاز بوده و سر شما کلاه گذاشته و حالا داره قضیه رو ماست مالی میکنه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •