تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 65 اولاول ... 612131415161718192026 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 645

نام تاپيک: Parsix

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یکی از تفاوتها نحوه آپدیت کردن اونه
    همونطور که می دونید پارسیکس بر پایه دبیان تستینگ (لنی حاضر) هستش
    خیلی از کاربرا که تازه می خوان از این توزیع استفاده کنند همینطوری معمولی سیستم رو آپگرید می کنند و اشتباها از مخازن دبیان تستینگ یا خیلی مواقع که من دیدم از مخازن دبیان سید آپدیت می کنند که این باعث ناپایدار شدن سیستم می شه
    راه حلش استفاده از ... priority برای مخازن هستش -( حتی می تونید برای ورژنهای مختلف یک بسته هم اولویت قرار بدید)
    برای این کار بهترین منبع man apt_preferences هستش
    خودتون می تونید با خوندنش از همه چیزش سر در بیارید

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

ممنون از راهنمائیتون اما کوتاه تر نمی شد یه خلاصه بفرمایین که میتونم این کار رو انجام بدم یا نه ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

من هم رامونی شدم!
    آقا چند تا سوال:
    یکی این که من تو اوبونتو عادت کرده بودم به sudo ولی اینجا باید از su استفاده کنم. چطرو به همون شکل برگردونم؟ احتمالا تو یوزر ستتینگ باید دنبالش باشم.
    دوم این که تو رامنو من چطور یه پارتیشن (که برای اوبونتو پارتیشن home بود) رو home کنم؟
    سوم این فایر فاکسه که نیست! اما این iceweasel خیلی به اون شبیه هستش، می‌شه همون فایر فاکس رو هم نصب کرد ( به این می‌گن سوال الکی، خب بدیهیه که می‌شه!)

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

سلام به دوستان

من پارسیکس رامون رو نصب کردم و از همین جا به تیم نویسنده و شخص آقای باغومیان تبریک میگم چون یکی از بهترین نسخه هایی است که من تا به حال امتحان کردم ( حداقل از نظر سهولت کانفیگوریشن و شناخت سخت افزارها و یوزر فرندلی بودن )

خوشبختانه این توزیع با سهولت هر چه تمام ؛ به شبکه جویند شد .... پرینتر رو خیلی راحت شناخت .... و مطمٔن هستم که با توجه به قابلیت های کرنل جدیدش میشه با تنظیمات های آتی امنیت و Privacy رو هم به حد کمال رسوند . ( در حال بررسی هستیم که در صورت امکان ؛ تعویض سیستم های عامل کلاینت ها رو با این توزیع در برنامه ی کار بگذاریم )

بسیار خوشحالم از این که نسخه ای به این خوبی توسط یک ایرانی و با همکاری گروهی از ایرانیان تهیه شده است . شاید فکر کنید که اغراق می کنم اما باید مراحل کانفیگ شدن یک پرینتر یا کارت شبکه رو در فدورا یا اوپن سوزه امتحان کرده باشید تا متوجه اختلاف این دو بشوید .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما من چند تا پرسش فنی دارم ( با توجه به این که میخوام روی همین توزیع بمونم ) :

1. کیبرد فارسی من در تمام توزیع ها ؛ علامت ویرگول و همچنین حرف همزه ( البته با دندانه = مثل کلمه ی مسول ) رو نداره . به همین دلیل مثلا کلمه ای مثل مطمٔن رو باید به این شکل « مطمٔن » بنویسم که غلطه !!

2. چطور میتونم محیط رامون رو فارسی کنم ؟

3. و بحث شیرین کارت گرافیک هم ( که ATI هست ) همچنان به قوت خودش باقی است .

4. نصب فونت های جدید رو هم اگه یه لینک بدین ممنون میشم ( کار من با این FreeFarsi راه نمی افته و چاره ای جز نصب و استفاده از فونت های Non-Oss ندارم )

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون ،

با کمک و راهنمایی شما مشکل حل شد .

حالا یه پرسش دیگه :

هیچ راهی هست که من بتونم پارسیکس خودم رو به این نسخه ی آخر ارتقا بدم ( البته از طریق سی دی ) ؟؟

چون نصب دوباره اش کلی برای من دردسر داره .
    اگر منظورتون اینه که یه نسخه قدیمی تر داری و از توی اون می خوای آپدیت کنی نه
    ولی می تونی با livecd پارسیکس بوت کنی و از اونجا آپدیت کنی- اینجا رو ببین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام به دوستان

من پارسیکس رامون رو نصب کردم و از همین جا به تیم نویسنده و شخص آقای باغومیان تبریک میگم چون یکی از بهترین نسخه هایی است که من تا به حال امتحان کردم ( حداقل از نظر سهولت کانفیگوریشن و شناخت سخت افزارها و یوزر فرندلی بودن )

خوشبختانه این توزیع با سهولت هر چه تمام ؛ به شبکه جویند شد .... پرینتر رو خیلی راحت شناخت .... و مطمٔن هستم که با توجه به قابلیت های کرنل جدیدش میشه با تنظیمات های آتی امنیت و Privacy رو هم به حد کمال رسوند . ( در حال بررسی هستیم که در صورت امکان ؛ تعویض سیستم های عامل کلاینت ها رو با این توزیع در برنامه ی کار بگذاریم )

بسیار خوشحالم از این که نسخه ای به این خوبی توسط یک ایرانی و با همکاری گروهی از ایرانیان تهیه شده است . شاید فکر کنید که اغراق می کنم اما باید مراحل کانفیگ شدن یک پرینتر یا کارت شبکه رو در فدورا یا اوپن سوزه امتحان کرده باشید تا متوجه اختلاف این دو بشوید .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما من چند تا پرسش فنی دارم ( با توجه به این که میخوام روی همین توزیع بمونم ) :

1. کیبرد فارسی من در تمام توزیع ها ؛ علامت ویرگول و همچنین حرف همزه ( البته با دندانه = مثل کلمه ی مسول ) رو نداره . به همین دلیل مثلا کلمه ای مثل مطمٔن رو باید به این شکل « مطمٔن » بنویسم که غلطه !!

2. چطور میتونم محیط رامون رو فارسی کنم ؟

3. و بحث شیرین کارت گرافیک هم ( که ATI هست ) همچنان به قوت خودش باقی است .

4. نصب فونت های جدید رو هم اگه یه لینک بدین ممنون میشم ( کار من با این FreeFarsi راه نمی افته و چاره ای جز نصب و استفاده از فونت های Non-Oss ندارم )
    ۱-
    shift+۷=،
    shift+س=ئ
    ۲-من شخصا تا حالا دنبال همچین چیزی نبودم و چیزی هم در مورد فارسی کردن گنوم در پارسیکس ندیدم
    ۳- apt-get install fglrx-driver
    بعد فایل xorg.conf رو ویرایش کن و در section device درایور رو بکنید ati
    ۴- اینها رو هم امتحان کن:
    apt-get install ttf-farsiweb
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

اگر منظورتون اینه که یه نسخه قدیمی تر داری و از توی اون می خوای آپدیت کنی نه
    ولی می تونی با livecd پارسیکس بوت کنی و از اونجا آپدیت کنی- اینجا رو ببین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

۱-
    shift+۷=،
    shift+س=ئ
    ۲-من شخصا تا حالا دنبال همچین چیزی نبودم و چیزی هم در مورد فارسی کردن گنوم در پارسیکس ندیدم
    ۳- apt-get install fglrx-driver
    بعد فایل xorg.conf رو ویرایش کن و در section device درایور رو بکنید ati
    ۴- اینها رو هم امتحان کن:
    apt-get install ttf-farsiweb
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تشکر از راهنمایی شما

اما در کیبرد من هیچ شورتکاتی ویرگول رو نمی سازه ( گزینه ی پیشنهادی شما به جای ویرگول علامتی شبیه اکسون را بالای خط میذاره )

نکته ی دیگه این که درایور ATI رو بالاخره نصب کردم . البته با استفاده از فرمان Apt-Get این کار میسر نشد چون در مخزن خود سیستم عامل نسخه ای موجود بود که در مخزان دبیان ( نمیدونم به چه دلیل ) حذف شده بود . ناگزیر نسخه ی جدیدتر رو دانلود و نصب کردم .

ولی در مورد فونت ها متاسفانه توفیقی نصیب نشد .

ضمناْ یک مشکل جدید که متوجهش شده ام اینه که مرورگر من ( فایر فاکس ) اگر صفحه ها رو سریع ریفرش نکنم ؛ مثلا در مدت یک دقیقه ؛ دچار مشکل میشه و نمیتونه صفحه رو ریفرش کنه . به نظر شما این مشکل از چیه ؟ مرورگر ؟ چطوری میتونم اصلاحش کنم ؟

ببخشین اکه نامفهوم نوشتم چون سعی کردم خیلی سریع بنویسم که مجبور نشم دوباره مرورگر رو ببندم و باز کنم .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

آقا برای ویرگول از Shift + Y استفاده کن: بیا آه: ِ ِ ِ ِ
    برای اون همزه هم که دوستان هم فرمودن از Shift + S: مسئول

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

آقا برای ویرگول از Shift + Y استفاده کن: بیا آه: ِ ِ ِ ِ
    برای اون همزه هم که دوستان هم فرمودن از Shift + S: مسئول
    دوستان، ببخشید، این جواب من اشتباه بود.
    Shift + 7 کار کاما رو می‌کنه! البته من همیشه از این استفاده می‌کنم! یه دفه چی شد که اون رو نوشتم، نمی‌دونم!
    البته فکر کنم شما باید کی‌برد گنو/لینوکس رو استاندارد بدونی، نه ویندوز!

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

دوستان، ببخشید، این جواب من اشتباه بود.
    Shift + 7 کار کاما رو می‌کنه! البته من همیشه از این استفاده می‌کنم! یه دفه چی شد که اون رو نوشتم، نمی‌دونم!
    البته فکر کنم شما باید کی‌برد گنو/لینوکس رو استاندارد بدونی، نه ویندوز!

خواهش ! البته میدونید که کاما و ویرگول هر دو یکی است ( کاما انگلیسی و ویرگول تلفظ فرانسوی شه )

به هر حال ؛ ممنون از راهنمائیتون .... کار ساز بود .

بدبختانه با این وضعیت هر وقت توی ویندوز میخوام تایپ کنم ، یه سری غلط غولوط دارم و تا میام توی لینوکس ، یه سری غلط و غولوط دیگه !!‌

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پرسش بعدی اینه که آیا غیر از این Iceweasel که نسخه ی تغییر نام یافته ی فایرفاکس برای دبیان هست ، مرورگر درست و درمون دیگه ای برای پارسیکس پیدا نمیشه ؟ حقیقتش به نظرم میرسه که این مرورگر باگ هایی داره و نسبت به فایرفاکسی که در اوپن سوزه ازش استفاده می کردم ، خیلی دردسر درست می کنه .(اصلاً هم معلوم نیست دبیان سر چی با موزیلا دعواش شده که ناچار اسم فایرفاکس رو عوض کرده ) دیروز ناچاراً اپرا رو از طریق سید نصب کردم که مشخصاً یه چیز زور چپونی بود و انگار صفحه ی مرورگر رو از پشت یه شیشه ی کدر می دیدم . به همین خاطر فوراً حذفش کردم .

دیگه این که فایل سورس لیست Apt-Get رو باید با کاربر روت ویرایش کرد . اما آیا این کار به صلاح هست که بعضی لینکهای جدید رو ( که عمدتاً در ارتباط با برنامه های Non-free هست ) بهش اضافه کنیم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خواهش ! البته میدونید که کاما و ویرگول هر دو یکی است ( کاما انگلیسی و ویرگول تلفظ فرانسوی شه )

به هر حال ؛ ممنون از راهنمائیتون .... کار ساز بود .

بدبختانه با این وضعیت هر وقت توی ویندوز میخوام تایپ کنم ، یه سری غلط غولوط دارم و تا میام توی لینوکس ، یه سری غلط و غولوط دیگه !!‌

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پرسش بعدی اینه که آیا غیر از این Iceweasel که نسخه ی تغییر نام یافته ی فایرفاکس برای دبیان هست ، مرورگر درست و درمون دیگه ای برای پارسیکس پیدا نمیشه ؟ حقیقتش به نظرم میرسه که این مرورگر باگ هایی داره و نسبت به فایرفاکسی که در اوپن سوزه ازش استفاده می کردم ، خیلی دردسر درست می کنه .(اصلاً هم معلوم نیست دبیان سر چی با موزیلا دعواش شده که ناچار اسم فایرفاکس رو عوض کرده ) دیروز ناچاراً اپرا رو از طریق سید نصب کردم که مشخصاً یه چیز زور چپونی بود و انگار صفحه ی مرورگر رو از پشت یه شیشه ی کدر می دیدم . به همین خاطر فوراً حذفش کردم .

دیگه این که فایل سورس لیست Apt-Get رو باید با کاربر روت ویرایش کرد . اما آیا این کار به صلاح هست که بعضی لینکهای جدید رو ( که عمدتاً در ارتباط با برنامه های Non-free هست ) بهش اضافه کنیم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
    فکر کنم همون firefoxه فقط اسمش عوض شده (خیلی سخت می گیری) دلیلشو قبلا یه جا خونده بودم ولی یادم نیست
    چون مرورگر محبوبم نیست اطلاعات زیادی در موردش ندارم (فقط opera- حیف که open source نیست)

منظورتون اینه که اضافه کردن مخازن non-free کار درستیه یا نه؟
    به خودتون بستگی داره
    بهتره که نباشه
    ببنید مثلا می تونید بدون برنامه هایی مثلا rar یا flash player کار کنید؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •