تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 153 از 307 اولاول ... 53103143149150151152153154155156157163203253 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,521 به 1,530 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام من جديدترين نسخه اونتو نسخه لايف رو يا لينک دانلود يا لينک سفارش ميخوام!؟
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. این کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز K1lou's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Sabzevar

پيش فرض

با سلام
    من اگه اوبنتو 10.04 رو روي سيستم اداره در كنار ويندوز نصب كنم احتمال اينكه سيستم دچار مشكل بشه چقدر هست چون بر روي ويندوز برنامه هاي كاري دارم ( براي خودم در سيستم خونه كه نصب كردم دو بار بوت گراب به هم ريخت )
    حالا اگه يه روزي خراب شد چطور مي تونم فقط ويندوز رو بالا بيارم منظورم منوي بوت گراب هست ؟

سي دي يا دي وي دي هما مربوط به اوبنتو 10.04 هنوز منتشر نشده ؟ من كه بالاخره نتونستم به صورت افلاين كدكهاي پخش ام پي تري رو نصب كنم
    با تشكر

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

با سلام
    من اگه اوبنتو 10.04 رو روي سيستم اداره در كنار ويندوز نصب كنم احتمال اينكه سيستم دچار مشكل بشه چقدر هست چون بر روي ويندوز برنامه هاي كاري دارم ( براي خودم در سيستم خونه كه نصب كردم دو بار بوت گراب به هم ريخت )
    حالا اگه يه روزي خراب شد چطور مي تونم فقط ويندوز رو بالا بيارم منظورم منوي بوت گراب هست ؟

سي دي يا دي وي دي هما مربوط به اوبنتو 10.04 هنوز منتشر نشده ؟ من كه بالاخره نتونستم به صورت افلاين كدكهاي پخش ام پي تري رو نصب كنم
    با تشكر
    خیر مشکلی پیش نمی آید، اگر هم روز بخواهید اوبونتو رو پاک کنید، خیلی ساده گراب رو میشه حذف کرد، در ضمن سوالات مربوط به اوبونتو رو در تاپیک خودش مطرح کنید.

در مورد آفلاین هم، به سایت زیر برید و بسته ی زیر را دانلود کنید و نصب کنید:

کد:

5. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Sabzevar

پيش فرض

با سلام و تشكر
    راستش ابتداي كار با لينوكس مشكلات زياده پس اگه زيا مي پرسم شرمنده هستم

خیر مشکلی پیش نمی آید، اگر هم روز بخواهید اوبونتو رو پاک کنید، خیلی ساده گراب رو میشه حذف کرد
    ببينيد من بر روي سيستمك خونه اوبونتو رو نصب كردم در ويندوز برنامه اكرونيس رو نصب كردم بعد از ري استارت ديگه نه ويندوز داشتم و نه لينوكس . منوي گراب نياز به تعمير داشت يك بار ديگه هم همين مشكل برام پيش اومد حالا سئوال من اينه كه در سيستم اداره همچين مشكلي پيش نياد چون تعمير منوي گراب براي يك تازه كار مثل من اونم بدون اينترنت شايد مشكل باشه
    بعدش اگه همچين حالتي پيش بياد آيا نميشه با سي دي ويندوز فقط ويندوز رو بالا بيارم ؟

در مورد كدكها هم به ادرس داده شده رفتم نمي دونستم چه چيزهايي رو بايد دانلود كنم چون 32 بيتي بود قسمت اينتل 86 رو انتخاب كردم در صفحه بعدي قاره هاي مختلف قرار داشتند كه من اسيا رو انتخاب كردم و داملود كردم و دو تا دانلود نشد يعني مشكل داشت حالا اينايي رو كه دانلود كردم در سيستم خونه بايد در كجا قرار بدم ايا بدون اون دوتايي كه ئانلود نشده هم كار ميكنه ؟

بعدش چرا به اين صورت است ايا نميشه من هر برنامه اي رو كه مي خوام نصب كنم به صورت فرمت deb باشه و بعد ببرم روي سيستم خونه به راحتي نصب كنم مثلا همون compiz fusion . اينو من به صورت فايلي كامل با فرمت deb از اينترنت دانلود كنم و در خونه روي سيستم خودم نصب كنم مثل همه برنامه هاي ويندوز

ضمنا اينخا رو هم نتونستم دانلود كنم خيلي سعي كردم نمي دونم مشكل داشت
    wget که می تونید توضیحات کامل رو در دو سایت زیر بگیرید:
    کد:
    کد:
    و
    کد:
    کد:
    Sushi, huh? نام برنامه ی دیگری است برای همین منظور:
    کد:
    کد:
    این برنامه ها در واقع باید در دو سیستم نصب شوند ( هر دو برنامه قابلیت نصب روی ویندوز و لینوکس رو دارند ) یک سیستم به اینترنت متصل و دیگری بدون شبکه! در روی سیستم متصل به شبکه این برنامه ها، بسته های مربوطه را دانلود می کنند و با انتقال اونها به سیستم دیگر در سیستم دوم نصب می شوند.
    با تشكر از صبر و شكيبايي شما
    Last edited by K1lou; 18-06-2010 at 09:48.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Reza Razor's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    یجا ...

پيش فرض

سلام
    من امروز ubuntu 10.04 رو نصب کردم و واقعا ازش خوشم اومد حالا نیاز به راهنماییتون دارم
    1. کاملترین و بهترین ورژن لینوکس همین اوبونتو هست ؟
    2. برای هرکاری میگه باید یه سری پلاگین داشته باشیم ! جریان چیه ؟ کل پلاگین هاش رو کجا میشه پیدا کرد ؟ درایورهای مخصوص خودش هم اکثرا نصب نمیشن !
    3. یه سوال مهم اینکه طریقه کانکشن ساختن برای کانکت شدن به اینترنت چیه ؟!
    Last edited by Reza Razor; 21-06-2010 at 23:08.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Sabzevar

پيش فرض

با سلام و تشكر
    راستش ابتداي كار با لينوكس مشكلات زياده پس اگه زيا مي پرسم شرمنده هستم

ببينيد من بر روي سيستمك خونه اوبونتو رو نصب كردم در ويندوز برنامه اكرونيس رو نصب كردم بعد از ري استارت ديگه نه ويندوز داشتم و نه لينوكس . منوي گراب نياز به تعمير داشت يك بار ديگه هم همين مشكل برام پيش اومد حالا سئوال من اينه كه در سيستم اداره همچين مشكلي پيش نياد چون تعمير منوي گراب براي يك تازه كار مثل من اونم بدون اينترنت شايد مشكل باشه
    بعدش اگه همچين حالتي پيش بياد آيا نميشه با سي دي ويندوز فقط ويندوز رو بالا بيارم ؟

در مورد كدكها هم به ادرس داده شده رفتم نمي دونستم چه چيزهايي رو بايد دانلود كنم چون 32 بيتي بود قسمت اينتل 86 رو انتخاب كردم در صفحه بعدي قاره هاي مختلف قرار داشتند كه من اسيا رو انتخاب كردم و داملود كردم و دو تا دانلود نشد يعني مشكل داشت حالا اينايي رو كه دانلود كردم در سيستم خونه بايد در كجا قرار بدم ايا بدون اون دوتايي كه ئانلود نشده هم كار ميكنه ؟

بعدش چرا به اين صورت است ايا نميشه من هر برنامه اي رو كه مي خوام نصب كنم به صورت فرمت deb باشه و بعد ببرم روي سيستم خونه به راحتي نصب كنم مثلا همون compiz fusion . اينو من به صورت فايلي كامل با فرمت deb از اينترنت دانلود كنم و در خونه روي سيستم خودم نصب كنم مثل همه برنامه هاي ويندوز

ضمنا اينخا رو هم نتونستم دانلود كنم خيلي سعي كردم نمي دونم مشكل داشت

با تشكر از صبر و شكيبايي شما
    کسي از دوستان نمي خواد منو راهنمايي کنه
    با تشکر

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

طبیعتاً درحالت عادی این مشکلات پیش نمیاد. نهایتاً گراب یا بوت‌لودر ویندوز رو نصب می‌کنید.
    یک بسته بیشتر نیست پایین صفحه روی i386 کلیک کنید بعد میرر رو انتخاب کنید و یک فایل دانبود میشه.
    بیشتر بسته‌ها .deb شون هم ساخته میشه.
    1. کاملترین و بهترین ورژن لینوکس همین اوبونتو هست ؟
    2. برای هرکاری میگه باید یه سری پلاگین داشته باشیم ! جریان چیه ؟ کل پلاگین هاش رو کجا میشه پیدا کرد ؟ درایورهای مخصوص خودش هم اکثرا نصب نمیشن !
    3. یه سوال مهم اینکه طریقه کانکشن ساختن برای کانکت شدن به اینترنت چیه ؟!
    1. کاملترین توزیع وجود نداره!
    2. تاپیک فهرست مطالب رو ببینید.
    3. تاپیک فهرست مطالب رو ببینید.
    4. تاپیک فهرست مطالب ....

10. 2 کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه madadnoki's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من يه تازه كارم.......لطفا در مورد GNOME و KDE 4.0 و KDE 3.5 و نحوه پارتيشن بندي suse توضيح دهيد........در ضمن ميخواهم linux رو در كنار ويندوز xp داشته باشم

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alyssa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    /usr/portage

پيش فرض

من يه تازه كارم.......لطفا در مورد GNOME و KDE 4.0 و KDE 3.5 و نحوه پارتيشن بندي suse توضيح دهيد........در ضمن ميخواهم linux رو در كنار ويندوز xp داشته باشم
    Gnome و KDE.x (ایکس نام ورژن است) هر دو پوسته های گرافیکی مربوط به لینوکس می باشد . دو نسخه ای که گفتید در مورد KDE هر دو ورژن های اون هستند .
    برای پارتیشن بندی شما به ۲ یا ۳ درایو احتیاج دارید
    یک درایو مربوط به swap
    درایو(های) دیگر مربوط به روت و (پارتیشن home) است.
    شما کافی لینوکس تون رو نصب کنید و بوت لودر لینوکس هر دو سیستم عامل رو براتون نشون میده ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض شروع به کار........

من هم می خواستم لینوکس را بیشتر کار کنم.....
    تقریبا 2 سال پیش با Redhat 9 شروع کردم ......بعد از اون با 2-3 تا از ورژنهای فدورا.....
    البته وقتی با فدورا کار می کردم با انواع و اقسام Error ها سر و کله میزدم....
    سرعت سیستم هم خیلی پایین بود....برای همین دیگه ولش کردم.
    حالا می خواستم ببینم پیشنهاد شما چیه؟
    با چه توزیعی شروع کنم؟
    از چه منابعی کمک بگیرم برای این کار ؟ CD....کتاب آموزشی....اینترنت....
    آیا دوره هایی که برای لینوکس برگزار می شه را توصیه می کنید؟
    ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •