تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 36 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 353

نام تاپيک: صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف ملیونها تومن

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

عزیز توی این کلیپا طرف همینجوری فوم رو میپاشه روی همه چیز و آخرش هم با فشار آب کم همه چیز رو میشوره!

بعد کامنت ها رو میخونی ملت همه نوشتن که اینکار رو نکنید!
    همه هم به کویل گیر دادن

Don't spray this on your alternator

Don't spray this on your alternator or hose your alternator down with water. Cover the alternator with a bag and spray around it and rinse off gently. Do the same around the distributor. Do not wet any thing electrical. 

Poor alternator. :(
    Last edited by Ali_softcenter; 19-02-2015 at 10:44.

2. این کاربر از Ali_softcenter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

خب نظرتون؟؟؟؟ بالاخره چطوری باید استفاده کرد؟!!!

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض مژده به کسانی که ماشینشون مشکل مصرفِ سوختِ زیاد داره

سلام دوستان
    کسانی که ماشینِ انژکتوری دارند خصوصاً ماشینهایِ خارجیِ مدل پائین و ماشینهای ایرانی و مشکل مصرفِ سوختِ زیاد دارند , به زودی روشی بسیار ارزان , آسان , ایمن و موثر برای کاهش سوخت تا 30% و حتی بیشتر رو خدمتتون معرفی میکنم که نه تنها مشکل مصرف زیاد حل میشه بلکه میتونین هر طور دوست داشتین مصرفِ بنزین رو کنترل و کم و زیاد کنین

خب نظرتون؟؟؟؟
    بالاخره چطوری باید استفاده کرد؟!!!
    سلام
    متاسفانه بنده تجربه ای در مورد این فومها ندارم
    اما یه چیزهائی رو خدمتتون عرض میکنم:
    1- علتِ کثیفی موتور اگر برطرف نشه پس شستنش بیهوده هست . مثل ماشینی که از بالا و پائین نشتی روغن داره و بریم بشوریمش .
    پس اول باید علت کثیفی برطرف بشه
    2- اگر بدنه فقط چرب هست , این چربی به مرور زمان بخار میشه بشرطی که علت نشتی رو برطرف کنیم . جای اون چربی ها و لکه هاش هم اهمیتی نداره یعنی شستنش ضرورتی نداره
    3- اگر به بدنه ی موتور و زیرش کل و لای چسبیده باید تمیز بشه (با برس زبر یا با فشار آبِ گرم یا با ماده ی حلّال مثل نفت یا گازوئیل یا پاک کننده ها )
    4- اگر موتور ماشینتون نیاز با شستشو داره و جای شستنش رو ندارین , ببرینش یک موتورشوئیِ خوب و اول قیمت رو بپرسین , کارشون رو ببینین و سوال کنین با چی میشورند سپس روی قطعات برقی و ورودیِ هوا و فیلتر هوا و دینام رو با نایلون و نوار چسب الومینیومی که ضد آب و حرارت هست بپوشونید (خصوصاً فیشهای قطعاتی مثل سنسورها و استپر موتور)و قبل از شستنش هم فیوز اصلی main fuse رو بردارین تا برق کامپیوتر و قطعات برقی قطع بشه بعدش موتور رو بشورند
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 23-02-2015 at 00:07.

5. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    قبلا هم در این تاپیک و تاپیکهای دیگه این رو خدمتتون عرض کردم اما چون مهمه دوباره میگم:
    در دو حالت مصرفِ موتور خیلی زیاده:
    1- وقتی شروع میکنید به فشار دادن روی پدالِ گاز .
    هر چی با سرعت بیشتری فشار بدین روی پدال , مصرف هم بیشتر میشه چون انژکتورها مدتِ بیشتری باز میمونه و مدت کمتری بسته هست (انژکتور یا بازه یا بسته )
    حتماً دیدین که ماشینِ سالم و استانداردی که یهو با شتاب زیاد راه میافته , دود قهوه ای داره .
    ماشین معیوب در همون حالت , دود سیاه داره

علتش همین هست که انژکتورها مدت زیادی باز میمونه تا موتور همچنان با قدرت زیاد کار کنه تا دور موتور سریعاً بره بالا و بالاتر چون شتابِ بیشتر مستلزم بالارفتنِ سریع دور موتور هست .
    2- وقتی موتور در دور آرام و یا دورهای زیر 3500 RPM داره کار میکنه .
    هر چی به 3500 نزدیکتر باشه مصرف کمتره
    البته 3500 یک قاعده نیست . ممکنه در یک ماشین 3800 یا 3400 باشه

همین دو تا دست به دست هم داده و مصرف رو در شهر بالا برده
    راننده ی تاکسی که عادت کرده به شدید گاز دادن (با شتاب زیاد راه افتادن) و یهو زدن روی ترمز , بدجوری ضرر میکنه
    راننده ای که با شتاب کم راه میافته و مدتها قبل از ترمز دیگه گاز نمیده تا ماشین خودش بدون ترمز شرعتش کم بشه , خیلی نفع میبره .
    مثل گاز ندادن قبل از رسیدن به چراغی که قرمز شده .
    اما راننده ی اولی باوجودیکه میبینه چراغ قرمزه, با گاز دادن میره سمتش و سر چهارراه یهو دنگی میزنه روی ترمز که هزار و یک استهلاک داره که در ماه ممکنه بالای 500 هزار تومن ضرر کنه (استهلاک سوخت , استهلاک موتور , استهلاک روغن , سایش لاستیک و لنت و دیسک ترمز و کلاچ و حتی فرسایش کمک و لاستیکهای سیستم جلوبندی)
    پس توی شهر آرام آرام روی گاز فشار بدین تا ماشین هم آرام شروع به حرکت کنه (حرکت با شتاب کم ) .
    وقتی هم میبینین در مسیرتون چراغ قرمزه یا ترافیک هست , از مسافت مناسب دیگه گاز ندین تا ماشین با کمک دنده سرعتش کم بشه و مصرف سوخت افت کنه و کمتر هم احتیاج به ترمز بشه .

7. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون

یه سوال دارم راجع به واسکازین دارم..در همین تاپیک شما نوشتید که واسکازین رو نباید عوض کرد بلکه باید اگر کم شدته بهش اضافه کرد تا اگه اشتباه نکنم...گیربکس ها به صدا نیفته....

میخوام بدونم این مطلب در مورد ماشین های استاندارد صدق میکنه یا ماشین غیر استانداری مثل پراید که مسملا در کارخانه از بی کیفیت ترین واسکازین استفاده شده براش هم صدق میکنه؟

واسکازین پراید رو هم نباید کلا عوض کرد با یک واسکازین مرغوب تر؟ بلکه باید فقط کم شد بهش اضافه کنیم ؟؟ اگر آره چقدر کم شد باید اضافه کرد بهش؟؟ وقتی از اون حد max ش کم کرد؟

هر تعویض روغنی میرم میگه باید کلا عوض کنی روی 20 هزار تا...چند نفر هم به من گفتن ما عوض کردیم به صدا نیفتاد....

یه سوال هم در موقع تعویض روغن موتور....یکی بهم گفت که باید بدی از بالا هم روغن رو ساکشن کنن برات علاوه بر خالی کردن از زیر ماشین....این کار بهتره؟

9. این کاربر از Ali_softcenter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون

یه سوال دارم راجع به واسکازین دارم..در همین تاپیک شما نوشتید که واسکازین رو نباید عوض کرد بلکه باید اگر کم شدته بهش اضافه کرد تا اگه اشتباه نکنم...گیربکس ها به صدا نیفته....

میخوام بدونم این مطلب در مورد ماشین های استاندارد صدق میکنه یا ماشین غیر استانداری مثل پراید که مسملا در کارخانه از بی کیفیت ترین واسکازین استفاده شده براش هم صدق میکنه؟

واسکازین پراید رو هم نباید کلا عوض کرد با یک واسکازین مرغوب تر؟ بلکه باید فقط کم شد بهش اضافه کنیم ؟؟ اگر آره چقدر کم شد باید اضافه کرد بهش؟؟ وقتی از اون حد max ش کم کرد؟

هر تعویض روغنی میرم میگه باید کلا عوض کنی روی 20 هزار تا...چند نفر هم به من گفتن ما عوض کردیم به صدا نیفتاد....

یه سوال هم در موقع تعویض روغن موتور....یکی بهم گفت که باید بدی از بالا هم روغن رو ساکشن کنن برات علاوه بر خالی کردن از زیر ماشین....این کار بهتره؟
    به نظر من برای هر ماشینی که باشه باید واسکازین رو عوض کرد فقط خیلی دیر تر از روغن موتور شاید دو تا 3 سال هم مشکلی نباشه فقط از واسکازین متناسب و فورمول و عدد درست و متناسب با اب و هوا استفاده کنید
    و مارک خوب
    اول یکم سفت شدن دنده هم طبیعیه و ایرادی نداره
    ولی با این آب و هوا و کیفیت ها خاصیت خودش رو از دست میده و بهتره که عوض شه یکبار در موقع سرویس اولیه یعنی 2000 کیلومتر کارکرد اول خودروو و پس از اون شاید حتی بشه گفت تا تعویض دیسک و صفحه برای پراید

11. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون یه سوال در موقع تعویض روغن موتور....یکی بهم گفت که باید بدی از بالا هم روغن رو ساکشن کنن برات علاوه بر خالی کردن از زیر ماشین....این کار بهتره؟
    سلام
    باید بگیم برعکسش درسته
    چون ساکشن همه ی روغن رو نمیکشه و اگر بعد از ساکشن ,پیچ کارتل رو باز کنین میبینین که مقداری روغن خارج میشه
    اما اگر از پیچ کارتل روغن تخلیه بشه دیگه چیزی نمیمونه که لازم به ساکشن باشه

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اینکه ساکشن بیشتر روغن میکشه یا باز کردن از پیچ تخلیه، بستگی به ماشین داره.
    در بعضی ماشینا پیچ تخلیه دقیقن در ته کارتل نیست. مثل پراید که پیچش یک سانت از کف کارتل بالاتره! برای همین اگر با ساکشن روغنش رو بکشید (در صورت سالم بودن ساکشن و درست انجام شدن کار) بعد پیچ رو باز کنید هیچی روغن نمیریزه.

14. این کاربر از neopersia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

به نظر من برای هر ماشینی که باشه باید واسکازین رو عوض کرد فقط خیلی دیر تر از روغن موتور شاید دو تا 3 سال هم مشکلی نباشه فقط از واسکازین متناسب و فورمول و عدد درست و متناسب با اب و هوا استفاده کنید
    و مارک خوب
    اول یکم سفت شدن دنده هم طبیعیه و ایرادی نداره
    ولی با این آب و هوا و کیفیت ها خاصیت خودش رو از دست میده و بهتره که عوض شه یکبار در موقع سرویس اولیه یعنی 2000 کیلومتر کارکرد اول خودروو و پس از اون شاید حتی بشه گفت تا تعویض دیسک و صفحه برای پراید
    خب من 17 تا کارکرده ماشنیم و اصلا عوض نکردم...به نظرتون 20 هزار تا عوض کنم یا تا موقع تعویض دیسک و صفحه صبر کنم؟؟

سلام
    باید بگیم برعکسش درسته
    چون ساکشن همه ی روغن رو نمیکشه و اگر بعد از ساکشن ,پیچ کارتل رو باز کنین میبینین که مقداری روغن خارج میشه
    اما اگر از پیچ کارتل روغن تخلیه بشه دیگه چیزی نمیمونه که لازم به ساکشن باشه

اینکه ساکشن بیشتر روغن میکشه یا باز کردن از پیچ تخلیه، بستگی به ماشین داره.
    در بعضی ماشینا پیچ تخلیه دقیقن در ته کارتل نیست. مثل پراید که پیچش یک سانت از کف کارتل بالاتره! برای همین اگر با ساکشن روغنش رو بکشید (در صورت سالم بودن ساکشن و درست انجام شدن کار) بعد پیچ رو باز کنید هیچی روغن نمیریزه.

ببینید منظور من این بود که بعد از تخلیه کردن روغن از زیر ماشین یا همون کارتل....از بالا ساکشن کنیم تا چیزی هم به اون بدنه و ...چسبیده بیاد بیرون....نه اینکه اول ساکشن کنیم بعد بخوایم پیچ تخلیه رو باز کنیم

16. این کاربر از Ali_softcenter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ببینید منظور من این بود که بعد از تخلیه کردن روغن از زیر ماشین یا همون کارتل....از بالا ساکشن کنیم تا چیزی هم به اون بدنه و ...چسبیده بیاد بیرون...
    .نه اینکه اول ساکشن کنیم بعد بخوایم پیچ تخلیه رو باز کنیم
    سلام
    تخلیه روغن با ساکشن مثل خوردن آبمیوه پاکتی با نِی هست
    آبمیوه های چسبیده به دیواره های قوطی رو نمیتونه در بیاره مگر اینکه بعد از خوردن آبمیوه , مدتی قوطی رو کج بذارین اون باقیمونده هم مقداریش ته نشین بشه و بشه با نی تا حدی درآوردشون
    اگر هم از همون ابتدا نی رو در پائینترین جا قرار ندادیم مقدار بیشتری از آبمیوه در قوطی میمونه و درنمیاد
    ساکشن روغن هم همینطوره
    اگر روغن گرم نباشه مقدار بیشتری ازش به قطعات میچسبه رو درنمیاد (توی کاتالوگ بیشتر ساکشنها نوشته دمای روغن باید حداقل 70 درجه باشه )
    اگر هم نازلِ ساکشن تا آخر نره پائین یا ماشین کج باشه باز هم مقدار از روغن جمع میشه در جائی دور از نازل و درنمیاد

بعضی از ماشینها پیچ کاتلش کنار هست و اگر ماشین موقع تخلیه ی روغن , به سمت پیچ کج باشه خیلی بهتر هست و اگر برعکس کج باشه شاید حدود 1 لیتر از روغن توی کارتل بمونه در درنیاد (بستگی به میزان کجی داره )

مثل این کارتلها:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما پیچی که در وسط کارتل هست , ماشین باید کاملاً تراز باشه

در این عکس آخری اگر سر ماشین 5 یا 10 سانت بالا باشه خیلی بهتره
    پس شما باید اول ببینین پیچ کارتل کجاست تا بدونین بهترین وضعیت برای تخلیه ی روغن از کارتل چطوری هست .
    در ساکشن هم بهتره ماشین طوری پارک بشه که روغن جمع بشه زیر گیج روغن چون نازلِ ساکشن رو میزنند توی گیج روغن
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-03-2015 at 17:17. دليل: تصحیح

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •