تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 100 اولاول ... 51112131415161718192565 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 996

نام تاپيک: پی گیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MASOUD_MW2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

عجب تاپیکی ولی واقعا این طرح در کشوری که مقام اول انحصار اقتصادی را داراست ، با تمام قوت اجرا میشه ؟ البته اعتقاد ندارم همه دارن دانلود میکنن بعضیها برنامه دانلود میکنن که فوقش مثلا 10 نفر همزمان برای یک ساعت دانلود می کنند و در ساعت دیگه همه سرعت میوفته تو دست یک تا جند نفر اما مشکل اینجاست که اگه نسبت پهنای موجود به نسبت جمعیت کل یوزر کمتر میشه اونوفت میشه انتظار داشت سرعت شدیدا میاد پایین حتی فقط وبگردی کنند چون پینگش بالا میره.ولی چون طرح اشاره ای دقیقی به مخابرات شبه دولتی ( از نظر من سپاه یک نهاد شبه دولتی هست نه خصوصی ) نکرده پس وضعیت ما همجنان ادامه داره ( اینجا ما ساکن اصفهان هستیم)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اما یک مشکل واقعی زیر ساخت میگوید که 33 گیابایت توسعه داده است حالا تمسخر یک سایت اینترنتی بخوانید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پس با این پهنای باند کم انتظار نداریم وضعیت بهتر شود.
    تنها آرزویی که دارم این است که هر چه زودتر اینترنت چمدانی به دست من برسد و من برای همیشه اینترنت ایرانی فراموش کنم که خیلی آزار دیدم
    دوست من بهروز عزیز.
    اتفاقا با این طرح میزان پهنای باند خالی بیشتر میشه و به دنبال اون شاهد کاهش پینگ تایم هم خواهیم بود.
    چرا؟
    ببینید دوست عزیز الان کسی که سرویس 128 محدود داره از پارس آنلاین سرعتش تا 150 یا 200 میره! یعنی عملا تا 2 مگابیت پهنای باند شبکه رو با سرویس 128 کیلوبیت خودش اشغال کرده! برای همینه پینگ تایمشون هم بالا هست همیشه!
    ولی اگر سرویس نامحدود بشه دیگه براش 2 مگابیت نمیبندن! فوقش 384 یا در اوج رقابت شرکت ها 512 براش میبندن که میبینیم فرق 512 با 2 مگابیت حدود 4 برابر استفاده کمتر از پهنای باند هست در نتیجه پهنای باند خالی بیشتر و به دنبالش پینگ کمتری رو خواهیم داشت.

2. 5 کاربر از MASOUD_MW2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه absa2004's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان این قانون باید اجرا بشه

همه اعتراض کنیم تا قانون از طرف شرکت ها اجرا بشه

حقیقت

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اون دسته از دوستانی که میگن وضع بدتر میشه ، خیالشون راحت باشه در ایران کلا وضع اینترنت رو به بدتر شدن و محدودیت بیشتر و سرعت کمتر هست مگر اینکه حق و حقوق خودمون رو بفهمیم و بگیریم. در غیر اینصورت چه این قانون اجرا بشه چه اجرا نشه ، دیر یا زود شاهد فضاحت بیشتر اوضاع خواهیم بود. شماها که نسبت به این قانون بدبین هستین ، و صد البته حق هم دارین که نسبت به هر قانونی که در این زمینه تصویب میشه بدبین باشید ، پس نظرتون راجع به طرح اینترنت ملی چیه ؟!

مشکل اینه که گفتن ضریب اشتراک 1 به 10 میتونه باشه ؟ خوب کی این رو گفته ؟ بر چه اساس ؟ آیا اینا هر چی گفتن ما هم باید بگیم چشم ؟ مثلا اون از خدا بی خبرهایی که از دنیا هم اتفاقا بی خبر بودن و میگفتن سرعت 128 برای کاربران خانگی کافیه !

اونایی که میخوان دست روی دست بذارن بلکه اوضاع ، بهتر که چه عرض کنم ، بدتر از این نشه ، لطفا برای کسانی که حرکتی رو آغاز میکنن ترمز نشن. بله هیچ تضمینی نیست ، مگر اینکه سر خواسته هامون بایستیم ، هدف نهایی تصویب یا عدم تصویب این قانون نباید باشه ، هدف نهایی باید اون چیزی باشه که حق هر ایرانی هست ، سرعت اینترنت در حد بهترین کشورهای دنیا ! به عنوان هدف کوتاه مدت هم مثلا میشه سرعت در حد همین امارات رو در نظر گرفت

ایران با موقعیت و امکاناتی که داره باید قطب IT خاورمیانه باشه ...

بنده سرم رو توی این مسائل اینرتنت سفید کردم و با خیلی از مسئولین شرکت ها رابطه دارم و میدونم داستان از چه قراره. پس این وعید رو بهتون میدم که با این طرح وضعیت بهتر خواهد شد.
    دوست عزیز شما که منابع موثق داری یه زحمت بکش در مورد علت گران بودن همین پهنای باندی که در اختیار ISP ها قرار میگیره ، علت تفاوت قیمت سرویس های مخابرات با سرویس های مشابه در این ISP ها ، وجود یا عدم وجود ضریب اشتراک در کشورهای مختلف و مواردی از این قبیل سوال کن لطفا و اینجا نتایج رو بگو بلکه سایر دوستان حساب کار دستشون بیاد !

----------------

در ضمن یه صحبتی داشتم با دوستانی که میگن ملت "فرهنگ استفاده از اینترنت رو نمیدونن و میذارن صبح تا شب دانلود بشه" و غیره

دوست عزیز ، فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه مثلا یه بچه 12 ساله نشینه هر سایتی دلش بخواد بره در حالیکه پدر مادرش نمیدونن چطوری کامپیوتر رو روشن کنن ، یعنی اینکه درباره Parental Control به پدر مادرها آموزش داده بشه.

فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه قبل از اینکه بری تو Facebook و سایت های مشابه هر چی عکس خصوصی داری قرار بدی ، اول نحوه استفاده از اونها رو یاد بگیری تا هر کس و ناکسی عکس هات رو نبینه !

فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه مردم یاد بگیرند که میتونن خیلی از کارهای اداری رو از طریق اینترنت انجام بدن و خیلی از کاغذبازی ها حذف بشه ، که البته انجام بخش بزرگی از این پروسه وظیفه دولت هست.

فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه محض رضای خدا وقتی یک ایمیل رو Forward میکنی ، مشخصات ارسال کننده های قبلی رو حذف کنی !

و ...

مگرنه اینکه کسی بشینه 24 ساعته دانلود کنه یا نکنه به خودش مربوطه ، اصولا نباید وضعیت به این شکل باشه که وقتی دو نفر بشینن دانلود کنن بقیه سماق بمکن ! حجم و مقدار دانلود هر کس به خودش مربوطه و نباید روی سایرین تاثیر منفی بذاره.

5. 15 کاربر از The Dreadnaught بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

در ضمن یه صحبتی داشتم با دوستانی که میگن ملت "فرهنگ استفاده از اینترنت رو نمیدونن و میذارن صبح تا شب دانلود بشه" و غیره

دوست عزیز ، فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه مثلا یه بچه 12 ساله نشینه هر سایتی دلش بخواد بره در حالیکه پدر مادرش نمیدونن چطوری کامپیوتر رو روشن کنن ، یعنی اینکه درباره Parental Control به پدر مادرها آموزش داده بشه.

فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه قبل از اینکه بری تو Facebook و سایت های مشابه هر چی عکس خصوصی داری قرار بدی ، اول نحوه استفاده از اونها رو یاد بگیری تا هر کس و ناکسی عکس هات رو نبینه !

فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه مردم یاد بگیرند که میتونن خیلی از کارهای اداری رو از طریق اینترنت انجام بدن و خیلی از کاغذبازی ها حذف بشه ، که البته انجام بخش بزرگی از این پروسه وظیفه دولت هست.

فرهنگ استفاده از اینترنت یعنی اینکه محض رضای خدا وقتی یک ایمیل رو Forward میکنی ، مشخصات ارسال کننده های قبلی رو حذف کنی !

و ...

مگرنه اینکه کسی بشینه 24 ساعته دانلود کنه یا نکنه به خودش مربوطه ، اصولا نباید وضعیت به این شکل باشه که وقتی دو نفر بشینن دانلود کنن بقیه سماق بمکن ! حجم و مقدار دانلود هر کس به خودش مربوطه و نباید روی سایرین تاثیر منفی بذاره.
    تمام صحبت های شما رو تأیید میکنم و امیدوارم که با حرف هاتون منظور شخصی نداشته باشید چون خودتون بهتر میدونید فرق بین بالقوه و بالفعل چیه؛ و صد البته دوست دارم زود قضاوت نکنید

مثال عرض میکنم بجای اینکه خود شخص استفاده کننده چه اونی بیشتر از 10 15 ساله داره از کامپیوترو اینترنت استفاده میکنه چه کسی که تازه اشنا شده و به قولی جو زده هم شده خودش یه سری چیزا رو رعایت کنه بیایم رو هر سایت خوب و بدی فیلتر بذاریم که عملا فایده که نداره هیچ تأثیر منفی هم میذاره یا محدودیت ها و... در حالیکه استفاده از همین کامپیوتر بدون اینترنت در این سطح امروزی اصولی نیست که اگر بعد عمری اومدیم یه نرم افزاری که پیدا نمیشه رو دانلود کنیم (نه هرچی دستمون اومد فقط برای تکمیل گالری ) اون موقع با این وضعیت مواجه بشیم واقعا برای ادم زور داره که اون موقع که ما اینترنت مصرف داشتیم اصلا اینا نمی دونستن فیلتر و اینترنت چیه یا همین چند سال اخیر که به قول شما نمی تونن از یک بانک رفتنی جلوگیری کنن دیگه...

نمی خوام منم زود قضاوت کنم ولی اینکه شما گروه سنی الف رو محکوم میکنید هم به نظرم کار درستی نیست که چرا والدین اون بچه پرنتال کنترل نمی دونن چیه یا... به نظر شما مشکل از جای دیگه ای نیست؟ و ایا این طور قاطع برخورد کردن شما فرقی داره با عاملی مثل فی ل تر یا اعمال زور برای رسیدن به سطح تفکر کافی و عقل گرایانه؟

نمی دونم چه برداشتی کردید از حرف من ولی اینکه ادم با خوشحالی بگه مثلا 2 گیگ دان کردم حالا بدوئید لینک بدید برای امشب بازم دانلود کنم براتون مشکلی نداره ولی با این حرف من که باید برای یک نرم افزار ساده کلی سختی بکشم تا به هزار زحمت و خرج بتونم بدستش بیارم مشکل داره؟

بخصوص که میبینم کسی که تو منطقه ما شده مسئول هنوز بعد از این چند سال اینترنت رو عامل فساد برای سست کردن پایه های نظام میدونه و اینترنت که هیچ، هنوز نمیتونه از موبایل بانک استفاده کنه و با عابربانک به کار هاش رسیدگی میکنه و خودش رو بالاتر از خدا میبینه واسم زور داره

از یک شخص با تجربه و با سابقه که از همین تک پستتون هم معلومه انتظار دارم که امثال من رو راهنمایی بکنید نه اینکه شما هم راه خودتو بری و از کار خودت راضی باشی و بقیه رو نکوهش کنی برادر گلم و مطمئن باش هیچ کس در حق احترام یک فرد بالغ کم نمی ذاره

خواهش میکنم کمی جانب گرا هم باشید و مسلما میدونید اینترنت جای بحث بر سر این مسائل نیست که بخوایم همدیگه رو قانع کنیم یا... ولی جامع بودن یک مسئله اونم توی یک کشور با این همه سطح فکر و فرهنگ مختلف رو همیشه در نظر بگیرید

7. 4 کاربر از M e i s a m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز p30world am's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    ShIrAz

پيش فرض

سلام
    اگه بابرداشتن محدودیت حجمی سرعت بالاتربره،خوبه.طبق خبری که قراربود پهنای باند اینترنت ایران100برابربشه حداقل سرعت دانلود 500 به بالاوبدون محدودیت حجمی باشه تابشه ازقابلیت های بیشماراینترنت استفاده کرد.به شخصه چون هم ازاینترنت سرویس دهنده های معمولی، باسرعت دانلود 100کیلوبایت درثانیه برای کارای عادی وهم سرویسی باسرعت 7الی 8مگابایت درثانیه برای دانلود استفاده میکنم واقعأ تفاوت دراستفاده ازقابلیتهای اینترنت رومیبینم.نکته مهم: اگه قراره اعتراضی نسبت به محدودیت حجم صورت بگیره بایددرکنارش سرعت بالارونیزخواستاربود.به امیداینکه کاربرای عزیز هم به سرعت های درحد مگابایت درثانیه دسترسی پیداکنن.
    موفق باشید.

9. 4 کاربر از p30world am بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MASOUD_MW2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

دوست عزیز شما که منابع موثق داری یه زحمت بکش در مورد علت گران بودن همین پهنای باندی که در اختیار ISP ها قرار میگیره
    دوست من ورود پهنای باند به کشور انحصارا در اختیار شرکت زیر ساخت و در هر جایی که انحصار باشه جای پیشرفتی باقی نمیونه چون رقابتی وجود نخواهد داشت.
    تهیه پهنای باند بین الملل آنچنان گران نیست که زیر ساخت اعلام میکنه.
    بهانه شرکت زیر ساخت اینه که میگه پهنای باند ما چون از فلان و فلان درگاه تامین میشه هزینه بالایی برای ما داره در حالی که افغانستان و پاکستان و تمام کشورهای عربی هم از اون درگاه ها اینرتنت میگیرن اما قیمتشون با ایران فرق بسیاری داره!
    در یک کلام عرض کنم تمام مشکلات گرانی پهنای باند ایران بر اساس سیاستی هست که حاکمیت تعیین کرده که مردم حق دسترسی به سرعت بالای اینرتنت رو ندارند. و متاسفانه نمیشه کاریش کرد چون هر سال نمیانده ها هم در حال تمدید این قانون هستن...

علت تفاوت قیمت سرویس های مخابرات با سرویس های مشابه در این ISP ها
    شرکت ها باید مقداری هزینه به دلیل رانژه خط و نگهداری تجهیزات در مخابرات بپردازند که خود مخابرات این هزینه هارو از خودش نمیگیره!! و شرکت ها برای جبران مقداری سرویس هاشونو گرانتر میدن.

وجود یا عدم وجود ضریب اشتراک در کشورهای مختلف
    بستگی داره! حتی اونجا هم شیرینگ اینرتنت وجود داره! البته خیلی سرویسها هم ددیکیت هست!
    و حتی سروی سهای حجمی هم وجود داره!
    به عنوان مثال شرکت bell در کشور کانادا اینترنت میده.
    سرعت دانلود رو خودشون گفتن تا 25 مگ و آپلود رو تا 7 مگ!
    همین استفاده از کلمه " تا " به معنی شیر شدن اینترنت هست. ولی قطعا شیرینگ اونجا 1 به 10 نیست! شاید 1 به 2 باشه! یا فوقش برای اینرتنت های با سرعت بالا مانند 1 گیگابیت 1 به 4 باشه! میگم مثلا! چون هر سرویسی که بخوایید میتونید به صورت ددیکیت هم بگیرین.

11. 7 کاربر از MASOUD_MW2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

گیریم که منه بدبخت تونستم 1 میلیون تومن بدم سیستم واسه Battlefield 3 چج.ری با این پینگ بازی کنم ؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    من که امروز شکایت کردم و وجدانمم راحت شد
    داداش مسعود تو بازی سنتر یه کم درباه وایرلس برام توضیح بده یکی پیدا کردم زنگ زدم به شرکتشون میگه تضمین میکنم پینگت با اروپا بین 110 تا 170 میلی ثانیه باشه ! بچه ها مسعود کارش درسته ! حدودا 2 ماه پیش به من گفت که این نینترنت رو به بهبودی میره ! حرفش درست از آب در اومد ! قابل توجه دوستانی مه از اینترنت فعلیشون راضی هستند و میگن که سرعت خوبه و از این جور حرفا ! داش مسعود ما خودش الان پینگش با اروپا 100 هست ! سرعت دانلودشم 250 هست و شبانشم خیلی خوبه سرعتش ! پس کرم داره بیخودی خودشو بندازه تو زحمت ! بابا بیچاره به فکر ما هست ! اینقدر هی نگید فایده نداره و اینجور چیزا ! برین یه شکایت کنید ! قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود !

13. 7 کاربر از P3rsia king بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام به همه دوستان. من تازه یک ماهی است که ADSL گرفتم. شبانه رایگان داره ولی چون خود به خود هر یک ساعت قطع میشه از حساب اصلیم کم شده مجبور شدم دو بار شارژ یک گیگ گرفتم هر بار 5 هزار و خورده ای.
    الان من 128 دارم با محدودیت ترافیک، با وجود 128 سرعت دانلود ممکنه تا 215 KB/s هم برسه یعنی حدود 13 برابر. شما هم سرعتتون از سرعت ثبت نامی بیشتره یا نه؟ اگه قرار باشه با اجرای قانون جدید (همون قانون قبلی با تفسیر جدید) سرعت کم بشه که فایده نداره. من همین امروز یک خبر خوندم که تحلیل کرده بود و گفته بود شرایط با قانون جدید فرق زیادی با قبلاً نمی کنه. نظر شما چیه؟

آخر فروم باز p30world am's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    ShIrAz

پيش فرض

به نظرمن اینکه محدودیت طوری باشه که کاربرای عزیز ایرانی برای دانلود،ازخواب خودشون بزنن وتازه باسرعت بسیارپایین دانلود کنن،حقشون خیلی ضایع میشه.چرانباید تو روز باسرعت حداقل 500 یابالاتر وبدون محدودیت حجمی دانلودکنن؟مگه این کشورهای عربی جاهل،چی ازمابیشتردارن که سرعتشون باید 8مگابیت به بالاباشه؟یاهمین ژاپنی ها وکره ای ها که خیلی هاشون حتی خداروقبول ندارن، دیگه میخوان 1گیگابیت داشته باشن.اگه یکی هم بخواد 24ساعت شبانه روز دانلود کنه،داره پولشو میده.میدونم خیلی ازدوستان،دوست دارن مثل من باحداقل 5مگابایت درثانیه دانلود کنن که ماهی تقریبأ12ترابایت میشه.بحث من سرحجم کلی نیست،سر سرعته که یه کاربر بتونه یه فایل مثلأ3گیگی روتوی 10دقیقه بگیره وزودترکارش راه بیفته نه اینکه چندساعت طول بکشه.انشاالله که همه دوستان سرعت بالاگیرشون بیاد و زودتر به کاراشون برسند.
    موفق باشید.

16. 5 کاربر از p30world am بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

درباره این موارد خبر های زیادی خوندم ولی واقعا متوجه نشدم قراره که چی بشه چون هر کسی یه چیزی میگه...

ولی در کل به نظرم اگر بتونن همراه این قضیه یک اینترنت ملی و واقعا یک برنامه کامل رو اجرا کنن که بتونه شمال اکثریت خدمات اینترنتی باشه از جمله هاست و ایمیل و ساپورت از سایت های فارسی زبان و معروف مثل همین پی سی ورلد باشه و... و همچنین نه در قیمت خدا بلکه در حد رایگان مثل ماهی چند تومن و البته با سرعت مناسب و نامحدود باشه لاقل در حد 1 مگابایت یا حتی 500 کیلوبایت واقعا پیشرفت خوبی خواهد بود برای کشور

اینطوری خیلی از فعالیت های شبکه ای مون تقسیم میشن و استفاده دائم از اینترنت جهانی کمتر هم میشه بالطبع که خودش کمک زیادی به بهبود اینترنت که متقاضیانش هر روز بیشتر میشن اگرچه محدودیت های فعلی واقعا خرابه...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •