تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 28 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 275

نام تاپيک: اا مباحث مربوط به RAID اا

آخر فروم باز ak313's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

امروز رفته بودم بازار رضا و ایران دنبال یه کارت رید می گشتم فقط دو سه تا مغازه که توی کار سرور بودن ، داشتن و قیمت اونها هم بالا بود چون برای کارهای حرفه ای بودن کم ترین قیمت 150 هزار تومن بود. اگر کسی مغازه ای که رید به قیمت مناسب یعنی حول 40 تومن می فروشه می شناسه کمک کنه.
    ضمنا آیا پرفرمنس و کارائی سیستم در رید صفر به اندازه ای ملموس ارتقاء پیدا می کنه تا بوردم رو عوض کنم؟
    مثلا در بوت شدن ویندوز - نصب ویندوز و برنامه ها - لود شدن اونها - کپی و پیست درون هارد

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

دوستان يه سوال در مورد Raid0 دارم :
    من دوتا هارد 500 رو با هم ريد کردم ولي الان ميخوام مادربردم رو عوض کنم ، آيا اين دو هارد در مادربرد جديد هم کار خواهد کرد ؟ منظورم اينه که اطلاعاتشون که پاک نخواهد شد ؟
    براي آپديت کردن بايوس همين سوال نيز برام پيش اومد که آخرش بايوس رو آپديت کردم و هيچ اتفاقي براي اطلاعات موجود پيش نيومد.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

من دوتا هارد 500 رو با هم ريد کردم ولي الان ميخوام مادربردم رو عوض کنم ، آيا اين دو هارد در مادربرد جديد هم کار خواهد کرد ؟ منظورم اينه که اطلاعاتشون که پاک نخواهد شد ؟
    براي آپديت کردن بايوس همين سوال نيز برام پيش اومد که آخرش بايوس رو آپديت کردم و هيچ اتفاقي براي اطلاعات موجود پيش نيومد.
    فکر کنم با تعویض مین مجددا باید رید کنید هارد هارو
    و چون میخواین دوباره رید کنید پس باید مجددا پارتیشن بندی کنید پس قبلش باید از اطلاعاتتون backup بگیرید

4. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه AB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

11

اگه کنترلر مادربورد همون کنترلر بورد قبلیتون باشه میشه.

اگه مطمئن نیستین بهتره اول یه بک آپ وردارین بعدش امتحان کنین.شد که چه بهتر نشد هم لااقل اطلاعاتتون از دست نمیره.

6. این کاربر از AB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

اگه کنترلر مادربورد همون کنترلر بورد قبلیتون باشه میشه.

اگه مطمئن نیستین بهتره اول یه بک آپ وردارین بعدش امتحان کنین.شد که چه بهتر نشد هم لااقل اطلاعاتتون از دست نمیره.
    کنترلر که با Intel Matrix ريد کردم ، مادربرد من ايسوس هست که ميخوام سري جديد سوکت 1155 رو بگيرم يا برند ايسوس يا ازراک ، ايسوس که بگيرم مطمئنا همون کنترلر روش هست ولي ازراک رو نميدونم ،‌ تو سايتش نگاه کردم که اونم اين کنترلر رو داره ، Jmicron اگه در مادربردهاي ازراک هم باشه فکر نکنم مشکلي پيش بياد .کسي اطلاعي در اين مورد نداره؟

البته آپديت بايوس فکر کنم شباهت زيادي با تغيير مادربرد داشته باشه ، وقتي بايوس آپديت ميشه تمام اطلاعات اون دوباره فلش ميشه در حاليکه من بايوس رو که آپديت کردم و دوباره حالت Raid رو انتخاب کردم به راحتي پارتيشن ها و ويندوز شناسايي شد . در ريد کردن فکر کنم اطلاعات مربوط به ريد روي هارد رايت ميشه و مادربرد از روي هارد تشخيص ميده که ريد هست يا نه ؟ چرا که وقتي از داخل بايوس تنظيمات روي IDE باشه هارد شناسايي نميشه .

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

کنترلر که با Intel Matrix ريد کردم ، مادربرد من ايسوس هست که ميخوام سري جديد سوکت 1155 رو بگيرم يا برند ايسوس يا ازراک ، ايسوس که بگيرم مطمئنا همون کنترلر روش هست ولي ازراک رو نميدونم ،‌ تو سايتش نگاه کردم که اونم اين کنترلر رو داره ، Jmicron اگه در مادربردهاي ازراک هم باشه فکر نکنم مشکلي پيش بياد .کسي اطلاعي در اين مورد نداره؟

البته آپديت بايوس فکر کنم شباهت زيادي با تغيير مادربرد داشته باشه ، وقتي بايوس آپديت ميشه تمام اطلاعات اون دوباره فلش ميشه در حاليکه من بايوس رو که آپديت کردم و دوباره حالت Raid رو انتخاب کردم به راحتي پارتيشن ها و ويندوز شناسايي شد . در ريد کردن فکر کنم اطلاعات مربوط به ريد روي هارد رايت ميشه و مادربرد از روي هارد تشخيص ميده که ريد هست يا نه ؟ چرا که وقتي از داخل بايوس تنظيمات روي IDE باشه هارد شناسايي نميشه .
    منظورم ICHR8 یا ICHR9 بود.هر دوش هم اینتل هست ولی با هم متفاوتن.

9. این کاربر از AB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

منظورم ICHR8 یا ICHR9 بود.هر دوش هم اینتل هست ولی با هم متفاوتن.
    مادربرد فعلي ICHR10 هست و مادربردهاي سري 1155 همين چيپ اينتل رو دارند .

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

مادربرد فعلي ICHR10 هست و مادربردهاي سري 1155 همين چيپ اينتل رو دارند .
    پس نباید مشکلی داشته باشه.ولی اگه اطلاعاتتون مهمه بهتره اول بک آپ وردارین بعدا به بورد جدید وصلش کنین.

تو فروم های سخت افزار در این مورد بحث شده.خیلی ها با اتصال به همون چیپ مشکلی نداشتن ولی بعضیا هم هستن که حتی با چیپ یکسان رید رو نشناخته و اطلاعاتشون پریده.

12. این کاربر از AB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

برای اطمینان کامل این کار رو انجام بدید:

1. از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید (برای اطمینان!)
    2. دو هارد دیگه با ظرفیت یکسان تهیه کنید (از دوستان بگیرید یا ...)
    3. این دو هارد رو در مادربرد جدید، دقیقا با تنظیمات مادربرد فعلی RAID کنید (سایز Array ها و حتی پورت های SATA بهتره دقیقا یکی باشند، یعنی اگه الان دو هارد مثلا روی پورت های 3 و 4 هستند روی مادربرد بعدی هم روی همین دو پورت باشند.)
    4. بعد از اینکه تنظیمات کاملا انجام شد و Array ها ایجاد شدند، تنظیمات Boot و ... رو هم درست کنید.
    5. هاردهای خودتون رو جایگزین کنید و به پورت ها هم دقت کنید (هاردی که مثلا در 3 بوده به 3 بره و ...)
    6. اگه همه مراحل درست انجام شده باشه هاردها بدون مشکل کار می کنند.

این روش بارها تست شده و کار می کنه، فقط لازمه کنترلر RAID هر دو مادربرد یکسان باشه و مرحله 3 هم خیلی مهمه (تنظیمات دقیقا یکسان)

راه ساده تر هم بکاپ گرفتن، تنظیم RAID ها و برگردوندن بکاپ هست.

14. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه intel_gigabit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    تهران

14

سلام به همگی
    در حال حاضر 4 هارد 1 ترا به صورت raid 0 بستم که به خاطر محدودیت حجم مجبورم به 4 هارد 2 ترا ارتقاء بدم
    سوالم اینجاست که آیا raid 0 روی مادربورد من gigabyte EP45-UD3R جواب میده؟
    چون در حال حاضر به خاطر محدودیت در ساپورت raid0 هاردهای رید شده قابلیت نصب ویندوز ندارند و از هارد دیگه ای برای ویندوز استفاده کردم
    می خواستم بدونم کلاَ این کار شدنی هست تا اقدام به خرید هاردها کنم؟
    مرسی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •