تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 146 اولاول ... 51112131415161718192565115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

پروفشنال iman_n21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام به همه اساتید محترم

راستش من 3 هفته پیش از صا ایران اصفهان یک ماکستوف شکستی 105 میلیمتری گرفتم (با پایه) (300,000)
    البته اون موقع که رفتم بخرم متاسفانه این تاپیک رو ندیده بودم
    خلاصه ...
    یک دوربین دو چشمی 7x42 هم گرفتم (25000)

با دوربینه که ظاهرا هیچی نمشه ببینی و منم دادم داداش کوچیکم تا خودم یکی دیگه بگیرم
    با تلسکوپ هم که بجز ماه هیچی رو نتونستم ببینم، حالا موندم تلسکوپه حداکثر قدرتش همینه یا من بلد نیستم باهاش چیزی رو ببینم ؟
    اگه میشه بگید تلسکوپ در کل چه طوره ؟
    و دو چشمی چی بگیرم خوبه ؟

اونوقت یه چیز دیگه هم اینکه برای اینکه صورت های فلکی رو بشناسم چی کار کنم ؟
    هر شب دو ساعت من سرم رو به آسمونه ( بدون تلسکوپها !! از بس که اینور اونور خوندم اول با چشم و دوربین دو چشمی کار کنید تا پیشرفت کنید !!! و تلسکوپ جیزه و زوده و از این حرفا !!! )
    و این نقشه هایی رو که پرینت گرفتم قیاس میکنم و آخرم هیچ !
    گردنم شکست دیگه بخدا !!
    نکنه بی استعدادم، هان ؟؟؟!!!!

راستی میخوام یه بازتابی هم بگیرم ، چی پیشنهاد میدین ؟
    اگه ممکنه شماره تلفن دفتر مجله نجوم رو هم بزارید واسم چون من شهرستانم و این مجله تو شهرمون نمیاااااااااااد ؟

مرسی
    Last edited by iman_n21; 01-09-2007 at 18:00.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

این دوربین تک چشمی کوچیکه که همراه تلسکوپ بود چیه ؟
    به چه دردی میخوره ؟
    دروربین راهنماست ؟؟
    دکوریه یا کارم هم میده ؟

منشور چشمی که همراش بود 25 میلیمتری و اگه اشتبه نکنم روسیه که تصویر رو هم معکوس نشون میده
    منشور خوب چی بگیرم ؟
    منشور 45 درجه ، 80 میلیمتری ژاپنی داریم با قیمت 80,000 ؟؟؟
    اگه منشور بزرگتر بزارم ( اصلا میشه ؟!) تصویر بزرگتر و دقیقتر تو جزئیات میبینم ؟

حـــــرفـه ای Renjer Babi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

سلام

iman_n21 عزيز خوش اومدي.
    راستش من 3 هفته پيش از صا ايران اصفهان يک ماکستوف شکستي 105 ميليمتري گرفتم (با پايه) (300,000)
    البته اون موقع که رفتم بخرم متاسفانه اين تاپيک رو نديده بودم
    خلاصه ...
    يک دوربين دو چشمي 7x42 هم گرفتم (25000)
    کلا وسايل صايران بدرد نميخوره.خيلي اشتباه کردي با اين بودجه کم همچين چيزي گرفتي ،اونم شکستي!!!!!!
    اگه دوربين 80*20 مي گرفتي شک نکن خيلي خيلي اجسام بيشتري رو مي تونستي رصد کني.

دوربين 42*7 هم که فقط بدرد طبيعت مي خوره.نیگاه کردن به آسمون فقط آدم و خسته میکنه.

با تلسکوپ هم که بجز ماه هیچی رو نتونستم ببینم، حالا موندم تلسکوپه حداکثر قدرتش همینه یا من بلد نیستم باهاش چیزی رو ببینم ؟
    اگه میشه بگید تلسکوپ در کل چه طوره ؟
    و دو چشمی چی بگیرم خوبه ؟
    دیگه آنقدر که بد نیست نشه هیچی رو باهاش دید،امشب مریخ و مشتری رو یه رصد بکن ببین چه جوریاست.

کلا بگو چقدر دیگه پول داری؟

اونوقت یه چیز دیگه هم اینکه برای اینکه صورت های فلکی رو بشناسم چی کار کنم ؟
    هر شب دو ساعت من سرم رو به آسمونه ( بدون تلسکوپها !! از بس که اینور اونور خوندم اول با چشم و دوربین دو چشمی کار کنید تا پیشرفت کنید !!! و تلسکوپ جیزه و زوده و از این حرفا !!! )
    و این نقشه هایی رو که پرینت گرفتم قیاس میکنم و آخرم هیچ !
    گردنم شکست دیگه بخدا !!
    نکنه بی استعدادم، هان ؟؟؟!!!!
    بهترین راه شناخت صورت های فلکی نگاه کردن به آسمون با یه نقشه خوب هست.اول بگو ببینم کجا هستی . چون اگه آسمون تاریک نباشه و غبار الود باشه خیلی از صورت های فلکی رو نمیتونی پیدا کنی.

بعد کار با نقشه آسمون رو بلدی؟؟؟البته هرجا اون حرف رو خوندی درست چون تا وقتی صورت های فلکی رو بلد نباشی هیچ جرمی رو نمیتونی پیدا کنی.

راستی میخوام یه بازتابی هم بگیرم ، چی پیشنهاد میدین ؟
    اگه ممکنه شماره تلفن دفتر مجله نجوم رو هم بزارید واسم چون من شهرستانم و این مجله تو شهرمون نمیاااااااااااد ؟
    اول پولت رو بگو.

این دوربین تک چشمی کوچیکه که همراه تلسکوپ بود چیه ؟
    به چه دردی میخوره ؟
    دروربین راهنماست ؟؟
    دکوریه یا کارم هم میده ؟
    دکوری که نزاشتن.....
    رهنماست.
    این یه دونه جوینده هست که با بزرگنمایی کم و میدون دید باز کمک می کنه جسم مورد نظر رو راحت پیدا کنی.

منشور چشمی که همراش بود 25 میلیمتری و اگه اشتبه نکنم روسیه که تصویر رو هم معکوس نشون میده
    منشور خوب چی بگیرم ؟
    منشور 45 درجه ، 80 میلیمتری ژاپنی داریم با قیمت 80,000 ؟؟؟
    اگه منشور بزرگتر بزارم ( اصلا میشه ؟!) تصویر بزرگتر و دقیقتر تو جزئیات میبینم ؟
    برای مستقیم کردن تصویر از منشور 45 درجه استفاده میشه کرد.
    قیمت منشور ندارم/

برای تصویر بزرگتر باید چشمی کوچیکتر بگیری که هرچی بزرگنمایی بیشتر باشه کیفیت میاد پایین

قربانت

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

1- متشکرم به خاطر راهنمایی های خوبت و وقتی که گذاشتی
    2- ای واااااااااااااااااااااااا اااااااااای ( به خاطر خریدی که از صا ایران کردم )
    3- من تو خوزستانم
    4- 400-500 دیگه میتونم سرمایه کنم ( به شرطی که بدونم یک چیزی یاد میگیرم باهاش !!! )
    5-نقشه خوب از کجا میتونم گیر بیارم ؟ :43:
    6- کار با نقشه رو هم نه متاسفانه ، بلد نیستم ( الان سرخ سرخ شدم دیگه !! :43::43: )
    7- از این دوربین راهنماهه چجور استفاده کنم ؟ آخه اونی که با این دوربین دیده میشه با چشمی تلسکوپ که دیده نمیشه ؟
    8- برای تصویر بزرگتر ، منشور کوچکتر بگیرم ؟!!
    یعنی رابطه عکس داره ؟!
    Last edited by iman_n21; 02-09-2007 at 14:15.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

وقتی رفته بودم واسه خرید این تلسکوپه یک کتاب و cd هم همینجوری بهم داد
    اسم کتابه اطلس راهنمای آسمان نوشته :ایی . کارکوشکا
    که آقای احمد رضا کریمی ترجمش کرده

کتاب رو هم خود آقای کریمی ( مترجم ) بهم داد
    واسه خرید تلسکوپ هم حدود 2 ساعت با خودش داشتم مشورت میکردم و در اصل این تلسکوپه پیشنهاد همین آقای کریمی بود

تلسکوپه که ضاهرا تعریفی نیست
    کتابه چی ؟
    یک مقدار سنگینه واسه من که تازه کارم
    50 تا نقشه داره

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

sلام
    قربانت

2-جنس ایرانی خوب همینه دیگه ،تو که نمیتونی اونو با شرکت مید یا اسکای واچر هم تراز بدونی.

3-من خوزستان نبودم ولی اندیمشک و دزفول رفتم هواش خیلی بد نیست.

4-خوب با 500 تومن یه چیز خیلی خوب می تونی بگیری.(آخرش معرفی می کنم)

5-می تونی با نرم افزارهایی مثل ezcosmos یا cybersky پرینت بگیری.همون جایی که تلسکوپ خریدی اطلس آسمان باید داشته باشه.

6-ببین اون کتابی رو که گرفتی مهشره،کتاب مورد علاقه منه همه چیز توش پیدا میشه.حتی قبل از معرفی صورت های فلکی صفحه 7 کار با نقشه و جهت یابی رو خیلی خوب توضیح داده البته کار کردن با هاش یکم سخته ولی یه خورده تمرین کنی یاد میگیری.

7-جویندت اگه red dot باشه یه نقطه قرمز وسطش هست این جوینده معمولا بزرگنماییش 7 برابره اگه نقظه قرمز رو بیاری وسط جرم مورد نظرت بعد از چشمی تلسکوپ نگاه کنی تو میدان دیدت هست.

کتابه که حرف نداره،تلسکوپ هم اونقدر بد نیست به نظر منم باید قبل از اینکه تلسکوپ می گرفتی یه دوربین خوب می خریدی حداقل با صورت های فلکی آشنا می شدی بعد می رفتی سراغ تلسکوپ ،به خواطر آشنا نبودنت با آسمان فکر می کنی تلسکوپ بد هست.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واقعا عالیه باهاش هرکاری بخوای می تونی بکنی.خیلی کار کردن باهاش ساده هست.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام

- خدا رو شکر که کتابه بدرد بخوره
    - جویندهه نقطه قرمز نداره، یک به علاوه ( + ) داره
    - منم همین کاری رو که فرمودین میکنم، یعنی وسط به علاوه ( محل تلاقی دو خط ) رو میزارم وسط اون جرم مورد نظر ( گرچه تا حالا فقط ماه رو دیدم ) ولی ....... !!
    فکر کنم درست تنظیمش نکردم چون با 3 تا پیچ بسته میشه، احتمالا پیچا رو یک اندازه نبستم

- اگه میشه یک توضیح مختصر در مورد استفاده هر کدوم از تلسکوپهای شکستی و بازتابی بهم بده و اینکه برای چه رصدی چه تلسکوپی بهتره ؟
    - در مورد چشمی هم همینطور، یک کوچولو توضیح میخوام

- اونوقت این دابسونی 8 اینچ که معرفی کردین پایه و چشمی و ... ( به طور کل وسیله دیگه که حتما علاوه بر خودش لازم باشه ) هم نیاز داره ؟
    - اونم تصویرش وارونس ؟
    - ساخت کجاست ؟
    Last edited by iman_n21; 02-09-2007 at 14:36.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

- جویندهه نقطه قرمز نداره، یک به علاوه ( + ) داره
    - منم همین کاری رو که فرمودین میکنم، یعنی وسط به علاوه ( محل تلاقی دو خط ) رو میزارم وسط اون جرم مورد نظر ( گرچه تا حالا فقط ماه رو دیدم ) ولی ....... !!
    فکر کنم درست تنظیمش نکردم چون با 3 تا پیچ بسته میشه، احتمالا پیچا رو یک اندازه نبستم
    سلام
    مگه دفترچه راهنما نداره تلسکوپت؟؟؟

- اگه میشه یک توضیح مختصر در مورد استفاده هر کدوم از تلسکوپهای شکستی و بازتابی بهم بده و اینکه برای چه رصدی چه تلسکوپی بهتره ؟
    اگه تو عمده رصدت محدود میشه به اجسام داخلی منظومه شمسی یا کلا اجسام نزدیک ، بهترین انتخابت تلسکوپ های شکستی است،این تلسکوپ ها به دلیل کیفیت بالای تصویر مناسب رصد سیارات هست.

اگه عمده کارهای رصدت مربوط به اجسام دور مثل کهکشان ها یا خوشه کروی و کلا مثل این چیزا میشه تلسکوپ های بازتابی انتخابی مناسب هست.

اگرم نمی تونی بین این دو یکی رو انتخاب کنی بهترین کار انتخاب تلسکوپ های کاسگرین هست(البته پول خیلی زیادتری رو باید بدی)

- در مورد چشمی هم همینطور، یک کوچولو توضیح میخوام
    کار چشمی این هست که پرتوهای موازی نور که به دهانه تلسکوپ وارد میشوند و کانونی شده رو بزرگ میکنه تا به ما تصویری از یک جسم دوردست بده.کلا برای بدست آوردن بزرگنمایی یک تلسکوپ فاصله کانونی آن را تقسیم بر فاصله کانونی چشمی میکنیم.هرچی فاصله کانونی چشمی کمتر باشه یا هرچی اون کوچکتر باشه بزرگنمایی بیشتری داریم،البته بزرگنمایی زیاد برابر هست با افت کیفیت.

- اونوقت این دابسونی 8 اینچ که معرفی کردین پایه و چشمی و ... ( به طور کل وسیله دیگه که حتما علاوه بر خودش لازم باشه ) هم نیاز داره ؟
    فعلا برا تو نه.وایسا یه خورده باهاش کار کنی.البته پایه و چشمی داره.

- اونم تصویرش وارونس ؟
    - ساخت کجاست ؟
    بله،تصویر وارونه داره.

قربانت

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mr.Shaibow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

می گم به جای این همه بلغور کردن این همه حرف بهش یه هدیه می دادی :
    اوونم لینکه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که هم راهنمای خرید تلسکوپ رو از ویژه نامه ی مجله نجوم "راهنمای آسمان 85 اسمش بود" کپی کرده که مال بابک امین تفرشیه هم این بچه جوابه همه ی سوالایی رو که کرده بود می گرفت
    ها ؟ بهتر نبود دوست خوبه من ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mr.Shaibow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

راستی با 1 حرفت کاملا موافقم و اینه که محصولاته ایرانی به ویژه صاایران یا همون صنایع اپتیک اصفهان به درد لای جرز دیوار هم نمی خوره
    راستی من می خواستم بدونم که دوست عزیزمون که مشکل داشت با دوربین دو چشمی توجه داشته که جای پایه یه دوربین دوچشمی و تلسکوپش خوب بوده که نتونسته ستاره ببینه /؟/

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •