تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 145 از 339 اولاول ... 4595135141142143144145146147148149155195245 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,441 به 1,450 از 3386

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی استقلال تهران | آبی پوشان

El Capitano Amir M.ohAma.D's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    ابتدا این هتریکو همه استقلالیهای عزیز تبریک میگم
    حیف ناصر خان نبود تا این بازیو ببینه
    ناصر حجازی برگرد به تیمت///جایه تو خالیه هنوز تو تیمت
    ناصر حجازی بیتو نمیشه///سرور تاجیا هستی همیشه

بچه ها عالی بازیو تحلیل کردن دستتون درد نکنه
    فقط منم چند تا نکترو اضافه کنم

دیروز همه عالی بودن .عالی و با انگیزه.این برد نتیجه باخت جلو تراکتور بود.استیلی رویه ضعفه استقلال تو بازیه تراکتور تمرکز کرده بود که خوشبختانه %99 ضربه سرهایه اولو ما میزدیم.هدف دیگه استیلی بستنه خسرو حیدری بود که باز هم خوشبختانه پرویز خان تفکراتش رو سانتر از جناحین نبود.......قبلا هم گفته بودم میانه میدانو در دست بگیریم میتونیم با نتیجه خوبی پیروز بشیم که همینطور هم شد

فکر میکنم بعضی از دوستان متوجه این شدند که بازیه ضعیفه کرار جلو تراکتور به جز خستگیه شدید سفر زمینیش از نجف تا تهران دلیله دیگه ای نداشت.با اینکه عالی بود ولی من بهتون قول میدم از این بهتر هم میشه(واقعا بازیکنایه پرسپولیسو عصبی میکرد در ضمن میتونست باعث گرفتنه یه پنالتی+اخراج بازیکن پرسپولیس هم بشه.....تویه 1 صحنه هم اگه از خود گذشتگی نکرده بود گل هم زده بود)

میدونم همه از این بازیه استقلال لذت بردین اما استقلاله واقعی را در هفته 10 به بعد ببینید.به اینم توجه کنید که این بازی بدونه استفاده کردن از ولید و نفوذهایه خسرو بود و همچنین باز هم میلاد مهاجم نوک نبود با این حال اگه شانس داشت ضربش به جایه تیرک تو گل بود رویه گله اول هم نقشه %100 داشت....با اینکه شوتشو محکم نزد میثاق نتونست جمعش کنه اگه محکم میزد باور کنید گلر با توپ میرفت تو گل

مجتبی هم با اینکه یه گل زد باز هم میتونست بزنه.اون توپش که خورد به تیرک یا اون شوته اوایله نیمه دومش.....

بعد از 12 سال با اختلاف بیش از یک گل دربیو بردیم+هتریک کردیم+پرسپولیس بیش از 270 دقیقست نتونسته بهمون گل بزنه+بعد اون برد3-2 دوباره تونستیم تو دربی بیش از یه گل بزنیم

اوایل بازی حسینی منو نگران کرد ولی رفته رفته خیلی خوب کار کرد فکر میکنم جایه امیر ابادیو بگیره تو ترکیب

می بازیم 100 درصد
    بزرگ ترین اشتباه فتح ا... نگه داشتن مظلومی و نیوردن قلعه نویی بود
    به خاطر خاله زنک بازی ها و رودروایسی ها
    همون دلیلی که واعظ مرفاوی رو نگه می داشت
    یکی نیست بهشون بگه اینجا استقلاله نه تاکسی که بخاد کرایه یه نفر رو حساب کنه
    مشاهده کردین که بردیم خوب هم بردیم
    قلعه نویی واسه ی ما خیلی زحمت کشیده بهش احترام میذاریم اما موقعی که باید به دادمون میرسید نرسیدو اونیکه ریسک کردو تیمو گرفت مظلومی بود(حالا قضیش با ناصرخان بماند).قلعه نویی به لطف خستگیه بازیکنامون با فوتباله علی اصغریش مارو برد.....دیدید که اون شیوه همیشه جواب نمیده و باخت
    حالا جایه این بحثا نیست ولی شما مطمئن باش پرویز خان قهرمان هم که بشه فصله بعد سرمربیه استقلال قلعه نوییه
    این 3 تا برد پیاپی دربی که مطمئن باشید 4 تا میشه بیشتر از جامهایی که قلعه نویی اورده نباشن کمتر هم نیستن

الان که تیم وضعیته خوبی داره خوب بازی میکنه خوب نتیجه میگیره نمیدونم این حرفها واسه چیه؟شما مظلومیو با صمد مقایسه میکنید؟کارنامه مظلومی کجا کارنامه صمد کجا.....بهترین تیمه شهرستانی با ابومسلم.رسوندنه مس به اسیا.نایب قهرمان کردنه استقلاله بحران زده ی اوله فصل اونم با 1 امتیاز اختلاف با تیم قهرمان.هتریک و گل نخوردن تو دربی.پیروزیه پر گل بی سابقه در اهواز....الان اگه چوب خشک هم سرمربیمون بود باید حمایت میکردیم حالا پرویز خان که عالی نتیجه گرفته.......

از دوستان کسی استادیوم بود؟ امیر و بقیه بچه ها ؛ بیاید تعریف کنید دلمون بیشتر ضعف بره
    حجت جان متاسفانه من تهران نبودم اما حتما از بچه هایی که استادیوم بودن امارشو میگیرمو اینجا میذارم

در اخر امیدوارم مصدومیته فرهادو سید جدی نباشه.خدایی دم سید گرم با مصدومیت به بازی ادامه داد+اون پنالتی هم تو دروازه بود سید میگرفت

2. 7 کاربر از Amir M.ohAma.D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dr.FANOOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

جنبه باخت و گل خوردن داشتن هم خوب چیزیه !
    آفرین به اونی که عکس رو شکار کرده ، با تشتک سازی قرچک بازی میکردیم از این کارا نمیکردن : دی

شاید شما بازی های اروپایی رو دنبال نمی کنید.
    کار خیلی زشتیه ولی من به دفعات توی اروپا شاهد این اتفاق بودم.
    رو صورت والدز ، کاسیاس حتی کسایی مثل مسی و ... هم می ندازن.

4. 3 کاربر از Dr.FANOOS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Nasser_ZRE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

۷ هفته ، ۶ بازی ، ۷ گل زیبا ... بله ; فرهاد مجیدی

• فرهاد مجیدی کاپیتان پر فروغ این روز های استقلال همچنان یکه تاز جدول گلزنان است.از ۷ هفته ای که پشت سر گذاشته ایم مجیدی ۶ بار بصورت فیکس در ترکیب استقلال قرار گرفته که حاصل آن ۷ گل برای استقلال بوده است.یعنی هر بازی بیشتر از یک گل.آماری فوق العاده برای بازیکنی ۳۵ ساله که چند سال پیش خیلی ها او را تمام شده قلمداد میکردند ! • گلهای مجیدی در این فصل همه شان بسیار زیبا بوده اند و حاصل تفکر و بازی تیز فرهاد مجیدی می باشند.گل هایی که بیشترشان را هرکس دیگری جز مجیدی بود نمیتوانست به ثمر برساند.جالبتر اینکه بیشتر این گلها در بازیهای حساس ، مقابل تیمهایی همچون سپاهان ، تراکتور سازی و پرسپولیس به ثمر رسیده اند. • خیلی ها معتقدند فرهاد مجیدی به حق خود در این فوتبال نرسیده است که البته به نظر نگارنده کاملا صحیح می باشد.مجیدی در اکثر مواقع به خاطر مشکل با مربیان و مسئولان تیم ملی از بازی در مسابقات بین المللی و درخشش در این رقابت ها محروم بوده ولی با وجود همه اینها هیچ وقت از ارزش های وی نزد هواداران کم نشده و نخواهد شد. • امسال نیز مجیدی همچون سال گذشته کاندیدای بازیکن سال آسیاست.امیدواریم حداقل به این مقام نائل گردد هرچند ارزشهای وی خیلی بیشتر از این حرفهاست.البته اگر درخشش های مجیدی همچنان تا آخر فصل ادامه داشته باشد این افتخار دور از وقوع نیست. • مجیدی تا اینجای کار با ۷ گل زده یکه تاز جدول گل زنان است.اگر درخششهای این ستاره ادامه داشته باشد بعید به نظر میرسد کسی بتواند به وی برسد و این درخشش ها نوید یک رکورد جدید در فوتبال باشگاهی ما را میدهد. • در پایان امیدوارم فرهاد مجیدی سالهای سال درخشش های خود را ادامه دهد تا بعضی افراد که چشم دیدن وی را نداشته و ندارند و او را تمام شده قلمداد میکردند در حسرت درخشش ستاره فروزان استقلال دست به دهان بماند.

bordobakht

6. 4 کاربر از Nasser_ZRE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

مجتبی جباری: این گل را به همسرم تقدیم می‌کنم/ در فوتبال نباید خیلی زور زد/ هر چه به من گذشت قسمت بود و ناراضی نیستم/ قبلا وقتی بازی می‌کردم عذاب می‌کشیدم/ مثل زیدان دیگر پیدا نمی‌شود

سایت گل ـ مجتبی جباری هافبک سرشناس استقلال در بازی با پرسپولیس باز هم ثابت کرد که اگر همیشه در آمادگی کامل باشد و مصدومیت سراغش نیاید، یکی از بهترین هافبک‌های فوتبال ایران است. او یک گل زد و یک پاس گل داد و در پایان بهترین بازیکن استقلال لقب گرفت. جباری در مورد این بازی و مسائل مختلف دیگر به سوالات خبرنگار سایت گل پاسخ می‌دهد.
    گلی که زدی را به چه کسی تقدیم می‌کنی؟
    من این گل را به همسرم تقدیم می‌کنم و حتی در شادی‌های بعد از گلزنی نشان می‌دهم این موضوع کاملا نمایان است. او به من خیلی کمک کرده که انگیزه داشته باشم و امیدوارم زحماتش را جبران کنم.
    به نظر می‌رسد که نسبت به گذشته بیشتر به محوطه جریمه نفوذ می‌کنی؟
    این موضوع به توان بدنی بازیکن مربوط می‌شود. وقتی یک توان بدنی خوب داشته باشی می‌توانی به نقاط مختلف زمین بروی و حتی در کارهای دفاعی به تیم کمک کنی.
    شاید الان خیلی‌ها خوشحال هستند که مجتبی جباری به عنوان یک فوتبالیست توانمند سالم است و دیگر خبری از آن مصدومیت‌های لعنتی نیست؟!
    این یک انرژی مثبت است که از طرف دیگران به من می‌رسد و باید بگویم که شرایط من بهتر از گذشته است.
    این گل شیرین‌تر بود یا گلی که چند سال پیش در دربی زدی؟
    این گل شیرین‌تر بود و کاملا فرق می‌کرد. ما بازی خوبی را انجام دادیم، مسلط بر توپ و میدان بودیم و خودم لذت بردم. در این شرایط وقتی در زمین مسابقه می‌دوم لذت می‌برم و خیالم راحت است.
    به نظر می‌رسد بعد از آن همه مصدومیت سالم بودن برای تو خیلی مهم است؟
    الان که بازی می‌کنم متوجه می‌شوم که در گذشته چه موقعیت‌هایی را از دست دادم. قبلا بازی کردن برای من عذاب‌آور بود و وقتی می‌دیدم توان دیگر بازیکنان در زمین مسابقه از من بیشتر است واقعا اذیت می‌شدم.
    از آن مصدومیت‌ها و بدشانسی‌ها ناراحت هستی؟
    من ناراضی نیستم و معتقدم هر چه که به من گذشت قسمت بود. من الان از شرایطی که در زندگی و فوتبالم دارم راضی هستم.
    ولی فکر نمی‌کنی این مصدومیت‌ها باعث شد که به حق‌ات نرسی؟
    شاید اگر مصدوم نمی‌شدم از لحاظ فوتبالی خیلی چیزها به نفع‌ام بود و شاید اتفاقات دیگری می‌افتاد ولی من همه این اتفاقات را به حساب قسمت می‌گذارم. می‌توانستم با رفتن به یک تیم خارجی شرایط را عوض کنم و بازی کردن در کنار مربیان و بازیکنان بزرگ خیلی چیزها را تغییر می‌دهد. به هر حال همانطور که گفتم راضی هستم.
    به نظر می‌رسد وقتی همه چیز برای جباری آرام باشد، او بهترین فوتبال خود را به نمایش می‌گذارد. درست است؟
    تمام فوتبالیست‌های دنیا وقتی همه چیز برایشان مناسب باشد می‌توانند خوب بازی کنند.
    الگوی مجتبی جباری در فوتبال کدام بازیکن است؟
    من فوتبال زیدان را دوست داشتم و او الگوی من بود. زیدان خوب فوتبال بازی می‌کرد، جایگیری خوبی داشت، یک پاسور و یک مدیر توانمند بود و همه خصوصیات را داشت. باید بگویم که زیدان الگوی من است.
    الان در بین بازیکنان خارجی سبک بازی کدام بازیکن را می‌پسندی؟
    بازیکن خوب زیاد است ولی نظیر زیدان دیگر پیدا نمی‌شود.
    خیلی‌ها معتقدند که جباری فوتبال را شاعرانه و فهیم بازی می‌کند. نظر خودت چیست؟
    من معتقدم که در فوتبال نباید زیاد زور زد. وقتی فوتبالیست بداند که چگونه از فضاها استفاده کند یا اینکه بداند چه زمانی حرکت کند و در مجموع از هوش خودش استفاده کند، می‌تواند به خیلی چیزها غلبه کند.
    می‌توان گفت جباری شاعر فوتبال هم هست؟
    من در دربی یک گل زدم و فقط می‌خواهم روی فوتبال تمرکز کنم و هیچ تصوری هم از آینده ندارم. شاید چون من شعر می‌خوانم خیلی‌ها بخواهند چنین سوال‌هایی را مطرح کنند یا این مسائل را به هم ربط بدهند ولی من زیاد دنبال این مسائل نیستم و فقط می‌خواهم فوتبالم را بازی کنم.
    راستی بهترین بازیکن زمین شدی. در این مورد صحبت کن؟
    خیلی از بازیکنان استقلال لیاقت این را داشتند که بهترین بازیکن زمین شوند.
    راستی یک شوت قشنگ زدی که به تیر دروازه خورد؟!
    اگر آن توپ گل می‌شد گل قشنگی را می‌دیدیم.
    دوست نداشتی به جای گلی که زدی آن شوت گل می‌شد؟
    خیر. در مورد شوتی که زدم و به تیر دروازه خورد باید بگویم که آنجا را نشانه نگرفته بودم و هدف این نبود که توپ را به کنج دروازه بزنم ولی گلی که زدم را به خوبی نشانه گرفتم و خوشحالم که تبدیل به گل شد.
    یک پاس گل فوق‌العاده هم فرهاد به مجیدی دادی. در این مورد صحبت کن؟
    من همیشه پاس دادن را دوست دارم و حتی در یک موقعیت خطرناک که توپ را با نوک پا زدم، نمی‌دانم چرا میلاد میداودی را ندیدم.
    خیلی‌ها فکر می‌کردند در آن صحنه به مجیدی پاس نمی‌دهی و توپ را شوت می‌کنی؟
    موقعیت پاس دادن من بهتر بود و خوشحالم که نتیجه داد.
    حرف آخر ...
    من از حمایت همه تماشاگران استقلال تشکر می‌کنم.

8. 3 کاربر از Nasser_ZRE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

اندو به عنوان یک هافک دفاعی خیلی عالی بازی میکنه.

یه بازیکن حتما نباید گل بزنه.

اندو یکی از بهترین های استقلاله.

10. 5 کاربر از Nasser_ZRE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز yashgin128's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

شاید شما بازی های اروپایی رو دنبال نمی کنید.
    کار خیلی زشتیه ولی من به دفعات توی اروپا شاهد این اتفاق بودم.
    رو صورت والدز ، کاسیاس حتی کسایی مثل مسی و ... هم می ندازن.
    در این که کار زشتیه شکی نیست فرقی هم نمیکنه که طرف چه رنگی باشه(اس اس ،پرسپولیس ،تراکتور،سپاهان)
    اما یه چیز خیلی مهم اینه که غرب و اروپا همه کارهاشون دلیل بر توجیه ما نیست .
    درسته که اونجا به کرات از کارها میکنن اما به نظر من زشتی این کار هزار برابر این کار ماست چون اونها ادعای فرهنگ و حرفه ای بودن فراوان رو دارند اما یه جاهایی خیلی از ما ها عقبترند.
    بالاخره اونها غربی هستند و ما شرقی و یه روز قدرت به صاحبان اصلی اون یعنی شرقی ها برمیگرده

12. 4 کاربر از yashgin128 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

El Capitano Amir M.ohAma.D's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کرارِ استقلال؛ متین و با وقار

روزی که جاسم کرارستاره تیم ملی عراق به استقلال پیوست، عده ای او را بازیکنی پرحاشیه معرفی کردند وبا پیش داوری پیش بینی می کردند این بازیکن با رفتارهایش جریان بازیهای استقلال عامل تنش و بی نظمی و ... باشد.
    حال آنکه استقلال با دور اندیشی و نه ظاهر بینی به کرار اعتماد داشت و با او به توافق رسید.
    دربی "هفتاد و یک" پاسخ کرار به این اعتماد بود؛ آنجا که بازیکن پیروزی در همان دقایق ابتدایی بازی با شیطنت و رفتار غیر ورزشی تعمداَ ضربه آرنجش را به فک جاسم کرار کوبید. صحنه ای که در درون محوطه جریمه بود ولی از چشم داور دور ماند اما ستاره ملی پوش عراقی که می دانست این حرکت همبازی سابقش با هدف تخریب روحیه ی او انجام می گیرد، عکس العملی نشان نداد و از کوره در نرفت.
    او درصحنه ای دیگرهم با فروتنی حرکت غیر ورزشی نورمحمدی را که موی کرار را کشید، بی پاسخ گذاشت تا کارهای تخریبی پرسپولیسی ها را با دریبل های ویران کننده و شرکت در کارهای تیمی استقلال پاسخ بدهد.
    جاسم کرار در شهرآوردتهران ثابت کرد که خیلی زود در مکتب استقلال تواضع و فروتنی را آموخته و اصرار مدیران استقلال برای جذب این بازیکن در فصل نقل و انتقالات با تدبیر و دوراندیشی بوده است

پاداش درخشش پس از مصدومیت؛ میداوودی در تیم ملی

بااستراحت به سید مهدی رحمتی و دعوت از میلاد میداوودی هفت استقلالی به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
    به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال؛ از سوی کارلوس کی روش27 بازیکن به اردوی کوتاه مدت و دو روزه تیم ملی دعوت شدند که در میان آنها نام 7بازیکن استقلال به چشم می خورد.
    سرمربی پرتغالی تیم ملی با استراحت دادن به سید مهدی رحمتی، علاوه بر دو گلزن دربی یعنی فرهادمجیدی و مجتبی جباری،خسروحیدری، حنیف عمران زاده، پژمان منتظری،آندرانیک تیموریان و میلاد میداودی را ازتیم فاتح شهرآورد هفتاد و یکم به اردوی تیم ملی فراخوانده است. میلاد میداودی پس از پشت سر گذاشتن یک دوره مصدومیت طولانی دوباره در اردوی تیم ملی حاضر می شود. اردوی تیم ملی 28 و 29 شهریورماه جاری برگزار خواهد شد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

14. 3 کاربر از Amir M.ohAma.D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه H00m@N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    گیلان سرسبز

پيش فرض 9 پرسپوليسي و 7 استقلالي در فهرست جديد

28 بازيکن به اردوي دو روزه تيم ملي دعوت شدند

کارلوس کي‌روش ‌28 بازيکن را به اردوي دو روزه تيم ملي فوتبال دعوت کرد.

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، مدير امور رسانه اي تيم ملي فوتبال ايران روز شنبه بيانيه مطبوعاتي درباره اردوي دو روزه تيم ملي در روزهاي ‌٢٨ و ‌٢٩ شهريور (ميني کمپ) را در اختيار سايت فدراسيون فوتبال قرار داد.

خسرو والي زاده درباره اين اردو گفت که ‌٢٨ بازيکن ازسوي کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي کشورمان دعوت شده اند که در ميان آنان برخي چهره هاي جديد به چشم مي خورد.

به گفته وي، مشروح بيانيه مطبوعاتي به اين شرح است:

‌١ – بنابر توافق هاي قبلي با سازمان ليگ فدراسيون فوتبال با هدف برنامه توسعه و نمو تيم ملي فوتبال ايران، مقرر شده بود در دو روز فوق الذکر، ميني کمپ تيم ملي برگزار شود.

‌٢ – اما با توجه به تغييرات حاصله در برنامه مسابقات ليگ برتر و عدم تطابق با توافق هاي قبلي في مابين، سرمربي تيم ملي لاجرم نمي تواند از همه بازيکنان موردنظرش بهره برداري کند بويژه بازيکنان درگير در مسابقات از باشگاههاي سپاهان، داماش گيلان، ذوب آهن و شاهين بوشهر.

‌٣ - در اين اردو فعلا از بازيکنان ايراني شاغل در خارج از کشور دعوت به عمل نيامده است.

بيست و هشت بازيکن دعوت شده به اردوي دو روزه تيم ملي به اين شرح هستند:

* دروازه بانان

عليرضا حقيقي، سوشا مکاني، حامد لک

* مدافعان

خسرو حيدري، مازيار زارع، حنيف عمران زاده، احسان حاج صفي، حميدرضا علي عسگر، پژمان منتظري، رضا نورمحمدي، مهرداد پولادي، شجاع خليل آزاد، ميلاد فخرالديني

* بازيکنان مياني

آندرانيک تيموريان، علي کريمي، مجتبي جباري، سامان آقازماني، بختيار رحماني، محسن مسلمان، حسين بادامکي

* مهاجمان

فرهاد مجيدي، کريم انصاري‌فرد، ميلاد ميداودي، جواد کاظميان، غلامرضا رضايي، آرش افشين، ايمان موسوي، محمد نزهتي.

بازيکنان دعوت شده بايد ساعت ‌١٥ روز دوشنبه ‌٢٨ شهريور ماه جاري خود را در محل هتل المپيک به کادر فني تيم ملي معرفي کنند. نخستين جلسه تمرين ساعت ‌٣٠/١٧ دوشنبه در زمين چمن کمپ تيم ملي برگزار خواهد شد.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

16. 2 کاربر از H00m@N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

گزارش روز: فرهاد مجیدی بهترین گلزن استقلال در تاریخ لیگ شد

مجیدی برای ثبت این رکورد دروازه ۳۷ دروازه بان و ۲۲ تیم را در لیگ باز کرده است.
    سایت گل- فرهاد مجیدی با گلزنی در بازی مقابل پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر، بهترین گلزن استقلال در تاریخ لیگ شد. مجیدی در بازی مقابل پرسپولیس پنجاه و ششمین گل خود در لیگ ایران را به ثمر رساند و با شکستن رکورد ۵۵ گل رضا عنایتی به صدر جدول گلزنان استقلال در تاریخ لیگ صعود کرد. رضا عنایتی در سال ۱۳۸۴ رکورد غلامحسین مظلومی را شکسته و به این عنوان دست یافته بود که حالا بعد از ۶ سال آن را تحویل فرهاد مجیدی داد. البته مجیدی یک رقیب جدی در کنار خود دارد که ممکن است در ادامه فصل این رکورد را از او بگیرد. آرش برهانی دیگر مهاجم آبی پوشان با ۵۴ گل نفر سوم در جدول گلزنان استقلال در تاریخ لیگ است که فعلاً دو گل با مجیدی فاصله دارد.

فرهاد مجیدی اولین بار در فصل ۷۶ لیگ آزادگان مقابل نفت آبادان برای استقلال گلزنی کرد. او در لیگ آزادگان ۱۹ گل و در لیگ برتر نیز تاکنون ۳۷ گل به ثمر رسانده است. مجیدی تنها یک بار در فصل ۷۹ مقابل تراکتورسازی هت تریک کرده است. همچنین دو گل او مقابل نفت آبادان و راه آهن از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است. مجیدی این تعداد گل را در ۱۶۷ بازی برای استقلال به ثمر رسانده و میانگین گلزنی او ۳۳/۰ گل در هر بازی است.

بهترین گلزن استقلالی ها در لیگ، دروازه ۲۲ تیم را باز کرده است و بیشترین گلهایش را به تراکتورسازی تبریز زده است: ۸ گل. فجرسپاسی با دریافت ۵ گل از مجیدی در رده دوم قرار دارد و تیم های نفت آبادان، سپاهان، ابومسلم، راه آهن و پرسپولیس با دریافت ۴ گل از فرهاد مجیدی در رده سوم قرار دارند. سایر گل های او مقابل این تیم ها به ثمر رسیده است: چوکا تالش، استیل آذین( ۳ گل) سایپا، پاس همدان، مس کرمان، فولاد خوزستان ( ۲ گل) بهمن کرج، استقلال رشت، بانک ملی، شیرین فراز، صبا، استقلال اهواز، پیکان، ذوب آهن، داماش گیلان( یک گل)

مجیدی تاکنون مقابل تیم های نفت تهران، شاهین بوشهر، ملوان انزلی، شهرداری تبریز و مس سرچشمه موفق به گلزنی نشده است که عدم گلزنی او مقابل ملوان که بارها مقابل آن بازی کرده است، جالب توجه است. البته او در جام حذفی یک گل به ملوان زده ، اما در لیگ برتر هنوز موفق به این کار نشده است.

مجیدی در لیگ موفق به گشودن دروازه ۳۷ دروازه بان شده است که رکورد جالبی برای این بازیکن است. محمدرضا مهربانی دروازه بان سابق چوکا، شهرام حاجب دروازه بان تراکتورسازی، حمید نشاط جو دروازه بان استیل آذین و مهدی ثابتی دروازه بان سابق راه آهن و فعلی تراکتورسازی ۳ گل از فرهاد مجیدی دریافت کرده اند که حاجب در یک بازی ۳ گل خورده است. آرمناک پطروسیان، گئورگ کاسپاروف و المیر تولیا نیز گلرهای خارجی لیگ هستند که مقابل مجیدی دروازه شان باز شده است.
    علیرضا حقیقی، میثاق معمارزاده، مهدی رحمتی، محمد محمدی، ابراهیم میرزاپور، حسن رودباریان، حسن هوری، ، سوشا مکانی، شهاب گردان و مسعود همامی از دیگر گلرهای حال حاضر لیگ برتری هستند که حداقل یک بار مقابل مجیدی تسلیم شده اند!

وقتی داوری ضعیف شهرآورد حریف اراده ی آبی پوشان نمی شود

هنوز به یاد دارید که در سال گذشته وقتی علی دایی شهرآورد ها را واگذار می کرد انتقاد از عملکرد داوری را در بوق و کرنا می کرد و از عوامل اصلی شکست ذکر می کرد . خصوصا در مورد مسابقه ی رفت سال پیش هیچ گاه نمی گفت : چرا بعد از آن اتفاق نیمه ی نخست که به عقیده ی من داور به ضرر ما عمل کرد کاری نکردیم تا این همه وقت و زمان باقی مانده نتیجه را جبران کنیم . اگر دایی آن روز به وجدان خود این سوالات را جواب نداد امروز فطعا با این پرسش ها مواجه می شود وقتی که استقلال یک شهرآورد پر از اشتباهات مهلک داوری را با ، برد قاطع ، به پایان می برد و نیازی نمی بیند که به حاشیه ها متوسل شود تا ناکامی خود را جبران کند چرا که اراده ی پیروزی در ساق های آبی پوشان وجود داشت . چیزی که آن ها می خواستند برد بود حال می خواهد داور از سه اخراج و یک پنالتی آن ها بگذرد و کارگردان تلویزیونی با زیرکی خاصی از تکرار ضربه ی جباری از نماهای واضح تر بپرهیزد ! توجه کنید که خود خیابانی گفت : در این داربی ، ۱۰ دوربین تلویزیونی به کار گرفته شده است . و یک دوربین عنکبوتی هم که از بالا روی زمین را پوشش می دهد . به هر حال این بازی برای دایی فصل پیش ، هم جواب داشت و هم برای افراد خاص و مختلف دیگر پاسخ های لازم را داشت که مسلما نیاز به مقالات جداگانه دارد . در اینجا فقط به اشتبهات مهلک آقای ترکی اشاره می شود تا ببینیم آقای تاج روی چه اصلی قضاوت دربی را خیلی خوب ارزیابی کرده اند و آقای غیاثی که در کارشناسی های خود و در حمایت از سرخ ها برای آبی دوستان شناخته شده هستند ، مدافع تصمیمات ترکی شده اند !

اشتباهات مهلک آقای ترکی :
    ۱ - در دقیقه ی سوم بازی : نصرتی با پشت آرنج ضربه ای را به صورت کرار وارد می کند که علاوه بر اعلام ضربه ی پنالتی آقای داور باید نصرتی را با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج کند این از آن حرکاتی است که می تواند حتی محرومیت های بعدی نیز به همراه داشته باشد .
    ۲ - در دومین مورد در نیمه ی نخست ضربه ی جباری بود که با توجه به حالت برگشت توپ احتمال اینکه پشت خط خورده باشد زیاد است خصوصا اینکه کارگردان تلویزیونی با تاخیر زیاد این صحنه را از زاویه ی نامناسبی تکرار کرد . در حالی که ده دوربین تلویزیونی بازی را پوشش می دادند . نکته ی دیگر یکی از هواداران پرسپولیس در گزارشی که در یکی از سایت های خبری و هواداری پرسپولیس درج کرده است . ضمن اظهار ناراحتی از بازی پرسپولیس اشاره داشته که دیده است که توپ جباری از خط گذشته است و با توجه به اینکه جایگاه تماشاگران پرسپولیس در آن قسمت قرار داشته و تصویر تلویزیونی خوبی هم دیده نشد این اظهار نظر طرفدار پرسپولیس قابل توجه است .
    ۳ - در سومین مورد بازیکن پرسپولیس به طرز مشکوکی در محوطه ی جریمی سرنگون می شود و داور یک پنالتی می گیرد و فراموش نمی کنیم که تمرینات پرسپولیس نشان می داد که آن ها منتظر گرفته شدن پنالتی قبل از شهرآورد بودند و حتی به استناد خبری از سایت خبرآنلاین بر خلاف ادعای استیلی ، در قبل از داربی خود شخص نوری روی تمرین پنالتی پرسپولیس تخصصی کار می کرده است .
    ۴ - در چهارمین مورد ، جاسم کرار که در این بازی مغضوب ترکی و مظلوم ترین چهره ی زمین بود بعد از چند خطای گوناگون که رویش انجام شد موی سرش هم کشیده می شود که به گفته ی محمد فنایی کارشناس داوری حکم موی سرکشیدن چیزی جز اخراج نیست و این رفتاری غیر ورزشی است .
    ۵ - در پنجمین مورد ، شاهکار داوری ترکی به اوج می رسد و کرار بیچاره توسط ، زارع درو می شود و از خود می پرسیم کارت قرمز ترکی کجاست ؟ در خانه جا مانده بود ؟ در این صحنه ی خشن بازیکنان استقلال آرامش خود را حفظ کرده و با حریف درگیر نمی شوند و اگر این صحنه در بازی بارسا و رئال رخ داده بود یک درگیری تمام عیار را در پایان بازی شاهد بودید !
    فنایی کارشناس داوری باز هم این مورد را اخراج می داند . ولی نکته ی عجیب این است با اینکه خود همین کارشناس داوری دو اخراج را تایید می کند باز هم از داوری بازی رضایت دارد !
    - غیر از این موارد آشکار ، موارد مشکوک فراوان دیگری هم بود که به آن ها اشاره نشد . خصوصا چند مورد خطای هند بازیکنان پرسپولیس و خطا های پیاپی به روی کرار که می توانست بازیکنان پرسپولیس را کارت باران کند . و یک مورد دیگر در یک صحنه دایو و شیرجه ی کریمی در میانه ی میدان بود که ترکی به درستی ادامه ی بازی داد ولی همین صحنه ، شک ما را در استفاده ی بازیکن پرسپولیس از فریبکاری برای گرفتن پنالتی اتفاق افتاده در نیمه ی دوم تقویت کرد . خصوصا که گویا تمرینات پرسپولیس بر روی پنالتی زدن معنای ساده ای دارد .
    ۱ – یا آن ها می خواستند روی فریب داور برای گرفتن پنالتی کار کنند .
    ۲ – یا همان طور که به عوض شدن داوری باید شک کرد در مطمئن بودن پرسپولیسی ها به گرفته شدن پنالتی برای آن ها هم باید شک کرد ؟
    به هر حال شخصا ، چون دوست دارم پاکی فوتبالمان را باور کنم همان گزینه ی اولی را در این مورد قبول می کنم . به هر حال چه پنالتی بود و چه فریب پرسپولیس در روزی که این بار تمام شرایط داوری هم با دلایل قوی کاملا به سود آن ها بود ، روی درایت کادر فنی و همت مردان یک دل آبی و صمیمیت میان کادر فنی و تماشاگران و بازیکنان برای پرسپولیس شکستی دیگر ساخت و البته تیم استیلی با خوش شانسی از باختی سنگین تر گریخت . بازی تمام شد و بیشتر بازیکنان پرسپولیس هم به حق برد استقلال معترف شدند . و همین که هوادارانی از پرسپولیس بگویند خوب که ۶ تایی نشدیم و منتظر سوت پایان بازی بنشینند ، بهترین تفسیرگر این بازی در ثبت خاطره ی این بازی در تاریخ شهرآورد هاست . و شهرآورد هفتاد و یکم هم تاریخی شد . درست مانند همان بازی جلوی صد و بیست هزار نفر که با گل مظلومی ،بردن در پرتماشاگرترین بازی تاریخ شهرآورد ها ، در آزادی ، برای همیشه به نام استقلال ثبت شد .

یار استقلالی من

یار استقلالی من
    با من وهمراه منی
    پیرهن ابی تن ماست
    بغض من واه منی
    حک شده اسم استقلال
    رو دل ما اس اسیا
    شوت محمود خان فکری
    مونده هنوز خاطر ما
    قهرمانی تو اسیا
    خواب تموم قرمزا
    خوب اگه خوب بد اگه بد
    مرده دلای قرمزا
    دست من وتو باید قرمزا رو پاره کنه
    کی میتونه جز پرویزخان
    قرمزا رو سوراخ کنه؟
    یار استقلالی من

bordobakht

18. این کاربر از Nasser_ZRE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

روشن: پرسپولیسیها تا عمر دارند گل جباری را فراموش نمی کنند

ملی‌پوش اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: در این دربی سرخابی به یاد زنده یاد ناصر حجازی افتادم و خوشحالم که استقلال برد زیبایی را بدست آورد.
    "حسن روشن" اظهارداشت: استقلال مقابل پرسپولیس یک بازی بی‌نقص و کم‌اشتباه را به نمایش گذاشت و بدون ترس مقابل رقیب خود بازی کرد مطمئنا اگر در همه بازیها آبی‌پوشان اینگونه ظاهر شوند قطعا همه تیمها را شکست خواهند داد.
    وی افزود: در این دیدار به یاد زمان بازی کردن خودمان افتادم و یاد زنده‌یاد ناصر حجازی افتادم چراکه آن زمان هم وقتی خدا بیامرز حجازی درون دروازه بود خیال ما از ناحیه دروازه‌بان راحت بود و فقط به فکر گلزنی بودیم. در این دیدار هم با وجود سنگربانی مثل مهدی رحمتی بازیکنان استقلال اطمینان خوبی از خط دروازه خود داشتند و حملات خود را روی دروازه پرسپولیس زیاد کردند.
    روشن خاطرنشان کرد: استقلال نشان داد که بهترین دفاع و حمله را در اختیار دارد و حملات استقلال کاملا با برنامه و هدف‌دار بود. مجتبی جباری یک هافبک ایده‌آل برای آبی‌پوشان بود و همه کار در زمین بازی انجام داد.
    مهاجم سابق استقلال درباره گل دوم آبی‌پوشان مقابل پرسپولیس گفت: فکر می‌کنم گل دوم استقلال یکی از زیباترین گلهای تاکتیکی این تیم بود. یوسفی، برهانی و جباری با تشکیل یک مثلث یک گل مدرسه‌ای را به ثمر رساندند و حالا حالاها پرسپولیسیها این گل را فراموش نخواهند کرد.

قهرمانی: من فقط یک گزینه برای قضاوت دربی بودم

محسن قهرمانی گفت: من فقط یک گزینه برای قضاوت دربی بودم اما ابلاغی به من نشده بود.
    به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، محسن قهرمانی در مورد صحبت های مطرح شده مبنی بر انتخاب وی به عنوان داور دربی اظهار داشت: متاسفانه برای بازی های حساس همیشه جنجال وجود دارد و دربی ۷۱ نیز از این قاعده مستثنی نیست. روزنامه ها با قعیطت تمام اعلام کردند که من به عنوان داور دربی قضاوت خواهم کرد و این در شرایطی بود که هیچ ابلاغی از سوی کمیته داوران به من داده نشده بود.
    وی افزود: من هم مانند ۳ گزینه دیگر ،یک گزینه بودم و رسما هیچ ابلاغی نداشتم اما رسانه ها با قطعیت تمام از من به عنوان داور یاد کرده بودند که این امر موجب جنجال شد.نمی دانم که رسانه ها از چه منبعی به قعطیت رسیده بودند که مرا به عنوان داور اعلام کردند و این در حالی بود که من فقط به عنوان یک گزینه برای قضاوت این دیدار مطرح بودم.
    قهرمانی در ادامه در خصوص اینکه فایل صوتی مصاحبه من در خصوص انتخاب شدن به عنوان داور دربی وجود دارد گفت:این موضوع را کاملا تکذیب می کنم. اگر رسانه ای فایل صوتی مصاحبه با من را دارد، در اختیار کمیته داوران قرار دهد تا این کمیته هر گونه جریمه و اقدامی را که می خواهد انجام دهد اما اگر نتوانند فایلی را ارائه دهند،مطمئنا از طریق مراجع قانونی شکایت خواهم کرد.
    قهرمانی در پایان در خصوص این که هوشنگ نصیرزاده کارشناس فوتبال اعلام کرده "قهرمانی چون کارمند آموزش و پرورش است،می تواند در این دیدار قضاوت کند" گفت:من کارمند اداره پست و تلگراف هستم و این مطالب را نمی دانم که از کجا پیدا می کنند.در هر صورت برخی از رسانه ها و افراد قبل از آغاز این بازی شیطنت کردند که هیچ فایده ای نداشت و خوشبختانه شاهد قضاوت خوبی از محسن ترکی در این دیدار بودیم.

نورمحمدی: کرار دست شکسته‌ام را از عمد فشار می‌داد

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نمی خواستم مشکلی پیش بیاید اما کرار دست شکسته‌ام را زیر بدنش گذاشته بود و به عمد فشار می داد.
    رضا نورمحمدی در خصوص بازی روز گذشته پرسپولیس و استقلال و سومین شکست پیاپی قرمزپوشان در دربی‌های گذشته اظهار داشت: به نظرم در نیمه اول موقعیت‌های خوبی را داشتیم اما فرق ما با استقلال این بود که آنها توپ‌هایشان به گل تبدیل شد اما برای ما به گل تبدیل نشد.
    وی افزود: در نیمه دوم هم فرصت‌های صددرصد و خوبی داشتیم و روزی که ۵۰درصد پرسپولیس بودیم، متاسفانه بازی را باختیم که هیچ حرفی برای گفتن نداریم به غیر از عذرخواهی از هواداران.
    وی در خصوص شرایط نامساعد خط دفاعی پرسپولیس نیز گفت: ما در دفاع راست چندین بار تغییر انجام دادیم به همین دلیل کمی هماهنگ نبودیم آنها در توپ اول بر اثر برگشت یک توپ معمولی به گل رسیدند و در گل دوم نیز از یک شوت ایستگاهی استفاده کردند، اما ما متاسفانه حتی پنالتی خودمان را به بیرون زدیم که این موضوع هم جزئی از فوتبال است.
    وی یادآور شد: در روزی که سرحال و پرسپولیس واقعی نبودیم حداقل می‌توانستیم از موقعیت‌هایمان بهترین استفاده را کنیم اما نشد. واقعا نمی‌دانم از دیشب تا صبح را چطور سر کردم.
    نورمحمدی در پایان درباره درگیری‌اش با کرار در انتهای بازی نیز گفت: نمی‌خواستم اتفاقی پیش بیاید اما جاسم کرار از عمد دست شکسته من را زیر بدن خود قرار داده بود و فشار می‌داد. من چندین بار سعی کردم دستم را جدا کنم اما آنقدر به کار خود ادامه داد تا عصبی شدم ولی موضوع چیز خاصی نبود و تمام شد. انگشتان دست من هنوز جوش نخورده و با آتل برای پرسپولیس بازی می کنم. به همین دلیل این بازیکن خارجی استقلال موضوع را فهمیده بود و می‌خواست مرا عصبانی کند اما ماجرا به پایان رسید.

برهانی: به استقلال فکر می‌کنم نه تراکتورسازی

مهاجم استقلال گفت: حضورم در تراکتورسازی شایعه است و در حال حاضر فقط به استقلال فکر می کنم.
    آرش برهانی در خصوص اتفاقات دربی ۷۱، شایعه پیوستنش به تراکتورسازی و دیگر مسائل مختلف به صحبت پرداخت.
    * چطور شد بعد از باخت تراکتورسازی، استقلال خودش را جمع و جور کرد و پرسپولیس را شکست داد؟
    پس از آن شکست، از لحاظ روحی و جسمی ریکاوری خوبی انجام دادیم و توانستیم به دور از حساسیت‌ها یکی از بهترین بازی‌های امسال را به نمایش بگذاریم. این یکی از بهترین بازی‌های استقلال در این چند سال اخیر مقابل پرسپولیس است.
    * شکست دادن پرسپولیس سال گذشته سخت‌تر بود یا امسال؟
    هر دو پرسپولیس قوی بودند ولی امسال با یارگیری و نفراتی که جذب کردیم تیم کامل‌تری را روانه مسابقات کردیم. جا دارد از زحمات فتح الله زاده تشکر کنم که با تمام کمبودهایی که داشت تیم خوبی را بست و باعث شد استقلال بهتر و روان‌تر فوتبال بازی کند. در مجموع هر دو پرسپولیس قوی بود و تیم ما بهتر از آنها بازی کرد.
    * در این مسابقه ۱۵ دقیقه به میدان رفتی، از عملکرد خودت راضی بودی؟
    من انگیزه زیادی داشتم و شاید باور نکنید قبل از بازی مطمئن بودم که گل می‌زنم. زمانی که به زمین رفتم در دو صحنه می‌توانستم گل بزنم ولی سعی کردم بیشتر در خدمت تیم باشم. در توپی که منجر به گل جباری شد می‌توانستم توپ را از معمارزاده رد کنم و از بالای دستان او گل بزنم ولی او را دریبل زدم و توپ را به جباری دادم که گل شد و دیگری آندو بود که توبش از کنار دروازه به بیرون رفت. فکر می‌کنم در مجموع عملکرد خوبی داشتم.
    * فکر نمی‌کنی با این وضعیت از کورس گلزنان عقب ماندی؟
    همان سالی هم که آقای گل شدم از هفته هفتم برای استقلال گلزنی کردم و حالا هم هفت هفته بیشتر از لیگ نگذشته و یک گل هم زده‌ام. ضمن اینکه به شما قول می‌دهم امسال از سال گذشته که ۱۴ گل زده‌ام بیشتر برای استقلال گلزنی می‌کنم.
    * در دربی ۷۱ چیز خاصی نظر تو را جذب نکرد؟
    ما در هتل آکادمی مستقر بودیم و از ساعت ۱۰ صبح صدای هواداران در اتاق ما می‌آمد. به خیلی از بچه‌ها گفتم وقتی بازی شروع شود تماشاگران دیگر توانی برای تشویق کردن ندارند ولی وقتی به ورزشگاه رفتیم تا دقیقه ۹۳ که بازی تمام شد پرشور عمل کردند و تا آخرین دقیقه ما را مورد حمایت خود قرار دادند. این موضوع باعث شد در طول ۹۰ دقیقه بازیکنان استقلال به اندازه همان انرژی که تماشاگران از ساعات اولیه گذاشته بودند انرژی مصرف کنند و این نشان می‌دهد که تماشاگران چقدر بر عملکرد بازیکنان تاثیر دارند.
    * قبول داری پرسپولیس با این شکست روزهای سختی را تجربه می‌کند؟
    واقعا آنها شرایط سختی دارند و امیدوارم به روزهای خوب برگردم. مطمئن هستم این تیم روزهای خوبی در پیش رو خواهد داشت و به دوران اوج خود بازخواهد گشت.
    * جدی‌ترین رقیب برای استقلال برای کسب قهرمانی چه تیمی است؟
    با وجود اینکه ذوب آهن، سپاهان و چند تیم دیگر خوب کار می‌کنند اما تراکتورسازی بدون شک جدی‌ترین رقیب استقلال خواهد بود.
    * قبل از دربی بحث حضورت در تراکتورسازی مطرح شده بود جریان از چه قرار است؟
    شدیدا این مسئله را تکذیب می‌کنم چون روزنامه‌ای که این مطلب را نوشته با احساسات و عواطف میلیون‌ها هوادار استقلال بازی کرده است. آنها چیزی که در ذهن خود داشته‌اند روی کاغذ نوشته‌اند و شاید هم خواسته‌اند تمرکز من را قبل از دربی برهم بزند. تمام فکر و ذکر من استقلال است. ناگفته نماند که مدیون امیر قلعه نویی هستم و همیشه به او ارادت دارم و این مهمترین چیزی است که در زندگی خواهد ماند.
    * یعنی هیچ پیشنهادی از تراکتورسازی به تو نشده؟
    در جریان این صحبت شما نیستم و همانطور که گفتم تمام فکر و ذکرم استقلال است.
    * اما گفته می‌شد که قرار است با مهدی کیانی تعویض شوی.
    این مسائل فقط در حد شایعه بود و همانطور که گفتم تمام فکر و ذکرم استقلال است و به این تیم فکر می کنم.
    * اگر باشگاه استقلال بخواهد تو را با کیانی تعویض کند آن زمان چه تصمیمی می‌گیری؟
    حالا که چنین اتفاقی نیفتاده ولی اگر روزی باشگاه بخواهد چنین تصمیمی بگیرد من تابع تصمیم آنها هستم و حتما آنها صلاح دانستند که این کار را انجام دهند و برهانی را با شخصی دیگر عوض کنند. آن چیزیی که برای من مهم است این است که فقط به استقلال فکر می‌کنم و تمرکزم روی این تیم است.

bordobakht

20. این کاربر از Nasser_ZRE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •