تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 26 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 254

نام تاپيک: راهنمای انتقال سند و پلاک خودرو

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

هنگام خرید خودرو دست دوم به این نکات حقوقی توجه کنید

در هنگام خرید خودروی دست دوم نکات بسیار مهمی وجود دارد که به صورت خلاصه به 12 مورد از مهم ترین آنها اشاره می کنیم:- بررسی کنید که خودرو مشکل سند نداشته باشد و سند به نام فروشنده باشد و تمام اسناد مالکیت خودرو را به کمک فردی متخصص بررسی کنید.- قولنامه خرید به صورت بنگاهی تنظیم شود و در غیر اینصورت، سه نفر شاهد قولنامه را امضاء نمایند.- در قولنامه صراحتا مشخص کنید که عوارض و مالیات‌ها را فروشنده پرداخت خواهد نمود.- پرداخت تمامی جرائم و خلافی‌های خودرو توسط فروشنده و دریافت برگ عدم خلافی در قولنامه آورده شود.- در قولنامه ذکر کنید که فروشنده خودرو را به نام خریدار خواهد کرد.- کارت و بیمه نامه خودرو را از فروشنده تحویل بگیرید.- دقت کنید که پلاک خودرو از نوع جدید باشد و از انواع پلاک قدیمی نباشد.- از خرید خودرو در شب و زیر نور چراغ خودداری نمائید. خودرو را حتما در روز روشن ببینید.- دقت کنید لوازم جانبی خودرو مانند جک و آچار چرخ و زاپاس در خودرو موجود باشد.- در مورد ضبط صوت و لوازم الحاقی جانبی با فروشنده توافق کرده و تمام توافقات را در قولنامه وارد کنید.- دقت کنید کارت سوخت دریافتی مربوط به خودروی مورد معامله باشد و کارت دیگری را تحویل نگیرید.- حداقل یک میلیون تومان از مبلغ خرید خودرو را در زمان به نام کردن خودرو پرداخت نمائید.

منبع : عصر خودرو

2. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال اینترنت همراه اول
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

دوستان اخبار کذب اینجا از خودتون انتشار ندید برای ثبت سند قطعی و به نام حتما و حتما باید تشریف ببرید دفترخانه اسناد رسمی و کلیه مراحل رو از سیر گرفته تا پیاز با حضور مالک و خریدار انجام بدین و کلیه هزینه ها رو هم پرداخت کنید . از ما گفتن بود فردا براتون مشکل پیش اومد با خودتونه . برگ سبز و تاییدیه نقل و انتقال برای همین ثبت سند رسمی و قطعی منقول صادر میشود در واقع شما با قیچی پلاک قدیم و زدن پلاک به نام خودتون و گرفتن برگ سبز و تاییدیه نقل و انتقال به نام خودتون اجازه زدن سند قطعی رو دریافت میکنید و این دو مورد و مرحله هر کدام جدا از هم ولی در آخر مکمل و تکمیل کننده عمل نقل انتقال خودرو هستن و تا به امروز چیزی عوض نشده .

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من یه وکالت فروش به شخصی دادم که اون با زرنگ بازی با دفترخونه مهلتی که توافق کرده بودیمو نزده و زمان نذاشته،حالا من چیکار میتونم بکنم پلاکمو بگیرم؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دوستان اخبار کذب اینجا از خودتون انتشار ندید برای ثبت سند قطعی و به نام حتما و حتما باید تشریف ببرید دفترخانه اسناد رسمی و کلیه مراحل رو از سیر گرفته تا پیاز با حضور مالک و خریدار انجام بدین و کلیه هزینه ها رو هم پرداخت کنید . از ما گفتن بود فردا براتون مشکل پیش اومد با خودتونه . برگ سبز و تاییدیه نقل و انتقال برای همین ثبت سند رسمی و قطعی منقول صادر میشود در واقع شما با قیچی پلاک قدیم و زدن پلاک به نام خودتون و گرفتن برگ سبز و تاییدیه نقل و انتقال به نام خودتون اجازه زدن سند قطعی رو دریافت میکنید و این دو مورد و مرحله هر کدام جدا از هم ولی در آخر مکمل و تکمیل کننده عمل نقل انتقال خودرو هستن و تا به امروز چیزی عوض نشده .
    طبق گفته پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی تعویض پلاک و دریافت کارت شناسایی خوردرو و برگ سبز به نشانه مالکیت وسیله نقلیه است و موارد دفترخانه و دیگر زور گیری ها، رانت خواری است.
    تا به حا دانشش را نداشتیم. حال که دانشش را پیدا کردیم بهتر است از امروز به شکل صحیحش اقدام کنیم

دوستان من یه وکالت فروش به شخصی دادم که اون با زرنگ بازی با دفترخونه مهلتی که توافق کرده بودیمو نزده و زمان نذاشته،حالا من چیکار میتونم بکنم پلاکمو بگیرم؟
    شما همون اولین روز میرفتی تعویض پلاک و پلاکتو ور میداشتی بدون هیچ دردسری. حالا اون طرف یا به نام خودش سند محضری میزنه یا نمیزنه. به خودش مربوطه. شما فروش نامه داری و از تاریخ فروش نامه دیگه هیچ مسئولیتی با شما نبود.
    حالا هم مجبوی منت طرف رو بکشی که بیاد تعویض پلاک که پلاک شمارو تحویل بده و تا نیاد همین آش و همین کاسه هستش. مجبوری دادگستری شکایت کنی و پس از کلی کش و قوس طرف میره پلاک رو تحویل میده. معلوم هم نیست چند ماه طول بکشه تا به نتیجه برسی
    Last edited by siava5h; 27-01-2017 at 00:31.

6. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

اگر پلاک شما روی خودرو فروخته شده نصب هست و خریدار داره با پلاک شما میچرخه ، اگر اتفاقی بیوفته به نام شما تموم میشه فکر میکنم
    تا اونجایی که اطلاع دارم میتونید شکایت کنید خودرو رو متوقف میکنن

8. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما همون اولین روز میرفتی تعویض پلاک و پلاکتو ور میداشتی بدون هیچ دردسری. حالا اون طرف یا به نام خودش سند محضری میزنه یا نمیزنه. به خودش مربوطه. شما فروش نامه داری و از تاریخ فروش نامه دیگه هیچ مسئولیتی با شما نبود.
    حالا هم مجبوی منت طرف رو بکشی که بیاد تعویض پلاک که پلاک شمارو تحویل بده و تا نیاد...
    اشتباه من و نامردی دفتر خونه باعث شد اینجوری بشه
    یعنی اگه طرف حال نکرد 20سال دیگه ام بره پلاک تغییر بده همینه آش و همین کاسه؟مهلت زمانی نداره؟نمیشه فسخش کرد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اینم اضافه کنم خریدار میگه به یکی فروختم نمیاد با من تصویه کنه بریم تعویض پلاک،تو شکایت کن ماشینو بخوابونن
    اگه من این کارو کنم فسخ معامله حساب نمیشه؟چون بهش وکالت فروش دادم اونم بدون تاریخ!!(تو مبایعه نامه قید شده فسخ معامله 2میلیون خسارت داره)
    کلا بعد اینکه ماشینو گرفتن چه اتفاقی میفته؟طرف نشون داد که وکالت فروش داره از من چی میشه؟واسه من مشگلی پیش نمیاد؟
    اینارو واسه این میگم که مطمئن شم طرف نقشه ای نداشته باشه تا بخواد از قانون بر علیه من سواستفاده کنه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

اینم اضافه کنم خریدار میگه به یکی فروختم نمیاد با من تصویه کنه بریم تعویض پلاک،تو شکایت کن ماشینو بخوابونن
    اگه من این کارو کنم فسخ معامله حساب نمیشه؟چون بهش وکالت فروش دادم اونم بدون تاریخ!!(تو مبایعه نامه قید شده فسخ معامله 2میلیون خسارت داره)
    کلا بعد اینکه ماشینو گرفتن چه اتفاقی میفته؟طرف نشون داد که وکالت فروش داره از من چی میشه؟واسه من مشگلی پیش نمیاد؟
    اینارو واسه این میگم که مطمئن شم طرف نقشه ای نداشته باشه تا بخواد از قانون بر علیه من سواستفاده کنه
    فسخ معامله که نمیکنی. میری همه چیو میگی و میگی که با پلاک من داره تو شهر دور میزنه و پلاک رو تعویض نمیکنه.
    جبران خسارتهای وارده از طرفماشینت که به نام شما ثبت میشه خیلی سخت و هزینه بره. بر فرض طرف با ماشین تصادف کنه و فرار کنه. راهنمایی رانندگی آدرس و تلفن شمارو میده و اخطاریه به در خونه شما میاد. حالا شمایید و هر روز دادگاه بری که بگی من نبودم، اونام میگن هرکی بود بگیر بیارش.

شاید طرف راست میگه و واقعا ماشین رو فروخته. نه ماشینی دستشه و نه عواقب قضایی دنبالشه. خیلی هم راحت به شما گفت برو شکایت کن. اون خریدار دومیه هم حتما فهمیده ماشین واسه این نبوده و پولشو نمیده. خریدار اول هم که دستش به جایی بند نیست. شمارو انداخته جلو که به پولش برسه.

کارت زار شد...!

من به شما پیشنهاد میکنم خودت رو درگیر جزئیات نکنی.
    شما از خریدار اول که خریدار طرف حساب خودته شکایت میکنی که پلاک ماشین رو تحویلت نمیده. از وقتی هم که شکایتت مطرح شد دیگه مسئولیت قضایی از شما ساقط میشه. و دیگه هم دنبالش لازم نیست بری. از این به بعد هر اتفاقی بیافته میافته گردن خریدار شما. (خریدار اول)
    وگرنه پیدا کردن خریدار دومیه و خوابوندن ماشین کار حضرت فیله. اینجا امریکا و سوئد نیست که بیافتن دنبالش. حکم میدن دست شما که بیافتی تو کوچه پس کوچه ها دنبال ماشینت. که آخرشم کلی خرج میافته گردن شما.

هیچ مهلت زمانیی هم نداره و همین آش و همین کاسه. تا وقتی که مدعی پیدا شه. حتی با اون فروش نامه ای که دستشه، هر وقت بصورت اتفاقی یا تخلف رانندگی بره پارکینگ، با فروش نامه میتونه ماشین رو از پارکینگ درآره.
    Last edited by siava5h; 24-12-2016 at 18:05.

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

شما تشریف ببرید راهور
    اول برید سراغ کسی که اطلاعاتش کامله و داستان رو کامل نقل کنید
    ببینید جواب چی میدن طبق قانون همون کار رو انجام بدین تا ماشین رو بخوابونن و کارای تعویض پلاک انجام بشه

14. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فسخ معامله که نمیکنی. میری همه چیو میگی و میگی که با پلاک من داره تو شهر دور میزنه و پلاک رو تعویض نمیکنه.
    جبران خسارتهای وارده از طرفماشینت که به نام شما ثبت میشه خیلی سخت و هزینه بره. بر فرض طرف با ماشین تصادف کنه و فرار کنه. راهنمایی رانندگی آدرس و تلفن شمارو میده و اخطاریه به در خونه شما میاد. حالا شمایید و هر روز دادگاه بری که بگی من نبودم، اونام میگن هرکی بود بگیر بیارش.

شاید طرف راست میگه و واقعا ماشین رو فروخته. نه ماشینی دستشه و نه عواقب قضایی دنبالشه. خیلی هم راحت به شما گفت برو شکایت کن. اون خریدار دومیه هم حتما فهمیده ماشین واسه این نبوده و پولشو نمیده. خریدار اول هم که دستش به جایی بند نیست. شمارو انداخته جلو که به پولش برسه.

کارت زار شد...!

من به شما پیشنهاد میکنم خودت رو درگیر جزئیات نکنی.
    شما از خریدار اول که خریدار طرف حساب خودته شکایت میکنی که پلاک ماشین رو تحویلت نمیده. از وقتی هم که شکایتت مطرح شد دیگه مسئولیت قضایی از شما ساقط میشه. و دیگه هم دنبالش لازم نیست بری. از این به بعد هر اتفاقی بیافته میافته گردن خریدار شما. (خریدار اول)
    وگرنه پیدا کردن خریدار دومیه و خوابوندن ماشین کار حضرت فیله. اینجا امریکا و سوئد نیست که بیافتن دنبالش. حکم میدن دست شما که بیافتی تو کوچه پس کوچه ها دنبال ماشینت. که آخرشم کلی خرج میافته گردن شما.

هیچ مهلت زمانیی هم نداره و همین آش و همین کاسه. تا وقتی که مدعی پیدا شه. حتی با اون فروش نامه ای که دستشه، هر وقت بصورت اتفاقی یا تخلف رانندگی بره پارکینگ، با فروش نامه میتونه ماشین رو از پارکینگ درآره.
    شما تشریف ببرید راهور
    اول برید سراغ کسی که اطلاعاتش کامله و داستان رو کامل نقل کنید
    ببینید جواب چی میدن طبق قانون همون کار رو انجام بدین تا ماشین رو بخوابونن و کارای تعویض پلاک انجام بشه

lمنون عزیزان که وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین
    نتیجه رو اطلاع میدم که دوستان دیگه این اشتباه نکنن یا راهنمایی بشه واسشون
    یاحق

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •