تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 19 اولاول ... 4101112131415161718 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 186

نام تاپيک: بازیها و کلکهای پاسور

داره خودمونی میشه starritree's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ایران اریایی

پيش فرض

[QUOTE=booseh;267052]سلام . من عضو جديد اين فاروم هستم . اين آموزشو از وبلاگ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينجا گذاشتم اميدوارم به دردتون بخوره

آموزش شلم (Shelem)

اين بازي از كلمه “ slam“ انگليسي و “ chelem“ فرانسه گرفته شده است و معني آن جمع آوري تمام برگهاي بازي است. هدف اين بازي رسيدن به امتياز توافق شده (معمولأ 1200) زودتر از رقيب است. به نظر مي آيد اين بازي بعد از حكم ‚ محبوبترين بازي در ايران باشد و افراد زيادي اين بازي را بلدند .

شرح مختصر بازی

در اين بازي هر بازيكن 12 برگ دريافت مي‌كند . بعد شروع به خواندن امتيازي كه مي‌توانند بگيرند مي‌كنند. مثلآ 125 امتياز از كل 165 امتياز ممكن. كسي كه امتياز بالاتري را بخواند به عنوان حاكم تعيين مي‌شود. سپس او با همكاري يارش بايد تلاش كند تا امتياز تعهد شده را كسب كند.در اينصورت او به همان تعداد امتياز كه كسب كرده امتياز دريافت مي‌كند.بازي ادامه خواهد داشت تا وقتي كه يك تيم زودتر به امتياز نهايي برسد. در اين بازي بردن هر دست 5 امتياز دارد. هر 5 لو، 5 امتياز ‚ هر 10 لو ، 10 امتياز و هر تك آس هم 10 امتياز دارد . به اين ترتيب در مجموع كل امتياز يك بازي 165 امتياز است13×5 + 4×5 + 4×10 + 4×10=165 :

شرح كامل بازی

۱) دست دادن : يك نفر از بين چهار نفر با قرعه به عنوان اولين پاسور )دست دهنده( انتخاب مي‌شود. در دست هاي بعد به ترتيب از سمت راست ديگران دست مي‌دهند. به نحوي كه بعد از چهار دور بازي همه يك بار دست داده باشند و به همين ترتيب دست دادن مي‌چرخد. نفري كه دست مي‌دهد ابتدا 12 برگ به نفر سمت راست، 12 برگ به نفر روبه رو، 12 برگ به نفر سمت چپ، 4 برگ به پشت روي زمين و 12 برگ آخر را براي خود دست مي‌دهد. )توجه كنيد كه هميشه بايد دست شامل آخرين برگ در دست خود پاسور باشد( در اين جا مرحله دست دادن تمام مي‌شود .

۲) (تعهد کردن) اعلان ـ خواندن : نفر سمت راست پس از مرتب كردن دستش امتيازي را فكر مي‌كند مي تواند بگيرد را اعلام مي‌كند. اين امتيازنمي‌تواند زير 100 باشد. پس از آن نوبت نفر سمت راست او است. او يا بايد امتيازي بالاتر از امتياز خوانده شده را بخواند يا اعلام “پاس“ كند . كسي كه پاس دهد ديگر نمي‌تواند در امتيازخواني تا پايان اين دور بازي شركت كند. سپس نوبت نفر سمت راست او مي رسد . او هم به همين ترتيب‚ يا بايد بالاتر از آخرين امتياز خوانده شده بخواند يا پاس دهد . اين مرحله آنقدر ادامه مي يابد تا 3 نفر پاس كرده و كسي كه آخرين امتياز را خوانده به عنوان حاكم بازي را آغاز مي‌كند .

۳) آغاز بازی : بعد از مشخص شدن حاكم ‚ او 4 برگ روي زمين را بر مي‌دارد و به جاي آن 4 برگ به دلخواه خود زمين مي‌گذارد. اين كار براي بهبود دست حاكم و كمك به او براي كسب امتياز تعهد شده صورت مي‌گيرد. پس از اين كه او 4 برگ را زمين گذاشت )كه اين برگها جزء برگهاي برده حساب مي‌شوند( حاكم با پائين انداختن برگ حكم ، بازي را شروع مي‌كند. (دقت كنيد كه حتمآ برگ اول بايد برگي از خال حكم باشد و اين كار در واقع اعلام حكم است.)سپس به همان ترتيب حكم ، بازيكنان از سمت راست شروع به بازي مي‌كنند. بازي دقيقآ مانند حكم پيش مي‌رود تا برگها تمام شوند .

۴) شمارش امتياز : بعد از پايان بازي نوبت به شمارش امتيازها مي رسد. براي اين كار برگهاي برنده شده را مي‌شماريم‚ در ازاي هر 4 برگ )يك دست از بازي) 5 امتياز ‚ در ازاي هر برگ 5لو، 5 امتياز‚ در ازاي هربرگ 10 لو، 10 امتياز و در ازاي هر برگ تك )آس( هم 10 امتياز منظور مي شود. بعد از شمردن امتياز يك تيم ‚ با كم كردن آن از 165، امتياز تيم ديگر مشخص مي‌شود. اگر تيم حاكم امتيازي را كه تعهد كرده ‚ يا بيشتر از آن امتيازرا گرفته باشد ‚ همان عدد امتياز او خواهد بود. اما اگر كمتر از آن امتياز تعهد شده باشد‚ منفي آن )امتياز تعهد شده( را دريافت خواهد كرد . تيم رقيب هم هر اندازه كه امتياز بگيرد برايش منظور خواهد شد .

قانون شلم : اگر تيم حاكم موفق به جمع كردن كليه برگ‌ها شود ‚ مي‌گويند “شلم“ كرده است .در چنين حالتي به جاي 165 امتياز ، 330 امتياز به آنان تعلق مي‌گيرد مشخص است كه تيم حاكم هرگز شلم نمي‌شود‚ زيرا در اول بازي فرد حاكم چهار برگ را به عنوان برده از دست خود خارج مي‌كند .

قانون ياسا : اگر امتياز تيم حاكم از تيم رقيب كمتر شود) يعني كمتر از 85 امتياز( در اينجا تيم حاكم ياسا مي‌شود و به جاي اينكه به تعداد امتياز تعهد شده منفي بگيرد‚ كل 165 امتياز را منفي مي‌گيرد .

۵) پايان بازی : معمولآ بازي شلم تا امتياز 1200 بازي مي‌شود اما با توافق بازيكنان ‚ در آغاز بازي مي‌توان آن را تغيير داد. امتيازهاي 660 و 330 امتيازات معمولي هستند كه مي‌توانند جايگزين عدد 1200 شوند .

جدول بازی

براي نگهداري و ثبت امتيازها يك جدول سه ستوني مانند شكل زير كشيده مي‌شود. هر يك از ستون‌هاي چپ و راست متعلق به يك تيم است و در ستون وسط امتياز تعهد شده در هر بازي را مي‌نويسم. همچنين بعد از اينكه هر چهار بازيكن دست دادند و دوباره نوبت دست دادن به نفر اول رسيد‚ يك خط افقي در ستون وسط مي‌كشيم تا مشخص شود كه دست دادن دست بعد با چه كسي است مثالي از بازي :

الف‚ ب‚ ج و د نام چهار بازيكن ما مي باشد كه به ترتيب در سمت راست يكديگر نشسته‌اند. پس الف و ج در يك تيم و ب و د نيز در يك تيم هستند:

دور اول : جدول امتيازات را مي‌كشيم. دست دادن هم از بازيكن الف شروع مي‌شود. ابتدا ب كه در سمت راست الف نشسته بايد شروع به خواندن بكند. او مي‌خواند 110، ج مي‌خواند 115، د پاس مي‌دهد. الف مي‌خواند 125، ب مي‌خواند 130، ج پاس مي‌دهد.(اينك فقط الف و ب مانده اند). الف مي‌خواند 135 و ب پاس مي‌دهد.

بازي انجام مي‌شود و تيم ب و د 35 امتياز دريافت مي‌كند و در نتيجه امتياز تيم الف و ج 130 مي‌شود: (165-35=130) در اين حالت امتياز تيم ب و د همان 35 امتياز ثبت مي‌شود، اما تيم الف و ج به دليل اينكه نتوانسته‌اند تعهدشان را انجام دهند 135 امتياز منفي مي‌خورند . پس جدول دور 1 نوشته مي‌شود:

دور دوم : حالا نوبت ب است كه دست بدهد. پس از دست دادن ج بايد اعلان كند. او مستقيمآ پاس مي‌دهد. د مي‌خواند 125، الف پاس مي‌دهد. ب هم پاس مي‌دهد. پس د با 125 امتياز تعهد شده حاكم مي‌شود. تيم ب و د موفق مي‌شود 150 امتياز بگيرد. پس تعهد خود را انجام داده است. پس تيم ب و د 150 امتياز و تيم الف و ج 15 امتياز گرفته است. در جدول دور دوم مي‌نويسيم: امتياز ب و د : 150 + 35=185 جمع امتيازات را مي نويسيم. و امتياز تيم الف و ج : -135+15= -120

دور سوم : ج دست مي‌دهد. د مي‌خواند 100‚ الف مي‌خواند 120‚ ‚ب مي‌خواند 125‚ ج پاس مي‌دهد. د مي‌خواند 130‚الف مي‌خواند 135‚ب مي‌خواند 140‚ د پاس مي‌دهد. الف مي‌خواند 150 و ب هم پاس مي‌دهد. پس الف با 150 امتياز حاكم مي‌شود.بازي انجام مي‌شود و تيم الف و ج موفق به جمع كردن همه برگ‌ها و در نتيجه شلم كردن مي‌شود. پس 330 امتياز مي‌گيرد و تيم ب و د هيچ امتيازي نمي‌گيرد.دور سوم در جدول ثبت مي‌شود: الف و ج: -135+ 330=195 و تيم ب و د هم همان امتياز قبلي: 185+ 0=185

دور چهارم : د دست مي‌دهد. الف مي‌خواند 130 ‚ ب و ج پاس مي‌دهند. د مي‌خواند 135 و الف هم پاس مي‌دهد. بازي انجام مي‌شود و تيم ب و د 135 امتياز مي‌گيرند( و الف و ج 30 امتياز). پس امتيازات در جدول ثبت مي‌شود: الف و ج : 195+30=225 و تيم ب و د : 185+ 135=320در زير امتياز تعهد شده ستون وسط يك خط مي‌كشيم ‚ به اين معني كه يك دور كامل همه دست داده‌اند و دست دادن دوباره به نفر الف رسيده. اين كار را در هر چهار دست يكبار تكرار مي‌كنيم تا پاسور اشتباه نشود. بازي به همين ترتيب ادامه مي‌يابد تا يك تيم زودتر به امتياز 1200 يا بالاتر برسد.

الف و ج امتياز ب و د
    -135 135 35
    -120 125 185
    195 150 185
    225 135 320

من این قسمت رو نمیفهمم
    برگ به نفر سمت چپ، 4 برگ به پشت روي زمين و 12 برگ آخر را براي خود دست مي‌دهد. )توجه كنيد كه هميشه بايد دست شامل آخرين برگ در دست خود پاسور باشد( در اين جا مرحله دست دادن تمام مي‌شود .

که 4 ورق رو جدا وی زمین میگذارن و چطوری میشه دست رو جمع کرد ؟؟؟؟؟؟
    Last edited by starritree; 27-07-2011 at 07:53.

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

من این قسمت رو نمیفهمم
    برگ به نفر سمت چپ، 4 برگ به پشت روي زمين و 12 برگ آخر را براي خود دست مي‌دهد. )توجه كنيد كه هميشه بايد دست شامل آخرين برگ در دست خود پاسور باشد( در اين جا مرحله دست دادن تمام مي‌شود .

که 4 ورق رو جدا وی زمین میگذارن و چطوری میشه دست رو جمع کرد ؟؟؟؟؟؟
    سلام
    اولا این جدول کشی اینا خیلی مسخره است و هیچ بازیکن حرفه ای چنین کاری نمیکنه حتی آماتورش
    در ثانی هر بازیکن در پایان 12 برگ داره و 4 برگ روی زمین هست اونی که از همه بیشتر خونده 4 برگ پایین رو بر میداره و بعد از اینکه برگ هاش رو اصطلاحا چیند و بررسی کرد 4 برگ اجازه داره بندازه بیرون برابر با همون تعدادی که برداشته دیگه
    این 4 برگ می تونه هرچی باشه و اکثر اوقات یک خالش رو طرف میاد خالی میکنه یا حتی 2 تا رو که بستگی به دستش داره
    این 4 دست هم جزو امتیازهای نهایی برای اون تیم حساب میشه
    حالا با 12 تای باقیمانده شروع میکنه به حکم کردن و هر 4 نفر 12 برگ دارند و از اینجا شبیه بازی حکم پیگیری میشه با این تفاوت که امتیازی هست .

3. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

کسی قوانین و طرز بازی کانستا و پوکر رو می تونه به ما یاد بده؟؟
    سلام
    قواعد پایه نظیر برتری دست ها در پایان توی پست هایی که اشاره شده داده شده ولی پوکر انواع متفاوت داره و اونی که اینجا آموزش داده شده پوکر تگزاس هولدم است
    میتونی یک سرچی توی ویکیپدیا بکنی تا متوجه بشی
    poker texas holdem
    و نکته دیگه اینکه نجوه شرط بندی یا " How To Bet " خودش یک قانون مشخص داره نه اینطوری که الکی اینا
    یک Small Blind است یک Big Blind و ....
    سرچ کنی متوجه میشی

5. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

میشه لینک دانلود بازی پوکر واسه کامپیوتر رو بزارید ؟

7. این کاربر از MORINIO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز behnam_roli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته اینی که گزاشتم نصب میکنی و به صورت آنلاین بازی میکنی...

خودم یه مدتیه دارم بازی میکنم باهاش

9. این کاربر از behnam_roli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه starritree's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ایران اریایی

پيش فرض

سلام
    اولا این جدول کشی اینا خیلی مسخره است و هیچ بازیکن حرفه ای چنین کاری نمیکنه حتی آماتورش
    در ثانی هر بازیکن در پایان 12 برگ داره و 4 برگ روی زمین هست اونی که از همه بیشتر خونده 4 برگ پایین رو بر میداره و بعد از اینکه برگ هاش رو اصطلاحا چیند و بررسی کرد 4 برگ اجازه داره بندازه بیرون برابر با همون تعدادی که برداشته دیگه
    این 4 برگ می تونه هرچی باشه و اکثر اوقات یک خالش رو طرف میاد خالی میکنه یا حتی 2 تا رو که بستگی به دستش داره
    این 4 دست هم جزو امتیازهای نهایی برای اون تیم حساب میشه
    حالا با 12 تای باقیمانده شروع میکنه به حکم کردن و هر 4 نفر 12 برگ دارند و از اینجا شبیه بازی حکم پیگیری میشه با این تفاوت که امتیازی هست .

پس بگید ورق هارو جداجدا بگذاریم

باحال بود ممنون

---------- Post added at 06:48 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

این که گذاشتید فیلتره ؟؟؟؟؟

ادرسی جدید دیگه نداره

آخر فروم باز nafe-bandar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

کد:
    البته اینی که گزاشتم نصب میکنی و به صورت آنلاین بازی میکنی...

خودم یه مدتیه دارم بازی میکنم باهاش
    من نصبش کردم اکانت هم ساختم اما نمی دونم چطور بازی کنم ؟!
    قسمت fun money نداره؟ هرکاری می کنم میگه باید شرط ببندی پول بزاری !!!
    میشه کمک کنین؟

آخر فروم باز behnam_roli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

این که گذاشتید فیلتره ؟؟؟؟؟

ادرسی جدید دیگه نداره
    کد:
    من نصبش کردم اکانت هم ساختم اما نمی دونم چطور بازی کنم ؟!
    قسمت fun money نداره؟ هرکاری می کنم میگه باید شرط ببندی پول بزاری !!!
    میشه کمک کنین؟
    تو قسمت play money پول نمیخواد.

برید یه table انتخاب کنید که جای خالی داشته باشه و بازی کنید...

13. 2 کاربر از behnam_roli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mah.s's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

1 فال احساس(ورق)

سلام می خواستم بپرسم کی فال احساس رو یاد داره ؟ سرچ کردم یه چیزایی هم خوندم ولی درست نفهمیدم لطفا یکی کامل توضیح بده
    ممنون

کاربر فعال انجمن متفرقه meha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

آموزش چندتا فال درست و حسابی کسی بلده؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •