تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 21 اولاول ... 4101112131415161718 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 205

نام تاپيک: میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

دوست و هم شهری عزیز .
    ببین اون که پاکه چه منتش به خاک ـه . این از این .

بعد اینکه شما مثل اینکه ندیدی دور اطراف حرم روضوی اون مغازه دارها چطور سر زوار رو با پنبه میبرن ! ( کنایه از دزدی و گرگی و گرون فروشی )
    دوست عزیز تا حالا شده سوار اون اطراف سوار تاکسی بشی و بعد از پیاده شدن راننده یه مبلغ زیاد رو ازت بخواد ! چون فکر میکنه زوار هستی و بی اطلاع . در اون لحظه سریع میگی نه من زوار نیستم و... خلاصه مبلغ کرایه نصفه میشه .

در کل همه جا خوب و بعد هستش و برای اینکه بحث شما رو کامل کنم اینکه این شهر کلا مهاجری هستش. جمعیت بسیاز زیاد از کشور همسایه که قربونش برم انگار خونه خودشون هستش : دی
    اینا همه باعث میشه که دلشون واسه زوار توریست و یا حالا مسافر نسوزه . وگرنه مشهد شهری بزرگ و تاریخی و دارای مناطق تفریحی زیادی و تکی داره . یعنی این حرم رضوی هم نمی بود بازم چیزی از ارزش هاش کم نمیشد.
    منتها به نظر من مشهدی جماعت رو نباید با اونایی که در اطراف حرم کار میکنند سنجید . به ندرت پیدا میشه که یه آدم خوب اونجا پیدا بشه .
    ----- عذر میخوام اگر مطلب نا به جایی بود --------

نکنه ایی هم که به عنوان پیشنهاد مطرح میشه اینه که مشهد فوق العاده ترافیک بسیار بالایی داره . اصلا واسه خود ساکنین این شهر هم شده دردسر . ساعت های طولانی باید یه مسیر کوتاه رو توی جاده باشند .
    ولی خوب از نظر فراوانی میشه گفت هیچ چیزی کم نداره . همانطوریکه اکثر کارخانه های مواد غذایی شعبه اصلی شون اینجاست .
    قیمت ها هم خدایشش نسبت به باقی شهرها کمتره ( خورد و خوراک و پوشاک )
    کاملا درسته ولی این موضوع که تاکسی ها رو مثال زدی خیلی چیز عامی هست منظورم اینه که تو تمام شهر ها هست من خودم یه شهر نسبتا بزرگ (اسم شهر رو نمیبرم که به کسی بر نخوره) دانشجو ام خوابگاه دانشگاه خارج از شهره یعنی 2 3 کیلومتر از شهر خارج میشه و 1000 مترش هم خاکی هست . من ترم اولم هست و اول ترم چون از قیمت تاکسی اطلاع نداشتم راننده از من 10 هزار تومن گرفت اون هم با کلی غر زدن و منت گذاشتن بعد که از سرپرست پرسیدم گفت کرایش 3 تومن میشده !
    اینا کاملا طبیعی هست ولی سوال و مشکل من اینه که چرا این چیزا تو شهر های دیگه طبیعی هست ولی تو مشهد میشه بدی مردم!
    ببخشید که خیلی شمال رو مثال میزنم قصد ندارم به کسی بی احترامی کنم ولی چون شمال هم مثل مشهد توریستی هست اجبارا این رو مثال میزنم . همین نوروز امسال با یک خانواده شمالی که تو شمال آشنا شده بودیم و اومده بودن خونه ما صحبت شده بود که ناراضی بودن از اینکه شهرداری داره از اسم امام رضا پول میگیره و کاسبی باز کرده نارضایتیشون هم به خاطر طرح ترافیک اطراف حرم بود ... جالبه که شهرداری های شمال تمام سواحل رو فروختن به شخصی ها و ساحل های بسیار معدودی هم که موندن رو اجاره دادن به بخش خصوصی و از هر ماشینی یه مبلق گزافی دارن پون میگیرن ! اینا هیچی نیست ولی تو مشهد فقط یه مواقعی مثل نوروز که فوق العاده شلوغ میشه هزار تومان که بگیرن همه صداشون در میاد و اعتراض میکنن !
    دنیای عجیبی شده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

من که بشخصه خیلی ناراضی ام از سکونت در مشهد...
    آب و هواش اصلا خوب نیست... امسال که تو این 5 6 ماه فصل سرما نه بارونی نه برفی نیومد... حالا امیدمون اینه که مثل سالهای پیش توی بهار سال بعد جبران بشه... (پارسال ماههای 1،2،3 مشهد شمال شده بود)
    هواش هم که دیگه خیلی کثیف شده... مخصوصا برخی نقاط پرتعدد شهری مث احمدآباد یا شهدا.... بجز برخی نواحی شهر که تر و تمیز و کوهستانی مانند هستند (یکی سمت دندان پزشکان و فارغ التحصیلان یا بعبارتی آخر وکیل آباد و یکی محدوده رضاشهر... من اون سمتا رو برای زندگی ترجیح میدم... یه منطقه دیگه رو هم جدیدا کشف کردم... انتهای هاشمیه ... ارتفاعش هم خیلی بالایه... آب و هواش هم سرد و خوبه... یه جا دیدم کوه رو شکافته بودند توی کوه کوچه و خونه ساخته بودند ... )
    ترافیک هم که دیگه خیلی وضعش خراب شده مخصوصا همون سمت احمدآباد و تقی آباد...
    بعد یک مساله دیگه قیمت املاک در مشهد هست که خیلی گرون تره نسبت ب سایر شهرها ... چه اجاره و رهن و چه خرید و فروش...
    آقا قبول دارم میگید همه جای دنیا آدم خوب و بد وجود داره ولی وقتی این همه آدم از هرجایی و حتی خود مشهدی ها میگن مشهدیا آدمای خوبی نیستند پس یه واقعیتی وجود داره دیگه...

آهان یه مساله دیگه ... پروژه های شهری ای که اطراف حرم داره ساخته میشه خیانتیست در حق ما و نسلهای آینده ... چون دیگه اونجا نمیشه نفس کشید ... یعنی چی اصلا ؟ چرا این همه حرم رو بزرگ کردند تو این سی سال ؟ حالا اون همه هتل و بازار و ... که بماند .... اصلا وقتی یه شهری مث مشهد یک جایی مث حرم داره که افراد و مردم زیادی در رفت وآمد اون مسیرند نباید مجتمع تجاری و ... رو هم همونجا بسازند تا ترافیک و آلودگی هوا و ازدحام و ... رو بیشتر کنه ... باید جاها دیگه شهر بازار بسازند ... (مث پروما یا کیان سنتر یا مجتمعهایی که توی قاسم آباد دارند میسازند...)... من از یک مهندس شهرساز شنیده بودم میگفت در کشورهای پیشرفته شهرهایی مث مشهد برخی یا همه ارگانهای اداری ، نظامی و ... ــش رو به شهر دیگری در نزدیکش منتقل میکنند... و مساله دیگه ای که در مشهد هم مث سایر شهرهای ایران رعابت نشده اینکه برجها و آپارتمانهای مسکونی ای که ساخته میشند باید در یک منطقه با هم همگون و هماهنگ ساخته بشند ... نه اینکه تو یک کوچه راه میری میبینی یکی در میون خونه ویلاییه و اون یکی آپارتمانی ... تازه هرکدوم از آپارتماناش تعداد طبقه هاش هم فرق داره یکی 3 طبقه یکی 4 یکی 5 و... و نیز رنگ و نوع مصالح (نما) به کار رفته و...

یه سوال از بکس مشهدی : میگن یک دریاچه مصنوعی هم داخل شهر قراره ساخته بشه ؟ راسته؟ عجب...
    یه سوال تخصصی هم اگه اطلاع داشتید لطفا ج بدید : در مورد سرمایه گذاری بر روی آپارتمانهای سمت الهیه و مشتقاتش (اون طرفا خیابونای زیادی ساخته شده مث اینکه ... مجیدیه ، امیریه ، محمدیه و...) نظرتون چیه ؟ آیا ممکنه در سالهای آینده اون منطقه ترقی داشته باشه ؟ الان که برهوته .... (یه زمانی 10 15 سال پیش بلوار پیروزی و اطراف برهوت بود اما الان یکی از بهترین مناطق مشهد شده... کسایی که اون اوایل اونجا رفتند یه زمینی ملکی خونه ای ... خریدند آقایی میکنند حالا... )
    ولی در کل با اینکه از مشهد خوشم نمیاد دوسش دارم : دی !
    ضمنا اسم اصلی و پرشینش سناباد هست نه مشهد ...

پ ن : شرمنده اسم بعضی خیابونا و ... آورده شد ممکنه سایر دوستان غیر مشهدی آشنا نباشند ... دیدم اینجا مشهدی زیاده و بیشتر از اینکه در مورد موضوع حرف زده بشه در مورد مشهد بحث شده
    سلام
    امسال ظاهرا بارش شمال ایران کمتر شده یه نفر میگفت استان گلستان هم بارش کمی داشته و با کم آبی مواجه هستن بیشتر سمت جنوب امسال بارش داشته
    آلودگی هوا تو تمام شهر های بزرگ ایران هست به خاطر جمعیت و از اون مهم تر توریستی بودننش هست . مشهد سالی 30 میلبون مسافر داخلی و یک میلیون توریست خارجی داره و این همه آدم با وسائل نقلیه داخل شهر تردد میکنن که باعث این مشکلات شده . باز هم مدیریت قوی داره که با این بارش کم طی این سال های اخیر مشکل آب و برق حادی نداشته !
    مطمئنم اگه هتل ها رو خارج از محدوده حرم هم میساختن بازم شما اعتراض میکردی که چرا فکر مسافر ها نیستن و اطراف حرم نمیسازن ! ما ایرانی ها همیشه باید یک بهانه ای برای ایراد گرفتن داشته باشیم
    ایران چیش مثل کشور های پیشرفته شده که شما از مشهد توقع دارید در ضمن اینو من تو هیچ جا نشنیده بودم (خودم کارشناسی معماری هستم)
    دریاچه مصنوعی رو منم نشنیدم اگه منظورتون دریاچه مصنوعی کوهسنگی هست که یاید عرض کنم بله فاز دوم کوهسنگی ساخته شده و فکر میکنم تابستون بود که افتتاح شد و یک دریاچه مصنوعی هم داره
    من خودم قاسم آباد زندگی میکنم . الهیه پیشرفت خیلی خوبی داشته الان که قیمت زمین ها تو الهبه از قاسم آیاد بیشتر شده (مخصوصا عصمتیه که میگن عروس الهیه میشه در آینده!) . خانواده ما که سال 64 از تهران اومدن مشهد پدر من تعریف میکرد اون زمان قرار بوده تو پیروزی کنونی خونه بخرن بعد گفتن اینجا بیابونه و نخریدن ولی الان خودت میبینی که چه جایی شده ! الهیه هم به نظر من میتونه همچین پیشرفتی داشته باشه
    Last edited by bluetooth153; 18-01-2014 at 14:40. دليل: ویرابش خط دوم به خاطر مشکل انشایی

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

مطمئنم اگه هتل ها رو خارج از محدوده حرم هم میساختن بازم شما اعتراض میکردی که چرا فکر مسافر ها نیستن و اطراف حرم نمیسازن ! م
    من اسم هتل را نیاوردم در مورد بازارها و مراکز تجاری حرف زدم

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

بحث مفید و خوبیه، اما پیشنهاد می کنم تاپیک اختصاصی شهر مشهد ایجاد بشه و دوستان بحثشون رو اونجا ادامه بدن

این پست‌ها هم همگی منتقل بشن همون جا تا این تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه ...

البته صرفاً به خاطر گسترده شدن بحث میگم و اینکه در تاپیک جدید دوستان مشهدی دیگه هم می تونن بیان نظر بدن

5. 5 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

من اسم هتل را نیاوردم در مورد بازارها و مراکز تجاری حرف زدم
    یه بار پست خودتو بخون متوجه میشی عزیز

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

بحث مفید و خوبیه، اما پیشنهاد می کنم تاپیک اختصاصی شهر مشهد ایجاد بشه و دوستان بحثشون رو اونجا ادامه بدن

این پست‌ها هم همگی منتقل بشن همون جا تا این تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه ...

البته صرفاً به خاطر گسترده شدن بحث میگم و اینکه در تاپیک جدید دوستان مشهدی دیگه هم می تونن بیان نظر بدن
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با تشکر

8. 2 کاربر از banii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان نیاز به کمک و همفکری دارم
    من فرصت اینو دارم که از اهواز منتقل بشم ارومیه تقریبا همه چیز امادس اما ته دلم قرص نیست البته خودم اهوازی نیستم و بیشتر با همون طرف تبریز و ارومیه قرابت دارم اما نگرانم مثلا وضیت خونه و هزینه زندگی ارومیه چطوره؟نکته مثبت اهواز اینه که الان اینجا از طرف اداره خونه دادن اما اونجا معلوم نیس بدن یا نه. از نظر حقوق و مزایا هردو مساویند دوستان باتجربه کمکم کنند بخصوص ارومیه ای ها. مثلا با چقدر میشه یه خونه سه خوابه در محله متوسط به بالا گیر اورد؟ و هر چیزی به نظرتون میرسه ممنون

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

از قیمت زمین و خونه تو شمال کشور کسی خبر داره؟

کرایه‌ها چقدره؟

زمین و اپارتمان متری چقدره؟

کاربر فعال انجمن آموزش عالی After4Ever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

دوستان نیاز به کمک و همفکری دارم
    من فرصت اینو دارم که از اهواز منتقل بشم ارومیه تقریبا همه چیز امادس اما ته دلم قرص نیست البته خودم اهوازی نیستم و بیشتر با همون طرف تبریز و ارومیه قرابت دارم اما نگرانم مثلا وضیت خونه و هزینه زندگی ارومیه چطوره؟نکته مثبت اهواز اینه که الان اینجا از طرف اداره خونه دادن اما اونجا معلوم نیس بدن یا نه. از نظر حقوق و مزایا هردو مساویند دوستان باتجربه کمکم کنند بخصوص ارومیه ای ها. مثلا با چقدر میشه یه خونه سه خوابه در محله متوسط به بالا گیر اورد؟ و هر چیزی به نظرتون میرسه ممنون
    من ارومیه زندگی میکنم
    تقریبا 7 یا 8 ماهه
    هزنیه ها که خیلی پایین تر از شهر های بزرگه (با اهواز نمی تونم مقایسه کنم)
    ولی نسبت به قم و تهران که بودم ، خیلی ارزونتره
    مردمش هم که خیلی خیلی راحت میشه باهاشون ارتباط بر قرار کرد
    Last edited by After4Ever; 26-03-2014 at 03:08.

12. 2 کاربر از After4Ever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

از بین شهرهایی که خودتون گفتید : ساری .... خاطرات قشنگی ازش دارم ....
    امکاناتش در قیاس با شهرهای همجوار و هم رده مناسبه ... هواش کمتر شرجیه نسبت به شهرهای شمالی (بجز گرگان) ... مردمش از هر 5 نفر 4 تاشون کشتیگیرند
    در کل ساری رو بسیار دوست دارم
    دوست من اگر لطف کنید موضوع رو در همون تاپیک پیگیری کنید ممنون میشم

tapatalk
    ..............
    FEAR THE REAPER

14. این کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •