تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 30 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 296

نام تاپيک: ►►► تاپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد آزمایشهای تشخیص طبی◄◄◄

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آزمایشات هورمونی برای چیه؟
    متخصص زنان نوشته
    سلام
    هورمونها (و درواقع غده های ترشح کننده انها) عوامل تنظیم کننده فعالیتهای بدن هستند.
    وقتی که مشکلی از نظر کارکرد اندامهای بدن پیش میاد پزشک درخواست اندازه گیری مقدار هورمون مربوطه را میده.
    مثلاْ اگر خانمی دوره های منظم نداشته باشه یا جوانی بیدلیل مشخصی لاغر یا چاق باشه؛ در هر مورد باید هورمون مربوطه اندازه گیری بشه.

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

سلام دوستان

من آزمایش تیروئید دادم...نتیجشو هنوز نشون ندادم به دکتر..یه اعداد و ارقامی نوشته توش...میخواستم بدونم کدوماش مهمه و نشون دهنده این هست ک من مشکل تیروئید دارم یا نه؟
    مهمترین هورمون ها برای تشخیص کار غده تیروئید TSH و Free T4 هستند. و بعد از اونا T3 و T4 . شما یه عکس از صفحه آزمایشت اینجا بذار میتونیم بهت بگیم مشکل تیروئیدی دارید یا نه

3. این کاربر از ehsan_update بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

دوست عزیز تو برگه جواب آزمایش TSH : 0.6 , T4 : 8.7 هست..

در آغاز فعالیت solinaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران_ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡

پيش فرض

به نقل از یکی دوستان(اگر میتونین جواب سوالشو بدین) :سلام ببخشید من یک ماه و نیم است که هر چند روز یک دفعه شبها دل درد خیلی خیلی بدی میگیرم که اصلا طبیعی نیست کل شکمم درد میکنه حالت تهوع دارم نبات و عرق نعنا هم تاثیر نداره بعد از یک ساعت کمرم درد میگیره طوری که نه میتوانم بشینم نه دراز بکشم دقیقا پشت کلیه ام میشه و همش احساس خستگی شدید دارم و فقط با خیلی گرم کردن شکمم و کمرم دردش کم میشه و لازم بذکر است که من معده درد دارم برای معده ام اب زیاد میخورم از ان طرف شبها دستشویی زیاد میرم ایا من مشکل کلیه دارم یا دستگاه گوارش ؟ ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

به نقل از یکی دوستان(اگر میتونین جواب سوالشو بدین) :سلام ببخشید من یک ماه و نیم است که هر چند روز یک دفعه شبها دل درد خیلی خیلی بدی میگیرم که اصلا طبیعی نیست کل شکمم درد میکنه حالت تهوع دارم نبات و عرق نعنا هم تاثیر نداره بعد از یک ساعت کمرم درد میگیره طوری که نه میتوانم بشینم نه دراز بکشم دقیقا پشت کلیه ام میشه و همش احساس خستگی شدید دارم و فقط با خیلی گرم کردن شکمم و کمرم دردش کم میشه و لازم بذکر است که من معده درد دارم برای معده ام اب زیاد میخورم از ان طرف شبها دستشویی زیاد میرم ایا من مشکل کلیه دارم یا دستگاه گوارش ؟ ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید
    سلام...

شما باید یک تاپیک جدید ایجاد کنید. اینجا فقط نتیجه های آزمایش بررسی و آنالیز میشوند.

7. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز oghyanoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    هورمونها (و درواقع غده های ترشح کننده انها) عوامل تنظیم کننده فعالیتهای بدن هستند.
    وقتی که مشکلی از نظر کارکرد اندامهای بدن پیش میاد پزشک درخواست اندازه گیری مقدار هورمون مربوطه را میده.
    مثلاْ اگر خانمی دوره های منظم نداشته باشه یا جوانی بیدلیل مشخصی لاغر یا چاق باشه؛ در هر مورد باید هورمون مربوطه اندازه گیری بشه.
    بعد چه کمکی به خانم میکنه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بعد چه کمکی به خانم میکنه؟
    انجام آزمایش درواقع به پزشک کمک میکنه تا وضعیت بیمار را بهتر بشناسه و درمان مناسب را براش درنظر بگیره.
    به هرحال بیمار مشکل داشته که به پزشک مراجعه کرده و پزشک هم باید اطلاعات کافی داشته باشه تا مشکل را رفع کنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام من با آزمایشهایی که قبلا انجام دادم به نظر دکتر تالاسمی مینور هستم و الان برای ازدواج میگن اگر شخصی که میخوام با اون ازدواج کنم هم مینور باشه ولی اون مبتلا بتا تالاسمی و من آلفا تالاسمی مینور باشم اشکالی نداره آیا این درسته و من با چه آزمایشی میتونم بفهمم که آلفا هستم یا بتا؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام من با آزمایشهایی که قبلا انجام دادم به نظر دکتر تالاسمی مینور هستم و الان برای ازدواج میگن اگر شخصی که میخوام با اون ازدواج کنم هم مینور باشه ولی اون مبتلا بتا تالاسمی و من آلفا تالاسمی مینور باشم اشکالی نداره آیا این درسته و من با چه آزمایشی میتونم بفهمم که آلفا هستم یا بتا؟
    سلام
    بله، اگه یک آلفا تالاسمی با یک بتا تالاسمی ازدواج کنه؛ خطری از نظر ابتلای فرزند وجود نداره. (به شرط سالم بودن ژن گلوبین دیگر در هردو نفر)
    ولی آلفا تالاسمی در ایران شایع نیست.
    کی به شما گفته ممکنه آلفا باشید؟ نتیجه ازمایش چی بوده؟
    برای تشخیص آلفا آزمایش Hb electrophoresis انجام میشه؛ که گمون نکنم برای شما نیازی به انجامش باشه. شما اگه تالاسمی باشید، احتمالاً بتا هستید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

کودک 3 ساله پسر
    Creatinine 0.56== (0.7-1.4)
    RBC 4.53== (3.8-5.2)
    Hb 12== (11.5-16.5)
    Hct 33.7== (35-54)
    MCV 74.4== (80-98)
    MCH 26.4== (27-32)
    MCHC 35.5== (32-36
    اساتید راهنمایی بفرمایند

Last edited by bk89; 24-02-2013 at 22:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •