تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 241 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

دو تا 2 گیگه
    بالا نمیاد میخوای بیا ببین خودت
    یعنی چی میشه بالا نمیاد؟
    سیستم من ویندوز 64 بیتی داره و با 1 گیگ رم بالا میاد. شما هم میخوای بیا ببین.
    نه ولی جدی به هیچ وجه نباید مشکلی باشه. چه اتفاقی میفته دقیقا؟
    سلام جناب ابی کراس. تلاش شما و دوستانتون برای رفع مشکل هموطنان قابل تحسین است.
    من هم مشکل BSOD را دارم. قبلا ویندوز ویستا داشتم و الان سون دارم و در هر دو این مشکل را دارم (هر دو سیستم عاملم 32 بیت بودن) البته چون تقریبا هر یکی دو هفته یک مورد پیش میاد زیاد آزاردهنده نیست اما بلاخره باید درست بشه. آنتی ویروسم کاسپر بوده و هست و سخت افزار خاصی هم ندارم. مواقعی هم که BSOD پیش میاد کاملا تصادفی هست و از هیچ نظم قابل درکی پیروی نمی کنه. لازم به ذکر است که ویندوز ویستام اورجینال بود و از اول روی لپ تاپ نصب بود ولی ویندوز سون رو خودم نصب کردم و با کرک اکتیویت کردم.
    مشخصات سیستم:
    فایلی با نام KLIF.SYS دلیل خطای شماست.
    جالبه اگر بهتون بگم این نام مخفف چیه:
    Kaspersky Lab Internet Firewall
    فکر میکنم کاملا واضحه چرا سیستم شما این همه مدت شما رو اذیت کرده.
    من برای تست و اطمینان 3 تا از دامپهاتون رو بررسی کردم به صورت تصادفی و هر سه به یک نقطه ی مشترک رسیدند و اون این بود که این فایل یک تداخل در سیستم شما بوجود میاره.
    ممکنه با یکی از درایورهاتون تداخل داره یا با یک نرم افزارتون و خلاصه هر چیزی که هست من نمیدونم ولی مطمئنم این فایل دلیل خطاهای شماست.

آنتی ویروستون رو حذف کنید و بعد سیستم رو ریست کنید و بعد در پوشه ی Drivers در System32 این فایل رو اگر هستش حذف کنید و برای تست به مدت یک هفته آنتی ویروس بدون درایور و پروتکل خاص نصب کنید. یه چیزی مثل NOD32 یا Avira.
    توجه کنید Firewall نداشته باشه.
    مشکلتون حل میشه.

2. 4 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه 0015351971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

یعنی چی میشه بالا نمیاد؟
    سیستم من ویندوز 64 بیتی داره و با 1 گیگ رم بالا میاد. شما هم میخوای بیا ببین.
    نه ولی جدی به هیچ وجه نباید مشکلی باشه. چه اتفاقی میفته دقیقا؟

صفحه سیاه میمونه

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

صفحه سیاه میمونه
    خب کاملتر توضیح بدین.
    کجا سیاه میمونه؟ بعد از بوت شدن یا قبلش؟
    این خودش یک مشکله که ویندوز شما نمیتونه با این رم بوت بشه.
    Page File رو که غیر فعال نکردین؟

ببینید شما ویندوز هم عوض کردین؟ یعنی شاید از ویندوز باشه با توجه به خطا در یک فایل.
    اگر سرویس پک ندارید از داخل DVD ویندوز فایل CSRSS رو جایگزین کنید و اگر دارید هم از داخل Service Pack جایگزین کنید. برای جایگزینی از طریق ویندوزهای بوتیبل عمل کنید.
    البته در این دامپی که دادین سرویس پک ندارید.

آخه هر مشکلی هست زیر سر همین فایله:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به اون بخشی هم که قرمز کردم توجه کنید:
    "خیلی از پروسه ها برای عملکرد سیستم مورد نیاز هستند؛ زمانیکه یکی از آنها بسته شود (به هر دلیلی) سیستم نمیتواند دیگر فعالیت کند."
    Last edited by ebicross; 26-06-2011 at 09:05.

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

خب کاملتر توضیح بدین.
    کجا سیاه میمونه؟ بعد از بوت شدن یا قبلش؟
    این خودش یک مشکله که ویندوز شما نمیتونه با این رم بوت بشه.
    Page File رو که غیر فعال نکردین؟

ببینید شما ویندوز هم عوض کردین؟ یعنی شاید از ویندوز باشه با توجه به خطا در یک فایل.
    اگر سرویس پک ندارید از داخل DVD ویندوز فایل CSRSS رو جایگزین کنید و اگر دارید هم از داخل Service Pack جایگزین کنید. برای جایگزینی از طریق ویندوزهای بوتیبل عمل کنید.
    البته در این دامپی که دادین سرویس پک ندارید.

آخه هر مشکلی هست زیر سر همین فایله:
    کد:
    به اون بخشی هم که قرمز کردم توجه کنید:
    "خیلی از پروسه ها برای عملکرد سیستم مورد نیاز هستند؛ زمانیکه یکی از آنها بسته شود (به هر دلیلی) سیستم نمیتواند دیگر فعالیت کند."
    یادم نیست کی اونجری میشه در اولین فرصت تست میکنم خبر میدم
    حالا چیکار کنیم اون فایل رو که ما رو اذیت کرده ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

یادم نیست کی اونجری میشه در اولین فرصت تست میکنم خبر میدم
    حالا چیکار کنیم اون فایل رو که ما رو اذیت کرده ؟
    ببین الان شما دو تا دامپ به من دادی. یکی اول دادی و دوباره خواستم یکی دیگه دادی.
    این دو تا با هم فرق داره یا نه؟ یعنی نکنه هر دو تاش یکی باشه.
    خیلی مهمه که دامپها یکسان نباشن و زمانهاشون یکی نباشه.

اون فایل از ویندوزه و خیلی هم کارش مهمه. اگر از رم نباشه مشکل از یک نرم افزاره.
    با توجه به اینکه 35 دقیقه بعد از روشن شدن سیستم خطا داده پیشنهاد میکنم توی محیط Safe Mode سیستم رو تست کنید.
    اگر یکی دو روز توی Safe Mode مشکلی نبود یعنی یک نرم افزار در کار CSRSS تداخل ایجاد میکنه.

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

ببین الان شما دو تا دامپ به من دادی. یکی اول دادی و دوباره خواستم یکی دیگه دادی.
    این دو تا با هم فرق داره یا نه؟ یعنی نکنه هر دو تاش یکی باشه.
    خیلی مهمه که دامپها یکسان نباشن و زمانهاشون یکی نباشه.

اون فایل از ویندوزه و خیلی هم کارش مهمه. اگر از رم نباشه مشکل از یک نرم افزاره.
    با توجه به اینکه 35 دقیقه بعد از روشن شدن سیستم خطا داده پیشنهاد میکنم توی محیط Safe Mode سیستم رو تست کنید.
    اگر یکی دو روز توی Safe Mode مشکلی نبود یعنی یک نرم افزار در کار CSRSS تداخل ایجاد میکنه.
    اون دامپ که خیلی قدیمیه
    خیلی وقته با اون روشی که خدمتتون عرض کردم نمیذارم دامپ بیاد میخواین یه بار معمولی سیستم رو روشن کنم تا ارور بده ؟

داره خودمونی میشه pooyan.saj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مشهد شهر بهشت

پيش فرض

من مشکلم رو در پست 120 مطرح کردم تمام اطلاعات مورد نیاز رو هم مطابق توضیحات پست اول این تاپیک اعلام کردم ولی کسی جوابی نداده؟! لطفا به ما هم یک نظری بکنید
    Last edited by pooyan.saj; 28-06-2011 at 16:05.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

من مشکلم رو در پست 120 مطرح کردم تمام اطلاعات مورد نیاز رو هم مطابق توضیحات پست اول این تاپیک اعلام کردم ولی کسی جوابی نداده؟! لطفا به ما هم یک نظری بکنید
    دوست خوبم من دقیقا صفحه ی بعد در اولین پست جواب شما رو دادم.
    ببینید:
    سلام جناب ابی کراس. تلاش شما و دوستانتون برای رفع مشکل هموطنان قابل تحسین است.
    من هم مشکل BSOD را دارم. قبلا ویندوز ویستا داشتم و الان سون دارم و در هر دو این مشکل را دارم (هر دو سیستم عاملم 32 بیت بودن) البته چون تقریبا هر یکی دو هفته یک مورد پیش میاد زیاد آزاردهنده نیست اما بلاخره باید درست بشه. آنتی ویروسم کاسپر بوده و هست و سخت افزار خاصی هم ندارم. مواقعی هم که BSOD پیش میاد کاملا تصادفی هست و از هیچ نظم قابل درکی پیروی نمی کنه. لازم به ذکر است که ویندوز ویستام اورجینال بود و از اول روی لپ تاپ نصب بود ولی ویندوز سون رو خودم نصب کردم و با کرک اکتیویت کردم.
    مشخصات سیستم:
    فایلی با نام KLIF.SYS دلیل خطای شماست.
    جالبه اگر بهتون بگم این نام مخفف چیه:
    Kaspersky Lab Internet Firewall
    فکر میکنم کاملا واضحه چرا سیستم شما این همه مدت شما رو اذیت کرده.
    من برای تست و اطمینان 3 تا از دامپهاتون رو بررسی کردم به صورت تصادفی و هر سه به یک نقطه ی مشترک رسیدند و اون این بود که این فایل یک تداخل در سیستم شما بوجود میاره.
    ممکنه با یکی از درایورهاتون تداخل داره یا با یک نرم افزارتون و خلاصه هر چیزی که هست من نمیدونم ولی مطمئنم این فایل دلیل خطاهای شماست.

آنتی ویروستون رو حذف کنید و بعد سیستم رو ریست کنید و بعد در پوشه ی Drivers در System32 این فایل رو اگر هستش حذف کنید و برای تست به مدت یک هفته آنتی ویروس بدون درایور و پروتکل خاص نصب کنید. یه چیزی مثل NOD32 یا Avira.
    توجه کنید Firewall نداشته باشه.
    مشکلتون حل میشه.
    در حقیقت این فایل داره یک تداخل جدی در عملکرد Explorer.exe ایجاد و باعث بروز خطای صفحه آبی میشه.

10. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اقا منم چند وقتی مشکل صفحه ابی دارم با نرم افزار blue screen view چک کردم همش مال درایو hal.dll بود میشه توضیح بدین این چیه ومال کدام قسمته ممنون
    اینم مشخصات سیستم
    MB:MSI 790FX GD 70 Cpu:AMD 965 @3.8GHz HT FERQANCE:2400 NB Ferqance:2400 (NB+SB=4800 GH)
    CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
    RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8 24 RUNING 1600 @7 7 7 20
    VGA:ati Sapphire 6870*2 cf (16.16) core clock 1000 memory clock 1250*4=4800
    Monitor:LG E2250T
    PSU:GP 885 Case: Green X3
    HARD:Seagate *3 raid 5

کد:
    اقا من چند وقت پیش تایپیک زده بودم برای این مشکل که حدود یک ماهی بود مشکلم حل شده بود ولی الان سه روزه که سیستم یک سره صفحه ابی با همین فایل میده لطفا راهنمایی کنید ممنونم

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

اقا من چند وقت پیش تایپیک زده بودم برای این مشکل که حدود یک ماهی بود مشکلم حل شده بود ولی الان سه روزه که سیستم یک سره صفحه ابی با همین فایل میده لطفا راهنمایی کنید ممنونم
    خب من قبلا فقط گفتم دلیل HAL هستش چون یک مشکل توی Debugger داشتم و اطلاعات جزئی بهم نمیداد.
    اما الان طبق اطلاعات جدید یک مشکل در CPU شما هستش.
    این خطا اساسا از طرف یک پردازنده ی AMD داره باعث مشکل میشه.
    احتمالا پردازنده ی شما OverClock هستش و یک باس یا فرکانس اشتباه و یا هرچیز دیگه باعثش شده.
    تنظیمات Bios رو Default کنید و یا اون رو آپدیت کتید. اگر حل نشد با یک CPU دیگه سیستم رو تست کنید.
    STACK_COMMAND: kb
    FOLLOWUP_NAME: MachineOwner
    MODULE_NAME: hardware
    IMAGE_NAME: hardware
    DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 0
    FAILURE_BUCKET_ID: X64_0x124_AuthenticAMD_PROCESSOR_BUS_PRV
    BUCKET_ID: X64_0x124_AuthenticAMD_PROCESSOR_BUS_PRV
    Followup: MachineOwner
    ---------
    دوستان به امید خدا تا چند وقت دیگه یک مجموعه ی عالی رفع عیب سیستم از راه دور که به دستم رسیده رو آماده میکنم و خیلی راحت میشه مشکلات سیستم ها رو فهمید.
    فقط از دوستانی که خطاهای صفحه آبی دارند که دلیلش رو میدونند خواهش میکنم که فایلها و دلیل خطا رو برام ایمیل کنند.
    مثلا اگر مودم خاصی دارید که وقتی کانکت کنید BSOD میده یک فایل دامپ و دلیل رو برام بفرستید.
    مثلا بنویسید "این فایل دامپ زمانی ایجاد شد که مودم فلان رو استفاده کردم و وقتی استفاده نکنم اصلا خطا نمیده. یعنی خطا صد درصد از مودمه"
    دلیلش اینه که میخوام ببینم چقدر اطلاعاتی که این ابزارها میده دقیق و قابل استناده.
    ممنون.
    Last edited by ebicross; 30-06-2011 at 22:41.

13. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •