تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 14 اولاول ... 391011121314 آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 138

نام تاپيک: کوچ اساسی به سمت اپن سورس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

Ceramic
    خیلی ممنون، کتابی در مورد لینوکس سراغ داری که ترجیحا مواردی رو هم که گفتی توش باشه، اگه معرفی اش خلاف قوانینه به پیام خصوصی بفرست.
    Last edited by Love it; 03-06-2008 at 00:08.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

دوست عزیز منبع که بسیار زیاد هست، از تاپیک شروع کار با لینوکس همین انجمن در لینک زیر:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    تا منابع دیگر مانند :
    کد:
    و غیره لینک زیر را نگاهی بندازید:
    کد:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام
    امیدوارم حال جسمی و روحیتون خیلی خوب باشه.
    خیلی خیلی ممنونم از همه ی دوستانی که به من راهنمایی دادند.
    حالا می خواستم بدونم که چی یاد بگیرم ؟ چه زبان برنامه نویسی ای ؟ چه زبان تحت وبی ؟ چه نرم افزار گرافیکی ای ؟ و ... (البته همه اوپن سورس و رایگان)
    من دوست دارم با نرم افزاری کار کنم که هم قدرتمند باشه و هم بازار کار خوبی داشته باشه و هم از کار کردن با اون لذت ببرم.
    در ضمن لطفا با دلیل بگید. مثلا فلان نرم افزار به این دلایل.
    پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

خوب بستگی داره شما چه می خواهید بکنید،‌ هر زبانی یک قابلیت هایی داره،‌ شما باید مشخص کنید که چه اهدافی دارید و انتظارتون چی هست.
    در مورد وب بی شک Php و Jsp اگر به سراغ سیستم Ajax هم برید که دیگه...
    نرم افزار گرافیکی و غیره قبلا کامل معرفی شده یک سرچ بکنید... همه هم اپن سورس هستند ولی نه همه رایگان، البته آنچه معمول هست رایگان هستند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

خوب بستگی داره شما چه می خواهید بکنید،‌ هر زبانی یک قابلیت هایی داره،‌ شما باید مشخص کنید که چه اهدافی دارید و انتظارتون چی هست.
    الان چی رو بورسه؟
    چی هم قدرتمنده هم بازار کارش خوبه حالا شما که فکر نکنم بتونید در مورد ایران توضیح بدید ولی کلا بگی.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

ببینید نمیشه گفت چی رو بورسه! هر کدام از زبانها مربوط به کار خاصی هستند.
    مثلا ممکن خیلی ها کاربرد java رو از ++C بیشتر بدونند در حالی که به نظر من ++C و C هنوز رقیب ندارند!
    ولی خوب اگر شما بخوای مثلا وب طراحی کنی! خوب ++C رو در حد استادی هم بلد باشی کار بردی نداره برات!
    اما اگر بخوای روی همین لینوکس کار کنی و تغییرات سیستمی انجام بدی C و ++C میشند دو زبان اصلی! python هم هست.
    برای همین اول باید مشخص کنید که در چه زمینه ای کار می خواهید بکنید.
    البته یک چیزی رو بگم. من یک استاد هندی داشتم حرف زیبایی می زد، می گفت فرق C با java و یا clips در کدهاشون هست! شما وقتی data structure رو بلد باشی وقتی الگوریتم نویسی رو بلد باشی یاد گرفتن یک زبان کار چند روزه! چون منطق برنامه نویسی هست که مهم هست! تابع فیبوناچی یک منطق داره! ولی در زبانهای مختلف کدهای مختلفی براش هست! که یادگیریشون کار یک روزه ولی منطق یاد گیریش کار چند ساله!
    موفق باشی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ببینید نمیشه گفت چی رو بورسه! هر کدام از زبانها مربوط به کار خاصی هستند.
    مثلا ممکن خیلی ها کاربرد java رو از ++C بیشتر بدونند در حالی که به نظر من ++C و C هنوز رقیب ندارند!
    ولی خوب اگر شما بخوای مثلا وب طراحی کنی! خوب ++C رو در حد استادی هم بلد باشی کار بردی نداره برات!
    اما اگر بخوای روی همین لینوکس کار کنی و تغییرات سیستمی انجام بدی C و ++C میشند دو زبان اصلی! python هم هست.
    برای همین اول باید مشخص کنید که در چه زمینه ای کار می خواهید بکنید.
    البته یک چیزی رو بگم. من یک استاد هندی داشتم حرف زیبایی می زد، می گفت فرق C با java و یا clips در کدهاشون هست! شما وقتی data structure رو بلد باشی وقتی الگوریتم نویسی رو بلد باشی یاد گرفتن یک زبان کار چند روزه! چون منطق برنامه نویسی هست که مهم هست! تابع فیبوناچی یک منطق داره! ولی در زبانهای مختلف کدهای مختلفی براش هست! که یادگیریشون کار یک روزه ولی منطق یاد گیریش کار چند ساله!
    موفق باشی
    به نظر شما در چه زمینه ای کار کنم بهتره ؟
    مگه جاوا ترکیب c++ , c نیست، پس یعنی قابلیت های هر دو رو داره، پس هر کاری با اونها میشه کرد رو باید جاوا هم انجام بده، درسته؟
    در مورد data structure هم کاملا درسته، البته در هر زبانی ممکنه یک سری مفاهیم اضافه بشه .
    ممنون
    Last edited by Love it; 30-06-2008 at 00:09.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

به نظر شما در چه زمینه ای کار کنم بهتره ؟
    مگه جاوا ترکیب c++ , c نیست، پس یعنی قابلیت های هر دو رو داره، پس هر کاری با اونها میشه کرد رو باید جاوا هم انجام بده، درسته؟
    در مورد data structure هم کاملا درسته، البته در هر زبانی ممکنه یک سری مفاهیم اضافه بشه .
    ممنون
    البته کاملا از موضوع خارج شدیم، این بحث رو در انجمن برنامه نویسی ادامه بدید به نظرم بهتر باشه.
    ----
    ولی در کل خیر جاوا ترکیب c و ++C نیست! شاید از این نظر بشه اینها رو کمی به هم ربط داد که جاوا هم برنامه نویسی object oriented هست و ++C هم این قابلیت رو داره!
    ولی اینکه جاوا رو ترکیب این دو زبان بدونیم خیر کاملا نادرست هست.
    ----
    اما اینکه در چه زمینه ای کار کنید، بر میگرده به استعداد و هوش شما
    شاید فکر اینکه شما با ++C یک برنامه ی کاربردی که بتونه آینده ی شما رو تضمین کنه کمی سخت باشه!
    ولی مثلا فکر اینکه شما وارد محیط وب بشید با PHP و یک سایت با کارایی که آینده ی شما رو تضمین کنه خیلی هم سخت نباشه!
    اینها دیگه بر می گرده به اینکه شما با کدوم زبان راحت باشید! من خودم هیچوقت نتونستم با java ارتباط برقرار کنم! حتی الآن کارم با java هست ولی هنوز هم کتاب بقل دستم الگوریتم رو می نویسم و بعد یکی یکی کدها رو از توی کتاب که نیاز اون الگوریتم هست پیدا می کنم. ولی ++C رو خیلی دوست دارم با اینکه شاید چند ماهی باشه حتی یک cout ساده هم نکردم ولی واقعا برنامه ی جذابی هست برای من
    و به همین خاطر PHP رو هم دوست دارم و از jsp بدم می اد!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

البته کاملا از موضوع خارج شدیم، این بحث رو در انجمن برنامه نویسی ادامه بدید به نظرم بهتر باشه.
    اصلا، عنوان هست کوچ اساسی به سمت اوپن سورس، و من اطلاعات کلی در مورد سیستم عامل و نرم افزار ها ی اوپن سورس می خوام و چون می خواهم در آینده هم از یک زبان اوپن سورس استفاده کنم، پرسیدم.
    در مورد زبان هم فقط می خوام بدونم اگه یکی به شما بگه یک زبان قدرتمند و جذاب با بازار کار خوب معرفی کن چه می گویید؟ ( کاری به طرز یادگیری ندارم)
    خیلی ممنون
    Last edited by Love it; 30-06-2008 at 23:33.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

آره خوب ولی آخه اینجا انجمن لینوکس هست، و قرار هست بحث های لینوکس انجام بشه
    در هر صورت برنامه های ++C و Python و Java هرکدوم می تونند کارهای شما رور راه بندازند، به نظرم Java کاربردش در تمام سیستم عاملها بیشتر باشه با توجه به عدم وابستگی جاوا به پلتفرم.
    ولی از زبانهای وب هم قافل نشید، از جمله Php برای سرور ساید و JavaScript برای کلاینت ساید و خوب یک زبان قوی دیتابیس هم مانند mysql و یا postgresql مکمل کار شماست.
    توجه کنید تمام این برنامه ها رایگان هستند و یا حداقل نسخه ی رایگان دارند
    اگر به من بگید انتخاب کن ++C و Php ، Postgresql و JavaScript

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •