تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 123 از 176 اولاول ... 2373113119120121122123124125126127133173 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,221 به 1,230 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

درود
    ممنون از جوابتون.
    جابجا میکردم ولی با ماشین و اینکه تو یسال خراب شد. اولا فکر کنم مشکل داشت متوجه نشدم از هارد هست توجه نکردم گارانتی فکر کنم تموم شد گارانتی ویستا بود عوص میکرد؟ روشن میکنم صدای تیک تیک مدام میده درست میشه؟
    اطلاعاتم رفت؟
    با مبدل وصل کنم با ویندوز بعدا نمیتونم شناساییش کنم ؟ صداش که میگه مشکل فیزیکی داره درسته؟ سوال بدی پرسیدم.
    Ssd سامسونگ خوبه؟
    مدل پرو بهتر نیس؟
    250چقدر حجم داره دقیق؟
    برای ویندوز و برنامه اینا همین قدر بسه؟
    قیمت 500چنده؟
    مدل پرو سامسونگ گرونتر بود
    این مدل گفتید سرعت رید و رایتش کم باشه نسبت به پرو بازم از هارد سرعتش بهتره؟ محسوسه؟
    از هارد داخلی بگیرم چه مدلی و برندی بگیرم ؟
    Adata داشت خوبه؟
    میترسم اس اس دی هم چیزی بشه گارانتی داره؟ سامسونگ هاردش بده لس اس دیش قابل اعتماده؟ برند دیگه بهتر نیس؟
    یسوال اینکه خودم میتونم عوص کنم؟ باید خودم بالا سرشون باشم البته شرکت معتبری هس و خب هر چی بره تعمیر دیگه مثل اول نمیشه.
    گفتم هارد بگیرم برای اینکه ssdبالا هس قیمتش حس میکنم لنوو ارزش خرج نداره ولی اگه ارزش داره و گفتید که بهتره خب بگیریم. هارد کلا تو لپتاپ قابل اعتماد نیس؟ خوش شانسم ولی این نیدونم چی شد [emoji2]
    ببخشید اگه سایتی قیمت خوب و معتبر هست مسج میکنید مرسی
    پست بشه هارد یا اس اس دی ضربه ای نمیخوره جنس؟ خرابی بعدا چیزی
    بخاطر سوخت و ... امکان گرون شدن قطعات و .. هم هست ؟ گفتم زود بگیرم
    اخرین سوالم را بکنم بنطرتون خودم وصل کنم مشکلی پیش میاد تو باز و بست ؟ بدم شرکت فروشنده بهتره؟ یا اگه از سایت بخرم محبورم خودم ببندم و اینکه پیچگوشتی سایز لپتاپ که بدنه صربه نزنه از کجا باید گرفت ؟ کلا پیچگوشتی لپتاپ و موبایل کجا ها دارن؟ تهران نیستم
    شرمنده سوال زیاد دارم و مرسی
    ممنون از شما و همه دوستان
    جواب خیلی از سوالتون تو پست قبلی دادم.
    پیشنهاد من برای SSD ۲۵۰ گیگ همون مدلی هست که گفتم. بهترین انتخاب. نیازی به مدل پرو ندارید.
    برای ۵۱۲ گیگ هم این مدل هارو پیشنهاد میکنم:
    Crucial MX100 512GB : 770,000
    Samsung 850 EVO 500GB : 810,000
    خودتون هم میتونید عوض کنین، کار سختی نیست.
    در مورد هارد هم باید بگم تا وقتی خاموش هست مقاومتش در برابر ضربه خیلی بهتر و بیشتره ولی وقتی روشن هست دیگه خیلی خیلی به ضربه حساس هست.
    اطلاعات هاردتون هم احتمالا قابل بازیابی هست، میتونید به شرکت هایی که متخصص در این زمینه هستن بسپارید که هزینه کمی نخواهد داشت.
    تپ نت سرچ کنین پیدا میشن‌.
    سایت فروش SSD هم لیون کامپیوتر خوبه.
    درباره هارد a data نظری ندارم
    Last edited by afshin b; 27-05-2015 at 20:14.

2. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز parsa5564's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    هرجا که هوا هست

پيش فرض

دوستان یک هارد یک تا 2 ترابایتی در حدود قیمت تا 250 تومان برای دسکتاپ معرفی کنید لطفا.
    استفاده بیشتر مربوط به دانلود و ذخیره فایل و فیلم و بازه و ... می باشد.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان یک هارد یک تا 2 ترابایتی در حدود قیمت تا 250 تومان برای دسکتاپ معرفی کنید لطفا.
    استفاده بیشتر مربوط به دانلود و ذخیره فایل و فیلم و بازه و ... می باشد.
    بازه
    بازي منظورتان هست ؟ از روي اين هارد ديسك بازي را هم اجرا ميكنيد ؟

اگر هارد ديسك پرسرعت ميخواهيد ميتونيد Seagate با مدل نامبر ST2000DM001 انتخاب كنيد .

آخر فروم باز parsa5564's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    هرجا که هوا هست

پيش فرض

بله بازی منظورم هست.
    البته بیشترین استفاده وبگردی هست و بعد دانلود فایل های فشرده و اکسترکت کردن اونها.
    از برند وسترن دیجیتال مدلی مد نظرتون نیست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله بازی منظورم هست.
    البته بیشترین استفاده وبگردی هست و بعد دانلود فایل های فشرده و اکسترکت کردن اونها.
    از برند وسترن دیجیتال مدلی مد نظرتون نیست؟
    از برند وسترن ديجيتال WD Black هست كه بودجه ـتون محدوده . WD Green هم هارد ديسك پرسرعتي نيست و بنظر من سيگيتي كه پيشنهاد دادم مدل مناسبي براي شما هست .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

ممنون از راهنمایی
    ایا هارد ساتا 3 بگیرم بعد با کدی میتونم بجای درایو نوری قرار بدم؟
    حجم واقعی 250 و 512 تو ssd چقدره؟
    این ssd ها نام بردید رطوبت بالا و دما زیاد ساپورت مبکنن؟ سرچ میکنم ولی هر سایت مشخصات دقیقی نمیده.
    این مدل ها 1،2 میلیون ساعت کار میکنه یا دو میلیون ساعت؟
    میترسم هزینه کنم ولی مثل هارد بشه؟ امتحانشون پس دادن؟
    سوال اخر لنوو z510 ارزش این هزینه داره؟
    ممنون
    اگه سایتی درباره اموزش سخت افزار و نرم افزار سیستم و کلا گجت میشناسید ایرانی خارجی معرفی میکنید
    مرسی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

سلام...تو لپ تاپ سونی (مدل VPCSC1AFDS) هارد هیبریدی 500 گیگ Hdd + ض 4 گیگ SLC هست....می خواستم بدونم دقیقا نقش این 4 گیگ چیه؟ (میدونم که نوعی از هاردهای ssd هست ولی با این حجم کم وظیفش چیه واقعا؟)
    و اینکه اگه ویندوز اوریجینال پاک کنم بخوام 8.1 بریزم خود سیستم اتومات شناسایی میکنه هارد SLC یا نیاز داره کاری بکنم؟؟ (منظورم یه وقت قسمت SLC غیر فعال نشه)

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام...تو لپ تاپ سونی (مدل VPCSC1AFDS) هارد هیبریدی 500 گیگ Hdd + ض 4 گیگ SLC هست....می خواستم بدونم دقیقا نقش این 4 گیگ چیه؟ (میدونم که نوعی از هاردهای ssd هست ولی با این حجم کم وظیفش چیه واقعا؟)
    و اینکه اگه ویندوز اوریجینال پاک کنم بخوام 8.1 بریزم خود سیستم اتومات شناسایی میکنه هارد SLC یا نیاز داره کاری بکنم؟؟ (منظورم یه وقت قسمت SLC غیر فعال نشه)
    سلام .

بطور خلاصه نقش اين قسمت ، Cache كردن تمام يا قسمتي از اطلاعات پر استفاده هست . يعني تعداد دفعات دسترسی به اطلاعات در طول زمان و همچنین الگوی دسترسی به داده ها توسط Firmware و یا ماژولهای نرم افزاری ، درایورها و ... بررسی میشود و سپس داده های پر استفاده و مهم در SLC NAND قرار می گيرد .

با تعويض ويندوز مشكلي ايجاد نميشود ولي مدتي بايد استفاده كنيد تا سرعتش بهبود پيدا كند و همچنين Defragment کردن این هارد ديسكها به اصطلاح باعث Resets The Drive's Learning Back To Zero و در نتیجه کند شدن آن خواهد شد ولی با گذشت زمان ، پرفورمنس آن به حالت عادی برخواهد گشت .

فقط مطمئن بشيد كه واقعاً هارد ديسكي كه نصب شده هايبريدي هست . چون بعضي از لپتاپها از هارد ديسك معمولي استفاده شده ولي قسمت SSD بصورت mSATA به مادربرد متصل شده .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

سلام .

بطور خلاصه نقش اين قسمت ، Cache كردن تمام يا قسمتي از اطلاعات پر استفاده هست . يعني تعداد دفعات دسترسی به اطلاعات در طول زمان و همچنین الگوی دسترسی به داده ها توسط Firmware و یا ماژولهای نرم افزاری ، درایورها و ... بررسی میشود و سپس داده های پر استفاده و مهم در SLC NAND قرار می گيرد .

با تعويض ويندوز مشكلي ايجاد نميشود ولي مدتي بايد استفاده كنيد تا سرعتش بهبود پيدا كند و همچنين Defragment کردن این هارد ديسكها به اصطلاح باعث Resets The Drive's Learning Back To Zero و در نتیجه کند شدن آن خواهد شد ولی با گذشت زمان ، پرفورمنس آن به حالت عادی برخواهد گشت .

فقط مطمئن بشيد كه واقعاً هارد ديسكي كه نصب شده هايبريدي هست . چون بعضي از لپتاپها از هارد ديسك معمولي استفاده شده ولي قسمت SSD بصورت mSATA به مادربرد متصل شده .

سلام...ممنون به خاطر توضیح کاملتون...
    یعنی اون ماژول هایی که مشخص میکنن کدوم اطلاعات پر استفاده هستن که برن تو cache، هیچ ارتباطی با ویندوز فعلی ندارن ؟؟؟ این ماژول ها کجا قرار دارن؟
    این عکس از کاتالوگ لپ تاپ...مشخص نکرده نوع اتصال چیه..
    و آخرین سوال می خواستم هارد لپ تاپ عوض کنم 1 ترابایت WD black بذارم اگه پیدا شه...به نظرتون حیفه چون SLC داره؟ یا اونقدر این 4 گیگ SLC تاثیر نداره.؟.
    ببخشید طولانیم شد..

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام...ممنون به خاطر توضیح کاملتون...
    یعنی اون ماژول هایی که مشخص میکنن کدوم اطلاعات پر استفاده هستن که برن تو cache، هیچ ارتباطی با ویندوز فعلی ندارن ؟؟؟ این ماژول ها کجا قرار دارن؟
    این عکس از کاتالوگ لپ تاپ...مشخص نکرده نوع اتصال چیه..
    و آخرین سوال می خواستم هارد لپ تاپ عوض کنم 1 ترابایت WD black بذارم اگه پیدا شه...به نظرتون حیفه چون SLC داره؟ یا اونقدر این 4 گیگ SLC تاثیر نداره.؟.
    ببخشید طولانیم شد..
    در واقع محصولات SSHD با توجه به مدل و مشخصات سیستم و ... میتوانند به دو روش کار کنند :
    1. Self-optimized mode : در این روش SSHD بطور کاملاً مستقل از سیستمی که به آن متصل شده ، تصمیم گیریهای مربوط به اینکه کدام اطلاعات باید در قسمت NAND flash memory را انجام میدهد.
    2. Host-optimized mode : در این حالت SSHD با پشتیبانی از یکسری دستورات SATA (دستورات Hybrid Information feature) ؛ امکان تصمیم گیری در مورد اطلاعاتی که باید در NAND flash memory ذخیره شوند توسط سیستم عامل ، درایورها ، نرم افزارها و یا ترکیبی از آنها را فراهم میکند.

من فکر میکنم که بیشتر هارد ديسكهاي هايبريدي موجود در بازار از نوع اول باشند .
    در مورد سوال آخر ؛ WD Black يكترابايتي موجود نيست (سايت وسترن ديجيتال) . بنظرم همين مدل رو نگه داريد .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •