تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 120 از 1125 اولاول ... 20701101161171181191201211221231241301702206201120 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,191 به 1,200 از 11250

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

ديگه مگ گيگ فرقي نداره اطلاعات تمام هاردم پريده اطلاعاتي كه حداقل چهار سال طول كشيده تا جمع كنم !!!!!!!!!!
    دو روز پيش همون 1 گيگ فضا هم كه برام مونده بود شد 30 مگا بايت ديگه ويندوزو بالا نمويومد اگرم مييومد تا وارد ويندوز ميشدم گير ميكرد براي همين هاردمو وصل كردم به هارد داداشم و از ويندوز اون با پارتيشن مجيك از داريو D گيگ 10 به داريو ‍‍C اضافه كردم بعد هاردمو جدا كردم ولي ديگه ويندوزم بالا نيومد دوباره هاردمو با اون يكي هارد وصل كردم وقتي رفتم تو ماي كامپيوتر ديدم او شيش تا درايوم شده يك درايو روش كه كيليك كردم يك پيام اومد كه بايد فرمت بشه ديگه نميدونستم چيكار كنم يك بار با GetDataBack for NTFS كل هاردو ريكاوري كردم و كه يك ساعت طول كشيد بعد فقط فولدر خالي بهم داد هچ كدوم از اطلاتم رو باز يابي نكرد الانم دارم با O&O Disk Format Recovery اسكن ميكنم .
    چون من يك راهي جلوي پام بزاريد اگه با اينم نشه چه خاكي تو سرم كنم چهار سال اطلاعاتم ميپره
    هارد من 160 ساتاست از روز اول كه خريدم صدا ميداد يعني هاردم خراب بوده؟
    فقط زودتر جواب بديد دارم ديونه ميشم
    ممنون
    handy recovery هم یه امتحانی بکن. به نظر من بهترین تو ریکاوری... خودت امتحان کنی میفهمی در ضمن من خودم هم مثله تو شدم 160 گیگ اصلاعات نازم دردسترس نیس این ینی ریکاوری بی ریکاوری!

اگه نباشه جاش خالی می مونه kavoosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

مادر بورد من 2 تا اسلات بیشتر نداره برای ساتا (sata0 , sata1)

هاردهایی که sataII هستند به این اسلاتها میخورن و مشکلی ندارن؟

ممنون...

اگه نباشه جاش خالی می مونه هوشنگ پیشدادی's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

من یه هارد دیسک 160 ide دارم که چیزی حدود 30 گیگابایت اون بد سکتور هست . من اون رو با نرم افزار regenerator چک کردم ...
    حالا سوال اینه که آیا این نرم افزار این بد سکتور هارو درست می کنه یا بلاک می کنه؟ چون خودش از کلمه ی recover استفاده کرده .
    اگه که این نرم افزار این بد سکتور ها رو نه تعمییر می کنه و نه درست می کنه آیا نرم افزاریس برای بلاک کردن بد سکتو روجو د داره ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده چند روز پیش هارد 160ساتا مکستورم رو فروختم و یک هارد ساتا500 سیگیت خریدم
    هنگام کپی کردن اطلاعاتم روی هارد 500 هیچ مشکلی نداشتم هم سرعت خوب بود هم بی سرو صدا!
    ولی چند روزیست که احساس می کنم سرو صدای هاردم زیاد شده و از سرعتش کم شده؟
    اگه کسی میتونه کمکم کنه.
    در ضمن دیفرگ هم انجام دادم ولی مکل حل نشده!

پروفشنال HRN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    كوچه پس كوچه هاي ايننرنت

پيش فرض

handy recovery هم یه امتحانی بکن. به نظر من بهترین تو ریکاوری... خودت امتحان کنی میفهمی در ضمن من خودم هم مثله تو شدم 160 گیگ اصلاعات نازم دردسترس نیس این ینی ریکاوری بی ریکاوری!

سلام:
    بابا عجب برنامه اي اين handy recovery . تا الان بيشتر از 70 درصد از اطلاعاتمو برگردونده حداقل با 4_5 تا برنامه معروف كه كارشون ريكاوريه امتحان كردم هركدومشون يك سري از اطلاعاتمو بهم دادن كه تازه نصف فايلا خراب بودن اما اين همه فايلارو با فولدرش برام ريكاوري كرد هيچ كدوم از فايلا هم خراب نيستن .
    (شاد باشي كه شادم كردي)
    كلي دعات كردم "اجرت با امام حسين"
    ممنون

آخر فروم باز glc_engineer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

ديگه مگ گيگ فرقي نداره اطلاعات تمام هاردم پريده اطلاعاتي كه حداقل چهار سال طول كشيده تا جمع كنم !!!!!!!!!!
    دو روز پيش همون 1 گيگ فضا هم كه برام مونده بود شد 30 مگا بايت ديگه ويندوزو بالا نمويومد اگرم مييومد تا وارد ويندوز ميشدم گير ميكرد براي همين هاردمو وصل كردم به هارد داداشم و از ويندوز اون با پارتيشن مجيك از داريو d گيگ 10 به داريو ‍‍c اضافه كردم بعد هاردمو جدا كردم ولي ديگه ويندوزم بالا نيومد دوباره هاردمو با اون يكي هارد وصل كردم وقتي رفتم تو ماي كامپيوتر ديدم او شيش تا درايوم شده يك درايو روش كه كيليك كردم يك پيام اومد كه بايد فرمت بشه ديگه نميدونستم چيكار كنم يك بار با getdataback for ntfs كل هاردو ريكاوري كردم و كه يك ساعت طول كشيد بعد فقط فولدر خالي بهم داد هچ كدوم از اطلاتم رو باز يابي نكرد الانم دارم با o&o disk format recovery اسكن ميكنم .
    چون من يك راهي جلوي پام بزاريد اگه با اينم نشه چه خاكي تو سرم كنم چهار سال اطلاعاتم ميپره
    هارد من 160 ساتاست از روز اول كه خريدم صدا ميداد يعني هاردم خراب بوده؟
    فقط زودتر جواب بديد دارم ديونه ميشم
    ممنون
    ظاهرا مشکلت حل شد
    ولی دوست عزیز قبل از این که اون همه نرم افزار روی هارددیسکت ران کنی یه سوال میکردی
    بهتر نبود؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده چند روز پیش هارد 160ساتا مکستورم رو فروختم و یک هارد ساتا500 سیگیت خریدم
    هنگام کپی کردن اطلاعاتم روی هارد 500 هیچ مشکلی نداشتم هم سرعت خوب بود هم بی سرو صدا!
    ولی چند روزیست که احساس می کنم سرو صدای هاردم زیاد شده و از سرعتش کم شده؟
    اگه کسی میتونه کمکم کنه.
    در ضمن دیفرگ هم انجام دادم ولی مکل حل نشده!

یک مقدار صدا طبیعیه و مشکلی نیست معمولا
    زیاد نگران نباش

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

مادر بورد من 2 تا اسلات بیشتر نداره برای ساتا (sata0 , sata1)

هاردهایی که sataii هستند به این اسلاتها میخورن و مشکلی ندارن؟

ممنون...
    بله میخورن
    فقط ممکنه مادربوردت ساتا وان ساپورت باشه که کمی تو سرعتت تاثیر میزاره
    مدل مادربوردت چیه
    اگه میتونی سرچ کن ببین ساتا تو هم ساپورت می کنه یا نه

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

من یه هارد دیسک 160 ide دارم که چیزی حدود 30 گیگابایت اون بد سکتور هست . من اون رو با نرم افزار regenerator چک کردم ...
    حالا سوال اینه که آیا این نرم افزار این بد سکتور هارو درست می کنه یا بلاک می کنه؟ چون خودش از کلمه ی recover استفاده کرده .
    اگه که این نرم افزار این بد سکتور ها رو نه تعمییر می کنه و نه درست می کنه آیا نرم افزاریس برای بلاک کردن بد سکتو روجو د داره ؟
    خود من معمولا برای جدا کردن مقادیر بالای بدسکتور از آدرس دهی هارددیسک از تجهیزات سخت افزاری استفاده میکنم.
    معمولا نرم افزار ها جواب نمیدن

چرا دوتا پست زدی؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض صداهايي كه از هارد به گوش مي رسد چيست؟

فرض كنيد كه در حال كار با كامپيوتر خود هستيد و روي فايلي دابل كليك مي كنيد كه در نتيجه نرم افزار اجرا كننده آن احضار و اجرا مي شود تا آن فايل را براي شما باز كند. اين عمل در بسياري از كامپيوتر ها بين 10 تا 30 ثانيه طول مي كشد. در طول اين مدت صداهاي خفيفي از هارد ديسك خود مي شنويد از صداهايي كه شنيده مي شود به نظر مي رسد كارهايي در حال انجام است اما چه كارهايي؟
    در هارد ديسك ها يك بازو وجود دارد كه هدهاي خواندن و نوشتن را نگه مي دارد. اين بازوها مي توانند هدهاي خواندن و نوشتن را به سمت مركز يا لبه هاي ديسك حركت دهند. قطر يك هارد ديسك نرمال در حدود 5 اينچ يا 12.5 سانتي متر است بنابراين اين بازوها مي توانند در حدود 2 اينچ يا 5 سانتي متر در راستاي شعاع ديسك حركت كنند.
    سرعتي كه اين بازوها مي توانند حركت كنند حيرت انگيز است. اين بازوها بسيار سبك هستند و محرك آنها قوي و بسيار دقيق است. اين بازوها مي توانند در صورت لزوم صدها بار در هر ثانيه در مقابل ديسك جلو و عقب بروند.
    اگر درباره اساس كار يك اسپيكر هم بخواهيد بدانيد تفاوت زيادي با اين سيستم ندارد. اسپيكر هم داراي يك مخروط سبك وزن است كه قادر است با سرعت 400 بار در ثانيه نوسان كند و توليد صوت نمايد.
    همانطور كه بازوي هارد ديسك با سرعت زياد در حال حركت به جلو و عقب است نوساناتي توليد مي كند كه اين نوسانات همان صدايي را توليد مي كنند كه ما مي شنويم.
    چرا زمانيكه بر روي يك فايل كليك مي كنيم هد هارد ديسك بايد اين مقدار حركت كند كه چنين صداهايي از آن شنيده شود؟
    سه چيز باعث اين حركت ها مي شوند:
    ــ وقتي يك فايل مثلاً يك فايل Excel را باز مي كنيد. هارد ديسك شما بايد خود نرم افزار را همراه با تعدادي فايل DLL (مخفف dynamic link libraries ) كه از آن نرم افزار پشتيباني مي كنند فرا خواني كند. اين فايل ها جمعاً 10 تا 20 مگابايت حجم دارند و در قسمتهاي مختلف هارد قرار گرفته اند. فرا خواني 20 مگابايت اطلاعات زمان كمي نمي گيرد و هد هارد ديسك ما بايد هزاران بار جلو و عقب برود تا اين اطلاعات را جمع آوري كند.
    ــ فراخواني خود فايل اطلاعاتي. در حقيقت هدف شما از اجراي يك نرم افزار دسترسي به اطلاعات موجود در فايل مورد نظرتان است. براي اين منظور سيستم عامل شما (مثلاً ويندوز XP) بايد هد هارد ديسك را به دايركتوري كه فايل شما در آن واقع است راهنمايي كند و از وجود فايلي با اين نام اطمينان حاصل كند، و سپس آن فايل را پيدا كند و سپس احتمالاً بايد يك دوجين تكه از فايل مورد نظر را بخواند تا كل فايل را فراخواني كند.
    ــ اگر در هنگام انجام اين پروسه رم شما پر از اطلاعات شده باشد آنگاه سيستم عامل شما قسمتي از رم را روي هارد ديسك خالي مي كند. و هنگامي كه نرم افزار شما در حال اجراست سيستم عامل شما ميليونها بايت اطلاعات نرم افزار و فايلهاي DLL را روي هارد ديسك مي ريزد. براي انجام اين وظايف هد هارد ديسك بارها بايد حركت كند تا وظايف خود را به خوبي انجام دهد.
    حال به خوبي مي دانيد كه چرا هارد ديسك شما چرا چنين صدايي هنگام كار مي دهد. حقيقت اينست كه با يك كليك ساده هارد ديسك شما كار سنگيني انجام مي دهد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •