تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 16 اولاول ... 28910111213141516 آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 153

نام تاپيک: تاپیک جامع دستگاه تصفیه ی آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام

1- از کیت استفاده نکردم
    2- قلم دیجیتال رو داشتم و 2 ماه پیش دادم به یکی از اقوام . از نوع دماسنج دار بود که در همین یکی دو صفحه ی آخر توضیحش دادم . داشتنش خیلی بهتر از نداشتنش هست . اما کسانی که اهم متر دارند کافیه یک بار قلم رو قرض کنند و آب خروجی ممبران و آب لوله رو تست کنند تا بدونند به اُهم چقدر میشه . بعدش دیگه میتونند با اهم متر چک کنند به جای قلم خریدن

قلم بدون دماسنج نخرید

مثال:
    آب ممبران 20ppm . با اهم متر 50 کیلواهم
    آب لوله 250 ppm . با اهم متر 30 کیلواهم
    هر چه املاح آب کمتر باشه مقاومتش بیشتر
    بنده مقاومت آب مقطر درجه یک رو چک کردم . حدود 1 میلیون اهم بود

3- آب جوشیده میکروبهاش کشته میشه و هر چه مدت بیشتری داغ باشه (نزدیک به جوش آمدن) املاحش به صورت جامد در میاد و میچسبه به ظرف و یا شناور میشه روی آب
    در این صفحه عکسها و مطالب خوبی در مورد املاح و ساخت آبمقطر هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در چند جا خوندم که آب هر چه بیشتر بجوشه نیتراتش بیشتر میشه و نیترات ماده مضری هست

اما شکی نیست که آب جوشیده بهتر از همون آب قبل از جوشیدنش هست اما بهتره بیش از یک دقیقه نجوشه

4- آب جوشیده هیچوقت مثل آب فیلتر اسمزی نمیشه اما آبی که از تقطیر به دست میاد خیلی شبیه اسمزی هست چون آلودگی میکربی نداره و املاحش هم بسیار کمه , اما خوردنِ دائمی آبمقطر ضرر داره چون املاحش خیلی کمه و باعث کم شدن املاح بدن و کلی مشکلات میشه
    5- همون 3 تا فیلتر رو الان میتونین دوباره راه بندازین و یک ممبران هم بهش اضافه کنین و فیلتر مرحله پنجم هم بهش اضافه کنین تا بشه فیلتر اسمزی 5 مرحله ای
    اگر فیلتر ششم هم بهش اضافه بشه میشه 6 مرحله ای . به همین سادگی

6- حالا اگر خانم خونه موافقند با نصب فیلتر اسمزی 6 مرحله ای دست ساز و بدون پمپ و مخزن و شیر , خبر بدین تا قطعاتش رو بنویسم تا برید بازار و قیمت بگیرین و حساب کنین آیا ساختش اقتصادی هست یا نه ؟

7- اگر وضع مالیتون خوبه و 700 یا 800 تومن براتون اهمیت چندانی نداره بهتره دستگاه آماده بخرید .
    ارزش پول و لذتِ پول داشتن در خرج کردنِ پول هست نه در انبار کردنش

وقتی پولدارها پول خرج میکنند خودشون و دیگران استفاده میبرند و چرخ اقتصاد میچرخه و چراغ خیلی از خانه ها روشن میشه و روشن میمونه

ممنون
    مشکل اب جوش همون نیتراتش هست که از بین نمیره
    فیلترهای ۵ مرحله ای میتونه نیترات رو بگیرن؟ یا فقط با میعان نیترات گرفته میشه؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ممنونمشکل اب جوش همون نیتراتش هست که از بین نمیرهفیلترهای ۵ مرحله ای میتونه نیترات رو بگیرن؟ یا فقط با میعان نیترات گرفته میشه؟
    ممبران همه چیز رو تصفیه میکنه . املاح معدنی , مواد شیمیائی , ذرات معلق و حتی باکتریها رو
    در چند سایت حرفه ایِ خارجی خوندم که تستهای ممبران نشان داده که ممبران حدود 83% تا 92% از نیترات رو تصفیه میکنه که واقعاً عالی هست .
    سه تا فیلترهای اول برای اینه که تا جایی که ممکنه آب زلال و تصفیه بشه از ذرات معلق در آب , قبل از ورود به ممبران تا ممبران دوامش بیشتر بشه

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

ممبران همه چیز رو تصفیه میکنه . املاح معدنی , مواد شیمیائی , ذرات معلق و حتی باکتریها رو
    در چند سایت حرفه ایِ خارجی خوندم که تستهای ممبران نشان داده که ممبران حدود 83% تا 92% از نیترات رو تصفیه میکنه که واقعاً عالی هست .
    سه تا فیلترهای اول برای اینه که تا جایی که ممکنه آب زلال و تصفیه بشه از ذرات معلق در آب , قبل از ورود به ممبران تا ممبران دوامش بیشتر بشه
    دوست عزیز میشه ترتیب قرارگیری فیلترها رو بفرمایید (5یا6 مرحله ای)
    و برای درست کردن یک دستگاه تصفیه 5 یا 6 مرحله ای بدون پمپ و تانک چه وسایلی لازم دارم
    اگه بشه عصر میخوام برم یک قیمتی بگیرم تا با نوع حاضر و اماده اش مقایسه کنم ببینم به صرفه هست خودم درست کنم یا آماده بخرم بهتره
    فقط تنها دردسرش فکر کنم بستن فیلتر ممبران هست که باید براش شیر بزارم . درسته ؟
    لینک بالا اومده ترتیب قرارگیری فیلترها رو توضیح داده . بنظرتون بهتر نیست باتوجه به اینکه تانک نمیخوام بزارم فیلتر کربن بعد از ممبران رو حذف کنم و فیلتر سرامیک رو جایگزینش کنم ؟ یعنی 6 فیلتر بشه 5 تا
    Last edited by bas ali; 11-01-2018 at 07:47.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

این نقشه ی ساده ترین دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس هست .

این شکلی میشه
    فیلترهاش هم اینهاست

اینطوری نصب میشه . اگر شیر آب ورودی رو در نقطه 1 نصب کنین پس شیلنگ آب ورودی میره به نقطه ی 1 و وصل میشه به یک شیر کوچک و از اون شیر برمیگرده پایین زیر سینک و وصل میشه به نقطه ی 2 . در این صورت میتونین شیر آب مصرفی رو هم حذف کنین و به جاش فقط شیلنگ باریک رو از کنار دیوار بیارید بالا در نقطه ای که مربع آبی زدم نصب کنین روی دیوار و یک زانوی کوچک بهش بزنین و یک تکه شیلنگ 5 سانتی به سر زانو وصل کنین تا آب ازش بریزه در یک ظرف . دیگه شیر آب مصرفی لازم ندارید و پول اون هم صرفه جویی میشه . این سیستم خیلی ارزونتر از سیستم کامل هست . شاید از 200 تومن هم کمتر بشه .
    برای نصب لوله فاضلابش هم به نقطه ی 3 فقط کافیه سر یک پیچ گوشتی 4 سو رو کمی داغ کنین و لوله ی بالای سیفون رو به اندازه شیلنگ سوراخ کنین و نصبش کنین . شیلنگ باید به زور بره توی سوراخ و و حدود 10 تا 15 سانت باید بره پایین وگرنه صدای شرشر آبِ فاضلاب اذیتتون میکنه

آب فاضلابش هم به درد همه کاری میخوره و مقدارش هم زیاده . میتونین مثل یکی دو صفحه قبل براش مخزن بذارین و ازش برای همه کاری جز شُربِ انسان استفاده کنید .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نکته بسیار مهم

بنده نمیدونم آب محل زندگی شما سختیش چقدره
    اگر آب خروجی ممبران سختیش کمتر از 70 یا 60 ppm باشه پس باید یک سه راهه بزنین و مقداری بسیار کمی از آب ورودی رو مخلوط کنین با خروجی ممبران تا سختیش بره بالای 70 پس یک شیر مینیاتوری هم لازم دارید تا باهاش بتونین مقدار آبِ مخلوطی رو کنترل کنین . مغازه هایی که زانو و سه راهه و شیلنگش رو میفروشند اون شیر رو هم دارند که پلاستیکی هست . اسمش شیر mix هست
    اما اگر آبِ ورودی آلودگی میکروبی داره به هیچ وجه نباید این کار انجام بشه وگرنه میکروبها واردِ آبِ مصرفی میشه
    شما بهتره قلم دماسنج دار هم بگیرید و یا قرض کنین و کاری که قبلاً در مورد اهم متر گفتم انجام بدین
    ===============================
    آبِ مصرفی این دستگاه خیلی کم هست و ممکنه 5 دقیقه یا بیشتر طول بکشه تا 1 لیتر آب ازش بگیرین
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 11-01-2018 at 13:43.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

برای مرحله اول تا سوم اگر از این مدل پیدا کنین بهتره . تا ممبران و فیلتر پنجم نصب بشه روش

کیت ممبران هم این هست
    حدود 2.5 تا 3 متر هم شیلنگ لازم دارید
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 11-01-2018 at 14:20. دليل: تصحیح

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نکته مهم برای کسانی که میخوان دستگاه رو بدون پمپ و ترانس و مخزن و کلیدهای برقی نصب کنند:
    اگر از شیر آب ورودی استفاده نکنین برای باز و بسته کردنِ آب و این شیر همیشه باز باشه پس باید حتماً قطعه ی چهارراهه رو هم طبق نقشه زیر نصب کنین وگرنه دائماً آب میره توی فاضلاب و هیچوقت قطع نمیشه مگر اینکه شیر ورودی A رو ببندید

چهارراهه در دایره سبز قرار داره
    اگر نمیخواین چهارراهه نصب کنین پس شیر A باید بالای سینک نصب بشه تا با اون آب رو قطع و وصل کنین . در این صورت به شیر آب مصرفی هم احتیاج ندارید و پولش صرفه جویی میشه
    اطلاعات بیشتر در مورد شیر چهارراهه در این صفحه ها

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

سلام دوستان

من یه دستگاه تصفیه آب دارم ، سه تا فیلتر بزرگشو خواستم تعویض کنم ، درخواست دادم برام فرستادم ولی شکلش با قبلیا فرق داره ؛ نمی دونم کدوم رو باید کجا بذارم

یکیشون 1 میکرون ، یکی دیگه 5 میکرون و اون یکی هم نمی دونم چه نوعیه !

کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه دستگاه تصفیه آب دارم ، سه تا فیلتر بزرگشو خواستم تعویض کنم ، درخواست دادم برام فرستادم ولی شکلش با قبلیا فرق داره ؛ نمی دونم کدوم رو باید کجا بذارم
    یکیشون 1 میکرون ، یکی دیگه 5 میکرون و اون یکی هم نمی دونم چه نوعیه !
    کسی میتونه راهنمایی کنه ؟
    سلام
    بهتر بود عکسشون رو آپلود میکردین تا مطمئن بشیم درست خریده باشین
    باید شبیه اول تا سوم در این عکسها باشه

اولی 5mic
    دومی کربنی
    سومی که توری داره 1mic هست
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-01-2018 at 19:19.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام .
    با صحبت هایی که کردید ،فکر ساخت دستگاه تصفیه به ذهنم خطور کرد بدین صورت که چند فیلتر رو تهیه کنم و به ترتیب و پشت سر هم به یکدیگر متصل کنم .

سلام
    اگر قیمتِ قطعات رو گرفتین لطفاً به ما هم خبر بدین
    با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •