تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 12 اولاول ... 289101112
نمايش نتايج 111 به 118 از 118

نام تاپيک: حقیقت داریم ؟

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

باشه ممنون... حتما" اونجا فعالیت میکنم....من با سانسور مخالفم کتاب های داوکینز تو اینترنت فراوانه راحت میشه دانلود کرد ...من میگم چرا نظر منتقدان و دانشمندانی که اونها رو نقد کردن رو نمیزارید مثل هارون یحیی و غیره و یک طرفه به قاضی میرید . به خاطر همین من شک میکردم شما دارید جانبداری میکنید . امیداورم که من و از این شک در بیارید شما همگی از همدیگه حمایت میکنید ولی من تنها هستم !
    به روی چشم من میرم تو تاپیک فرگشت اونجا هم فعالیت میکنم ...

من واقعا" یه خورده عصبانی بودم به خاطر همین تند رفتم منو ببخشید
    از اینترنت هم راحت نمیشه دانلود کرد و شما نمیتونید یک سایت فیلترنشده به من بدید که راحت بشه به مطالب و کتابها دسترسی داشت
    بنده که شخصا با هیچ کس همدست نیستم و خودم شخصا نظر میدم و اگر شما هم زحمت بکشید و صفحات گذشته تاپیکها رو بخونید میبینید که قبل از شما هم ده ها نفر از دوستان اومدن و بحث کردن ولی چون هیچ جواب و مدرک علمی و فلسفی قابل قبولی نداشتن دیگه در بحث شرکت نمیکنن و میتونم بگم حرفای شما تکرار چندیدن باره همون نظرات دوستان هست که بارها روش بحث شده

من دستوری به شما نمیدم که برید کجا بحث کنید و هرکس مختاره هرجا دوست داره بحث کنه ولی بحثهای نامربوط به موضوع اصلی نباید انجام بدید و در یک همچین محلی که بحثها تفکیک شده هست باید هر بحث رو در مکان خودش دنبال کرد

دیدگاه هارون یحیی در باره حقیقت دنیا در مستند اسرار آزمایش :
    روشن است ،هدف از خلقت موجودی با عقل سلیم، هوش و حواس و قدرت تصمیم گیری این نیست که به بازیچه زودگذر عمر کوتاه دنیوی بپردازد. انسان در حضور خالق خود به آزمایشی گمارده می شود که بزرگترین حقیقت زندگی اوبه شمار می رود. این فیلم برای یادآوری این نکته ساخته شده است که این جهان صرفا کارگاه آزمایشی است و نوع بشر با گذراندن آن به نتیجه زندگی ابدی آخرت خواهد رسید..
    بنده فیلم ایشون رو ندیدم ولی چند صفحه از کتاب ایشون رو خودندم و با اینکه اصلا سررشته ای در زیست شناسی ندارم فقط به مطالب پر از مغلطه و شبه علمی و متناقضش تونستم بخندم و به صراحت میشه گفت صدها و حتی هزاران اشتباه و غلط علمی ناسازگار با اصول اولیه علمی در مطاب ایشون وجود داره
    البته نمیشه ایرادی گرفت چون ایشون هیچ گونه تحصیلات علمی در هیچ شاخه علمی ندارن و در رشته های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تحصیل کردن و باید هم اینقدر در علم زیست شناسی بیسواد و پرخطا باشن

کلماتی که ابی شده رو باید توضیح بدید و مدرک و دلیل براش داشته باشید و کتاب نوشتن و لفاظی کردن اصلا کار سختی نیست اون هم میلیونها دلار صرف چاپ کتاب کنید و اون رو رایگان پخش کنید

اگه شما بتونید من رو مجاب کنید و من از اعتقاداتم دست بردارم خیلی خوشحال میشم من هم با شما همکاری میکنم.. همه اعتقادات من امروز توسط پژوهش های علمی هم تایید شده و صرفا" یک توهم و تخیل نیست
    من نمیخوام کسی رو مجاب کنم تا از عقایدش دست برداره و شما بر هر عقیده ای باشید یا نباشید هیچ ارتباطی به هیچکس نداره و هیچکس هم نمیتونه کسی رو از عقیدش برگردونه تا خود فرد تفکر و تعقل نکنه
    پس شما اگر دنبال حقیقت و راستی هستین به خودتون زحمت میدادید و همین تاپیکها موجود و نظرات دوستان رو مطالعه میکردید تا اینطور سوالات تکراری ده ها بار پرسیده شده و ده ها بار جواب داده شده مطرح نمیکریدن

خواهش میکنم اینقدر از نظریه تکامل داروین مایه نذارید اصلا" این نظریه مخالفان خیلی جدی داره در سطح دنیا
    چه کسی از نطریه تکامل مایه گذاشته؟ شما که نظریه پدیداش یکباره 6000ساله مایه میزارید چه باید گفت؟ از نظریه ی که میگه اول زمین پیدایش پیدا کرده بعد باقی جهان و ستارگان؟
    مگر عقاید مذهبی مخالفان جدی با هزاران مدرک و دلیل ندارد؟
    صرف داشتن مخالف یا موافق هیچ ربطی به درستی تا نادرستی موضوعی نداره و شما باید مدارک و دلایل اون نظریه رو مورد بررسی قرار بدید
    چه کسانی مخالف نظریه تکامل هستن؟ چه دلایلی و مدارکی دارند؟ دلیل مخالفتشان چیست؟
    لطفا برید تاپیک تکامل رو مطالعه کنید جواب 95درصد سوالتتون رو دوستان قبلا دادن و اگر سوالی داشتین میتونید اونجا مطرح کنید نه اینجا رو اف تاپیک کنید

اینجا بحث دنیای مجازی یا واقعی هست نه تکامل

2. 8 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

باشه ممنون... حتما" اونجا فعالیت میکنم....من با سانسور مخالفم کتاب های داوکینز تو اینترنت فراوانه راحت میشه دانلود کرد ...من میگم چرا نظر منتقدان و دانشمندانی که اونها رو نقد کردن رو نمیزارید مثل هارون یحیی و غیره و یک طرفه به قاضی میرید . به خاطر همین من شک میکردم شما دارید جانبداری میکنید . امیداورم که من و از این شک در بیارید شما همگی از همدیگه حمایت میکنید ولی من تنها هستم !
    به روی چشم من میرم تو تاپیک فرگشت اونجا هم فعالیت میکنم ...
    فرگشت به نظر من درست نیست تئوری طراحی هوشمند درسته
    من واقعا" یه خورده عصبانی بودم به خاطر همین تند رفتم منو ببخشید ..

دیدگاه هارون یحیی در باره حقیقت دنیا در مستند اسرار آزمایش :
    روشن است ،هدف از خلقت موجودی با عقل سلیم، هوش و حواس و قدرت تصمیم گیری این نیست که به بازیچه زودگذر عمر کوتاه دنیوی بپردازد. انسان در حضور خالق خود به آزمایشی گمارده می شود که بزرگترین حقیقت زندگی اوبه شمار می رود. این فیلم برای یادآوری این نکته ساخته شده است که این جهان صرفا کارگاه آزمایشی است و نوع بشر با گذراندن آن به نتیجه زندگی ابدی آخرت خواهد رسید..
    اگه شما بتونید من رو مجاب کنید و من از اعتقاداتم دست بردارم خیلی خوشحال میشم من هم با شما همکاری میکنم.. همه اعتقادات من امروز توسط پژوهش های علمی هم تایید شده و صرفا" یک توهم و تخیل نیست..خواهش میکنم اینقدر از نظریه تکامل داروین مایه نذارید اصلا" این نظریه مخالفان خیلی جدی داره در سطح دنیا
    اینکه کسی منابع شما رو درست نمیدونه به خاطر اینه که درست نیستن .
    به شما پیشنهاد میکنم توی منابع خارجی و ایرانی ببینین کدوم یک از این دانشمندا معتبر تره .نه اونی که بهتون گفتن یا از یه جای خاص شنیدین

این آقای یحیی که گفتین یه چیزی تو مایه های رائفی توی ایرانه .به قول یکی از دوستان اینا اسکیزو فرنی دارن.
    خواهشا یه خورده بهتر تامل کنین .

اون پژوهش های علمی که شما گفتین چی هستن .چه کسانی تاییدشون کردن ؟

--------------------------------------------------------------
    یک پیشنهاد دارم شاید به نظر بی ربط بیاد اما بهتون پیشنهاد میکنم برین و یه خورده شعرای خیامو بخونین.
    به این خاطر به شما اینو گفتم که شما وسط حرفاتون گفتین که دنبال این هستین حقیقت رو پیدا کنین و صرفا نمیخواین نگاه دگم به اعتقادات خودتون داشته باشین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. این کاربر از mohammad varaste بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال badboys_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

اینکه کسی منابع شما رو درست نمیدونه به خاطر اینه که درست نیستن .
    به شما پیشنهاد میکنم توی منابع خارجی و ایرانی ببینین کدوم یک از این دانشمندا معتبر تره .نه اونی که بهتون گفتن یا از یه جای خاص شنیدین

این آقای یحیی که گفتین یه چیزی تو مایه های رائفی توی ایرانه .به قول یکی از دوستان اینا اسکیزو فرنی دارن.
    خواهشا یه خورده بهتر تامل کنین .

اون پژوهش های علمی که شما گفتین چی هستن .چه کسانی تاییدشون کردن ؟

--------------------------------------------------------------
    یک پیشنهاد دارم شاید به نظر بی ربط بیاد اما بهتون پیشنهاد میکنم برین و یه خورده شعرای خیامو بخونین.
    به این خاطر به شما اینو گفتم که شما وسط حرفاتون گفتین که دنبال این هستین حقیقت رو پیدا کنین و صرفا نمیخواین نگاه دگم به اعتقادات خودتون داشته باشین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    لطفا" مراجعه کنید به این تاپیک من اونجا سعی میکنم عقاید ریچارد داوکینز و عقاید داروینیسم رو نقد کنم .لطفا" اگه به این مبحث علاقه دارید اینجا فعالیت کنید و خواهش میکنم تاپیک من پاک نشه .. در ضمن من خودم به شخصه علاقه ای به هارون یحیی ندارم و ایشون خودش مشکوک به همکاری با سازمان های خاصیه!!! تنها از یافته های منطقی ایشون و کتاب ها استفاده میکنم .اخواهش میکنم امکان نظرسنجی رو برای من فعال کنید و حسن نیت تون رو ثابت کنید

طراحی هوشمند کائنات

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by badboys_87; 14-03-2014 at 18:35.

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

لطفا" مراجعه کنید به این تاپیک من اونجا سعی میکنم عقاید ریچارد داوکینز و عقاید داروینیسم رو نقد کنم .لطفا" اگه به این مبحث علاقه دارید اینجا فعالیت کنید و خواهش میکنم تاپیک من پاک نشه .. در ضمن من خودم به شخصه علاقه ای به هارون یحیی ندارم و ایشون خودش مشکوک به همکاری با سازمان های خاصیه!!! تنها از یافته های منطقی ایشون و کتاب ها استفاده میکنم .اخواهش میکنم امکان نظرسنجی رو برای من فعال کنید و حسن نیت تون رو ثابت کنید

طراحی هوشمند کائنات

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دلیل حذف این تاپیک که ایجاد کردید رو نمیدونم ولی حدس میزنم به دلیل موازی و تکراری بودن حذف شده چون ما تاپیکی با همین موضوع داریم

این روشها فکر میکنم خیلی قدیمی شده و دیگه کارایی ندارن برای فرانفکنی و اثبات یک نظر با هیاهو دیگه کارساز نیست
    بهتره اگر واقعا بحث و نظری دارین در مکان خودش مثل همه دوستان بیایید و بحث کنید و دلایل و مدارک خودتون رو ارائه بدید

7. 3 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

درود,

آیا هنوز بحث " من حقیقت دارم؟" در این تایپیک در جریانه؟
    من چند صفحه آخر رو خوندم و بحث رو منحرف از موضوع اصلی تایپیک دیدم.
    هنوز دوستانی برای اظهار نظر هستند یا تایپیک رو به خاموشی رفته؟

سپاس
    Last edited by laxer; 30-03-2014 at 23:22.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

ما میتونیم حرف بزنیم پس وجود داریم اگه باور نداری مشتی بزن تو صورت خودت تا بفهمی که وجود داریم

10. این کاربر از mohamadamin323 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه navidbozorgtar's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

هابز گفت که آن چه در بیرون از ماست نه گرم است و نه سرد، نه زشت است و نه زیبا، بلکه چیزی است تاریک، بیرنگ و ساکت. اگر در جهان چشمی نبود و نسج های حساسی وجود نداشت رنگ و روشنی نبود و اگر ما گوش نداشتیم، صوت وجود نداشت، این قوس و قزح زیبا تنها در دیده ی ماست نه در آسمان.
    دوستان بیایم سوال رو جور دیگری بررسی کنیم ... ایا ما واقعیت رو میسازیم ؟! ایا این سیبی که در جلوی من است و قرمز رنگه رو یک کور رنگ به رنگ قرمز من نمیبینه ! ایا من دارم واقعیت رو میبینم یا اون ؟ یا هر دو ؟! ایا سیب در ذات خود رنگی دارد ؟ ایا به جای انکه ما در شبیه سازی باشیم
    خود ما ان شبیه ساز هستیم ؟ مغز ما در این معادله نقش چی را دارد ؟! نقش محیط کار بری مثل ویندوز را دارد که کد ها و باینری کد ها را به شکل قابل فهمی در میاورد ؟! در واقع مغز ما واسطه بین حقیقت ( کد های خام ) و چیز هایی است که ما درک میکنیم ؟
    Last edited by Stream; 21-06-2016 at 20:00. دليل: تصحیح فونت

12. این کاربر از navidbozorgtar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

هابز گفت که آن چه در بیرون از ماست نه گرم است و نه سرد، نه زشت است و نه زیبا، بلکه چیزی است تاریک، بیرنگ و ساکت. اگر در جهان چشمی نبود و نسج های حساسی وجود نداشت رنگ و روشنی نبود و اگر ما گوش نداشتیم، صوت وجود نداشت، این قوس و قزح زیبا تنها در دیده ی ماست نه در آسمان.
    دوستان بیایم سوال رو جور دیگری بررسی کنیم ... ایا ما واقعیت رو میسازیم ؟! ایا این سیبی که در جلوی من است و قرمز رنگه رو یک کور رنگ به رنگ قرمز من نمیبینه ! ایا من دارم واقعیت رو میبینم یا اون ؟ یا هر دو ؟! ایا سیب در ذات خود رنگی دارد ؟ ایا به جای انکه ما در شبیه سازی باشیم
    خود ما ان شبیه ساز هستیم ؟ مغز ما در این معادله نقش چی را دارد ؟! نقش محیط کار بری مثل ویندوز را دارد که کد ها و باینری کد ها را به شکل قابل فهمی در میاورد ؟! در واقع مغز ما واسطه بین حقیقت ( کد های خام ) و چیز هایی است که ما درک میکنیم ؟
    مفاهیم ادراکی (مثل رنگ قرمز) طبیعیه وابسته به ما هستند. اما اون سیب از خودش نوری منتشر می کنه که اون نور طول موج مشخصی داره و قابل اندازه گیری است. ابزارهای مختلفی میشه ساخت که این رو اندازه گیری کنند. اون عدد طول موج چیزی دقیق و مشخص است.

شما از یک منظره می تونید با یک دوربین خوب عکس بگیرید یا با یک دوربین بد، تصویر دیجیتالی که از دو دوربین خارج میشه متفاوت خواهد بود ولی نوری که به هر دو می رسه یکسان بوده. بدن ما هم بوسیله سنسور های بدن (چشم، گوش و ...) اطلاعاتی از رو بصورت ناقض و خطاپذیر از محیط اطراف دریافت می کنه و بعد از اون مغز از تمام این اطلاعات یک تجربه ناقص و خطاپذیر از محیط اطراف ایجاد می کنه.

ربط پرسش شما با تاپیک مشخص نیست. اگه میخواید در این مورد بحث رو ادامه بدید تاپیک جدید بزنید. قرار نیست بحث تاپیک های قبلی رو عوض کنید چون سوال متفاوتی دارید. این تاپیک فقط درباره اینه که آیا ما در خواب/رویا/شبیه سازی هستیم یا خیر.

14. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •