تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1161 از 1849 اولاول ... 1616611061111111511157115811591160116111621163116411651171121112611661 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,601 به 11,610 از 18487

نام تاپيک: ADSL Hiweb / شرکت های وب

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

توی این عکس که دلیل قطع شدن های شما درخواست کاربر ذکر شده !!
    اینو که الکی میزنه ! من وقتی تو روز هم پرش لینک داشتم وقتی نگاه میکردم همینو میزد !
    فقط نمیدونم این مشکل به خاطر همون مشکل نویز و پرش لینک خودم هست یا مربوط به های وب که به دستی این جوری میکنه !
    ------------------------
    عملا سایت های خارجی در ساعات خوب صیح با سرعت اینترنت 512 بالا میاد و خیلی کند و نصفه نیمه در حالی که سرویس 8 مگ دارم
    تایید میشه سایت ها کند باز میشن ( سر شب به نظر من بدتره ) منم کرمان هستم - اسیا تک تو این مورد بهتر بود !

2. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال alijigari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اگه دلیل قطع توی قسمت گزارش admin kill یا port error باشه --میشه توضیح بدین این دو مورد برای چی هست ؟

آخر فروم باز masooumi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

اگه دلیل قطع توی قسمت گزارش admin kill یا port error باشه --میشه توضیح بدین این دو مورد برای چی هست ؟
    port error میشه خطای پورت که به دلیل همین نویز هست که لینک میوفته و این ثبت میشه.
    admin kill هم یعنی از طرف شرکت لینک انداخته شده . مثلا اکانتینگ شرکت برای بروز رسانی اطلاعاتش لینک رو میندازه یا دلایل اینچنینی

آخر فروم باز k1ozil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

دوستان منم ثبت نام کردم
    پشتیبانی گفت پهنای باند شهرتون ازاده ازاده ببینم از من چطوریه
    سرویس 128 گرفتم اگه کیفیتش خوب بود تغییر میدم 1 مگ
    فعلا منتظر رانژه هستم انشالله امروز رانژه شه

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

6. این کاربر از k1ozil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

port error میشه خطای پورت که به دلیل همین نویز هست که لینک میوفته و این ثبت میشه.
    admin kill هم یعنی از طرف شرکت لینک انداخته شده . مثلا اکانتینگ شرکت برای بروز رسانی اطلاعاتش لینک رو میندازه یا دلایل اینچنینی
    فقط، فکر کنم این port-error به علت خطایی که برای پورت تخصیص داده شده به کاربر تو مرکز مخابراتی اتفاق می‌افته ثبت می‌شه. دلیلش الزامن نویز نیست. Port-Error مربوط به تجهیزات داخل مرکز مخابراتی و به خصوص همون پورت تخصیص داده شده است در حالی که اگه دلیل پرش لینک نویز خود خط تلفن یعنی بین مرکز مخابراتی تا مودم باشه، به صورت User-Request ثبت می‌شه.

- - - Updated - - -

توی این عکس که دلیل قطع شدن های شما درخواست کاربر ذکر شده !!
    اینو که الکی میزنه ! من وقتی تو روز هم پرش لینک داشتم وقتی نگاه میکردم همینو میزد !
    فقط نمیدونم این مشکل به خاطر همون مشکل نویز و پرش لینک خودم هست یا مربوط به های وب که به دستی این جوری میکنه !
    قطعی به دلیل User-Request مربوط به وقتیه که یا خود کاربر دستی مودم رو ریستارت یا خاموش و روشن می‌کنه یا وقتی که بنا به دلایلی مودم نمی‌تونه لینک بین خودش و DSLAM تو مرکز مخابراتی رو سینک نگه داره و به اصطلاح لینک می‌پره. چون مودم نتونسته لینک رو برقرار نگه داره، مودم درخواست قطع و وصل لینک رو می‌ده و تو لاگ شرکت User-Request ثبت می‌شه.

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

- - - Updated - - -

قطعی به دلیل User-Request مربوط به وقتیه که یا خود کاربر دستی مودم رو ریستارت یا خاموش و روشن می‌کنه یا وقتی که بنا به دلایلی مودم نمی‌تونه لینک بین خودش و DSLAM تو مرکز مخابراتی رو سینک نگه داره و به اصطلاح لینک می‌پره. چون مودم نتونسته لینک رو برقرار نگه داره، مودم درخواست قطع و وصل لینک رو می‌ده و تو لاگ شرکت User-Request ثبت می‌شه.
    خب برای من بیشتر قطعیم رو همین User-Request تو پنل زده - خودم هم هیچی مودم رو خاموش روشن نکردم ! پس دلیلش چی هست ؟
    اینم دیشب هست :

- - - Updated - - -

[QUOTE=bilmazlar;8743466]

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

میشه لطفا به این سوالم جواب بدین؟من کدوم رو باید انتخاب کنم؟

میشه لطفا راجع به این توضیح بدین:

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

میشه لطفا به این سوالم جواب بدین؟من کدوم رو باید انتخاب کنم؟
    همون رایگان رو باید انتخاب کنی
    ------------------------------------------
    خدایی های وب سرعتش داغونه
    این تست رو امروز صبح خونه دوستم که همسایه هم هستیم گرفتم ، پارس انلاین داره
    تازه خطش هم رو 2 مگ بسته شده ! خدایی پینگ و سرعتش رو با سرور خارجی ببینین !

11. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

خب برای من بیشتر قطعیم رو همین User-Request تو پنل زده - خودم هم هیچی مودم رو خاموش روشن نکردم ! پس دلیلش چی هست ؟
    همون طور که گفتم، این مورد وقتی اتفاق می‌افته که به دلایل مختلف مودم کاربر نمی‌تونه لینک رو آپ نگه داره. من قبلن که تو تهران از شهراد اینترنت داشتم پرش لینک زیاد داشتم و بعدش که از آسیاتک داشتم هم کم نبود اما به شدت شهراد نبود. الآن که از پارس‌آنلاین دارم مشکلم کمتره. مطمئنن یه بخشی از مشکل می‌تونه به تفاوت کیفیت تجهیزات خود شرکت‌های ISP مربوط باشه تو مرکز مخابراتی. اما یه بخش دیگه‌اش هم به تفاوت تجهیزات خود شرکت مخابرات تو اون مرکز مخابراتی بر می‌گرده. یعنی ممکنه اون مجموعه پورت‌ها یا کابل‌کشی‌های داخلی تخصیص داده شده به یه شرکت با شرکت دیگه تفاوت کیفیتی داشته باشن که منجر به افزایش نویز و پرش لینک بشه. البته کمبود پهنای باند هم می‌تونه. اما با توجه به این که شما همسایه‌ات با پارس‌آنلاین مشکل کمتری داره یا شاید اصلن مشکلی نداره، عامل اصلی می‌تونه همون تجهیزات ISP یا کیفیت کابل‌کشی و تجهیزات شرکت مخابرات باشه.

اگه بخوام یه الگو بدم از حلقه‌های ارتباطی اینترنت ADSL این جوریه:

1) مودم و اسپلیترها <----->
    2) کابل‌کشی داخل منزل <----->
    3) کابل‌کشی تا مرکز مخابراتی <----->
    4) تجهیزات مرکز مخابراتی در اتاق MDF به طور مشخص پورت تخصیص داده شده به کاربر و تا DSLAM<----->
    5) تجهیزات ISP (مثل DSLAM) تو مرکز مخابراتی <----->
    6) زیرساخت ارتباطی ISP از مرکز مخابراتی تا تجهیزات مرکزی خودش
    7) زیرساخت ارتباطی بین ISP تا شبکه جهانی اینترنت

اشکال تو هر کدوم از این‌ها که باشه کیفیت خط می‌تون افت کنه. اما حلقه‌ها 6 و 7 قاعدتن منجر به پرش لینک شما نمی‌شه بلکه شما لینکت برقراره اما دسترسی به اینترنت نداری یا دسترسیت ضعیفه. اما حلقه‌های 1 تا 5 می‌تونه هر کدوم روی پرش لینک یا حتی عدم برقراری لینک، تأثیرگذار باشه.

حلقه 1) مودم اگه خودش ایراد داشته باشه یا از نوع مودم‌هایی باشه که خیلی به نوسان snr حساسن، ممکنه باعث پرش لینک زیادی بشه، به ویژه اگه کیفیت بعضی از حلقه‌های 2-5 هم خوب نباشه این مشکل پرش لینک بیشتر می‌شه. اگه با تعویض مودم با یه مودمی که سلامت و کارکردش مطمئنه مشکل حل بشه یا اگه تو تنظیمات مودم گزینه‌هایی وجود داشته باشه که بشه حساسیت مودم نسبت به snr رو تغییر داد و با این کار پرش لینک تا حدود زیادی حل بشه، مشکل از مودمه. البته اینا به شرطیه که شما از عملکرد اسپلیتر یا میکرو فیلترهای استفاده شده در منزل مطمئن باشین که برای اطمینان از اون هم مودم رو باید مستقیم به خط تلفن وصل کنین و همه تجهیزات ارتباطی مثل تلفن ثابت و فکس رو از خط جدا کنین.

حلقه 2) اگه از عملکرد حلقه 1 (مودم و اسپلیتر) مطمئن باشید، باید از ورودی کابل اصلی تلفن به منزل (ترجیحن از جعبه تقسیم بیرون در ساختمان) خط تست بشه و اگه مقدار نویز و پرش لینک کمتر بشه، کابل‌کشی داخل منزل هم ایراد داره که باید اصلاح بشه.

حلقه 3) اگه با کارهایی که تو بندهای قبل گفته شد تغییر جدی تو میزان پرش لینک ایجاد نشه، ممکنه مشکل از کیفیت کابل‌کشی بین منزل تا مرکز مخابراتی باشه. اگه با خط تلفن دیگه یا با خط تلفن همسایه‌ها در محل یا محله‌های مجاور که شرایط فاصله‌ای مشابه دارن، مشکل پرش لینک وجود نداره، خط تلفن شما ایراد داره و یه جایی مثلن در اتصالات بین راه یا کافو یا حتی به دلیل یه منبع بیرونی نویز زیادی می‌گیره که اصلاحش معمولن خیلی دشواره و مرکز مخابراتی باید این کار رو بکنه. این حلقه رو وقتی که از عملکرد حلقه‌های دیگه مطمئن شدین می‌تونین جدی‌تر پیگیری کنین.

حلقه 4) پرش لینک ممکنه به دلیل اشکال در پورت تخصیص داده شده تو مرکز مخابراتی باشه. اگه بتونین ISP رو مجاب کنین که درخواست تعویض پورت براتون بزنه و مشکل حل شه یا اگه از شرکت دیگه‌ای بگیرین و مشکل پرش لینک نداشته باشین ایراد پرش لینک از پورت بوده. اما با توجه به این که شما پرش لینک به دلیل Port-Error زیاد ندارین، احتمالن مشکل شما از این جا نیست.

حلقه 5) اگه تجهیزات DSLAM شرکت ISP تو مرکز مخابراتی ایراد داشته باشه قاعدتن غیر از شما بقیه اونایی هم که به همون DSLAM‌ متصل شدن باید مشکلات مشابه داشته باشن. این جور موارد رو معمولن ISP سریع متوجه می‌شه و رفع می‌کنه و بعیده مشکل ادامه‌دار شما به این علت باشه.

ضمن این که حلقه‌های 4 و 5 به ویژه حلقه 5 وقتی مشکل داشته باشن مودم حتی ممکنه نتونه لینک DSL رو برقرار کنه و چراغش مدام چشمک بزنه. مورد شما این جوری نیست. یعنی لینک برقرار می‌شه. اما بعد از یه مدت می‌پره.

فقط یه مورد اساسی می‌مونه که اونم می‌تونه تو پرش لینک اثر خاص خودش رو داشته باشه و اونم کمبود پهنای باند یا تعداد زیاد کاربرای همجوار شما باشه. اما اگه مشکل از این باشه شما بسته به ترکیب کاربرای منطقه و محله‌تون تو یه ساعت‌هایی مثل عصرها و شب‌ها تو جاهایی که عمده کاربرا خونگین یا روزها تو ساعت‌های اداری، تو جاهایی که عمده کاربرا تجاری و شرکتین، پرش لینکتون ممکنه خیلی بیشتر از ساعت‌های خلوت باشه.
    Last edited by bilmazlar; 17-11-2015 at 16:16.

13. 2 کاربر از bilmazlar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اما با توجه به این که شما همسایه‌ات با پارس‌آنلاین مشکل کمتری داره یا شاید اصلن مشکلی نداره، عامل اصلی می‌تونه همون تجهیزات ISP یا کیفیت کابل‌کشی و تجهیزات شرکت مخابرات باشه.
    نه اتفاقا دوستم هم که همسایم هست مشکل داره و مشکل اون هم دقیقا با مشکل من از 2-3 هفته پیش شروع شده
    من قبلا از اسیا تک سرویس داشتم اونجا هم این مشکل رو داشتم - اومدم اینجا که هم قیمت ارزون تر باشه و هم اینکه اگه مشکل مربوط به پورت و یا isp باشه با تعویضش حل بشه - ولی نشد !
    از اونجایی که دوستم هم که همسایه هستیم از پارس انلاین داره و این مشکلش با من پیش اومد به نظرم مشکل از خود مرکز مخابراتی هست ! ( نمیدونم کدوم یکی از این بند هایی که گفتین میشه )
    جالبه هم من هم دوستم نویز خطمون خوبه یعنی دوستم نویزش روی 16 هست منم روی 17-18 ولی با این نویز خوب پرش لینک هست !
    جالبه 2 ماه پیش که اتفاقی خونه دوستم بودم و نویزش رو چک کردم اون موقع نویزش رو 11 بود ولی هیچ مشکل پرش لینکی نداشت ! ( منم همینطور )
    دوستم این مشکل رو بیشتر سر شب ها داره و من همون جوری که تو صفحه های قبل گذاشتم تو تایم رایگان صبح زود !
    تنها کاری که میتونم بکنم اینه که یه مودم با چیپ برداکام بزارم
    Last edited by MOHAMMAD2010; 17-11-2015 at 16:24.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •