تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1120 از 1130 اولاول ... 120620102010701110111611171118111911201121112211231124 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,191 به 11,200 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    ماشین در حالت دور درجا ۱۳ نشون میده به محض اینکه گاز میدم ولتاژ روی ۱۴ میاد و نور چراغ ها زیاد میشه
    وقتی که امپر روی باطری میزارم ۱۳ نشون میده و وقتی گاز میدم روی ۱۴ میره .
    من اومدم سیم از پشت دینام باز کردم و سیم قرمز اهم متر به پشت دینام وصل کردم و سیم سیاه رو روی باتری گذاشتم و در حالت در جا کار کردن ۱۳ نشونم داد
    دینام قبلی خودم اصلی شورلیت هست مارک دلکو رمی امریکایی که ظاهرا افتاماتش و بالشتکش ضعیف شده بود کسی هم تو شهر ما نتونست درستش کنه که مجبور شدم دینام نو بگیرم که از این ریفر ها هستن ۷۴ آمپره
    سلام متقابل
    ولتاژ خروجی دینام در دور درجا 13 و دور بالا 14 ولت باشه مناسب هست و به نظرم نیازی به اصلاح و تعمیر نداره. پرنورتر شدن چراغها موقع گاز دادن هم به همین دلیله و تا یه حدی طبیعی هست (البته تو ماشینای آمریکایی با دینام فابریک، نسبت به ماشینای امروزی به شکل شدیدتر و مشخص تری دیده میشه).
    ضمنا یک نکته رو هم تست بکنید که وقتی مصرف کننده های قوی مثل چراغها و کولر روشن هست وضعیت ولتاژ چطوره و نباید افت زیادی داشته باشه (اندازه گیری رو هم همونطور که گفتم همیشه در حالت وصل بودن سیم خروجی دینام و از روی قطبهای باتری انجام بدین. اون روش اندازه گیری مستقیم از خروجی دینام درست نیست و مقدار اتلاف در مدار و باتری رو نشون نمیده).
    در رابطه با دینام جدید، منظورتون از ریفر، همون دینامهای بازسازی شده یا ریبیلد هست دیگه؟ آیا همون فابریکی بازسازی شده هست که با تغییراتی آمپرش رو به 74 رسوندن یا اصلا دینام ماشین دیگه ای هست؟ چون تا جایی که شنیدم دینامهای فابریک 74 آمپر نداره. ممنون

2. 3 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تشکر می کنم از مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید چند سوال برام پیش اومده که با توجه به توضیحات شما اینطور متوجه شدم وقتی که پیاله پر میشه شناور بالا میاد و ورود بنزین را قطع می کنه آیا در این لحظه پمپ بنزین برقی هم به صورت اتوماتیک خاموش میشه ونیازی به لوله برگشت بنزین به باک نداره ؟
    درضمن از چند جا سوال کردم نمونه ژاپنی نداشتن یکی میگفت ساخت مالزی هست جسارتا شما نمونه ژاپنی را از نمایندگی مزدا گرفتید
    این نوع پمپ ها آیا ضد آب هستند با توجه به اینکه در جایی که نصب میشه احتمال پاشش آب در روزهای بارانی روی پمپ هست باید کاور بشه یا نیازی به این کار نداره
    خواهش میکنم. خوشحالم که مطلب مورد استفاده بوده
    در رابطه با قطع کن پمپ، دقیقا همینطوره که گفتین و با بسته شدن ورودی کاربرات توسط شناور، برق پمپ هم توسط پلاتین قطع میشه. سیستم اینطوره که پلاتین قطع کن، با مکانیزم حساسی به دیافراگم پمپ مرتبط هست و وقتی خروجی پمپ مسدود بشه عملا دیافراگم نمیتونه حرکت رفت و برگشتی خودش رو انجام بده و ثابت میمونه. به محض ثابت شدن دیافراگم، پلاتین هم قطع میکنه.
    وقتی کمی بنزین مصرف شد و شناور اجازه ورود بنزین داد، با کمی جابجایی دیافراگم، پلاتین هم وصل میکنه و جالب اینکه در حالت درجا که مصرف خیلی کم هست، پمپ فقط یک حرکت رفت و برگشتی انجام میده و دوباره تا مدتی خاموشه (کلا پمپ بنزین خودروها دارای پروانه و سیستم چرخشی نیستن و به علت مکانیزم عملکرد رفت و برگشتی، یک صدای خاص تق تق دارن).
    با توجه به موارد گفته شده، نیازی هم به لوله برگشت بنزین نیست.
    در مورد اصالت پمپها واقعیت اینکه من پمپ رو از مغازه نخریدم و از شخصی گرفتم که از قدیم داشت ولی متاسفانه این نمونه ظاهرا دیگه پیدا نمیشه و هرچی تو بازار هست متفرقه و غیر اصلی هست. حتی نمونه هایی که با تاکید فروشنده بر اصلی بودن ارائه میشه و روی جعبه اش هم نوشته ساخت ژاپن و آرم معروف سه گل میتسوبیشی به صورت برجسته روش وجود داره ژاپنی نیست و احتمالا همین مالزی هست که فرمودین. البته اینها هم کیفیت ساخت خیلی خوبی دارن و با اصل ژاپن فرق چندانی نداره ولی عمدتا تو بازار نمونه های ساخت چین هست که خیلی مشابه اصلیه ولی خوب قطعا کیفیت پایین تری داره.
    در رابطه با خیس شدن، مشکلی وجود نداره و این پمپها هم از ناحیه محل ورود سیم برق و هم ناحیه اتصال بخشهای بدنه، به خوبی آب بندی شدن به عبارتی سازنده فکر این نکته رو کرده که محل نصب پمپ در معرض پاشش آب هست.
    یک نکته مهمی که در مورد نصب این پمپها باید بگم اینکه حتما از پایه های لاستیکی بوشدار مخصوصش که مشابه دسته موتور عمل میکنه و لرزش رو میگیره استفاده بشه. متاسفانه پمپی که من گرفتم پایه لاستیکی هاش موجود نبود و علیرغم تلاش زیاد من برای مشابه سازی با واشر لاستیکی و بوش فلزی، در عمل به طور کامل موفق نبود و صدا و لرزش پمپ تو اتاق ماشین حس میشد. در نهایت یک پمپ دیگه (دست دوم در حد نو) خریدم و لاستیکهاشو برای پمپ اصلی گذاشتم و خودش رو به عنوان زاپاس تو صندوق عقب.

4. 5 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

آقایان حمید و علی مطالبی که می نویسید کاملا مشکل گشا هست باعث افتخار هستید. تشکر می کنم

6. 3 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تشکر می کنم ببخشید من زیاد سوال می کنم دلیل اش اینه که ماشین را تازه گرفتم نیاز به رسیدگی داره
    بعد از تنظیم سوپاپ ها صدای چک چک قطع شد اما مقداری دود آبی رنگ داره که بعد از حدودا یک ربع قطع میشه احتمال دادم از لاستیک سوپاپ ها باشه رفتم سراغشان اما اصلا هیچ کدامشان لاستیک سوپاپ ندارن با مکانیکی که هرزگاهی ماشین آمریکایی تعمییر می کنه صحبت کردم گفت شورلت به صورت فابریک لاستیک سوپاپ انتهایی نداره فقط بالای سوپاپ اورینگ می خوره اما بیوک لاستیک سوپاپ انتهایی را داره که بهش کاسه ای یا چتری میگن که دورش فنر داره که موجب میشه از جایش بیرون نیاد از دوستان کسی تجربه استفاده از لاسیک سوپاپ را داره آیا نیاز هست ازش استفاده بشه یا فقط اورینگ کافی هست یعنی مکانیک درست میگه
    سلام دوست عزیز
    من هم تجربه لاستیگ گاید رو داشتم یه نوا دارم که بردم پیش نکانیک نشون دادم بابت دود آبی که بهم گفت از لاستیک گاید هست که خیلی خوشحال شدم مشکل از رینگ پیستون نیست بهر حال لاستیک گاید عوض کرد و بعد از اینکه عوض کرد باز هم دود ابی داد که بازم بردم پیشش کع گفت جنس لاستیک گاید ها خوب نبوده خشک بوده باعث شده که بارکه از بین برن دوباره نجدد عوض کرد و باز هم همین شد که دود آبی داد و دیکه نتوجه شدم مشکل از رینگ و پیستون حالا شما مثل من گول نخورید که کلی هزینه کنید بعدش از لاستیک گاید نباشه . اینو بهتون درست گفت که مال بیوک دورش فنر داره خیلی قشنگ محکم سرجاش سفت میشه ولی مال نوا همچین چیزی نیست و کلاهکش روی سوپاپ میشینه . اورینگ نیازه که باشه لاستیک گاید هم نیازه فقط سعی کن لاستیک گاید جنس مرغوب استفاده کنی که توی گرمای موتور از بین نره

8. 5 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام ممنونم بابت راهنمایی هاتون
    زمانی که موتور روشن هست در حالت دور در جا ۱۳ و در حالت گاز خوردن به ۱۴ میرسه
    زنانی که چراغ ها روشن میشن هم همون ۱۳ رو نشون میده و زمانی که کولر میزنم دور موتور که بالا میره روی ۱۴ میره به همون روشی که فرمون از روی باطری امپر گرفتم
    دینامی که تهیه کردم همون چیزی که خودتون گفتین هست که اصلی نوا هست دقیقا شکل دینام قبلش هست که فروشنده بهم گفت فابریک این ماشین ۷۴ هست که میتونید قوی تر هم بزارین ۱۱۰ امپر بود که گفتن کاپرسی هست که وسعم نرسید بخرم البته خود فروشنده تایید کرده که ۷۴ فابریک این ماشینه

10. 2 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام متقابل
    ولتاژ خروجی دینام در دور درجا 13 و دور بالا 14 ولت باشه مناسب هست و به نظرم نیازی به اصلاح و تعمیر نداره. پرنورتر شدن چراغها موقع گاز دادن هم به همین دلیله و تا یه حدی طبیعی هست (البته تو ماشینای آمریکایی با دینام فابریک، نسبت به ماشینای امروزی به شکل شدیدتر و مشخص تری دیده میشه).
    ضمنا یک نکته رو هم تست بکنید که وقتی مصرف کننده های قوی مثل چراغها و کولر روشن هست وضعیت ولتاژ چطوره و نباید افت زیادی داشته باشه (اندازه گیری رو هم همونطور که گفتم همیشه در حالت وصل بودن سیم خروجی دینام و از روی قطبهای باتری انجام بدین. اون روش اندازه گیری مستقیم از خروجی دینام درست نیست و مقدار اتلاف در مدار و باتری رو نشون نمیده).
    در رابطه با دینام جدید، منظورتون از ریفر، همون دینامهای بازسازی شده یا ریبیلد هست دیگه؟ آیا همون فابریکی بازسازی شده هست که با تغییراتی آمپرش رو به 74 رسوندن یا اصلا دینام ماشین دیگه ای هست؟ چون تا جایی که شنیدم دینامهای فابریک 74 آمپر نداره. ممنون
    زنانی که چراغ ها روشن میشن هم همون ۱۳ رو نشون میده و زمانی که کولر میزنم دور موتور که بالا میره روی ۱۴ میره به همون روشی که فرمون از روی باطری امپر گرفتم
    دینامی که تهیه کردم همون چیزی که خودتون گفتین هست که اصلی نوا هست دقیقا شکل دینام قبلش هست که فروشنده بهم گفت فابریک این ماشین ۷۴ هست که میتونید قوی تر هم بزارین ۱۱۰ امپر بود که گفتن کاپرسی هست که وسعم نرسید بخرم البته خود فروشنده تایید کرده که ۷۴ فابریک این ماشینه

12. 4 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    من هم تجربه لاستیگ گاید رو داشتم یه نوا دارم که بردم پیش نکانیک نشون دادم بابت دود آبی که بهم گفت از لاستیک گاید هست که خیلی خوشحال شدم مشکل از رینگ پیستون نیست بهر حال لاستیک گاید عوض کرد و بعد از اینکه عوض کرد باز هم دود ابی داد که بازم بردم پیشش کع گفت جنس لاستیک گاید ها خوب نبوده خشک بوده باعث شده که بارکه از بین برن دوباره نجدد عوض کرد و باز هم همین شد که دود آبی داد و دیکه نتوجه شدم مشکل از رینگ و پیستون حالا شما مثل من گول نخورید که کلی هزینه کنید بعدش از لاستیک گاید نباشه . اینو بهتون درست گفت که مال بیوک دورش فنر داره خیلی قشنگ محکم سرجاش سفت میشه ولی مال نوا همچین چیزی نیست و کلاهکش روی سوپاپ میشینه . اورینگ نیازه که باشه لاستیک گاید هم نیازه فقط سعی کن لاستیک گاید جنس مرغوب استفاده کنی که توی گرمای موتور از بین نره
    سلام بر شما
    مشکل دود آبی از ناحیه لاستیک سوپاپ رو بنده هم دارم و قبلا همین جا مطرح کردم که دوستان اهل فن، راهکاری برای تعویض اونا بدون بازکردن سرسیلندر بهم یاد بدن. البته اینکار انجام شدنی هست ولی مشکلات خیلی زیادی داره که شاید همون بازکردن سرسیلندر توجیه بیشتری داشته باشه.
    یک نکته مهم رو در این مورد مد نظر داشته باشین. اینکه موتور ابتدای روشن شدن دود آبی داره و بعد از 15 دقیقه قطع میشه به نظر من اصلا از لاستیک سوپاپ نیست و از رینگ پیستون هست. رینگ ها قدری ضعیف شده و در حالت سرد و منقبض نمیتونه روغن دیواره سیلندر رو پاک کنه و مقداری از روغن به اتاق احتراق میرسه و میسوزه. بعد از گرم و منبسط شدن، رینگ به دیواره سیلندر فشار بیشتری وارد میکنه در نتیجه جلوی نفوذ روغن به بالا گرفته میشه.
    معمولا علامت اصلی خرابی لاستیک سوپاپ اینه که در حالت گرم بودن موتور، وقتی مدتی درجا کار کرده، یه گاز که بدیم، یه قلپ دود آبی میزنه بیرون و بعد قطع میشه. ماشین من هم دقیقا همین وضعیت رو داره. چون روغن سوزی به حالت لحظه ای بوده و مداوم نیست، عملا ماشین روغن کم نمیکنه و من موقع تعویض روغن سر 5000 کیلومتر میبینم گیج روغن همونقدری هست که روز اول بوده.

نکته دیگه اینکه خیلی وقتها همه لاستیک سوپاپها خراب نیستن و فقط یکی یا دوتا از سیلندرها این مشکل رو دارن که البته وقتی سرسیلندر باز بشه نباید ریسک کرد و باید همه رو عوض کرد ولی اگه بدون باز کردن سرسیلندر بخواهیم اینکارو بکنیم، با توجه به مشکلات زیاد انجام کار، میشه سیلندرهای معیوب رو از طریق بازکردن و معاینه شمع ها مشخص کرده و فقط همون ها رو عوض کنیم.
    با توجه به اینکه این ایراد، مشکل خاصی در کار کردن موتور ایجاد نمیکنه و روغن هم کم نمیکنه، من فعلا تمایلی به تعمیر اون چه از طریق باز کردن سرسیلندر و چه بدون اون ندارم. فقط تنها مشکل موجود، موقع گرفتن معاینه فنیه که میگن یه گاز محکم بده و با دیدن همون یه لحظه دود، معاینه نمیدن و میگن موتور خرابه و روغن سوزی داره. البته من دوتا کلک میزنم. اولا انباره اگزوز عقب رو با نمونه بیوکی که دوتا خروجی داره عوض کردم در نتیجه دود نصف میشه و چندان قابل دیدن نیست. ثانیا تو مرکز معاینه فنی، همیشه ماشین رو تو حالت سرگاز نگه میدارم و نمیزارم با دور آروم کار کنه. اینجوری، موقع گاز محکم دادن هم دیگه دود نمیکنه.

14. 5 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام متقابل و عرض ارادت
    با توجه به مواردی که فرمودین، ایرادی وجود نداره و ولتاژ دینام در کلیه حالات دور کم و زیاد و همچنین زیر بار، در حد نرمال هست. اگر باتری خالی میکنه احتمال اتصالی خفیف و برق دزدی وجود داره.
    دینامی هم که خریدین با توجه به اینکه 74 آمپره احتمالا جدید و از نوع معروف به افترمارکت هست. این گونه قطعات معمولا نسبت به قطعه فابریک از قابلیتهای بالاتر و بهینه سازی شده برخوردار هستن. دینامهای فابریکی دلکو-رمی که قدیم روی این ماشینا نصب میشد برحسب کولردار یا بی کولر بودن و موارد اینچنینی، 55 یا 60 یا 65 آمپر بودن.
    جسارتا دینام رو چند گرفتین و مدل آمپربالای کاپریسی رو چند قیمت دادن؟

16. 3 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام متقابل و عرض ارادت
    با توجه به مواردی که فرمودین، ایرادی وجود نداره و ولتاژ دینام در کلیه حالات دور کم و زیاد و همچنین زیر بار، در حد نرمال هست. اگر باتری خالی میکنه احتمال اتصالی خفیف و برق دزدی وجود داره.
    دینامی هم که خریدین با توجه به اینکه 74 آمپره احتمالا جدید و از نوع معروف به افترمارکت هست. این گونه قطعات معمولا نسبت به قطعه فابریک از قابلیتهای بالاتر و بهینه سازی شده برخوردار هستن. دینامهای فابریکی دلکو-رمی که قدیم روی این ماشینا نصب میشد برحسب کولردار یا بی کولر بودن و موارد اینچنینی، 55 یا 60 یا 65 آمپر بودن.
    جسارتا دینام رو چند گرفتین و مدل آمپربالای کاپریسی رو چند قیمت دادن؟
    با عرض سلام و خسته نباشی
    تا حالا که باتری ضعیف نشده چون باتری هم نو گذاشتم
    ولی با این حال من حس میکنم یه جایی برق دزدی وجود داره بخاطر اینکه وقتی دستم به قسمت هایی که رنگ نشده میخوره مثل قسمت های استیل یه برق کوچیکی میگیرم مثل برق فندکه که باید دنبالش بگردم پیداش کنم که حتما بهتون اطلاع میدم .
    دینام من ۷۵۰۰ گرفتم که البته فکنم ۵۰۰ گرون خریدم و مدل های کاپرسی که ۱۱۰ آمپر بودن بهم ۱۰ میلیون بهم قیمت داد که گرون بود نخریدم

18. 4 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با عرض سلام و خسته نباشی
    تا حالا که باتری ضعیف نشده چون باتری هم نو گذاشتم
    ولی با این حال من حس میکنم یه جایی برق دزدی وجود داره بخاطر اینکه وقتی دستم به قسمت هایی که رنگ نشده میخوره مثل قسمت های استیل یه برق کوچیکی میگیرم مثل برق فندکه که باید دنبالش بگردم پیداش کنم که حتما بهتون اطلاع میدم .
    دینام من ۷۵۰۰ گرفتم که البته فکنم ۵۰۰ گرون خریدم و مدل های کاپرسی که ۱۱۰ آمپر بودن بهم ۱۰ میلیون بهم قیمت داد که گرون بود نخریدم
    درود
    اون حالت برق گرفتگی احتمال داره از الکتریسیته ساکن هم باشه. من
    هم بعد از مدتی که با ماشین حرکت میکنم وقتی پیاده میشم اگه دستم به بدنه ماشین بخوره یه حالت برق گرفتگی خفیف رو حس میکنم و حتی بعضا صدای یه جرقه خیلی خفیف هم شنیده میشه. بستگی به جنس تخت کفش داره. بعضی کفشها همون اول که پیاده میشی برق رو به زمین منتقل میکنن و چیزی حس نمیشه. ولی بعضی کفشها عایق هستن و برق رو رد نمیکنن برای همین از طریق تماس دست تخلیه میشه.
    اگه
    از الکتریسیته ساکن نباشه ممکنه وایرها اشکال داشته باشه و از طریق اونها برق به بدنه تخلیه میشه. چون برق 12 ولت ماشین نمیتونه اون حالت برق گرفتگی رو ایجاد کنه.
    برای تست برق دزدی بهترین راه اینه که در تاریکی شب، سر
    باتری رو جدا کنین و بعد به آرامی به قطب باتری نزدیک کنین. اگه جرقه حتی خیلی خفیف دیده شد یعنی مدار یک اتصال کوتاه داره. البته حتما قبلش کلیه مصرف کننده های دائمی مثل پخش صوت و ساعت باید فیش برقشون قطع بشه.
    برای
    پیدا کردن محل برق دزدی باید یکی یکی فیوزها رو در بیارین و آزمایش بالا رو تکرار کنین. هروقت با درآوردن یک فیوز جرقه قطع شد معلومه مدار مربوطه یا خود اون وسیله ای که فیوز برقش رو تامین میکنه (برف پاک کن، بخاری،....) مشکل داره و باید بازدید بشه.
    چقدر دینام گرون شده....

- - - Updated - - -
    Last edited by hamid-48; 27-09-2023 at 11:17. دليل: تکرار متن

20. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •