تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما کدوم بهتره؟

راي دهنده
662. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • سمند معمولي

59 8.91%
  • پژو 405

230 34.74%
  • پژو پارس

373 56.34%
صفحه 111 از 178 اولاول ... 1161101107108109110111112113114115121161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,101 به 1,110 از 1772

نام تاپيک: پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

داره خودمونی میشه sar be hava's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

شاید گفتنش خالی از لطف نباشه:
    من واسه 405 (مدل 89) چراغ مطالعه (با لامپ LED سفید که نورش خیلی بیشتره) کار گذاشتم. البته سوکت و سیم کشی اون رو ماشین موجود بود. تو تاریکی شب، تو جاده، کار را اندازه!
    واسه داشبورد هم لامپ گذاشتم که نبودش خیلی عذاب آور بود. جای قاب لامپ بود اما سیم کشی اون رو یه نصاب دزدگیر انجام داد. از پخش خودرو برق گرفت. کلیدشم با دریل کاری لای در داشبورد کار گذاشت و جوری کار کرد که بر خلاف پارس، نیازی به باز بودن سوییچ واسه روشن شدنش نیست. قاب+لامپ+هزینه نصب یه ده تومنی شد که می ارزید.

2. 2 کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

شاید گفتنش خالی از لطف نباشه:
    من واسه 405 (مدل 89) چراغ مطالعه (با لامپ LED سفید که نورش خیلی بیشتره) کار گذاشتم. البته سوکت و سیم کشی اون رو ماشین موجود بود. تو تاریکی شب، تو جاده، کار را اندازه!
    واسه داشبورد هم لامپ گذاشتم که نبودش خیلی عذاب آور بود. جای قاب لامپ بود اما سیم کشی اون رو یه نصاب دزدگیر انجام داد. از پخش خودرو برق گرفت. کلیدشم با دریل کاری لای در داشبورد کار گذاشت و جوری کار کرد که بر خلاف پارس، نیازی به باز بودن سوییچ واسه روشن شدنش نیست. قاب+لامپ+هزینه نصب یه ده تومنی شد که می ارزید.
    داداش يه عكس از چراغ مطالعت ميزاري ؟

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

اگه یه کم به سیمکشی 405 نگاه کنید مفهمید خیلی امکانات داره که ایرانخودرو دزدیده و با قیمت گزافی روی پارس ارایه میده جای لامپ نقشه خوان که حتی سوکتش پشت جاش هست جای چراغ داشبورد پروژکتور جلو
    و خیلی چیزها الان که دوستان میگن میبینم کم کم داره اینجا ههم در مورد این چیزها کاری انجام میشه در حال حاضر قصد نصب چراغ نقشه خوان چراغ داخل داشبورد و تعویض چراغ صندوق عقب با LED رو دارم . همچنین احتمال تعویض کنسول وسط با یک نمونه دست ساز و برقی کردن شیشه های عقب و چند کار دیگه رو در مورد ماشین دارم ولی اول باید یک صافکاری و لکه گیری کوچکی روی ماشین انجام بدم دوست عزیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به این تاپیک حال و هوای دیگه ای دادید

قبلا یم مدلی از 405 بود که موتور 2000 داشت میخواستم مشخصاتشو دونم مثل اسب بخارو...
    مرسی
    موتور در واقع موتور XU9j2c بود موتور کابراتوری با حجم دقیق 1905 سی سی 8 سوپاب با کاربراتور 2 دهنه با توجه به تفاوت کیفیت بنزین ایران 100 اسب بخار توان داشت ولی به طور استاندارد 110 اسب توان تولید میکرد

5. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

Actros عزیز:
    گرچه موبایل دوربیندار ندارم! اما به چشم. سعی میکنم چندتا عکس تهیه کنم و بذارم برا استفاده دوستان.
    rami_hemi عزیز:
    ممنون از لطف شما.
    نمیدونم چرا حالم از نور زرد این لامپای رشته ای، به ویژه توی (اتاق) ماشین بهم میخورهیه جورایی حس میکنم استرس زا هست این نور.
    عوضش کلی با نور این LED ها حال میکنم. نور سفید، شادابی بسیار بیشتری داره
    و اما:
    چون استقبال شد، توضیحات کامل تر:
    لامپ داخل اتاق رو، هم عقب و هم جلو، با این LED های صفحه ای (3x6=18)(هشت ماه پیش گرفتم دونه ای 7 هزار) تعویض کردم. قاب رو باز کردم و کمی با فشار دست، توی قاب فیکسش کردم. فیششم که تو بسته بندی موجود بود. نور هر کدوم به خوبی سه برابر لامپ فابریکه. اینم بگم که این سایز از ال ای دی صفحه ای، بهترین نتیجه رو میده. شبا که گاهی دوتاشو با هم روشن میکنم، ماشین میشه عین آکواریوم!(منم ماهیشم)
    واسه صندوق هم این کارو کردم:
    قابشو با برش تکه های مزاحم، واسه جاسازی یدونه از این 18 تایی ها، آماده کردم و با چسب برق فیکسش کردم. سیماشم بعد از اتصال، با چسب ایزوله! کردم. (مراقب باشید سیم های لخت! به هم اتصال پیدا نکنند)
    واسه چراغ مطالعه هم یه دونه از این لامپایی که کلشون هشت تا ال ای دی ریز (در یک صفحه و عمود بر پایه لامپ) داره گذاشتم. نور اینم خیلی بیشتر و دلچسب تره.
    پروژه بعدیمم سفید کردن لامپ داشبرده
    Last edited by sar be hava; 11-09-2012 at 08:55.

7. 4 کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سر به هوا جان اسمت رو نمیدونم شرمنده من رامین هستم
    منم داخل اتاق رو عوض کردم و خودم ساختم یک متر ریسه ال ای دی اس ام دی خریدم و با تقسیم اون به تیکه های سه تایی در واقع توی هر تیکه 9 تا smd led هست که جلو میشه 18 تا و عب رو یک تیکه 9 تایی گذاشتم متری 11 تومن میخرم ولی نور خیلی زیبایی دارن من سفید یخی انداختم ولی آبی سبز و قرمز هم دارن در ضمن 12 مدار 12 ولت دارن یکی دیگه از مزیتهای این نوع لامپها عمر بسیار زیادشون هست که جز سوختن مقاومت چیزی باعث خراب شدنشون نمیشه من برای ماشین دوستم که پراید بود هم از اینا ساختم واقعا نور زیادی دارن . در نظر دارم واسه صندوق عقب و داشبورد هم از همینها استفاده کنم
    این لامپهای 8 تایی smd led که میگید رو برای داخل اتاق خریدم ولی نوز زیادی نداشتن به عنوان لامپ چراغ پارک جلو استفاده کردم ولی اونها هم خوب نیستن میخوام با همین ریسه ها داخل لامپ حالت نئون بسازم .
    دنبال چراغ نقشه خوان هم میگردم نصب کنم دیروز سوکتش رو زیر سقف پیدا کردم امیدوارم کمی از نظر مالی دستم باز بشه و پروژه تکمیل داخل 405 رو شروع کنم اون موقع با همفکری شما کار رو بهتر پیش میبرم .

9. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

من مرتضی هستم
    اینجوری فایده نداره. احساس میکنم توضیحاتم کامل نبوده، چون اینی که من کار گذاشتم نورش خیلی عالیه. باید عکس بذارم. شمام اگه ممکنه عکس تهیه کن، اینجوری بهتر حالیمون میشه
    اون چراغ نقشه خوان هم یه 3.5 تا 4 هزاری (البته تولید ملیه! چون یادمه یه تزییناتیه بهم میگفت سابق فرانسویش یه 15 تا 20 تومنی آب میخورده) در میاد. ایساکو داره
    راستی واسه تایمر لامپ سقف هم دادم یه برقکار سیم کشی ماشینو چک کنه (زیر داشبورد رو نیگاه کرد) متاسفانه سیم کشی اون موجود نبود و به نظرم ارزش اینو نداره که واسه یه همچین چیزی، سیم کشی رو دسکاری کنم
    Last edited by sar be hava; 15-09-2012 at 11:18.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

فکر کنم ماشین شما از اون مدلهای بال هست که توش حذف شده
    مشکلی پیش نمیاد من دنبال کنسول پارس رفته بودم دو تا کنسول پیدا کردم یه دونه کنسول روی ماشین اوراقی بود که در جعبه شکسته بود همه چیزش روش بود و یکی هم بود که نو نو ولی نه کلید داشت نه جا سیگاری و نه قاب کلید و ترمز دستی
    نمیدونم چیکار کنم دو تا رو یه جا بخرم دو تا یکی کنم سوارش کنم یا یه طرح نو بر اندازم و با خریدن یه کنسول یونیورسال با یه کنسول معمولی 405 و با سر هم کردن هم واسه شیشه عقب فکری بکنم ولی گاهی هم حسش میره کاری بکنم .

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

فکر کنم ماشین شما از اون مدلهای بال هست که توش حذف شده
    مشکلی پیش نمیاد من دنبال کنسول پارس رفته بودم دو تا کنسول پیدا کردم یه دونه کنسول روی ماشین اوراقی بود که در جعبه شکسته بود همه چیزش روش بود و یکی هم بود که نو نو ولی نه کلید داشت نه جا سیگاری و نه قاب کلید و ترمز دستی
    نمیدونم چیکار کنم دو تا رو یه جا بخرم دو تا یکی کنم سوارش کنم یا یه طرح نو بر اندازم و با خریدن یه کنسول یونیورسال با یه کنسول معمولی 405 و با سر هم کردن هم واسه شیشه عقب فکری بکنم ولی گاهی هم حسش میره کاری بکنم .
    مدل بال؟
    دیروز با یه پسره که ماشین باز بود و کلی 405 جشو دسکاری کرده بود صحبت میکردم. اونم شیشه های عقب رو برقی کرده بود و کنسول پارس بسته بود. والا خودش میگفت با سیم کشی و کلیه لوازم (استوک) و دستمزد یه 300 تایی خرج برداشته. شیشه جلو راست رو هم AUTO کرده بود 50 تومن و کلی کارای دیگه. البته ماشینشو فروخته بود و یه توصیه هم داشت و اون اینکه میگفت اینهمه خرج کردم (سیستم، رینگ اسپرت، و . . .) و زحمت کشیدم اما وقت فروش مشتریا ناز میکنن و میگن: اینو میخوایم، اونو نمیخوایم، اینو این قیمت میخوایم . . . و آخرش یا باید همه رو برداری یا زیر قیمت رد کنی.
    خلاصه اینکه گرچه سخته از لذت این جور ور رفتنا با ماشین بگذری، اما اگه قصد فروش دارید (البته شما رو نمیگم رامین خان) از خرج کردن زیادی و بیمورد برای تزیینات به شدت بپرهیزید، چون احتمال ضرر دهیش بسیار زیاده وقت فروش
    Last edited by sar be hava; 16-09-2012 at 09:57.

13. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

مدل بال؟
    دیروز با یه پسره که ماشین باز بود و کلی 405 جشو دسکاری کرده بود صحبت میکردم. اونم شیشه های عقب رو برقی کرده بود و کنسول پارس بسته بود. والا خودش میگفت با سیم کشی و کلیه لوازم (استوک) و دستمزد یه 300 تایی خرج برداشته. شیشه جلو راست رو هم AUTO کرده بود 50 تومن و کلی کارای دیگه. البته ماشینشو فروخته بود و یه توصیه هم داشت و اون اینکه میگفت اینهمه خرج کردم (سیستم، رینگ اسپرت، و . . .) و زحمت کشیدم اما وقت فروش مشتریا ناز میکنن و میگن: اینو میخوایم، اونو نمیخوایم، اینو این قیمت میخوایم . . . و آخرش یا باید همه رو برداری یا زیر قیمت رد کنی.
    خلاصه اینکه گرچه سخته از لذت این جور ور رفتنا با ماشین بگذری، اما اگه قصد فروش دارید (البته شما رو نمیگم رامین خان) از خرج کردن زیادی و بیمورد برای تزیینات به شدت بپرهیزید، چون احتمال ضرر دهیش بسیار زیاده وقت فروش
    کاملا درک میکنم ,یه زمانی 700تومن بابت رینگ و لاستیک ژاپنی دادم
    موقع فروشش سر فولنامه طرف دبه کرد که پول رینگارو نمیدم ,استدلال خیلی جالبیم داشت میگفت مگه ماشین ریگ و لاستیک نمیخواد ,ایناهم که روشه رینگ و لاستیکاشه.

پایدار باشید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

در مورد دو تا سوال راهنمایی می خوام
    من تازه یه ماهیه 405 مدل 88 خریدم و چند روزی هم بود که شمع ها و وایر های ماشینو عوض کرده بودم . بعد یه سری مسائلی پیش اومد که ماشین رو دوگانه سوز کردم . می خوام بدونم که شمع ها رو باید عوض کنم دوباره ؟ یا نه . شمع هایی که الان روشه فکر کنم مارک فابریکش باشه . چون یه مقدار رو گاز تو حالت سلو بدکار می کنه و مثل بنزین نیست .
    مسئله دیگه این که لاستیک های ماشین عاج کمی دارن و یکی دو ماه دیگه باید عوض شون کنم . الان لاستیکاش فابریک کارخونه هست فکر کنم کویره یا یزد باشه . به نظر شما چهار حلقه لاستیک خارجی بگیرم براش یا سه حلقه ایرانی هم مارک بگیرم با زاپاس بندازم زیر ماشین ؟ یا این که فقط دو حلقه کافیه ؟
    راستش رو پیکان لاستیک هانکک انداختم خداییش خیلی تفاوت کرد ولی همون مارک رو رو پراید انداختم تفاوتی زیادی نداشت . حالا نمی دونم رو 405 با توجه به قیمت کدوم لاستیک بهتره بخرم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •