تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1108 از 1130 اولاول ... 1086081008105810981104110511061107110811091110111111121118 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,071 به 11,080 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام ماشین بعد از این که سوزن عوض کردم بهتر شده بود اما الان دوباره همون جوری شده گاز نمیخوره....

درود آقا محمد گرامی

قبل از هر چیز، این چند سوال را با دقت پاسخ دهید:

فرمودید سوزن کاربراتور تعویض کردید، این سوزن دقیقا چه شکلی و در کجا نصب بوده و با چه مقیاسی تنظیم کردید؟
    منظور از پیچ کف کاربراتور چیست؟
    وضعیت پمپ شتاب و نحوه پاشش سوخت موقع فشردن پدال گاز به چه شکلی است؟ آیا مقدار کافی بنزین به دهانه کاربراتور پاشیده میشه؟ وضعیت خود پمپ چطور است؟ لاستیکی یا چرمی و آیا فرسودگی، پارگی و یا ترک داره؟
    اگر همه چیز سالم و صحیح در جای خود نصب شده باشه، این آزمایش ساده نشان میده که پمپ شتاب به درستی کار میکنه. انگشت بر روی مدخل خروجی بنزین در مسیر پمپ شتاب قرار بدید( بر روی قطعه صلیبی شکل) و با حرکت دادن خروسک گاز کاربراتور، بنزین از روزنه دهانه کاربراتور به داخل دهانه پاشیده خواهد شد

آیا ساچمه پمپ شتاب در محل خودش قرار داره؟ فنر مربوطه چطور؟ آیا ساچمه و فنر به آزادی کامل حرکت میکنند؟

این بخش بالای قطعه صلیبی شکل است که با درآوردن آن یک فنر ظریف و در انتهای محل، یک ساچمه ریز فلزی قرار داره که باید کاملا تمیز بوده و به خوبی حرکت کنند.

و حالا پاسخ چند سوال شما:

این قطعه پایه نگهدارنده سوزن کاربراتور است که الان هیچ سوزنی روی آن نصب نشده

این بخش که با فلش قرمز نشان دادم، باید دارای یک لوله کوتاه باشه که با لوله لاستیکی به محل وکیوم ادوانس دلکو متصل است و موقع گاز دادن سریع، مکش از سمت کاربراتور بر روی وکیوم عمل کرده و در نهایت باعث تنظیم ادوانس دلکو و متناسب شدن تنظیمات چرقه زدن شمعها و احتراق، با دور موتور میشه و متاسفانه در کاربراتور اتومبیل شما، این لوله اصلا وجود نداره و همین باعث ایرادات زیادی خواهد شد.

جواب سوالات قبلی حتما با دقت بفرمایید تا ببینیم کلا این کاربراتور چه چیزهایی داره یا نداره.

2. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

سلام درود برشما
    پمپ شتاب تست کردم عالی پاشش میکنه لاستیکش عوض کردم نو انداختم
    سوزن در ان تصویر خودم باز کردم
    سوزن کاربراتور مقداری کوچک تر کردم و ان نگه دارنده را کج کرده بودند به سمت پایین برای کم کردن بنزین ان را صاف کردم . اما ماشین بدتر شد
    این سوزن منظورم

منظورم از سوزن کف کاربراتور پیچ تنظیم هوا برای دور ارام بود .

این پیچ کف کاربراتور که در تصویر زیر میبینید هم زیاد کردم اما ماشین بدتر از بدتر شد وزمانی که کاز میدی و ماشین میفته به ریپ زدن از اون ونتوری یا سوزن پاشش سوخت مثل شلنگ اب بنزین میریزه ولی ماشین گاز نمیخوره و کلن خاموش میشه

یه سوال پس کاربرد این لوله کف کاربراتور برای چیه ؟
    زمانی که ماشین در حال درجا کار کردن جلوی مکش هوا از این لوله را میگیرم موتور شروع به لرزش میکنه

Last edited by mohammad45656447; 14-12-2022 at 11:21.

4. 5 کاربر از mohammad45656447 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام درود برشما
    پمپ شتاب تست کردم عالی پاشش میکنه لاستیکش عوض کردم نو انداختم
    سوزن در ان تصویر خودم باز کردم....

با توجه به توضیحاتی که دادید، پس مشکلی با پمپ شتاب و فلوت کردن ندارید، بنابراین از این دو مورد میگذریم و به تنظیم سوزن می رسیم.
    برای تنظیم سوزن کاربراتور، بعد از نصب پایه سوزن و اتصال لینکها به پایه، باید بخش نگهدارنده سوزن، نسبت به لبه پیاله کاربراتور تنظیم بشه. متاسفانه تصاویری که برای این مورد در کلوپ منتشر کردم، در پست مربوط به سالهای قبل، آپلود نمیشه و سعی میکنم با استفاده از تصاویر متفرقه و دیگرام کیت کاربراتور، توضیح بدم.

بخش محل نصب سوزن بر روی پایه، ملاک اصلی تنظیمات سوزن بحساب آمده و شاخص مورد نظر خطکش مورد استفاده در کیت کاربراتور است، منتها برسهولت کار، اندازه ها به م م تبدیل کرده تا کار راحتتر انجام بشه.

هنگامی که همه بخشها را نصب کردید( دهانه کاربراتور همچنان باز باشه تا دسترسی به سوزن و پایه سوزن وجود داشته باشه) با فشار دادن پایه سوزن به سمت پایین( که در اثر حرکت دادن خروسک گاز کاربراتور انجام میشه، و یا با دست هم میشه به پایین فشار داد) ، مقدار فاصله بین لبه پیاله کاربراتور با زیر بخش نصب سوزن اندازه گیری می کنید که باید برای شروع حدود 2 م م باشه.
    حد فاصل بین لبه پیاله کاربراتور و پایه محل نصب سوزن که با خطوط قرمز و آبی نشان دادم

برای اینکه این تنظیم به دقت انجام بشه، بهتره از فیلر استفاده کنید و با قرار دادن تعداد مشخصی از فیلرها بر روی هم، به مقدار 2 م م برسید و این فیلر باید در بین این دو بخش به راحتی و با کمترین میزان تماس و اصطکاک قابل حرکت دادن باشه.
    وقتی به این مقدار تنظیم رسیدید، سوزن نصب و در محل ژیگلور قرار بدید. این تنظیم ابتدایی و پایه بحساب آمده و بر اساس وضعیت کار کرد و مصرف و شتاب و کشش و..اتومبیل، تنظیمات احتمالی بعدی انجام خواهد شد.

بهتره که از سوزن و ژیگلور استاندارد خود نوا استفاده کنید ، چون مشخص نیست قبلا چه نوعی استفاده شده، و ممکنه نوع دیگه ای از سوزن که همخوانی با مدل نوا داشته نصب کردند، همچنین ژیگلور، که همین باعث بهم خوردن تنظیمات خواهد شد.

در ادامه به این پیچ تنظیم میرسیم که شما باز کردید، حقیقتا من هیچوقت به این بخش دست نزدم و تصور من این هست که تنظیمات ابتدایی کارخانه مناسب بوده و نیازی به تنظیم مجدد نداره، بنابراین فعلا بهترین کار این است که این پیچ را ببندید و تنظیم هم به صورتی باشه که اتنهای پیچ، دقیقا هسطح با بدنه کاربراتور قرار بگیرد.
    حتما از آب بندی بودن و عدم نشت بنزین در این محل مطمئن شوید

این لوله مکش در کفی کاربراتور ، برای ایجاد مکش در وکیوم تنظیم هوای گرم / سرد ورودی کاربراتور استفاده میشه که با یک لوله لاستیکی به زیر ترموستات حرارتی دهانه ورودی محفظه فیلتر هوا متصل شده ( فلش قرمز محل لوله اتصال است، فلش زرد پیچ تنظیم دور آرام)

در اینجا فلش قرمز بخش زیر ترموستات حرارتی دهانه فیلتر هوا است که به لوله مورد نظر در کفی متصل می شود، و فلش زرد، اتصال بخش دیگه این ترموستات ، به وکیوم دریچه تنظیم هوای سرد و / گرم است.

لوله ای که از سمت ترموستات حرارتی در داخل محفظه فیلتر هوا به این وکیوم متصل شده

بخش زیر این دهانه یک لوله جداگانه دارد که به مانیفولد اگزوز وصل شده و هوای گرم به سمت دهانه کاربراتور هدایت میکند( با توجه به شرایط دمای محیط و موتور)

پیچ دور آرام که در کفی نشان دادم ( با فلش قرمز) در ابتدا به صورتی تنظیم کنید که نوک تیز پیچ، در مجرای کفی کاربراتور دیده شود، اما نه به آن اندازه که این نوک تیز وارد مجرا شده و با نوک انگشت قابل لمس باشه. در این حالت تنظیمات ابتدایی انجام دادید، و زمانی که موتور روشن شد، تنظیم مجدد انجام خواهد شد که باید موتور گرم شده و بر اساس کارکرد در حالت سلو، تنظیم انجام شود، به این صورت که بعد از روشن شدن و گرم شدن موتور، بسیار آرم شروع به بستن و سفت کردن این پیچ می کنید، و همزمان با دقت به وضعیت کار کرد و صدای موتور توجه کرده، دقیقا در زمانی که موتور شروع به لرزش کرد، بستن را متوقف کرده و این دفعه به آرامی شروع به باز کردن پیچ کنید تا لرزش برطرف شود.

این تنظیم دور آرام با پیچ دور آرام است و بعد از چند بار استفاده از خودرو در شرایط مختلف در صورت نیاز، تنظیم مجدد به همین شکل انجام دهید.

- - - Updated - - -
    Last edited by camaro lt; 14-12-2022 at 15:53.

6. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

سلام من امروز سوزن و ژیگلور که روی خود ماشین از اول بود انداختم و پایه نگهدارنده که به سمت پایین کج بود صاف کره بودم دوباره مثل قبلا کج کردم وبعدش اون پیچ تنظیم شروع کردم به تنظیم کردن و ماشین الان خیلی بهتر شده واون افت دور موتور خیلی کمتر شده
    البته من الان پست شمارو دیدم فردا میرم و پایه رو فیلر میکنم شاید به طور کامل درست شد
    یه سوال داشتم ایا اون جایی که پایه سوزن قرار میگیره از زیرش و کنارش سوراخ چون برای من سوراخ
    من به طور کامل هواکش کاربراتور باز کردم و این جوری تست میگیرم ایا در کاکرد موتور هواکش تاثیری دارد
    یه سوال دیگه داشتم این که وکیوم دریچه های بخاری کولر از کجا تامین میشه
    یه سوال دیگه که برا به وجود امده اینه که چرا در کاربراتور 2 تا سوزن تنظیم هست یکی همون سوزن وژیگلور واون یکی همون پیچ تنظیم . اصلا چرا باید این پیچ تنظیم وجود داشته باشه ؟
    ایا این افت دور موتور به خاطر دلکو نیست یا به خاطر این نیست که منیفولد هوا از یه جایی داره هوا میکشه؟
    من تازه واشر منیفولد عوض کردم واز جنس واشر سرسیلندر دادم براش ساختن که نسوزه
    میگم شاید منیفولد ترکی داره که به چشم معلوم نیست چون من همه منیفولد زمان واشر عوض کردن دیدم و ترکی ندیدم
    Last edited by mohammad45656447; 14-12-2022 at 22:18.

8. 4 کاربر از mohammad45656447 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ایا اون جایی که پایه سوزن قرار میگیره از زیرش و کنارش سوراخ چون برای من سوراخ
    من به طور کامل هواکش کاربراتور باز کردم و این جوری تست میگیرم ایا در کاکرد موتور هواکش تاثیری دارد

زمانی که درب محفظه فیلتر هوا باز باشه مقدار بیشتری هوا به کاربراتور وارد شده و دور موتور کمی بالاتر خواهد رفت بنابراین تنظیم دقیق موقعی انجام میشه که این درب بسته باشه. محل عبور لینک و پایه سوزن، بسیار باریک و جزئی است و ورود هوا بسیار کم و تاثیر خاصی در کار کرد موتور نداره، اما بطور کلی از هم منشاء دیگه که هوا وارد موتور شده باشه( بجز مدخل استاندارد ورود هوا به کاربراتور) تنظیمات سوخت و هوا بهم خورده و کار کرد موتور از حالت معمول خارج خواهد شد، و همین دلیل بعضی از ایرادات کار کرد اتومبیل شماست که یکسری لوله ها در جای خودشان نصب نشده و یا محل مکش هوا در آن بخش کلا برداشته شده( مثل لوله مکش هوا برای وکیوم دلکو) بنابراین بهتره که این لوله ها مجددا نصب شده و به حال اول برگرده.

یه سوال دیگه داشتم این که وکیوم دریچه های بخاری کولر از کجا تامین میشه

اگر به محل اتصال لوله بوستر ترمز به مانیفولد هوا نگاه کنید( تقریبا زیر کاربراتور و کنار مانیفولد هوا) یک لوله دیگه است که برای اتصال شلنگ وکیوم کلی موتور، جهت تنظیمات دریچه های کولر و بخاری، استفاده شده و این شلنگ در نهایت به رگلاتور وکیوم (به شکل یک گوی پلاستیکی مشکی ) که در کنار یونیت کولر و متصل به آن قرار داره، وصل شده. اگر این لوله هم برداشته شده و هوا میکشه، باید حتما متصل شده و یا اگر بلا استفاده است، مسدود بشه تا هوای اضافی وارد موتور نشود.

یه سوال دیگه که برا به وجود امده اینه که چرا در کاربراتور 2 تا سوزن تنظیم هست یکی همون سوزن وژیگلور واون یکی همون پیچ تنظیم . اصلا چرا باید این پیچ تنظیم وجود داشته باشه ؟

سوزن اصلی که متحرکت است، برای زمان حرکت و شتاب گرفتن اتومبیل بکار رفته و با پدال گاز، موقعیت آن نسبت به ژیگلور تغییر کرده و در نهایت تنظیمات مقدار سوخت و هوا بوجود می آید، اما برای زمان توقف، نیاز به یک تنظیم ثابت است که این کار توسط سوزن دور آرام انجام می شود که روش تنظیم آن هم قبلا توضیح دادم.

ایا این افت دور موتور به خاطر دلکو نیست یا به خاطر این نیست که منیفولد هوا از یه جایی داره هوا میکشه؟

با توجه به ایراداتی که در کاربراتور اتومبیل شما وجود داره، فعلا نمیشه بطور مطمئن گفت که مشکل از دلکو است، هرچند که نبود وکیوم برای ادوانس دلکو، در شتابگیری سریع و دورهای بالا، از توان و کارکرد مناسب موتور کم میکنه، اما در وهله اول مشکلات کاربراتور باید رفع شده و در ادامه و در صورت وجود ایراد، دنبال منشاء آن بگردید.
    در حال حاضر ، بهتره که شلنگ وکیوم دلکو از سمت کاربراتور به دلکو، را نصب کنید و اگر این وکیوم کار نمیکرد، تعویض کنید.
    برای آزمایش این وکیوم کافیه درب دلکو باز کنید، یک شلنگ باریک به لوله وکیوم وصل کرده و با دهان، از سر دیگه شلنگ بمکید و در همان زمان به وضعیت لینک وکیوم دلکو که به صفحه دلکو وصل شده نگاه کنید. اگر حرکت میکرد، وکیوم سالم و در غیر این صورت خراب شده و باید تعویض شود.

Last edited by camaro lt; 15-12-2022 at 09:01.

10. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

سلام من امروز رفتم به سراق ماشین و اول تمام مجراهایی که هوا میکشید وصل کردم بعد همون جوری که گفتید پایه نگهدارنده سوزن تنظیم کردم
    ولی موقع روشن کردن ماشین در جا دود میکرد و گاز خوردن بد شده بود رفتم سراغ پیچ تنظیم هوا اون رو به طور کامل باز کردم و در اوردم دود ماشین قطع شد وگاز نخوردن هم درست درست شد ولی درجا کارکردن ماشین خیلی بد شده وخیلی موتور میلرزه و دور های پایین نزدیک به درجا ماشین ریپ میزنه خاموش میشه
    چی کارش کنم ؟

خود ماشین

12. 4 کاربر از mohammad45656447 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام من امروز رفتم به سراق ماشین و اول تمام مجراهایی که هوا میکشید وصل کردم بعد همون جوری که گفتید پایه نگهدارنده سوزن تنظیم کردم
    ولی موقع روشن کردن ماشین در جا دود میکرد و......

با توضیحاتی که دادید، به نظر می رسه که تنظیمات سوخت و هوا بشدت بهم خورده و این بد کار کردن و دود ( احتمالا منظور شما دود سیاه است) نشانه بارز همین قضیه است.

فرض را بر این میگیریم که کاربراتور در شرایط ابتدایی و استاندارد قرار داره، یعنی تمام لوله ها به محلهای مورد نظر متصل بوده و هوای اضافی از جای دیگه کاربراتور مکیده نمیشه، همچنین این احتمال که بدنه کاربراتور تاب برداشته باشه و امکان آب بندی مناسب وجود نداشته باشه هم، فعلا در نظر نمیگیریم ( که اینهم یکی از دلایل درست تنظیم نشدن کاربراتور است)، بنابراین به سراغ موارد دیگه میگردیم، یعنی احتمال وجود نشت هوا از محلی بجز کاربراتور که وارد سیستم سوخت و هوا شده و تنظیمات بهم میخوره.

قبلا فرمودید که ایرادی در واشر مانیفولد هوا وجود داشته که میتونه باعث مکش هوا از لای واشر و مانیفولد به سمت داخل مخلوط هوا و سوخت شده و این تنظیم بهم بخوره.

معمولا در این حالت یک صدای سوت مانند از محل نشت شینده میشه، اما ممکنه نشتی خیلی کم باشه و صدایی نداشته باشه بنابراین برای پیدا کردن نشتی احتمالی، زمانی که موتور روشن هست، بر روی حد فاصل بین مانیفولد و سرسیلندر، با استفاده از روغندان،کمی روغن بریزید و ببینید آیا روغن به سمت داخل مانیفولد مکیده میشه؟ احتمالا در این وضعیت اگر نشت وجود داشته باشه، این مکش مشخص، و ممکنه در زمان مکش روغن، صدای سوت مانند هم شنیده بشه و متعاقبا ، دود سفید یا آبی کمرنگ حاصل از سوختن روغن در موتور هم از اگزوز بیرون بیاد و دیده بشه.

این قضیه تا جایی که من تجربه داشتم ، معمولا در بخش انتهایی مانیفولد هوا و سمت نزدیک به فایروال رخ میده ( البته احتمال این رخداد در سمت وسط یا جلوی مانیفولد هم هست)

در ادامه یک مورد شایع ، مکش هوا از پشت سیلندر ترمز است که بواسطه خراب شدن واشر لاستیکی آب بندی بین پمپ و بوستر ترمز بودجود آمده و علاوه بر مکش هوا از این سمت، باعث بد کار کردن موتور و در ادامه ضعیف شدن ترمز میشود، که تعویض این واشر کار سختی نیست و به راحتی انجام پذیر است.

ایراد در واشر کفی کاربراتور و واشر بدنه هم که آب بندی کامل بوجود نیاورد، از دیگر دلایل این مشکل بد کار کردن و تنظیم نشدن کاربراتور بحساب میاد.

در کاربراتورهایی که بدنه تاب برداشته است، گاها با استفاده از واشر ضخیمتر برای بدنه یا دو عدد واشر بجای یکی، احتمال رفع اشکال و آب بندی کاربراتور وجود دارد، بنابراین اگر به این مرحله رسیدید، با اضافه کردن واشر، امتحان کنید.

بطور کلی هر بخشی که مستقیم و غیر مستقیم با مکش هوای موتور ارتباط داره، باید به دقت بررسی شده و از نداشتن نشت و مکش هوای احتمالی به سمت جریان سوخت و هوای کاربراتور مطمئن شوید.

14. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

سلام یه سوال پیچ تنظیم هوای ماشین شما این شکلیه ؟

ماشین وقتی خریدم این پیچ هوا نداشت و خودم خریدمش
    مقدار خیلی کمی زمانیکه ماشین خاموش از این پیچ هوا بنزین میریزه البته پیچ هوا باز کردم کامل
    یه سیم مفتولی امروز گذاشتم داخل این سوراخ پیچ هوا لرزش موتور در حالت درجا افتاد و گاز خودن دور های پایین بهتر شد
    روی محل هایی که گفتید روغن ریختم اما نشت هوایی ندیدم
    من تازه اون لاستیک هایی که واسه بوستر ترمز عوض کردم و از اون قسمت ها فکر نکنم هوا بکشه

16. 5 کاربر از mohammad45656447 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2022

پيش فرض

اینم فیلم عملکرد موتور
    https://uupload.ir/view/1036590851_-1262241288_lqny.mp4/
    وایر هارو خودم دراودم وبه جاش سیم بستم برای این که ببینم تاثیری داره یانه یا ایا وایری خرابه
    او صدای بلبرینگ هم واسه دینام ولی توفیلم زیاده تره انقدر زیاد نیست بلبرینگ باید سریع عوض کنم
    فکر کنم باز موتور در گاز خوردن کمی تاخیر داره
    Last edited by mohammad45656447; 19-12-2022 at 20:32.

18. 3 کاربر از mohammad45656447 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام یه سوال پیچ تنظیم هوای ماشین....
    پیچ تنظیم دور آرام به این شکل است، و حتما باید فنر هم داشته باشه تا در زمان تنظیم شدن، در جای خودش ثابت باشه و بر اثر لرزش و تکان خوردن، از تنظیم خارج نشود

اگر این پیچ وجود نداشته، پس به احتمال زیاد این کاربراتور ایرادات زیادی داره که برای تنظیم شدن، دچار مشکل شده و برای تنظیم نگه داشتن کاربراتور ( نه در حد استاندارد، بلکه صرفا موتور روشن بشه و ماشین حرکت بکنه) برداشته شده، و لوله های مختلف وکیوم متصل هم برای همین نداشته یا حذف کردن.

بارها کلیپ کارکرد موتور دیدم و البته از این مقدار کم و راه دور، متاسفانه امکان بررسی دقیق و واقعی وجود نداره، اما با توجه به کارهایی که انجام دادید و چیزهایی که تا الان متوجه شدیم، مشکل را باید به دو بخش تقسیم کنیم:

قسمت اول کاربراتور، قسمت دوم هم بخشهای جانبی که بر روی کاربراتور تاثیر میگذاره ( مانند وکیوم دلکو، المنت حرارتی محفظه فیلتر هوا و متعلقات آن، رگلاتور وکیومهای دریچه های AC بوستر ترمز و متعلقات آن ) و کلا هر بخشی که مستقیم و غیر مستقیم به کاربراتور و جریان سوخت و هوا ارتباط داره.

اگر بخشهای جانبی را با دقت و دقیق بررسی کردید و 100% مطمئن هستید که هیچ مشکلی نداره و همه چیز به درستی کار میکنه، پس ایراد در کاربراتور باید باشه که ممکنه دچار نقص فنی بزرگی باشه( مثل تاب برداشتن) و یا بعضی از ضمائم و قطعات آن کم، ناقص و یا دارای اشکال هست.

برای متوجه شدن این جریان، با کمترین میزان تلاش و دردسر، بهترین کار نصب یک کاربراتور دیگه بر روی ماشین و آزمایش است که ببینید آیا با این کاربراتور دوم، بازهم مشکلات قبلی وجود داره؟
    این کاربراتور باید دقیقا از روی یک نوا دیگه کا بخوبی کار میکنه و هیچ مشکلی در کارکرد و روشن شد و شتاب و کشش و..ندارد، باز شده و بر روی ماشین ببندید و بدون هیچگونه تغییر در تنظیمات، ( نهایتا یک تنظیم در پیچ دور آرام ) آزمایش کنید تا ببینیم وضعیت کارکرد در این حالت چگونه است؟
    اگر مشکلات برطرف شد، یا به مقدار زیادی کم شد، پس کاربراتور فعلی ایراداتی داره که باید پیدا و رفع بشه، و اگر مشکلات حل نشد، دنبال اشکال در موارد جانبی بگردید.

قبل از این کار، یک آزمایش دیگه هم انجام بدید، و آن استفاده از دو واشر بدنه کاربراتور است تا اگر بدنه تاب برداشته،؛ با این کار مقداری جلوی نشت هوا و نافرم شدن بدنه گرفته شده و احتمالا مقداری کارکرد بهتر بشه.
    پیچهای کاربراتور( منظور پیچهای اتصال بخشها به یکدیگر) باید کاملا سالم و محکم باشه تا این آب بندی به خوبی انجام شود

لوله های متصل به کاربراتور ( فکر کنم شما از اصطلاح وایر استفاده کردید) وصل کنید و از سلامت بخشهای متصل شده هم 100% مطمئن شوید

20. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •