تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1101 از 1130 اولاول ... 1016011001105110911097109810991100110111021103110411051111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,001 به 11,010 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض کمپرسور کولر ( بخش 2 )

سری های اتصال شلنگها به کندانسور دچار خوردگی و هرز شدن شده بود،بخصوص در محل نشیمنگاه اورینگها، بنابراین با خرید سریهای نو و جوشکاری بجای سریهای قدیمی، مشکل حل شد.
    جوشکاری بوسیله گاز اکسیژن و شهری توسط کولر ساز انجام شد

همچنین در محل دهانه ورودی اواپراتور ، همین مشکل به شکل بدتری وجود داشت. معمولا در این مواقع کل قطعه تعویض میشه اما تصمیم گرفتم بخش خورده شده را ترمیم بکنم بنابراین از کولرساز خواستم در محل خوردگی لبه نشیمنگاه اورینگ، مقداری آلومینیوم جوشکاری بکنه تا دوباره با تراش دادن و سوهانکاری، لبه جدید ساخته بشه.

بعد از ترمیم این قسمت، لوله مویی "Orifice Tube " که فرسوده شده بود،با نمونه نو تعویض شد. البته چون جا زدن این قطعه کمی مشکل است، آچار مخصوص این کار را ساختم که با اتصال به انتهای لوله مویی ، و چرب کردن داخل لوله و فشردن و چرخاندن قطعه بطور همزمان، لوله مویی تا انتهای مسیر و جایی که باید سوار بشه، در داخل لوله قرار گرفت

در اینجا انتهای قطعه پلاستیکی لوله مویی دیده میشه که در محل خودش سوار شده. بر روی این قطعه یک فلش هست که باید در جهت حرکت گاز به داخل اواپراتور قرار بگیره

برای اطمینان از نصب درست، دهانه لوله برگشت از کنداسور به اواپراتور را در محل خودش سوار کردم تا از عدم برخورد لوله مویی با این دهانه مطمن باشم

این امکان وجود داشت که مشابه تعویض سریهای ورود و خروج کندانسور، یک سری مناسب برای اواپراتور نصب کنم که باید جوشکاری میشد ، اما چون ترمیم انجام شده بخوبی جواب داد دیگه نیازی به این کار نبود

2. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض کمپرسور کولر ( بخش 3 )

برای نصب کمپرسور بر روی پایه های فعلی، دو مورد مد نظر گرفتم:

1. تسمه کمپرسور باید کاملا در راستای پولی سر میل لنگ باشه و بدون هیچ انحرافی، دقیقا موازی با تسمه های دیگه قرار بگیره
    2. وضعیت قرارگیری کمپرسور به شکلی باید باشه که امکان باز و بسته درکردن درب دلکو به راحتی وجود داشته و نیازی به تغییر رگلاژ و تنظیمات کمپرسور نباشه.

مورد دوم بسیار مهم بحساب میاد چون اکثرا دیدم با نصب کمپرسور جدید، دسترسی به دلکو بخصوص برای زمان باز کردن درب دلکو، بسیار دشوار و غیر ممکن شده و حتما باید کمپرسور از تنظیمات خودش خارج، تسمه جدا و کل مجموعه به کنار کشیده بشه تا برای بازکردن درب دلکو فضای کافی بوجود بیاد.

در ابتدا سراغ وضعیت تسمه رفتم و کمپرسور را بر روی پایه رگلاژی نصب کردم، در این حالت ، 4 گزینه وجود داشت که با وجود دو محل برای نصب تسمه بر روی پولی کمپرسور، درنهایت مشخص شد که تسمه باید بر روی پولی اول قرار گرفته و پایه های پایینی کمپرسور ، در بخش عقب پایه رگلاژ قرار بگیره تا تسمه در بهترین حالت و راستای مورد نظر قرار گرفته و هیچ نوع انحرافی نداشته باشه.

در بخش پایه عقب کمپرسور، فضای خالی بین پایه رگلاژی و پایه کمپرسور بوجود می آمد که بوسیله یک بوش مناسب، پر شده و با پیچ و مهره محکم شد

در این وضعیت و در پایین ترین حالت، انتهای کمپرسور بر روی بخشی از درب دلکو قرار میگرفت و بنابراین تا حد امکان کمپرسور را بالا آوردم تا فضای کافی برای باز کردن درب دلکو وجود داشته باشه.

در این حالت، کمپرسور صرفا با دوتا از پایه های خودش، با پایه رگلاژ اتصال داشت و میبایست برای حداقل برای 4 پایه دیگه هم محل اتصال درست شده، و با بخش پایه ثابت به سیلندر نیز اتصال داشته باشه.
    وقتی که کمپرسور را در بهترین حالت قرار دادم( از نظر راستای تسمه و سهولت باز کردن درب دلکو) موقعیت تقریبی بقیه پایه ها نسبت به هم مشخص شد ، و با استفاده از مقوا و ورق گالوانیزه، شابلون ابتدایی و طرح اولیه دوتا پایه مورد نیاز را طراحی کردم و در نهایت با تغییراتی که لازم بود، به شکل نهایی درآمده و الگو را بر روی یک ورق فلزی آهن با قطر 2.1 م م پیاده کرده، برش دادم

از این پایه دو عدد ساخته شد و با قرار دادن در محل خود، و تعیین وضعیت سوراخها، سوراخکاری لازم برای پیچها انجام شد، و در ادامه بازهم تغییراتی برای قرارگیری بهتر دادم تا کمترین میزان برخورد با بدنه کمپرسور داشته باشند

قبل از نصب تسمه مناسب و آزمایش برای باز و بسته کردن درب دلکو

نصب تسمه موقتی برای بررسی وضعیت پایه های ساخته شده

قرارگیری تسمه در راستای پولی سر میل لنگ

در نهایت بعد از بررسی های گوناگون و رگلاژ و تنظیمات مجدد، وضعیت نهایی پایه ها مشخص شده و هر دو پایه رنگ زده و نصب کردم

در فضای خالی مابین پایه عقب ( پایه نزدیک به درب دلکو) با پایه های کمپرسور، بوشهایی با اندازه مناسب نصب کردم تا این فضای خالی پر شده و فشار وارد شده از سمت پیچ و مهره ها، به پایه ها ی کمپرسور و پایه های ساخته شده، یکسان توزیع بشه.

یکی از این بوشها را بوسیاه برش دادن یک استکانی تایپیت کهنه درست کردم که استحکام و قطر بسیار خوبی برای این کار داره

در مرحله بعد انتخاب تسمه مناسب رسید که باید به حدی بزرگ باشه تا علاوه بر داشتن فضای کافی برای رگلاژ، درب دلکو هم به خوبی باز و بسته شود.

تسمه شماره A56 نصب کردم، که متاسفانه تا حدی کمپرسور برای درب دلکو مزاحمت ایجاد میکرد، بنابراین از تسمه A57 استفاده کردم که مشکل درب دلکو حل شد و همچنین مقدار کافی فضای لازم برای رگلاژ و سفت کردن تسمه هم وجود داشت.

Last edited by camaro lt; 07-09-2021 at 22:48.

4. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

متشکرم

بله این کار امکان پذیره و خیلی از نمونه ها بطور فابریک دنده بغل فرمان هستن. البته اگر به این شکل نباشه باید هزینه زیادی برای تغییرات لازم صرف کرد که مهمترین اون نصب ستون فرمان با قابلیت اهرم دنده است که مثل این نمونه باید محلهای اتصال لینک دنده به گیربکس و اهرم دنده به پوسته ستون فرمان را داشته باشه

معمولا بخش اتصال لینک گیربکس در قسمت پایین و داخل موتور( فلش قرمز) در تمام مدلها وجود داره، اما قسمت اتصال اهرم دسته دنده به پوسته فرمان ( فلش آبی ) در مدلهای مختلف فرق میکنه.
    فکر میکنم نصب بخش دوم که اهرم دنده را شامل بشه، بر روی نمونه های فاقد این قسمت، امکانپذیر باشه اما چون تجربه عملی در این مورد نداشتم، دقیقا نمیدونم امکان داره یا خیر

سپاس علی آقای عزیز همراه همیشگی
    امیدوارم شرایطی فراهم بشه محبتتون رو جبران کنیم.

من از علاقه مندان پرو پا قرص دنده فرمونی دستی هستم.واسم جالب بود که چرا کسی روی بیوک این کار رو نکرده و در کل ماشین 8سیلندر که دنده دستی بغل فرمون باشه کم دیدم.
    ممنون که وقت گذاشتی توضیح دادی علی آقای عزیز.

6. 4 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض کمپرسور کولر ( بخش 4 )

دو عدد زانویی برای اتصال به ورودی و خروجی کمپرسور که در بخش بالای آن نصب میشود، مشکل اصلی را بوجود آورده بود که مانع بسته شدن کاپوت میشدن، بنابراین دو راه باقی مانده بود:

1. استفاده از تسمه کوچکتر A56 که باعث میشد کمپرسور در محلی پایینتر از جای فعلی بسته شده، و فاصله بیشتری نسبت به کاپوت پیدا بکنه که در این حالت مشکل حل میشد، اما مشکل دیگه ای که در بررسی های اول وجود داشت، دوباره پیدا میشد و آنهم قرار گرفتن انتهای کمپرسور بر روی بخشی از درب دلکو که مانع باز و بسته کردن درب دلکو میشد.

2. خم کردن زانویی ها ، به حدی که فاصله بیشتری با کاپوت پیدا کرده و مانعی برای بسته شدن بوجود نیاورد، که در این حالت، درب دلکو هم به خوبی قابل باز و بسته کردن باقی می ماند

زانویی متصل به خروجی به سمت کندانسور

زانویی متصل به ورودی از سمت اواپراتور

بر این اساس راه دوم انتخاب کردم. داخل زانویی ها را با خاک پر کرده و کاملا فشرده کردم و در ادامه بر روی اجاق گاز با شلعه مستقیم ، مدت زیادی حرارت دادم تا تقریبا به حالت گداخته درآمدن.

در این وضعیت خم کردن ساده تر انجام میشه، احتمال ترک خوردن و شکستگی بسیار کمتر خواهد بود بخصوص که خاک داخل زانویی باعث انتقال فشار وارد شده به تمام بخشهای در حال فشار بطور تقریبی یکنواخت خواهد شد.
    بر اساس اندازه گیریهای مختلف، جهت قرار گیری و زاویه نسبت به ورود و خروج شلنگها و کمپرسور و..، مقدار خم شدن مورد نیاز مشخص شد و به همان مقدار خم کردم

بعد از سرد شدن زانویی ها، و شستشوی کامل با آب و سپس تینر، آنها را بر روی کمپرسور سوار کردم و مشکل برخورد این دو بخش با کاپوت رفع شده بود

نوبت پرس شلنگها رسید، که باید پرس شلنگهای رفت و برگشت از سمت کمپرسور به کندانسور، و سپس از اواپراتور به کمپرسور انجام میشد. لوله برگشت از سمت کندانسور به اواپراتور بدون تغییر و دوباره استفاده شد

برای شلنگ مابین خروجی کمپرسور به کندانسور، بر اساس اندازه گیری، مقدار 1.5 متر شلنگ سایز 10 لازم بود، و پرس زانویی در سمت کمپرسور با زانویی در سمت کندانسور ( که از روی شلنگ قدیمی برداشته شده بود) توسط پرس شلنگ انجام شد

همچنین شلنگ مورد نیاز برای برگشت از سمت اواپراتور به اندازه 41 سانت بود که خوشبختانه شلنگ قبلی، 47 سانت بود و از همان برای پرس مجدد استفاده شد.

شلنگ و سری های قدیمی کمپرسور. شلنگ رفت کوتاه بود و از این استفاده ای نشد و مقدار 1.5 متر شلنگ 10 خریدم، همچنین شلنگ برگشت که کلا 41 سانت استفاده شد و بطور کامل از روی سری قبلی جدا شد

شلنگهای پرس شده و آماده

بهترین نوع شلنگ موجود ساخت آمریکا بود که هر متر 180.000 تومان قیمت داره

8. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض کمپرسور کولر ( بخش 5 )

بعد از آماده شدن شلنگها، زمان نصب و شارژ گاز رسید. برای هر بخش از سر شلنگها ، اورینگ مناسب تهیه و نصب و شلنگ مربوطه کاملا سفت بسته شد.

سپس فشار هوای زیاد در حدود 250 PSI وارد مدار شده و به مدت 45 دقیقه صبر کردیم تا وضعیت تغییرات احتمالی فشار که نشان از نشت در مدار هست، مشخص بشه.

همزمان با استفاده از کف مایع شستشوی ظرف، تمام بخشهای اتصال به کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، سوزنها، محلهای پرس شلنگ به زانویی ها ، کف زده شد تا نشست احتمالی مشخص شود

خوشبختانه هیچگونه نشتی در کار نبود، سپس مدار تخلیه و این دفعه وکیوم انجام شد تا تمام هوای موجود در مدار و همچنین رطوبت خارج شود.
    وکیوم به مدت 15 دقیقه ادامه داشت.

بعد از وکیوم، نوبت تزریق روغن 134A به مدار رسید.
    برای این منظور یک مخزن که به اندازه کافی روغن درآن ریخته شده بود، و درب آن کاملا محکم بسته شده و هوای آن هم تخلیه شده بود، به مدار متصل شده و با باز کردن شیر خروجی این مخزن، بواسطه نبود هوا در مدار کولر، و مکش از سمت این مدار، تمام روغن مخزن به داخل مدار مکیده شد

بعد از این مرحله نوبت به شارژ گاز رسید. متاسفانه گاز مورد نظر که میخواستم پیدا نکردم و فعلا از گازهای متداول در بازار ( عمدتا ایسکون) استفاده کردم که کیفیت چندان خوبی نداره و ظاهرا دارای ناخالصی است و بازدهی کولر کاهش پیدا میکند.

فیش برق کمپرسور به سوکت مربوطه متصل شد و با روشن کردن موتور و دکمه کولر، کمپرسور درگیر شده و مکش بیشتری برای دریافت گاز بوجود آمد

با بررسی مجدد تمام موارد، مشکلی دیده نشد. در حال حاضر کولر بخوبی کار میکنه اما مشخصا گاز کیفیت مناسبی نداشته و احتمالا در دفعه بعدی با گاز مرغوب تعویض خواهد شد.

10. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2021

پيش فرض

آخه چرا باید سراغ خودروهای خارجی بریم وقتی پولی برامون نمونده!

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام روز خوش
    سوالی چندیست ذهنم رو درگیر کرده.علی آقای عزیز از بزرگواران انجمن همون طور که پست های قبلی رو مطالعه کردم.گفته بودید که در فصل تابستون بخاطر گرمای شدید اهواز ترموستات رو باز می کنید.
    ما هم شمال هستیم و اینجا هم مکانیک های قدیمی معمولا تابستون ترموستات پیکان و خیلی ماشین های قدیمی رو باز می کنن.

خودم کلی تحقیق و بررسی کردم و این کار مخصوصا تو منطقه ای مثل شمال ایران با آب و هوای معتدل خیلی بنظرم عاقلانه نیومد.چون تو فصل تابستون هم بدون ترموستات، ماشینی که سرد باشه تا حدود ۱ ساعت بعد از سوار شدن بازم دما به حد وسط نمی رسه و همونطور که همه می دونیم کارکردن موتور در دمای پایین هم خیلی مناسب نیست.
    حالا واسم سوال بود این کار اصولی هست که تابستون وردمیدارن ترموستات رو؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پروفشنال william's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

سلام روز خوش
    سوالی چندیست ذهنم رو درگیر کرده.علی آقای عزیز از بزرگواران انجمن همون طور که پست های قبلی رو مطالعه کردم.گفته بودید که در فصل تابستون بخاطر گرمای شدید اهواز ترموستات رو باز می کنید.
    ما هم شمال هستیم و اینجا هم مکانیک های قدیمی معمولا تابستون ترموستات پیکان و خیلی ماشین های قدیمی رو باز می کنن.

خودم کلی تحقیق و بررسی کردم و این کار مخصوصا تو منطقه ای مثل شمال ایران با آب و هوای معتدل خیلی بنظرم عاقلانه نیومد.چون تو فصل تابستون هم بدون ترموستات، ماشینی که سرد باشه تا حدود ۱ ساعت بعد از سوار شدن بازم دما به حد وسط نمی رسه و همونطور که همه می دونیم کارکردن موتور در دمای پایین هم خیلی مناسب نیست.
    حالا واسم سوال بود این کار اصولی هست که تابستون وردمیدارن ترموستات رو؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام به هیچ عنوان توصیه نشده که ترموستات برداشته بشه. چون موتور برای بهترین کار کرد خودش احتیاج داره به گرمای بهینه و مساعد که توسط ترموستات بدست می یات اصطلاحا بهش می گن:
    reach optimal operating temperature
    برداشتن ترموستات همچنین باعث افزایش مصرف سوخت هم می شه.
    برای کنترل دمای بهتر می شه فن های الکتریکی جایگزین کلاچ فن ها کرد چندین مزیت داره چون کلاچ فن ها همیشه با 30% از سرعت واترمپپ در حال چرخش هستند برای همین روی راندمان موتور، قدرت و مصرف سوخت بین 5 تا 10 درصد اثر بالقوه دارند و باعث می شه موتور در دمای مطلوب تعریف شده بسیار مناسب تر کار کنه. و فن های هوی دیوتی که برای انجین های استروک شده و اسب بالا استفاده می شه حتی به بالای 8000 ار پی ام هم می رسند. البته برای موتور های استاک و استاندارد همون فن خودش جوابگو هست.
    Last edited by william; 18-09-2021 at 18:36.

14. 3 کاربر از william بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اگر ترموستات نبندی موتور دیرتر گرم میشه و البته با توجه به محل زندگی شما مشکل خاصی نیست -منتهی اگر خیلی حساس هستید ترموستات با درجه پایین نصب کنید --این موتورها قدیمی هستش و به این راحتی مشکلی برای موتور و سرسیلندرو واشر سرسیلندر پیش نمیاد
    من چند تا موتور نوا دیدیم که سیلندرهای 5 و 6 ایراد داشتن -بخاطر خنک کاری نادرست موتور هستش
    Last edited by armindevile; 18-09-2021 at 20:55.

16. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سپاس از دوستان عزیز که وقت گذاشتید توضیح دادید

مسئله نبستن ترموستات نیست.من خودم مخالف ورداشتن ترموستات هستم ، چون خودم
    در منطقه ای مثل گیلان، تجربه اش رو داشتم که فصل تابستون آمپر آب ماشین بعد 1 ساعت کارکرد به حد وسط هم نمی رسه و اگه گرم شدن موتور یک ساعت یا بیشتر طول بکشه و با همون حال رانندگی کنیم خیلی فکر نکنم جالب باشه.
    حس می کنم تا زمانی که موتور به خوبی گرم نشده ، گیربکس هم به خوبی کار خودش رو انجام نمیده و با موتور هماهنگ نیست.

به هر حال به نظرم اگه ورداشتن ترموستات درست بود ، حتما سازنده این کار رو توصیه می کرد ولی اون جاش برام جای سواله که چرا خیلی مکانیک های با تجربه توصیه به این کار می کنن!

18. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •