تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 12 اولاول ... 789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 116

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در مورد انــواع پـردازنـده ها و مـادربرد ها (بايگاني شد )

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

بنظر من مادر بورد رو عوض کن که سیستمت نه تنها پایین نره بلکه ارتقا پیدا کنه
    من که راجع به مدلها اطلاعی ندارم ولی مدل سی پی یوتو بگو تا حمید فول راهنماییت کنه
    ببخشیدا حمید فول جان اینجوری نوشتم
    اصلا ساید خودت یه نظر دیگه داشته باشی

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz فول کش .

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

چیپ ست 865pe هارد ساتا را ساپرت می کنه

آخر فروم باز mahdy2021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran-Tehran

پيش فرض

چیپست من هم 865pe و ساتا رو ساپورت میکنه ولی مادربوردم گیگابایت 8ipe1000-g هست.
    اگه خواستی بخری مادر بورد خوبیه.
    اینم سایتش:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by mahdy2021; 13-09-2005 at 11:09.

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت عزيزان.
    به يه موردي برخوردم كه نمي دونم دليلش چيه لطف كنيد كمك كنيد .
    توي Datasheet مربوط به چيپ 915 نوشته شده كه رم DDR-2 تا باس 533 رو پشتيباني مي كنه. اما من يه رم OCZ DDR2 533MHz Performance Edition رو روي دو مادر بورد با چيپ 915 امتحان كردم و مادر بورد يا بالا نيومد و يا اينكه اتوماتيك DownClock مي كرد به 400 . بعد همون رم رو روي يه مادربورد با چيپ 925 گذاشتم جواب داد.
    بعد روي اون مادربورد ها يه رم DDR2 Geil 533MHz گذاشتم درست كار كرد. حتي تا 600 هم Overclock شد و مشكلي نداشت.

به نظر شما اشكال از كجاست ؟
    تايمينگ هاي رم OCZ هم كه گفتم اينه : 8-3-3-3

اگر هم اطلاع كاملتر خواستيد رم ها اينا هستند :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این سوال قبلا در یک تاپیک جداگانه مطرح شده بود که مدیران گفتند به اینجا منتقل کنم. Hamid_full یک بار جواب دادن .

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Hamid_full جان گفته بود که :

Rashidahwazian عزيز اگه به دفترچه مادربورد نگاه کنيد رم های مناسب برای بورد شما رو نوشته البته بعضی ها مثل گيگا اين کار رو نکردن اگه شما از اون رم ها که توصيه شده استفاده کنيد بهتر هست در مورد اين مشکل بايد بگم احتمالات زيادی وجود داره اول مشکل Dvider پردازنده دوم مشکل فرکانس دقيق بين پردازنده و رم مورد نظر سوم تايمينگ رم چارم ولتاژ کم DRAM و چون Geil خيلی Compatible هست کار کرده ولی من OCZ DDR2 533 روی ABIT ASUS امتحان کردم کار کرده مشکل ممکنه از بورد شما باشه.

در پاسخ باید بگم که مادربوردهایی که گفتم یکیش MSI 915P-Combo بود و دیگری MSI 915P- Platinum . در مورد 915 P Combo نوشته که رم DDR2 533 رو ساپورت می کنه و برای 915P Platinum نوشته که DDR2 533 Plus رو ساپورت می کنه. به علاوه شما وقتی وارد سایت MSI می شی چند نوع رم رو در سمت راست صفحه اسم برده ( به معنی Compatibility) که یکیشون OCZ است. از لحاظ فرکانس هم باید بگم که سی پی یو که باش امتحان کردم Intel 3.0 Full است که خوب فرکانس مناسب استفاده رم 533 رو داره.
    از لحاظ اینکه گفتی ولتاژ DRAM ممکنه کم باشه . می دونی چند باید باشه ؟
    در مورد تایمینگ هم باید بگم منم حدسم همینه ولی کدوم مورده ؟ یعنی کدوم موردش اشکال رو ایجاد کرده CAS و یا RAS ها ؟

داره خودمونی میشه ArAP30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام دوستان
    من یک سئوال در مورد فرکانس cpu دارم cpuسیستم من 2600+ AMD athlon است در تنظیمات مادر برد فرکانس اون 166mhz نشون داده شده اگر من بصورت تنظیمات دستی اونو تا 180mhz افزایش بدم مشکلی پیش نمیاد و همون cpu رو تشخیص میده واز اون بیشتر مثلا 181mhz - cpuرو 2800+تشخیص میده ودر ضمن ویندوز هم بالا نمیاد....حالا سئوال من اینه که این افزایش فرکانس سرعت سیستمو بالا میبره؟ وآیا باعث آسیب دیدن cpu و مستهلک شدن زودتر اون نمیشه؟ در کل این کار مجاز و مفید هست؟ در ضمن مادر برد سسیتم من asrock است .متشکرم]

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ArAP30 عزیز شما در واقع با بالا بردن این فرکانس داری کاری رو انجام می دی که بهش می گن Overclock کردن. در خیلی از موارد پیش میاد که این کار رو بکنی . برای اینکه یه برنامه یا بازی یا هرچیز دیگه رو که سیستم شما خوب نمی تونه اجرا کنه رو بتونی خوب اجرا کنی یه راهش Overclock کردنه و شما قدرت سیستم رو بالا می بری و اون چیز رو خوب اجرا می کنی. درضمن این کار باعث می شه که از سخت افزار شما بیشتر از اون حدی که براش طراحی شدن کار بکشی. این مورد برای چند مدت و رفع نیاز اشکال نداره ولی اگر تمام مدت باشه خوب استهلاک بیشتر خواهد شد طبیعتا.
    دلیل اینکه وقتی به 181MHz رسیدی ویندوز بالا نیومد اینه که هر سیستمی رو تا یه حدی می شه Overclock کرد و بیشتر از اون رو یا خود CPU و یا یکی دیگه از سخت افزارها نمی کشن.

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

با برنامه اي كه خوده مادربردت داره اوركلاك رو ببر بالا اگر ام اس اي است با برنامه Corcell اين كارو بكن اگر گيگا است Esay tune استفاده كن بقيه مادربردهارو امتحان نكردم

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

Rashidahwazian جان در مورد بورد های شما پس مشکلی ندارن و Compatible هم هست اينم بگم 533 Plus يعنی تا حدود 600MHz برای OverClock
    ولتاژ DRAM DDR2 بايد 1.8 ولت باشه اگه مشکل Stability داشتی بکنش 1.9v
    در مورد تايمينگ هميشه اولويت با RAS هاست شما بايد در صورتی که صفحه ستاپ رو ديديد تايمينگ هارو رويه حداکثر تنظيم کنيد بعد کم کم بياريد پايين با اين الگوريتم
    MaxFixed.Max-1.Max.Max .... Tested ok
    MaxFixed.Max-1.Max-1.Max .... Tested ok
    MaxFixed.Max-1.Max-1.Max-1 .... Tested ok
    MaxFixed.Max-2.Max-1.Max-1 .... Tested ok
    .
    .
    .
    MaxFixed.Max-x.Max-x.Max-x .... Tested ok
    Max-0.5.Max-x.Max-x.Max-x .... Tested ok
    تا جايی که سيستم در تست ها باشه بعد به متلوب ميرسيد ولی بايد صبر داشته باشيد و کار طولانی هست

ArAP30 جان به نظر من شما اين کار رو نکن چون OverClocK کردن علم خودش رو ميخواد وخيلی پيچيده هست اين کار برای سيستم شما به جز کوته شدن عمر چيزه ديگه ايی نداره البته سيستم شما به اين دليل بالا نميآد که DRAM F رم شما با FSB شما همخون نيست در ضمن بورد شما هم اصلاً برای مناسب نيست و ممکنه به قطعه ها اسيب برسه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •