تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: با در نظر گرفتن تمامی مسائل و شرایط موجود, با حضور بانوان در ورزشگاه ها:

راي دهنده
195. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • موافقم

121 62.05%
  • مخالفم

74 37.95%
صفحه 11 از 28 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 280

نام تاپيک: ممنوعیت حضور بانوان در استاديوم‌های ورزشی

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

در کل ما داریم تو کشوری زندگی میکنیم که الگوها و فرهنگ خاص خودشو داره. پس نمیشه انتظار داشت یه الگوی غربی که حتی درستم باشه برای فرهنگ خودش رو تو این کشور کامل پیاده سازی کرد. متاسفانه گفتم خیلیا فقط تیریپ روشنفکری برمیدارن (منظورم به هیچ کس خاصی تو اینجا نیست منظورم کلیت جامعس) . و فکر میکنن تمام اتفاقی که اونور میفته درسته و ما باید تمامشو الگو برداری کنیم و تمام الگوها وباورهای ما کلا مزخرف و بی مصرف و از رده خارج و باز گشت به جاهلیت و ارتجاعی هستش . البته این خاص الان نیست و از زمان قاجار که جریان روشنفکری تو ایران جا باز کرد تا امروز مدل و الگوی درستی که با فرهنگ این مملکت همخونی داشته باشه و باعث پویایی و ارتقای سطح این مملکت از همه لحاظ بشه اجرا نشده و همیشه هرز رفتیم
    منم به گفته هاتون کاملا اعتقاد دارم ولی این فرهنگ خاصی که میگید الان کلا به فراموشی سپرده شده و مردم ما فاحشه ی ذهنی شدن ، یه عده کشش به مدل اعراب دارن یه عده کشش به مدل اروپایی غربی ، یه عده هم بر اثر فضاسازی فرهنگی که صورت گرفته به فرهنگ چشم بادومی ها ! فضای کشور ما تقریبا شبیه یه هرج و مرج فرهنگی کامله ، چه اگه بری توی ذهن آدم ها کاوش کنی چه به ظاهرشون نگاه کنی ! یه مدل زندگی خاصی ندارن برا خودشون !

2. 3 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

منم به گفته هاتون کاملا اعتقاد دارم ولی این فرهنگ خاصی که میگید الان کلا به فراموشی سپرده شده و مردم ما فاحشه ی ذهنی شدن ، یه عده کشش به مدل اعراب دارن یه عده کشش به مدل اروپایی غربی ، یه عده هم بر اثر فضاسازی فرهنگی که صورت گرفته به فرهنگ چشم بادومی ها ! فضای کشور ما تقریبا شبیه یه هرج و مرج فرهنگی کامله ، چه اگه بری توی ذهن آدم ها کاوش کنی چه به ظاهرشون نگاه کنی ! یه مدل زندگی خاصی ندارن برا خودشون !
    منم با شما موافقم

سبک زندگی ما عوض شده.....حالا این سبک زندگی نه سنخیتی با سنتها و ایده آلهای اعتقادی ما داره و نه میشه بهش بگی مدلی از یک زندگی قرن بیست و یکی هست

دلایلش هم مختلقه.....شاید اگه بخوام برسی کنم با محتویات تاپیک همخونی نداشته باشه و مسیر تاپیک رو عوض کنه اما به مهمترینش اشاره میکنم که همین موضوع شاید دلیلی باشه برای اتفاقاتی که امروز داره تو جامعه می افته

به نظرم هرج و مرج فرهنگی و اجتماعی در یک کشور میتونه بزرگرین آسیب رو به اون کشور بزنه...........بنده تو شهری به اسم تهران زندگی میکنم......تو تهران از هر جای ایران .از هر قوم و قبیله ای دارن کنار هم زندگی میکنند اما هنوز مفهوم تفاوتها رو درک نکردن و نمیتونن باهاش کنار بیان...در نتیجه میتونیم همین عدم درک متقابل خودشو تو استادیم ورزشی نشون میده......جایی که حس میکنیم کسی نظاره گر ما نیست و از هر ادبیاتی برای تشویق و یا انتقام استفاده میکنیم

شما تهران رو مقایسه کنید با شهری مثل پاریس که موقعیت بین المللی داره.....تو پاریس به جزء فرانسوی زبانها از مردمان اروپای شرقی و آسیای جنوبی و شمال آفریقا بگیر بیا تا آمریکای جنوبی و......در کنار هم دارن با کمترین اصطحکاک زندگی میکنند

4. 2 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

شما تهران رو مقایسه کنید با شهری مثل پاریس که موقعیت بین المللی داره.....تو پاریس به جزء فرانسوی زبانها از مردمان اروپای شرقی و آسیای جنوبی و شمال آفریقا بگیر بیا تا آمریکای جنوبی و......در کنار هم دارن با کمترین اصطحکاک زندگی میکنند
    چون یه فرهنگ قالب داره که حتی اونی که وارد شهر میشه هم میفهمه چیه و باید اونطوری عمل کنه ! ولی یکی وارد ایران بشه ، هنگ میکنه که به طور مثال با یه دختر ایرانی چطور باید رابطه برقرار کنم ! ما که خودمون ایرانی هستیم توش موندیم که با یه دختر بخوای آشنا بشی مشکلی نداره یا برمیگرده و فش و بد و بیراه نصیبت میکنه که به من توهین کردی ! چون هردوش رو توی جامعه میبینیم !

6. 2 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال ورزش اتومبیل رانی PSYCHO_MAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز چیزی داریم با نام و عنوان قدرت تفکر و تصمیم گیری . افرادی که به بلوغ فکری میرسن و رشد نسبی یا کاملی داشته باشن با دیدن عوامل محیطی میتونن تصمیم گیری کنن که چه چیزی خوب و چه چیزی بد هست.
    همونقدری که یک مرد میتونه تفکر کنه و تصمیم گیری کنه از یک زن هم بر میاد و هیچ فرق و اختلافی بین قدرت تصمیم گیری نیست .

محتوای مخفی: ... 
    مثلا بعضی جاهای خاص گفته شده که عقل زن , نصف مرده !

حالا شما میخوای با منع کردن این افراد از رفتن به ورزشگاه بهشون لطف کرده باشی . ولی میشه بجای منع کردن , از شرایط , جو و محیط ورزشگاه برای اونا بگی و تصمیم گیری پایانی رو در اختیار خودشون بذاری.
    بعضی ها با شنیدن دلایل قانع میشن . یک سری دیگه هم بصورت تجربی بررسی میکنن . (بررسی تجربی همون رفتن به ورزشگاه و ... میشه)

نه بحث روشن فکریه و نه بحث کلاس گذاشتن و متفاوت نشون داد خود ! ... اصل قضیه اینه که باید یاد بگیریم که به حقوق فردی بقیه احترام بذاریم .
    در ضمن قرار نیست همین فردا ورود بانوان به ورزشگاه ها تثبیت بشه . من هم در پست های قبلی اشاره کردم که قبل از این که ورود بانوان به ورزشگاه آزاد بشه ما باید خودمون - رفتارمون و جو ورزشگاه ها رو اصلاح کنیم.
    دوست گرامی صحبت شما درسته هرکس حق داره خودش فکر کنه و تصمیم بگیره ولی یه مثال میزنم فرض کن فرزند عاقل و بالغ من در آینده میخواد بره مواد مخدر رو امتحان کنه ببینه چجوریاس میدونه خطرناکه ولی میخواد تجربه کنه ببینه میسازه به بدنش یا نه.؟ هیچ جوریم حرف منو قبول نمیکنه میگه برو بابا. اونوقت من باید چی کار کنم ؟

8. 6 کاربر از PSYCHO_MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز آرش-19's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

در کل ما داریم تو کشوری زندگی میکنیم که الگوها و فرهنگ خاص خودشو داره. پس نمیشه انتظار داشت یه الگوی غربی که حتی درستم باشه برای فرهنگ خودش رو تو این کشور کامل پیاده سازی کرد. متاسفانه گفتم خیلیا فقط تیریپ روشنفکری برمیدارن (منظورم به هیچ کس خاصی تو اینجا نیست منظورم کلیت جامعس) . و فکر میکنن تمام اتفاقی که اونور میفته درسته و ما باید تمامشو الگو برداری کنیم و تمام الگوها وباورهای ما کلا مزخرف و بی مصرف و از رده خارج و باز گشت به جاهلیت و ارتجاعی هستش . البته این خاص الان نیست و از زمان قاجار که جریان روشنفکری تو ایران جا باز کرد تا امروز مدل و الگوی درستی که با فرهنگ این مملکت همخونی داشته باشه و باعث پویایی و ارتقای سطح این مملکت از همه لحاظ بشه اجرا نشده و همیشه هرز رفتیم
    من امیدوارم این پست پاک نشه, از طرفی هم بهانه ای برای عبور از خط قرمزها نشه. لطفا با احترام به عقاید از هر نوع
    و با توجه به خط قرمزها هر پستی خواستید بدید تا بحث نیمه کاره رها نشه.

اگر شما بازه 30 ساله اخیر مملکت رو در نظر بگرید, بله حرف شما متین است. الگوهای فرهنگی که شامل
    سنت, اسلام و مدرنیته میشه در طی این سال ها چنان در هم تنیده شده که مرزهای تمیزی از این الگوها رو
    نمیشه ارائه داد, از طرفی هم (به قول علی رضا) پیاده سازی ایده آل هایی که جوامع غرب و البته دموکراتیک که بعد از
    گذشت سالیان دراز بهش رسیدن, به صورت یک شبه محکوم به شکسته. بر خلاف شما من عقیده ای متفاوت دارم.
    به نظر من, متاسفانه تمام ابعاد فرهنگی-اجتماعی جهان غرب در سطح بالاتری از ما, بهتره بگم من تا سو تفاهمی پیش نیاد,
    قرار داره. من خودم وقتی چشمام رو از تعصب می شورم می بینم که اونها از ارتجاع و جنگ های صلیبی شروع کردن و به رنسانس
    د.موکراس.ی و به ایده آل های یک جامعه مدنی س.کولا.ر رسیدن ولی ما درست خلاف جهت مسیر اونها در حرکت بودیم.
    امیدوارم کج فهمی به وجود نیاد که من علت رو در دین یا اعتقادات می بینم, به نظر من مهمترین علت که هم در قبل و هم در بعد از انقلاب
    بوده, هم راستا نبودن خواست مردم و نظام حاکم بوده. در هر دوره معاصر ایران, با گذشت زمان مردم و حکومت از هم دورتر و دورتر شدن
    و در نتیجه به قول شما هرز رفتیم و نه به ایده آل های حکومت و نه به ایده آل های جامعه رسیدم! زمانی که س.کولاریزم بود مردم دین خواستند و
    زمانی که دین بود مردم رویای جامعه س.کولار داشتند. نمیشه وارد علل این مشکل شد, تا همینجاشم زیاد روی کردم اما میشه به فکر اصلاح بود.
    نمیشه فکر تغییرات اساسی بود, چون در عرض 30 تحمل خسارات دو تغییر برای یک ملت چیزی نزدیک به غیر ممکن خواهد بود. اما در چارچوب نظام
    فعلی باید اصلاحات فرهنگی انجام بشه و مهمترین عامل خواست مردمه که اولین قدمش میتونه همینطور که علیرضا گفت خود نقدی باشه.
    قرار دادن یک هدف که از جوامع غربی الگو برداری شده هیچ عیبی نداره, اما راه رسیدن به اون هدف باید مطابق با داشته های فرهنگی ما باشه.
    از طرفی این تطابق نباید تبدیل به سدی در راه رسیدن به ایده آل های جوامع بشری باشه که تقریبا در تمام دنیا یکی هست, همونطور که گفتم باید
    سعی و تلاش کرد تا از راهی که با کمترین خسارت به بدنه جامعه و در کوتاه ترین زمان ممکن به اون اهداف رسید.

شاید باید رنگ خاکستری هم ببینیم, جو نه اینقدر سیاه که ممنوعیت 100 درصدی ورود بانوان رو داشته باشه, نه اینقدر سفید که درهای استادیوم
    برای بانوان کاملا باز باشه. به عنوان مثال, همین بازی ایران و کره شما چقدر شاهد فحاشی بودید؟ آیا وجود بانوان کره ای باعث شد کسی خارج از
    عرف کاری انجام بده؟ با اینکه چندین بار زوم شد روی یکی از بانوان کره ای که چندان هم محجبه نبود , که احتمال میدم رو اسکورد برد هم به نمایش
    درومد چون خودش هم متوجه شد, کسی کاره خاصی انجام داد؟
    باید یک شروع برای این حرکت متصور شد, من قبلا نظرم رو در مورد نحوه شروع گفتم دیگه تکرار مکررات نمی کنم, اما نقدی دارم به این نوع تفکر که انتظار
    داشته باشیم فرهنگ سازی از نسل نو و از سنین پایین شروع بشه. مثلا مخطلط کردن دوره های پایه آموزشی, اینگونه انتظارات در چهارچوب نظام اسلامی
    به نوعی ساختار شکنی قوانین اسلامی منجر میشه و عملا انجامش غیر ممکنه. این فرهنگ سازی باید در سطوح بالاتر جامعه شروع بشه و به طبع اون به داخل
    خانواده و الگوهای تربیتی نسل جدید انتقال پیدا کنه. شما نسلی رو در نظر بگیرید که حضور بانوان رو در بازی های ملی دیده و شنیده و الان که خودش به
    میخواد وارد استادیوم بازی های باشگاهی بشه حضور بانوان در کنارش دیگه براش عجیب نیست.

ببخشید دیگه, از هر دری سخنی گفتم ولی واقعا نمیشه فقط روی یک بعد این قضیه متمرکر شد و به نتیجه رسید!

10. 9 کاربر از آرش-19 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

دوست گرامی.فکر نکنم جو استادیوم ربطی به مواد مخدر داشته باشه . دو تا مقوله جدا از هم بحساب میان.
    متوجه منظور بنده نشدین . من گفتم کسی که به بلوغ فکری رسیده و تعادل فکری و عقلی داره.

من به اصطلاح مثلا میام برای خواهرم (ندارم) توضیح میدم که و میگم که جو استادیوم آزادی و کلا ورزشگاه های ایران مناسب نیست و اکثر افرادی که به اونجا میان بینش درستی نسبت به ورزشگاه ها ندارن و رفتارشون مناسب نیست.
    به نظر من صلاح نیست به استادیوم بری ولی تصمیم آخر با خودت ... (صلاح مملکت خویش خسروان دانند)
    خواهر بنده یا حرف من رو قبول میکنه یا این که یکی دو بار به ورزشگاه میره و وقتی با جو واقعی اونجا آشنا شد از رفتن دوباره منصرف میشه .

در ضمن این شرایطی که توی ورزشگاه ها می بینیم فقط مختص به استادیوم های ورزشی نیست . در مکان هایی مثل سوپر مارکت - توی خیابان - پاساژ - تاکسی - پیاده روها و کوچه و محله ها دیده میشه.
    یعنی این جور الفاظ و صحبت هایی که رد و بدل میشه مثل نقل و نبات روی زبان کوچک و بزرگ رد و بدل میشه و مختص به جای خاصی نیست .
    پس اگه اینطوریه باید بانوان رو توی منزل حبس کنیم تا با این جور موارد مواجه نشن (البته اگه جواب بده)!

برای همینه که میگم باید خودمون رو اصلاح کنیم . این اصلاحات مد نظر من مختص به ورزشگاه ها نیست و رفتار کلی و گفتار ما رو شامل میشه.

12. 7 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ا
    قرار دادن یک هدف که از جوامع غربی الگو برداری شده هیچ عیبی نداره, اما راه رسیدن به اون هدف باید مطابق با داشته های فرهنگی ما باشه.
    از طرفی این تطابق نباید تبدیل به سدی در راه رسیدن به ایده آل های جوامع بشری باشه که تقریبا در تمام دنیا یکی هست, همونطور که گفتم باید
    سعی و تلاش کرد تا از راهی که با کمترین خسارت به بدنه جامعه و در کوتاه ترین زمان ممکن به اون اهداف رسید.
    منم همینو میگم الگو گرفتن و بررسیه مدلی که جواب داده خیلیم خوبه ولی نمیشه به طور 100% از یه فرهنگ تو یه فرهنگ دیگه اجراییش کرد. باید اصلاحاتی مطابق فرهنگ اینجا توش صورت بگیره. میشه خیلی از نقاط روشن ومثبت ماهم لحاظ بشه.

14. 2 کاربر از PSYCHO_MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست گرامی.فکر نکنم جو استادیوم ربطی به مواد مخدر داشته باشه . دو تا مقوله جدا از هم بحساب میان.
    متوجه منظور بنده نشدین . من گفتم کسی که به بلوغ فکری رسیده و تعادل فکری و عقلی داره.

من به اصطلاح مثلا میام برای خواهرم (ندارم) توضیح میدم که و میگم که جو استادیوم آزادی و کلا ورزشگاه های ایران مناسب نیست و اکثر افرادی که به اونجا میان بینش درستی نسبت به ورزشگاه ها ندارن و رفتارشون مناسب نیست.
    به نظر من صلاح نیست به استادیوم بری ولی تصمیم آخر با خودت ... (صلاح مملکت خویش خسروان دانند)
    خواهر بنده یا حرف من رو قبول میکنه یا این که یکی دو بار به ورزشگاه میره و وقتی با جو واقعی اونجا آشنا شد از رفتن دوباره منصرف میشه .

در ضمن این شرایطی که توی ورزشگاه ها می بینیم فقط مختص به استادیوم های ورزشی نیست . در مکان هایی مثل سوپر مارکت - توی خیابان - پاساژ - تاکسی - پیاده روها و کوچه و محله ها دیده میشه.
    یعنی این جور الفاظ و صحبت هایی که رد و بدل میشه مثل نقل و نبات روی زبان کوچک و بزرگ رد و بدل میشه و مختص به جای خاصی نیست .
    پس اگه اینطوریه باید بانوان رو توی منزل حبس کنیم تا با این جور موارد مواجه نشن (البته اگه جواب بده)!

برای همینه که میگم باید خودمون رو اصلاح کنیم . این اصلاحات مد نظر من مختص به ورزشگاه ها نیست و رفتار کلی و گفتار ما رو شامل میشه.
    اون بحث مواد مخدر یه مثال بود که اگر آدم تو همچین شرایطی قرار بگیره تصمیم درست چیه.
    بعدشم ما قرار نیست به شیوه عرب دوران جاهلیت جلوی کسی رو بگیریم طرفمون خودش با احترام به شخصیت ما و ارزشی که برای افکار و صحبتهای ما قایل میشه خودش تصمیمشو میگیره .
    من گفتم اجازه نمیدم ولی منظورم این نیست که دستبند میزنم بهش میگم اجازه نداری بری.
    میگم من دوست ندارم بری اون محیط .حالا طرفم یه دندس حرفم منم قبول نداره اون یه بحث دیگس عواقبش پای خودش ولی اینجا بحث خانواده و ناموس آدم وسطه و آدم بایدخودشو مسئول بدونه چون اگر اتفاقی بیفته پشیمونیش مال شماهم هست نمیشه بگی تصمیمیه که خودش گرفته پس خودشم مسئوله
    این احساس مسئولیت نسبت به خانواده تو فرهنگ ماست همینطور که تو خیلی ازنقاط دنیا هست (حالا میخواد اسم غیرت باشه یا هرچیز دیگه ای) و نباید تو درونمون تضعیف بشه. مشخصاً این موضوع خیلی کلیه و مختض موضوع بحث نمیشه .

بعدشم درسته ما این رفتارارو تو خیابونم و پارک و... هم میبینیم ولی مسلما قابل مقایسه با شرایط ورزشگاه های ما که بی حرمتی در سطح خیلی وسیع ، گاها سازمان یافته و همه گیر و متمرکز هستش ، نیست.

16. 3 کاربر از PSYCHO_MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

بحث مخالفین این حضور فقط رد و بدل شدن الفاظ بد و زننده نیست .... خیلی مسائل دیگه میتونه دخیل باشه ..... علاوه بر این موارد ممکنه خدای نکرده مثلا در اثر پرتاپ یه شی یا چیزی صدمه ببینمه ... از کجا معلوم امنیت به طور کافی برقرار میشه در شهرستان ها یا همین تهران خودمون که با خیال راحت بفرستیمشون ورزشگاه ..... مگه دیده نشده که سرباز اصفهانی چه بلایی سرش اومد ؟
    اونوقت شما میتونی بعد این بلایی که سر خانوادت بیاد بهش بگی که من که شرایط رو بهت گفتم اما تصمیم آخر رو تو گرفتی و پس این مسئله هم پای خودته ؟ اون موقع دل خودت راضی میشه ؟

و خیلی از موضوعاتی که هنوز فرهنگ سازی نشده و به این زودی ها هم نمیشه .....

18. 2 کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

شاید منصرف بشه و شاید هم بشه کسی مثل همونااااااااااا

وقتی که یه نفر میدونه جو ورزشگاه چیه چرا باید دیگری خودش بره و اینو تجربه کنه و بعدش منصرف بشه؟

اول از همه بگم من با شرایط کنونی مخالف ورود بانوان به ورزشگاه هستم .اما تو شرایط فرهنگی خاصی مثل کشورهای اسکاندیناوی حضور بانوان مانعی نداره.از بعد جنسیتی عرض نمیکنم .از بعد فرهنگی میگم

20. 2 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •