تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا به پیشگویی اعتقاد دارید؟

راي دهنده
139. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

59 42.45%
  • خیر

80 57.55%
صفحه 11 از 28 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 276

نام تاپيک: پیشگویی، علم یا خرافات؟ (بررسی بزرگترین پیشگویی های تاریخ انسان و زمین)

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Soheil-Green's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    www.GreenOnline.ir

پيش فرض

مثل اینه که من بگم شما کاملا آزادی ، ولی من میدونم شما فردا صبح میری خونه مادربزرگت !! در حالی که اگه واقعا آزاد بودی ممکن بود بری خونه رفیقت ! یا بری پارک قدم بزنی یا خونه بمونی. ولی من دارم میگم صد درصد میری خونه مادربزرگم!! خوب پس من از جبری خبر دارم که تو رو مجبور میکنه بری اونجا . حتی با وجود اینکه حرف منو بشنوی و بخوای حال منم بگیری بازم نمی تونی و میری .
    من فکر میکنم منظور دوستمون اینه که ما فقط در جزئیات آزادی داریم و در کلیات جبر وجود داره!
    مثلا در همین مثال شما، ما فقط آزادیم که مسیر و نحوه ی رفتنو انتخاب کنیم(تاکسی،پیاده،مترو!) ولی کلیات(که همون رفتن به خونه مادربزرگه!) تغییری نمیکنه....

البته من شخصا با این مسئله مخالفم.
    به نظر من یا باید آزادی کامل باشه یا جبر کامل....
    اینطوری نمیشه که بگیم "شما آزادی ولی جبر هم در کاره..."!
    چون این مسئله خودش تناقض حساب میشه!
    چطوری میشه در حال اینکه روز هست، شب هم باشه(و بلعکس!)؟!

فرض کنید یکی بیاد بگه که من میگم که ده سال بعد مثلا آقای x میشه رئیس مملکت. این رئیس مملکت رو هم مردم انتخاب میکنن دیگه؟ پس در واقع شما تلاش و عمل افراد جامعه رو پیش بینی کردی . چیزی که من دارم میگم غیر قابل پیش بینیه. اگه واقعا قابل پیش بینی باشه پس باید به این نتیجه برسیم که جبری در رفتار مردم وجود داره ، که نتیجش از قبل مشخصه.
    خوب شاید ملاک انتخاب اون رئیس جمهور مردم نباشن! و شاید عناصر ضد نظام بخوان اون شخص رئیس جمهور بشه...!(شوخی!)

به نظر من اتفاقات آینده و تلاش انسانها و آزادی اختیار و اعمالشون منافاتی با هم نداره و در تقابل نیست.
    یعنی انسانها میتونن آزادی عمل داشته باشند ولی پیشگویی آینده هم درست باشه.
    یعنی مثلا پیشگویی بشه که در فلان نقطه، در فلان تاریخ بمبی منفجر خواهد شد و هزاران نفر و خواهد کشت.
    خوب این حرف یعنی جبر!
    یعنی طبیعت(تقدیر،اراده خداوند یا هرچی که اسمشو میذاری!) شما و زندگی شما رو مجبور میکنه که شاهد اون اتفاق باشی، چه شما بخوای چه نخوای...

اما اگر یک شخص با قابلیت خاص رفتن شخصی رو به جایی پیشگویی کرد و شرایط طوری شد که اون شخص هم اونجا رفت ، جبر ماجرا کجاست؟ اینکه اون شخص خاص از یک واقعه ای باخبره ، چه جبری ایجاد میکنه؟
    منظور شما از شخصی با قابلیت خاص مدیوم یا همچین چیزیه؟!
    -خوب رفتن اون طرف به همونجا ممکنه شانسی باشه...
    -- اینکه یه نفر از یه واقعه در آینده با خبره خودش یعنی جبر! یعنی اون واقع باید اتفاق بیوفته که این شخص بتونه پیشگوییش کنه!

من نمیدونم متوجه میشید یا نه!
    شما خیلی خیلی هم ساده در نظر بگیرید میتونید اصل عدم قطعیت هایزنبرگ رو بررسی کنید...
    طبق این اصل شما نمیتونی پیش گویی کنی که الکترون 2 دقیقه بعد کجاس!
    نه من و شما، بلکه همون فرد خاص(!) هم نمیتونه!

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

خوب این حرف یعنی جبر!
    یعنی طبیعت(تقدیر،اراده خداوند یا هرچی که اسمشو میذاری!) شما و زندگی شما رو مجبور میکنه که شاهد اون اتفاق باشی، چه شما بخوای چه نخوای...!
    ببینید، هیچ کسی نمیتونه بگه که من به جبر اصلا اعتقادی ندارم. همون جوری که هیچ کس نمیتونه بگه من به آزادی اراده اعتقادی ندارم.
    جبر حکم میکنه که شما به دنیا بیایید. شما حالا یه کاری کن که به دنیا نیای. میشه؟ شما حتما باید متولد بشید.

سرنوشت شما، همه ما اینه که باید بمیریم. امکان نداره هیچ کسی بتونه از این سرنوشت فرار کنه. شما حتما باید یمیرید.

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سرنوشت شما، همه ما اینه که باید بمیریم. امکان نداره هیچ کسی بتونه از این سرنوشت فرار کنه. شما حتما باید یمیرید.
    می شه شما سرنوشت معنی کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه ABEL's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    B.A.N.D.A.R_A.B.B.A.S

پيش فرض

ببینید، هیچ کسی نمیتونه بگه که من به جبر اصلا اعتقادی ندارم. همون جوری که هیچ کس نمیتونه بگه من به آزادی اراده اعتقادی ندارم.
    جبر حکم میکنه که شما به دنیا بیایید. شما حالا یه کاری کن که به دنیا نیای. میشه؟ شما حتما باید متولد بشید.

سرنوشت که با مردن خلاصه نمیشه درسته همه ما باید بمیریم اما سرنوشت هر کسی خودش رقم میزنه.
    منم ممنون میشم به بچه های بالا بگین که سرنوشت رو کامل توضیح بدن؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

سرنوشت یعنی اینکه چی در آینده به سر ما میاد؟

آخر فروم باز mahdy2021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran-Tehran

پيش فرض

جالب اينه كه ميگفتن پاسور ، قهوه ، شمع و.... همش براي سرگرمي مشتري هستش. مساله انرژي ماورايي هستش كه اونها دارن استفاده ميكنن....

خلاصه سرتون رو درد نيارم ، من خودم منكر پيشگويي بودم ، اما نميتونم چيزهايي رو كه ديدم ناديده بگيرم و بايد بگم كه قدرت پيشگويي كاملا وجود داره....

تنها سوالي كه ذهنمو مشغول كرد همين قضيه جبر و اختيار بود ، اگه قراره زندگي من طبق روالي كه اينا پيش بيني كردن اتفاق بيافته ، پس من مثل يه عروسك خيمه شب بازي هستم كه فقط دارن منو تكون ميدن و هر چيزي كه بايد اتفاق بيافته ، اتفاق ميافته.
    دوستانی که کلا به پیشگویی اعتقاد ندارن این رو نخونن:
    دوست عزیز من چیز بیشتری به شما میگم.اینکه گفتن ماورایی هست هم باز دروغه.متافیزیک هم برای گول زدن من و شماست.تمام اینها قسمتی از فیزیک است که بهتر دونستن تو کتابا نیاد.برای اینها همه فرمول و قاعده و قانون وجود داره
    البته اینکه واقعا چه کسی می تواند پیشگویی حقیقی کند یک بحث دیگرست
    (در مورد جبر هم در ادامه توضیح میدم)

منظور شما از شخصی با قابلیت خاص مدیوم یا همچین چیزیه؟!
    -خوب رفتن اون طرف به همونجا ممکنه شانسی باشه...
    -- اینکه یه نفر از یه واقعه در آینده با خبره خودش یعنی جبر! یعنی اون واقع باید اتفاق بیوفته که این شخص بتونه پیشگوییش کنه!

من نمیدونم متوجه میشید یا نه!
    شما خیلی خیلی هم ساده در نظر بگیرید میتونید اصل عدم قطعیت هایزنبرگ رو بررسی کنید...
    طبق این اصل شما نمیتونی پیش گویی کنی که الکترون 2 دقیقه بعد کجاس!
    نه من و شما، بلکه همون فرد خاص(!) هم نمیتونه!
    دوست عزیز توجه نکردید ظاهرا من چی گفتم.کسی که پیشگویی میکنه بر اساس متغیرها و حالات فیزیکی اکنون چیزی نمیگه
    بلکه حصار زمان رو میشکنه و آینده رو می بینه

هیچ جبری هم در کار نیست.چون شخص خاص تصمیمی که شما گرفتید رو می بینه نه اینکه چیزی رو پیشگویی کنه و شما به وسیله یک نیروی خاص مجبور بشید تصمیمی بگیرید

اصل عدم قطعیت یا اصول شبیه به این اتفاقا هیچ تناقضی با پیشگویی ندارد.چون شما نمی توانید با یک معادله مختصات الکترونها رو مشخص کنید.پس مجبورید براشون ابر الکترونی در نظر بگیرید

اما فرض کنید شما از یک الکترون فیلم می گیرید.به مدت 2 دقیقه.دقیقه اول به مکان A می رود و دقیقه 2 به مکان B
    حالا من و شما می شینیم با هم فیلم رو می بینیم.وقتی به مکان A رسید شما می گی می دانی یک دقیقه بعد الکترون کجاست؟
    من میگم نه.
    شما خیلی با کلاس میگی مکان B

آیا جبری برای الکترونها رخ داده؟ خیر.
    دلیل اینکه شما می دانستی الکترون کجا می رود و من نمی دانستم چیست؟زمان
    چند دقیقه زودتر شما فیلم رو دیدی.برتری شما نسبت به من همین است.وگرنه نه جبری وجود داشته نه نیرویی که بخواهد حرف شما را اثبات کند

حالا اینکه در کل زندگی جبر داریم ربطی به مسئله پیشگویی و ... ندارد و خودش داستان دیگری است

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

دوستانی که کلا به پیشگویی اعتقاد ندارن این رو نخونن:
    دوست عزیز من چیز بیشتری به شما میگم.اینکه گفتن ماورایی هست هم باز دروغه.متافیزیک هم برای گول زدن من و شماست.تمام اینها قسمتی از فیزیک است که بهتر دونستن تو کتابا نیاد.برای اینها همه فرمول و قاعده و قانون وجود داره
    در تاييد حرف شما بايد بگم خودم هم اعتقاد دارم كه متافيزيك وجود نداره و چيزهايي كه امروز ميگيم متافيزيك با كشف قوانين مربوط به اونها تبديل ميشن به فيزيك.

تمام اینها قسمتی از فیزیک است که بهتر دونستن تو کتابا نیاد.برای اینها همه فرمول و قاعده و قانون وجود داره
    چيزي كه شما داري ميگي ، يعني اين كه الان قوانين فيزيكي گذر در زمان رو كشف كردن !
    ولي تا اونجا كه من مطالعه كردم ، هنوز نتونستن سفر در زمان رو بصورت تجربي در بيارن.من خيلي در اين زمينه تحقيق كردم ولي هيچ مورد علمي (علوم تجربي ) براي سفر در زمان گزارش نشده....

شما براي اين ادعاي خودتون سندي داريد؟

چند دقیقه زودتر شما فیلم رو دیدی.برتری شما نسبت به من همین است.وگرنه نه جبری وجود داشته نه نیرویی که بخواهد حرف شما را اثبات کند
    شما خودت داري از واژه "فيلم" استفاده ميكني .

فيلم يه چيز از پيش ضبط شده است.شما ميتوني تو فيلم عقب و جلو بري و فيلم هموني كه هست نشون داده ميشه بدون هيچ تغييري...

پس اگه زندگي ما هم به قول شما " فيلم " باشه ، پس يه چيز ضبط شده و از پيش تعيين شده است و در اينصورت من به "جبر" اعتقاد كامل پيدا ميكنم !
    Last edited by outpost; 12-12-2010 at 11:29.

8. این کاربر از outpost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mahdy2021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran-Tehran

پيش فرض

چيزي كه شما داري ميگي ، يعني اين كه الان قوانين فيزيكي گذر در زمان رو كشف كردن !
    ولي تا اونجا كه من مطالعه كردم ، هنوز نتونستن سفر در زمان رو بصورت تجربي در بيارن.من خيلي در اين زمينه تحقيق كردم ولي هيچ مورد علمي (علوم تجربي ) براي سفر در زمان گزارش نشده....

شما براي اين ادعاي خودتون سندي داريد؟
    یکمی بحثها پیچیدس.سند برای چی بیارم؟ پیشگویی که تحقق یافته؟
    چون ما هنوز به مرحله سفر نرسیدیم.بحث فعلا روی شکستن حصر زمان برای دیدن آینده و اتفاقات بوده

شما خودت داري از واژه "فيلم" استفاده ميكني .

فيلم يه چيز از پيش ضبط شده است.شما ميتوني تو فيلم عقب و جلو بري و فيلم هموني كه هست نشون داده ميشه بدون هيچ تغييري...

پس اگه زندگي ما هم به قول شما " فيلم " باشه ، پس يه چيز ضبط شده و از پيش تعيين شده است و در اينصورت من به "جبر" اعتقاد كامل پيدا ميكنم !
    درسته فیلم ضبط شدس ولی هیچ جبری برای اون الکترونها نبوده.آنها هم طبق اصل هایزنبرگ مکانشون قابل پیش بینی نبوده

اینکه من مثال فیلم رو زدن برای این بود که احساس کردم برای دوستان معنای شکستن حصار زمان ممکنه کمی نا آشنا باشه.کسی ادعا نکرده اتفاقات دنیای ما رخ داده و تموم شده.الان بدون شک یکشنبه 21 آذر 1389 شمسی است

باز کسایی که پیشگویی رو قبول ندارن نخونن:
    ولی اگر ما زمان رو یک بعد در نظر بگیریم ، چون سفر به ابعاد یا حداقل ارتباط با اونها تقریبا امکانپذیره ، پس شکستن حصار زمان هم نباید کار محالی باشه
    در رابطه با سفر به ابعاد اگر دوست داشتید پیام خصوصی بزنید یک چیزی رو معرفی کنم ببینید

10. این کاربر از mahdy2021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهرانـــــــ

پيش فرض

سرنوشت که با مردن خلاصه نمیشه درسته همه ما باید بمیریم اما سرنوشت هر کسی خودش رقم میزنه.
    منم ممنون میشم به بچه های بالا بگین که سرنوشت رو کامل توضیح بدن؟
    من میدونم حرفتون درسته ولی لطفا ثابتش کنید!
    سرنوشت چیزیکه از قبل برامون تعیین شده!

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

تمام اینها قسمتی از فیزیک است که بهتر دونستن تو کتابا نیاد.برای اینها همه فرمول و قاعده و قانون وجود داره
    البته اینکه واقعا چه کسی می تواند پیشگویی حقیقی کند یک بحث دیگرست
    (در مورد جبر هم در ادامه توضیح میدم)

بلکه حصار زمان رو میشکنه و آینده رو می بینه

هیچ جبری هم در کار نیست.چون شخص خاص تصمیمی که شما گرفتید رو می بینه نه اینکه چیزی رو پیشگویی کنه و شما به وسیله یک نیروی خاص مجبور بشید تصمیمی بگیرید
    ولی اگر ما زمان رو یک بعد در نظر بگیریم ، چون سفر به ابعاد یا حداقل ارتباط با اونها تقریبا امکانپذیره ، پس شکستن حصار زمان هم نباید کار محالی باشه
    متافیزیک وجود نداره، و متافیزیک قسمتی از فیزیک ه. این جمله دقیقا درسته.
    متافیزیک قسمتی از فیزیک ه. یعنی قسمتی از فیزیک نیست. خود فیزیک ه. چون اون قسمت از فیزیک در تاریکی مونده و با پیشرفت علم آشکار خواهد شد، انسانها الان بهش به اشتباه میگن متافیزیک.
    جمله من از زبان شما بیان شد. متشکر.
    علم هم در مورد عالم ماورا الطبیعه سکوت نکرده. میگه وجود نداره تا زمانی که خلافش ثابت بشه. بحث اینکه روح و جهان باقی هم متافیزیک هستش یا یه بعد دیگه ای از فیزیک ه یه بحث جداست و علم سکوتی دربارش نکرده. وجود نداره تا زمانی که خلافش ثابت بشه. یا بهتر بگم : وجود داره ولی یه حالت دیگری از فیزیک ه. نه اوجوری که ادعا میکنن.
    این پست و من چند وقت قبل توی تاپیک سیاهچاله ها زده بودم.

هیچ جبری هم در کار نیست.چون شخص خاص تصمیمی که شما گرفتید رو می بینه نه اینکه چیزی رو پیشگویی کنه و شما به وسیله یک نیروی خاص مجبور بشید تصمیمی بگیرید.
    به این میگن لب مطلب. متشکرم.

13. این کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •