تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 148 اولاول ... 7891011121314152161111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

ممنون اما بنظرم 1متر زیاد باشه , یعنی واسه بلند کردن و شستنش! بعدش ایا امکانش هست که طوری ساخته بشه تا آب از زیرش اخلیه بشه؟ و شما چطوری و هر چند وقت یکبار ابشو عوض میکنید(لجن گیر هم استفاده میکنید؟ یا وسیله ای دیگر) کلا واسه تمیز ماندن ابش چه کارایی میکنید؟ ممنون
    قرار نیست که تانک از جاش تکون بخوره پسر !
    من هر 2 سال یکبار کلا تانک رو شستشو میدم .
    به غیر از اون هر هفته ای یکبار به اندازه 10% از آب تانک رو از زیر سیفون میکنم و مشکلی هم ندارم .
    بله میتونی زیر یا کنارش رو سوراخ کنی و لوله بزاری برای تخلیه ولی این کار رو نکنی بهتره .
    مشکلی نداره آخه ! 1 متر چیزی نیست که اینقدر نگرانشی !
    درباره تمیز موندن اب هم قبلا صحبت زیاد کردیم. نحوه غذا دادن ، فیلتراسیون ، اکسیژن دهی و سیفون .

Amir
    چون اون ایده اولی چون کف آکواریوم با سطح زمین اختلاف ناچیزی دارن سیفون از کف آک رو سخت یا حتی نشدنی میکنه
    چرا نشدنی ؟!!! اتفاقا هرچقدر به کف نزدیک تر باشه سیفونت راحتت تره .

پس باید آک بزرگی بخری چون اسکار آب رو زیا کثیف میکنه مثلا تو آک قبلیت باید یه اسکار میزاشتی
    البته واسه وقتی میگم که اسکار بزرگ میشه
    باید زیاد سیفون کنی
    نه امیر جان من 2 تا اسکار هم دارم که به طرز فجیعی میخورن ! اونم غذاهای واویلا ! مخلوط دل و جگر و فلفل و ... !!!! کثیف شدن آب ارتباط مستقیم با میزان غذا دادن و چطور دادنش داره . همین .

به هر حال بازم هرطور صلاح میدونی من شخصا همیشه دنبال چیزهای خاصم !
    ....
    hasti rs سلام ، من یه تانک 100 * 30 * 50 دارم ؛ نمیدونم ابعادش خوبه یا نه ولی میخوام راش بندازم ؛ هیچیم راجع به آکواریوم و ماهی و لوازمش نمیدونم !! بعد دو تا چیز هم هستن که فک کنم یکیشون فیلتر باشه ؛ یکیم پمپ ! ایتا رو هم نمیدونم چطور باید بزار ! الان من چیکار باید کنم ؟؟؟
    ولی میخوام آکواریومو گیاهی راه بندازم !
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .
    سلام . بابت تصمیمت بهت تبریک میگم !
    صفحات قبل تاپیک رو بخون . یکی از دوستان قصد راه اندازی تانک جدید داشت . مفصل باهاش صحبت کردیم . در رابطه به تانگ گیاهخوارها هم بهترین انتخاب رو کردی . چون هم از لحاظ قیمت و هزینه هم از لحاظ سخت گیر نبودن گونه های مختلفش بهترین راه برای حرفه ای شدن تو نگهداری ماهی ها و آشنایی با خلق و خوی این حیواناته
    بازم اگر سوالی بود مطرح کن که زود راه بیفته تانکت !

2. 2 کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_oyama's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    sbr

پيش فرض

چرا نشدنی ؟!!! اتفاقا هرچقدر به کف نزدیک تر باشه سیفونت راحتت تره .

!
    وقتي آك چسبيده باشه به زمين سيفون نشدنيه مگه اينكه سر شيلنگ هم به زمين چسبيده باشه
    البته سيفون از كف آك رو ميگما
    ولي من امتحان ميكنم شما هم بكنيد

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

وقتي آك چسبيده باشه به زمين سيفون نشدنيه مگه اينكه سر شيلنگ هم به زمين چسبيده باشه
    البته سيفون از كف آك رو ميگما
    ولي من امتحان ميكنم شما هم بكنيد
    تانک رو زمینه مگه ؟! فکر نکنم . یه پله داره . تازه قراره براش Frame بگیره . بهش پیشنهاد قاب دادم .

اگه نباشه جاش خالی می مونه hasti rs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    ahwaz

پيش فرض

بازم اگر سوالی بود مطرح کن که زود راه بیفته تانکت !
    ممنون ؛

من خوندم پستای قبل و ولی سیکل ازت رو متوجه نشدم
    و اینکه اسم ماهیا رو نمیدونم .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام من آكواريم رو هنوز روي ابعادش مشكل دارم! ميخوام بين 90تا 100 واسه طولش(اگرچه قبلا 80سانتي داشتم و اون هم بزرگ بود) واسه عرضش 40 تا 50 و ارتفاع 70تا 80(كه اين بلند نيستش؟) اين ابعاد پيشنهاد دوستان همينجا بوده . روي ارتفاع و عرضش مشكل دارم!

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

* سؤال هایی که بشه تجربه رو افزایش داد حتمی و باید پرسیده بشن!
    * ولی در مورد سلیقه، شخص نباید دیگران رو به دخالت تو فکر و ایده ش وارد کنه. این کار ممکنه سلیقه و میل انسان رو سرکوب کنه!!! چون سلیقه ها متفاوت و شخصیه. زیبایی و نگهداری یه آبزیدان یا هر چیز دیگه فقط به سلیقه ی خود شخص بسنگی داره! شما می یای به خاطر من تمساح نگهداری؟؟
    * نکته ی مهم بعدی اینه که بازار ایران رو یکسری نادان خودخواه اداره می کنن که همه چیز رو وارد نمی کنن و اون چیزی که دوست دارن و منافع پلیدشون حکم می کنه وارد می کنن! برای اینکه سطح توقع جامعه رو هم بالا نبرن و مزدوری و خودفروخته گی خودشون رو نشون بدن فرمان می گیرن که فقط بعضی چیزهای خاص و سطح پایین رو وارد مملکت کنن.
    پس از این فکر بیایید بیرون که فلان ماهی رو تو اینترنت دیدید و می خواید داشته باشید! این ترفند تو همه ی بازارهای اجناس به کار می ره... مثل کامپیوتر

گیاه طبیعی رو هم به مصنوعی ترجیح می دم. اصلا مصنوعی به کار نمی برم. ما قرار محیط طبیعی داشته باشیم دیگه؟
    نکته اینجاست که باید بدونیم گیاه چی می خواد و با چی ناسازگار!
    نمک گیاه رو از بین می بره!
    گیاهان با تغذیه از آلودگی و اضافات آب، آب رو تمیز می کنن و باکتری های مفید در اختیار ماهی ها قرار می دن. اکسیژن هم در آب تولید می کنن.
    برای نگهداری از گیاهان نیاز به مهتابی یا لامپ های سبزینه ساز هست که مثل نور خورشید عمل کنه. لامپ های معمولی برای سبزینه سازی و زنده موندن گیاهان کاربرد ندارن!

حالا... سلیقه ی من تمایل به ماهی های گیاه خوار داره، به خصوص گلدفیش! چون ماهی های طلایی بازیگوشن، تراوت دارن، با قیافه هاشون با آدم حرف می زنن. ولی ماهی های دیگه اینطور نیستن. ماهی های طلایی قاتل گیاهن! اگه می خواید ماهی طلایی بگیرید باید گیاهی بگیرید که برگ هایی داشته باشه که برای ماهی خوشمزه نباشه یا ماهی نتونه از نظر فیزیکی اون رو بخوره. ماهی های گلدفیش خیلی مقاوم هستن و نگهداری شون آسون تره. ولی پر خور هستن و معده ندارن و آب رو خیلی کثیف می کنن که نیاز به تصویه قوی هست که بهتره فیلتر سطلی داشته باشیم. غذا دهی متفاوتی هم نیاز دارن. البته همه ی ماهی ها اینجورین.

حلزون زنده که گونه های مختلف داره آبزیدان رو جور دیگه ای زیبا می کنه. به خصوص وقتی شاهد رشدش هستیم.
    متداول ترین شون همین حلزون زرد رنگ هست که با نام «حلزون سیب» معروفه.

ماهی های ریز Tetra که نوع های مختلفی دارن بسیار تُنگ رو زیبا می کنن.
    یه گونه ای هست به نام Rummy Nose که تو عکس صورتش سرخه (دماغ سرخ). این گونه رو اگه 30 تا 60 تا بگیرید و بندازید تو تُنگ، مثل ماهی های اقیانوس حرکت های سریع و دسته جمعی می کنن و خیلی آبزیدان رو زیبا جلوه می دن. بهتره این گونه رو از 30 تا کمتر نخرید.
    نکته ی مهم اینه که ماهی های طلایی بعضی تتراها رو می خورن! پس باید جای وسیعی (تا باعث اذیت و آزار هم نشن) داشته باشیم. باید گلدفیش ها رو سیر نگه داریم. یا باید گونه هایی رو باهاشون نگه داریم که از دهنشون رد نشن! مثل تبر زینی که تو عکس بدن جالبی داره.
    البته اگه دیسکس و آنجل نگهداری کنید همه نوع تترای ریز و بی آزار رو می تونید کنار هم نگه دارید. چون یکسری تترا هستن که فوق العاده وحشی هست و قادرن با گوشتخوارها زندگی کنن.

اگه تو این مقوله تازه کارید حتمی هزینه ی کم برای نگهداری بپردازین و زیاد سرمایه گذاری نکید. چون ما در قبال جون موجوداتی که می خوایم نگهداری کنیم مسؤلیم و نباید جلادانه و برای وقت گذرانی زندگی موجودات زنده رو به خطر بندازیم.
    از اون افرادی هم که آگاهی شون رو می خوان از دیگران بشنون نباشین. اینترنت وسیعه و اطلاعات سالم و مفید توش زیاد و نظرها بسیار متفاوته!!!

تو این پست عکس هایی برای آشنایی گذاشته بودم که مدیریت یکی غنچه زد و همه ی عکس ها رو پاک کرد تا صفحه سریع بالا بیاد!
    شعورشون نمی رسه که ما وقت گذاشتیم این عکس ها رو Upload کردیم.
    مدیران اینجا ذهن خلاق و فوق العاده تاثیر گذاری دارن!!!
    Last edited by آریا ایرانی; 13-02-2011 at 12:31.

8. 2 کاربر از آریا ایرانی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام من آكواريم رو هنوز روي ابعادش مشكل دارم! ميخوام بين 90تا 100 واسه طولش(اگرچه قبلا 80سانتي داشتم و اون هم بزرگ بود) واسه عرضش 40 تا 50 و ارتفاع 70تا 80(كه اين بلند نيستش؟) اين ابعاد پيشنهاد دوستان همينجا بوده . روي ارتفاع و عرضش مشكل دارم!
    * اندازه تُنگ باید با اندازه ی مکانی که می خواید تُنگ رو قرار بدید همخوانی داشته باشه!
    * یک آبزیدان باید اندازه های استاندارد داشته باشه و عددهای غیر عادی توش به کار نرفته باشه مگر اینکه فضای خالی ما مشخص باشه که این فضاهای غیر عادی بسیار نادر هستن.
    * ارتفاع تُنگ ما باید به اندازه ای باشه که بتونیم با دست به کف آبزیدان دست بزنیم و مثلا اون رو تمیز یا تزئینات ش رو جا به جا کنیم. مگر اینکه نیاز به این کار نداشته باشیم.
    * نیازمندی های ما با سلیقه و تمایلات دیگران منافات داره و 100% باعث پشیمونی ما می شه. چون دیگران تو خونه ی ما زندگی نمی کنن.
    * ماهی ها برای زندگی نیاز به فضای مناسب و بدون استرس دارن و ما نباید با خوخواهی و بی فرهنگی شرایط رو به اون ها تحمیل کنیم.
    * کمترین اندازه ی یک آبزیدان بهتره 80 سانت باشه ولی 100 خیلی بهتر و استاندارد تر هست. ارتفاع آبزیدان باید با درازای دست کسی که نیاز هست به داخل تُنگ بره همخوانی داشته باشه. عُرف درازای یک تُنگ از 60 تا 70 سانت هست.
    * برای یک تصمیم گیری مناسب نیاز به همفکری و مشورت با خونواده و بعد سازنده ی تُنگ هست و به سلیقه ی دیگران هیچ نیازی نیست. البته دونستن تجربه دیگران خیلی سودمند هست اگه به دخالت تبدیل نشه.
    * افراد تازه کار هم نباید احساساتی بشن و درخواست های آبزیدان های 2 تا 6 متری بدن! نگهداری این تُنگ ها نیاز به یک یا دو فرد پر تلاش، و جابجایی این آبزیدان ها نیاز به دستکم 5 فرد نیرومند داره! و فقط حرفه ای ها و تجربه دارها بهتره این خواسته رو عملی کنن.
    Last edited by آریا ایرانی; 13-02-2011 at 12:15.

آخر فروم باز Davood_titan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    ...::: هـمــــدان :::....

پيش فرض

.......................

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

ممنون ؛

من خوندم پستای قبل و ولی سیکل ازت رو متوجه نشدم
    و اینکه اسم ماهیا رو نمیدونم .
    سیکل ازت به دوره ای گفته میشه که تو اون دوره آب به شرایط ایده آل میرسه و باکتری های مفید تولید میشن و آب حالت متعادل و با ثبات پیدا میکنه .
    میشه این سیکل رو با یسری مواد یا حتی در مواردی محصولات بیولوژیکی و یا حتی با اضافه کردن آب یه آکواریوم سیکله شده و قرار دادن 2 تا ماهی زبرا برای مدتی طی کرد .
    ...
    ماهی ها سلیقه ای و بستگی به علاقمندی و کششت به گونه ای خاص داره . بگو تا بگم !

12. 2 کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

*
    * یک آبزیدان باید اندازه های استاندارد داشته باشه و عددهای غیر عادی توش به کار نرفته باشه مگر اینکه فضای خالی ما مشخص باشه که این فضاهای غیر عادی بسیار نادر هستن.
    * ارتفاع تُنگ ما باید به اندازه ای باشه که بتونیم با دست به کف آبزیدان دست بزنیم و مثلا اون رو تمیز یا تزئینات ش رو جا به جا کنیم. مگر اینکه نیاز به این کار نداشته باشیم.
    * نیازمندی های ما با سلیقه و تمایلات دیگران منافات داره و 100% باعث پشیمونی ما می شه. چون دیگران تو خونه ی ما زندگی نمی کنن.
    * ماهی ها برای زندگی نیاز به فضای مناسب و بدون استرس دارن و ما نباید با خوخواهی و بی فرهنگی شرایط رو به اون ها تحمیل کنیم.
    * کمترین اندازه ی یک آبزیدان بهتره 80 سانت باشه ولی 100 خیلی بهتر و استاندارد تر هست. ارتفاع آبزیدان باید با درازای دست کسی که نیاز هست به داخل تُنگ بره همخوانی داشته باشه. عُرف درازای یک تُنگ از 60 تا 70 سانت هست.
    * برای یک تصمیم گیری مناسب نیاز به همفکری و مشورت با خونواده و بعد سازنده ی تُنگ هست و به سلیقه ی دیگران هیچ نیازی نیست. البته دونستن تجربه دیگران خیلی سودمند هست اگه به دخالت تبدیل نشه.
    * افراد تزه کار هم نباید احساساتی بشن و درخواست های آبزیدان های 2 تا 6 متری بدن! نگهداری این تُنگ ها نیاز به یک یا دو فرد پر تلاش، و جابجایی این آبزیدان ها نیاز به دستکم 5 فرد نیرومند داره! و فقط حرفه ای ها و تجربه دارها بهتره این خواسته رو عملی کنن.
    حالا شما چه اصراری رو تاثیر ندادن نظر دوستان ( به قول شما دیگران ) دارید !؟ قطعا نظر دوستان فقط در جهت سازندگی و تبادل نظره نه تحمیل ! گمان نمیکنم با این تعدد نظرات کسی بتونه چیزی رو به خودش تحمیل کنه . هدف اینه مجموعه ای از تجربیات دوستان گلچین بشه .
    زیاد سخت نگیرید
    ....

MaziarB
    چرا ، ارتفاعش اگر 80 بگیری بلند میشه . عرض کردم اگه 100 سانتی مد نظر داری همون 70 سانت ارتفاع مناسبه . ضمن اینکه مقداریش هم صرف کف و از بالا زیر نوار پنهون میشه و میتونی خالی بزاری و علنا شما 60 سانت ارتفاع آب داری .
    عرض 35 هم برای تانک 100*70 میتونه متناسب باشه .
    ضمن اینکه در نظر بگیر شما آزادتری ! چون اول تانک رو میسازی بعد پایه رو . باید همه چیز رو به جایی که واسه تانک در نظر گرفتی بسنجی .
    در مورد خالی کردن و جابجایی و ... نگرانی نیاز نیست . جابجا کردن یک تانک نهایتا هرچند سال 1 بار ! انجام میشه و نشدنی نیست .
    برای سیفون کردنش هم ضمن احترام به نظر ایرانی عزیز نیازی به رسیدن دستت به کف تانک و ... نمیبینم . شما با انواع لوازم سیفون دست ساز و غیردست ساز به کف تانک دسترسی داری. ( البته نه اینکه دستتون با کف تانک نیم متر فاصله داشته باشه ! در اون صورت برای تزیین به مشکل بر میخوری )
    در مورد نکته آخری که دوستمون اشاره کرد واقعا جدی بگیرید ... بهتره اول از تانک کوچیکتر شروع کنی و کمی که با تجربه تر شدی اونوقت انتخاب های بهتری داری ...

14. این کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •