تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 13 اولاول ... 78910111213 آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 121

نام تاپيک: آيا خريدن تندر 90 معقولانه است؟؟!!!

داره خودمونی میشه naseresmaeily's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض نظر من

باسلام
    پيرو صحبت هاي دوستان كارشناس بايد بگم :
    خواهشا اول به شرايط فعلي نگاه كنيم بعد در مورد چيزي بحث كنيم.تو شرايطي كه بايد بين بد و بدتر يكي را انتخاب كنيم و صدامون هم درنياد چه جاي بحثه كه تندر90 بهتره يا 206 يا...
    الان با ورود ماشيني مثل cherry كه شروع خوبي براي ورود خودروهاي خارجي بود ايران خودرو و سايپا چنان گاردي گرفتن كه سيستم خودرو سازي كشور داشت به هم مي خورد . در كل بايد بگم اين بحث ها بي فايده است . چون داريم در مورد ماشين هايي صحبت مي كنيم كه تاريخ مصرفشون گذشته...
    البته اين بيشتر يك درد دل بود. دوستان يه وقت ناراحت نشيد
    ....

2. این کاربر از naseresmaeily بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

این که ما در شرایط جنگی زندگی می کنیم شکی درش نیست.
    اما موضوع اینجاست که با تبلیغات شدید موجود در ایران به خصوص از سالهای 75 به بعد یک تقدس و حالت عرفانیی به خودروهای فرانسوی داده شده!
    اگر شما خدای نکرده جایی بر ضد 405 حرف بزنی کافری!
    یا اگه بگی زانتیا تو بخش ایمنی تصادف از جلو مشکل اساسی داره انگار فحش ناموسی دادی!
    حالا هم رسیدیم به تندر، تندر ماشین خوبیه اما نه با قیمت فعلی در ایران! نکته همینه. شاید خیلیها ریو رو نپسندند اما کیا این محصول رو به خصوص برای بازارهای مشابه ایران طراحی کرده! سوخت پایین( میانگین مصرف 7.5 تا 8) حتی کمتر از پراید، قدرت مناسب (1500سی سی 97 اسب بخار قدرت) ایمنی مناسب، قیمت لوازم یدکی و خدمات پس از فروش ارزان و ...
    داشتن یه ریو بسیار به صرفه تر از داشتن تندره اما در بحث سلیقه بنده هیچ وقت وارد نمی شم چون کاملا خصوصیه.
    هر روز تقریبا 6 تا 8 تندر پذیرش داریم، کمبود قطعات، استهلاک بالا (نسبت به بقیه خودروهای مورد استفاده در گروه سایپا) و هزاران مشکل دیگه. اما در مورد ریو بحث کاملا متفاوته.
    خرید خودرو فقط گرفتن سوئیچ از فروشنده نیست، شما باید 1 یا 2 یا چند سال با این خودرو زندگی کنید. تعمیرات، سرویسها، مصرف، بازدهی و .. خیلی مهمن و باید محاسبه بشن. خیلی چیزها هست که مشتریان معمولی در مورد خدمات گارانتی یا تعمیرات نمیدونن و وقتی با مشکل روبرو شدن متوجه میشن که شرکتها چه کلاهی سرشون گذاشتن و صد البته که دیگه خیلی دیره و باید هزینه رو از جیب مبارک پرداخت کنند(و برای ما چه بهتر که شما نقدی پرداخت کنید تا 1 ماه دنبال کلیمامون ندوییم )
    در مورد چری هم گرچه هنوز امتحان نکردم و امتحانشو پس نداده یه مشکل اساسی وجود داره. خدمات پس از فروش!
    این نکته رو به یاد داشته باشین که خودروهای تازه وارد همیشه هم از نظر تامین قطعه و هم تکنولوژی تعمیرات در مضیقه هستند.

4. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز oghyanoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

اما موضوع اینجاست که با تبلیغات شدید موجود در ایران به خصوص از سالهای 75 به بعد یک تقدس و حالت عرفانیی به خودروهای فرانسوی داده شده!
    یا اگه بگی زانتیا تو بخش ایمنی تصادف از جلو مشکل اساسی داره انگار فحش ناموسی دادی!
    حالا هم رسیدیم به تندر، تندر ماشین خوبیه اما نه با قیمت فعلی در ایران! نکته همینه. شاید خیلیها ریو رو نپسندند اما کیا این محصول رو به خصوص برای بازارهای مشابه ایران طراحی کرده! سوخت پایین( میانگین مصرف 7.5 تا 8) حتی کمتر از پراید، قدرت مناسب (1500سی سی 97 اسب بخار قدرت) ایمنی مناسب، قیمت لوازم یدکی و خدمات پس از فروش ارزان و ...
    داشتن یه ریو بسیار به صرفه تر از داشتن تندره اما در بحث سلیقه بنده هیچ وقت وارد نمی شم چون کاملا خصوصیه.
    هر روز تقریبا 6 تا 8 تندر پذیرش داریم، کمبود قطعات، استهلاک بالا (نسبت به بقیه خودروهای مورد استفاده در گروه سایپا) و هزاران مشکل دیگه. اما در مورد ریو بحث کاملا متفاوته.
    خرید خودرو فقط گرفتن سوئیچ از فروشنده نیست، شما باید 1 یا 2 یا چند سال با این خودرو زندگی کنید. تعمیرات، سرویسها، مصرف، بازدهی و .. خیلی مهمن و باید محاسبه بشن. خیلی چیزها هست که مشتریان معمولی در مورد خدمات گارانتی یا تعمیرات نمیدونن و وقتی با مشکل روبرو شدن متوجه میشن که شرکتها چه کلاهی سرشون گذاشتن و صد البته که دیگه خیلی دیره و باید هزینه رو از جیب مبارک پرداخت کنند(و برای ما چه بهتر که شما نقدی پرداخت کنید تا 1 ماه دنبال کلیمامون ندوییم )
    در مورد چری هم گرچه هنوز امتحان نکردم و امتحانشو پس نداده یه مشکل اساسی وجود داره. خدمات پس از فروش!
    این نکته رو به یاد داشته باشین که خودروهای تازه وارد همیشه هم از نظر تامین قطعه و هم تکنولوژی تعمیرات در مضیقه هستند.
    با این حساب آیا ریو با 12 میلیون و 500 ارزش داره؟

6. 2 کاربر از oghyanoos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ریو با این قیمتی که شما فرمودید نسبت به 405 و تندر هم قیمت خودش، اگه مصرف سوخت، استهلاک، تامین قطعات، تکنولوژی تعمیر و ... رو در نظر بگیریم بله ارزش داره.
    در بحث ایمنی بنده هم معتقدم تندر بهتر از ریو هست.
    در نهایت از نظر سلیقه شخصی نظر هر کس متفاوت و قابل احترامه.

8. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

ریو با این قیمتی که شما فرمودید نسبت به 405 و تندر هم قیمت خودش، اگه مصرف سوخت، استهلاک، تامین قطعات، تکنولوژی تعمیر و ... رو در نظر بگیریم بله ارزش داره.
    در بحث ایمنی بنده هم معتقدم تندر بهتر از ریو هست.
    در نهایت از نظر سلیقه شخصی نظر هر کس متفاوت و قابل احترامه.
    خب تندر از هر لحاز از ریو برتری داره تو این هیچ شکی نیست!
    اما ریو با قسمت 12 میلیون خرید خیلی خوبی هستش و میشه گفت از بهترین ها تو رنج هستش.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

فرشاد جان ناراحت نشیا. جسارت نکردم.
    اینجا همه یه جورایی به تندر ارادت دارن!!!
    من وقتی می گم ریو به نظرم بهتره حداقل 5، 6 تا فاکتور رو در نظر می گیرم. آخه همینجوری که نمیشه گفت X از Y بهتره!
    بهتری اگه به صلیقه من و شما باشه بعله، حق با شماست.
    اما تو این مملکت قضیه فرق می کنه.
    نمونش لنت ترمز! الان مال تندر جنس معمولی حدود 50 نومنه ولی مال ریو مارک اصلی (801153) 35 تومنه و ...
    ریو صدی نهایت 8.5 بسوزونه ولی تندر حداقلش 9.5 به بالاست.
    ریو خدمات پس از فروش گسترده داره اما تندرو خیلی از نمایندگیها تازه دارن راه میندازن.
    شما تهرانو نبین. اینجا واسه یه سری مسائل که خودتونم بهتر میدونین امکانات و قطعات هست. اما خدا اون روزیو نیاره که گذرت به شهرستان بخوره.
    نمونش همین شمال. گیلان حداقل 50 تا نمایندگی بزرگ سایپا داره ولی فقط یکی دو تا اونم مرکز استان خدمات تندر میدن اونم اگه قطعه داشته باشن.
    یادمه یکی از دوستان اینجا می گفت 111 می خرم خراب شد می برم عوض می کنم گارانتی!!!
    این طوریام نیست. اگه قطعه ای تو انبار باشه باید از یه هشت خان به اسم کارشناس فنی بگذری تا قطعتو گارانتی بزنی!
    تو یکی از نمایندگیهای ما 673 نفر تو نوبت ECU گازن!!! واسه پرایدی که هی می گن خودکفا شده!!
    انقدر زود حرف اینارو باور نکنین. دیگه من خودم دارم بهتون می گم چه بلایی سر امثال شماها واسه گارانتی زدن یه قطعه میارم!! صداقت از این بالاتر؟
    وضع تندر رو تعمیرات و علی الخصوص قطعات خرابه.

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

سلام.
    داشتم چند صفحه ی قبل این تاپیکو میخوندم خیلی واسم جالب بود که داشتید در مورد مصرف سوخت
    ماشینا بحث میکردید خاستم یه نکته رو که شماها بش اشاره نکردین بگم,
    به نظر من مهم ترین فاکتور در مصرف سوخت(فاکتورهای دیگه ای مثل وزن,داشتن باربند,کولر,گرما وحتی فیلتر هوا و ...) تعویض دندس,یعنی توی چه دور موتوری دنده رو عوض کنید ما قبلا پراید داشتم همیشه هم توی 4000 یا 5000 دنده عوض میکردم
    مصرفمم همیشه بالای صدی 9,10 بود ولی هر وقت بابام میشست پشت فرمون توی 3000 دنده عوض میکرد که تبعآ مصرف سوخت پایین میومد.(البته در جاده مصرف هیچ وقت به 6 نرسید)
    الانم l90 داریم (البته ماشین فقط 700km راه رفته)چون ماشین تو مرحله اب بندیه همیشه زیر 3000 دنده عوض کردیم
    ولی تا حالا 50 لیتر بنزین مصرف کرده,البته دوستان قبلآ گفته بودن که l90 تا 1000 تای اول مصرفش بالاس
    حالا در کل میخاستم بگم که عوض کردن دنده در دور موتور پایین(البته نه دنده مرده )در کاهش مصرف سوخت خیلی تاثیر گزاره.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramin 69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست گلم ببین ، من تو اینکه شما اطلاعاتت زیاده تو این زمینه حرفی ندارمو روی حرف های شما اعتراضی ندارم اما به نظرم من نظر مصرف کننده مهمه نه کس دیگه ، حالا درسته شما از مشکلات تندر یا چند ماشین دیگه با خبری ولی شاید از خیلی چیزهای دیگه اطلاعی نداشته باشی. من خودم از بین این همه آدم ندیدم کسی که ال90 بخره چند ماه بعد بگه از بس بده که میخوام بفروشمش ،، ولی هم خانواده ما هم داییم بعد از 1 سال خرید ریو فروختیمش با اینکه خیلی کم کار کرده بود.

ببین من اونقدرا از ماشین سردرنمیارم . فقط همین و بگم 1 سال ریو داشتیم 1 سال ال90 ، من به عنوان یه فرد معمولی میگم اگر ال90 برای هر دفعه مشکلش 100 تومن هم هزینه داشته باشه حاضرم بدم ولی دیگه سوار ریو نشم. چرا ؟ چون ریو میوفتادم سر بالا پدر ماشین درمیومد یه سبقت بتونم بگیرم ، وقتی میخواستیم بریم مسافرت جا برای وسایل نبود ، وقتی 4 نفر میشستیم تو ماشین جا تنگ میشد اذیت میشدیم و خیلی مشکل دیگه . اینا رو هم من مبتدی میگم هم پدرم که 35 ساله رانندس
    درضمن مصرف ال90 یا ریو یا 206 اون قدر با هم تفاوتی نداره ، هر ماشینی هر موقع من پشت فرمون زیاد باشم سریع بنزین تمومه ، ولی مادرم زیاد بشینه بیشتر طول میکشه تا تموم شه (منظورم اینه که بستگی به رانندش داره ماشینایی که گفتم در حالت عادی تفاوتشون در حد چند دهم هستش) ...

اما در نهایت درسته که ماشین به سلیقه افراد بستگی داره ....
    Last edited by ramin 69; 29-08-2010 at 02:24.

13. این کاربر از ramin 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

فرشاد جان ناراحت نشیا. جسارت نکردم.
    اینجا همه یه جورایی به تندر ارادت دارن!!!
    من وقتی می گم ریو به نظرم بهتره حداقل 5، 6 تا فاکتور رو در نظر می گیرم. آخه همینجوری که نمیشه گفت X از Y بهتره!
    بهتری اگه به صلیقه من و شما باشه بعله، حق با شماست.
    اما تو این مملکت قضیه فرق می کنه.
    نمونش لنت ترمز! الان مال تندر جنس معمولی حدود 50 نومنه ولی مال ریو مارک اصلی (801153) 35 تومنه و ...
    ریو صدی نهایت 8.5 بسوزونه ولی تندر حداقلش 9.5 به بالاست.
    ریو خدمات پس از فروش گسترده داره اما تندرو خیلی از نمایندگیها تازه دارن راه میندازن.
    شما تهرانو نبین. اینجا واسه یه سری مسائل که خودتونم بهتر میدونین امکانات و قطعات هست. اما خدا اون روزیو نیاره که گذرت به شهرستان بخوره.
    نمونش همین شمال. گیلان حداقل 50 تا نمایندگی بزرگ سایپا داره ولی فقط یکی دو تا اونم مرکز استان خدمات تندر میدن اونم اگه قطعه داشته باشن.
    یادمه یکی از دوستان اینجا می گفت 111 می خرم خراب شد می برم عوض می کنم گارانتی!!!
    این طوریام نیست. اگه قطعه ای تو انبار باشه باید از یه هشت خان به اسم کارشناس فنی بگذری تا قطعتو گارانتی بزنی!
    تو یکی از نمایندگیهای ما 673 نفر تو نوبت ECU گازن!!! واسه پرایدی که هی می گن خودکفا شده!!
    انقدر زود حرف اینارو باور نکنین. دیگه من خودم دارم بهتون می گم چه بلایی سر امثال شماها واسه گارانتی زدن یه قطعه میارم!! صداقت از این بالاتر؟
    وضع تندر رو تعمیرات و علی الخصوص قطعات خرابه.
    به قول دوستمون در این که اطلاعات شما در زمینه خودرو زیاده در این شکی نیست! اما کمی نه خیلی با تعصب صحبت میکنید!
    من خودم از اینکه تو این انجمن همه تندر رو بهترین ماشین میدونن و به قول شما به تندر ارادت دارن گله دارم! اما خب باید قبول کرد تندر تا حدودی ماشین خوبیه و در مقابل ریو 100% برتری داره اگه مشکل قطعه نداشته باشه!

15. این کاربر از farshad bugatti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Maziar_69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

الانم l90 داریم (البته ماشین فقط 700km راه رفته)چون ماشین تو مرحله اب بندیه همیشه زیر 3000 دنده عوض کردیم
    ولی تا حالا 50 لیتر بنزین مصرف کرده,البته دوستان قبلآ گفته بودن که l90 تا 1000 تای اول مصرفش بالاس
    حالا در کل میخاستم بگم که عوض کردن دنده در دور موتور پایین(البته نه دنده مرده )در کاهش مصرف سوخت خیلی تاثیر گزاره.
    الان ماشین شما حدودا صدی 7 سوزونده که خوب معقوله دیگه.
    زیاد نیستش.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •