تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 12 اولاول ... 789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من نمیخواستم در بحث شما و دوستمان مهران دخالتی کنم ولی احساس میکنم شما از اندروید بدت میاد و دوست نداری دوقطبی بین مایکروسافت و اپل شکسته بشه و یک سیستم عاملی مطرح بشه که از موبایل تا دسکتاپ فراگیر بشه
    من با اینکه هنوز هیچ دیوایس اندرویدی نخریدم، طرفدار اندورید هستم و مطمئنم که در آینده بیش از این مطرح خواهد شد
    وقتی میبینم بعضی کاربران که به ویندوز هم چندان وارد نیستن در مورد نصب اندروید روی نت بوک سوال میکنن، فراگیر شدن اندروید در آینده برام مثل روز روشنه
    نه اتفاقا.. من بدم نمیاد و اتفاقا خیلی دوست دارم یه بازیکن سوم قدرتمند هم این وسط وارد بشه، مثلا نمونه اش من بسیار خوشم اومده بود از زمانی که جو عرضه لپ تاپ ها با لینوکس زیاد شده بود و خیلی دلم می خواست ازشون استقبال بشه، چون باعث می شد سرویس هایی که الان روی ویندوز/مک هستن هم به لینوکس برسن و واقعا تبدیل به یه گزینه برای مصرف کننده ها (نه فقط متخصص ها!) بشه.. ولی خب مایکروسافت با ارزون کردن ویندوز و قراردادهایی که با شرکا داشت باعث شد این جو درجا خفه بشه (مشابه قراردادها رو هم با سازنده های موبایل داره، ولی اینها ترجیح میدن پول مایکروسافت رو بدن و باز هم اندروید بسازن، کاری که برای لپ تاپ ها و لینوکس نکردن).

من چند تا چیز درباره اندروید گفتم بعضی از دوستان فکر کردن من دشمن اندرویدم یا ازش بدم میاد. سوء تفاهم نشه، من شدیدا به آینده اندروید معتقدم و مطمئنم اندروید در همه پلتفرم ها مثل موبایل، تبلت، تلویزیون، اتوماسیون خانگی و ... موفق خواهد بود. من اگه از اندروید انتقاد می کنم به خاطر اینه که دلم می خواد پیشرفت کنه. فقط من معتقدم کسی که قراره همچین پلیر بزرگی در آینده باشه باید با مشتری نهایی محصولاتش (نه مشتری لایسنس هاش = سازنده های سخت افزار و اپراتور ها) صادق باشه، اطلاعات صحیح بهشون بده و سعی در مخفی کردن حقیقت نکنه حتی اگه به ضرر اون اپراتورها یا سازنده ها باشه یا فشاری بهش وارد بشه، کاری که مایکروسافت و اپل می کنن و گوگل فعلا نمی کنه. به هر حال هدف این سه فقط پول در آوردنه و تا زمانی که کانال کسب درآمد مستقیما مشتری نباشه (گوگل) انتظار همچین صداقتی به کاربرها از یه کمپانی for-profit کمه، ولی خب من همیشه اعتقاد دارم کاربری که برای محصولی پول می ده لایق صداقت افراد تاثیر گذار در اون محصوله.

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

نه اتفاقا.. من بدم نمیاد و اتفاقا خیلی دوست دارم یه بازیکن سوم قدرتمند هم این وسط وارد بشه، مثلا نمونه اش من بسیار خوشم اومده بود از زمانی که جو عرضه لپ تاپ ها با لینوکس زیاد شده بود و خیلی دلم می خواست ازشون استقبال بشه، چون باعث می شد سرویس هایی که الان روی ویندوز/مک هستن هم به لینوکس برسن و واقعا تبدیل به یه گزینه برای مصرف کننده ها (نه فقط متخصص ها!) بشه.. ولی خب مایکروسافت با ارزون کردن ویندوز و قراردادهایی که با شرکا داشت باعث شد این جو درجا خفه بشه (مشابه قراردادها رو هم با سازنده های موبایل داره، ولی اینها ترجیح میدن پول مایکروسافت رو بدن و باز هم اندروید بسازن، کاری که برای لپ تاپ ها و لینوکس نکردن).

من چند تا چیز درباره اندروید گفتم بعضی از دوستان فکر کردن من دشمن اندرویدم یا ازش بدم میاد. سوء تفاهم نشه، من شدیدا به آینده اندروید معتقدم و مطمئنم اندروید در همه پلتفرم ها مثل موبایل، تبلت، تلویزیون، اتوماسیون خانگی و ... موفق خواهد بود. من اگه از اندروید انتقاد می کنم به خاطر اینه که دلم می خواد پیشرفت کنه. فقط من معتقدم کسی که قراره همچین پلیر بزرگی در آینده باشه باید با مشتری نهایی محصولاتش (نه مشتری لایسنس هاش = سازنده های سخت افزار و اپراتور ها) صادق باشه، اطلاعات صحیح بهشون بده و سعی در مخفی کردن حقیقت نکنه حتی اگه به ضرر اون اپراتورها یا سازنده ها باشه یا فشاری بهش وارد بشه، کاری که مایکروسافت و اپل می کنن و گوگل فعلا نمی کنه. به هر حال هدف این سه فقط پول در آوردنه و تا زمانی که کانال کسب درآمد مستقیما مشتری نباشه (گوگل) انتظار همچین صداقتی به کاربرها از یه کمپانی for-profit کمه، ولی خب من همیشه اعتقاد دارم کاربری که برای محصولی پول می ده لایق صداقت افراد تاثیر گذار در اون محصوله.
    اقا این حرفها هم نیستها اینها همش بر می گرده به سیاست شرکتها و شرایطی که دارن من همین چند وقت پیش داشتم یه خبر می خوندم که گفته بود مایکروسافت آمار دقیق وینفوش و اصلا نمیده!
    اینها فقط به سود خودشون فکر می کنن و ضرر و زیانشون! اپل فروش خوبی داره اگه سهمشم از دست بده باز این امریکاییها نمیذارن فروشش بیاد پایین این آمار دادنها براش تبلیغات مثبته یعنی حتی اگه سهمش هم از دست بده باز می گه اینقدر فروش کردم که هایپ راه بندازه و ملت کف کنن وگرنه فرشته ای نیست که از اسمونها اومده باشه برای مشتری امار دقیق نشون بده و این چیزها! البته راه درست شرکت داری هم همینه, این هم که گوگل آمار دقیق از دیوایسهاش نمیده بر می گرده به سیاستهای خود گوگل نه خوبی و بدیش که بنظرم برای پیشرفت اندروید این موضوع سیاست خوبیه!
    Last edited by Mehran NZ; 31-01-2012 at 05:24.

3. این کاربر از Mehran NZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اقا این حرفها هم نیستها اینها همش بر می گرده به سیاست شرکتها و شرایطی که دارن من همین چند وقت پیش داشتم یه خبر می خوندم که گفته بود مایکروسافت آمار دقیق وینفوش و اصلا نمیده!
    اینها فقط به سود خودشون فکر می کنن و ضرر و زیانشون! اپل فروش خوبی داره اگه سهمشم از دست بده باز این امریکاییها نمیذارن فروشش بیاد پایین این آمار دادنها براش تبلیغات مثبته یعنی حتی اگه سهمش هم از دست بده باز می گه اینقدر فروش کردم که هایپ راه بندازه و ملت کف کنن وگرنه فرشته ای نیست که از اسمونها اومده باشه برای مشتری امار دقیق نشون بده و این چیزها! البته راه درست شرکت داری هم همینه, این هم که گوگل آمار دقیق از دیوایسهاش نمیده بر می گرده به سیاستهای خود گوگل نه خوبی و بدیش که بنظرم برای پیشرفت اندروید این موضوع سیاست خوبیه!
    کاملا درسته من قبلا هم گفتم اگه اینها کار خوبی می کنن به خاطر اینکه نیت و دل پاک دارن نیست و اگه کار بدی هم کنن به خاطر نیت شیطانی و سنگدلی و ... نیست و همش بیزنسه.

5. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

اتفاقا این قسمت دقیقا در همین آمار تایید شده! من گفتم اگه پارسال 95 درصد در اختیار آیپد بود (که البته Strategy Analytics این رو قبول نداره و سهم اپل در 2010 رو 68 درصد حساب کرده)، الان این آمار شده 85 تا 90 (که الان Strategy Analytics گفته 58 درصد!) ، در هر صورت اینجا هم حدودا همون 10 درصد از سهمش کم شده که کل حرفی بود که من می خواستم بزنم. صحبت من این بود که یه جهش خیره کننده نداشتیم
    شما همه حرفها را به نفع خودت مصادره میکنی!
    من قبلا گفتم اگر ادعا کنید در ماههای اول عرضه آیپد و آیپد2 حدود 90% سهم بازار در اختیار اپل بوده قابل قبوله ولی اینکه در طول سال سهم 90% باشه اصلا ممکن نیست آنهم با آیپد اولیه که به قول شما Limited Function بود
    شما از یک سری آمارهای محدود که فقط برای آمریکا بود نتیجه گیریهای نادرستی داشتی و تا وقتی تیم کوک اعتراف نکنه سهم اپل رفت زیر 50% میخوای ادامه بدی

خیر، بقیه دارن بازی می کنن! هر کمپانی ای که در Earning report اش از کلمه Sale استفاده کنه منظورش فروش به خریدار نهاییه (= دریافت پول از خریدار برای محصول) و بر اساس این آمار مالیات می ده و ... در اینجا هیچ کس نمی تونه دروغ بگه.
    سامسونگ هم کاملا واضحه در این آمار گفته Sale (منظورش هم دقیقا فروخته شده بوده) ، و اگه در همین جدول نگاه کنی کوچکترین حرفی از آمار Sale تبلت ها نزده.
    به نظر من هم اپل داره بازی در میاره!
    اپل طبق گفته شما از روی آمار actiavtion دقیقا میدونه چه تعداد آیپد فروش رفته پس باید بدون تاخیر و با افتخار این موفقیتش را اعلام کنه

1. من سعی می کنم پیدا کنم و همینجا بگذارم ولی مسئله مهمی نیست وقتی آمار Sale محصول وجود داره که واضح ترین آمار ممکنه.
    2. آمار دقیق Sale در Earning Report ها اعلام شده (Sale هر کمپانی = فروش به مصرف کننده و دریافت پول) چون گوگل نمی تونه آمار Sale عرضه کنه وظیفه اپل (و بقیه دنیا) نیست خودش رو به استاندارد گوگل وفق بده!
    3. کار اپل استثنا نیست. همونطور که عرض کردم محصولی که در بازار جا بیفته دیگه آمار Sale/Shipment اش یکسانه چون خودش می دونه چقدر می فروشه و همونقدر تولید می کنه. استثنا وقتیه که هیچ کس هیچ آماری از فروش محصولاتش تا به حال نداده و هیچ کس نمی دونه واقعا چقدر این محصولات دارن فروش می رن. من قبلا هم گفتم الان سامسونگ بگه n میلیون تلویزیون یا موبایل یا یخچال Ship کرده من با تمام وجود باور دارم همش رو فروخته.
    4. هر کسی دقیقا اطلاع داره خودش چه تعداد از چه چیزی رو فروخته اپل اعلام می کنه و بقیه فقط برای تبلت اعلام نمی کنن! همون سامسونگ، ال جی، موتورولا، HP، دل، ایسر و ... دارن آمار دقیق Sale محصولات عمده شون مثل لپ تاپ و موبایل و ... رو دارن اعلام می کنن.
    شما جواب همه سوالات را یه جوری پیچوندی و دوباره گیر دادی به گوگل و سامسونگ و ...
    دوباره میپرسم، خیلی ساده و واضحتر از قبل:
    1. شما به حرف استیو جابز استناد کردی حالا میگی مهم نیست! من حرفی از ایشان در مورد آمار earnings report پیدا نکردم؟
    2. اپل کجا گفته که آمار sale = تعداد محصولات که توسط یوزر خریده شده؟
    3. اگر اپل چنین موفقیت عظیمی داشته چرا در سایتهای آماری اشاره ای نشده؟
    4. اپل از کجا میفهمه چه تعداد از سیستمهای مک توسط یوزر خریداری و استفاده شده؟

تا جایی که می دونم پروسه فعال سازی موبایل و تبلت متفاوته (چون سرویس های مخابراتی موبایل فعال سازی متفاوتی دارن)، من اینجا چندین بار روشن کردن اولیه هانی کامب ها رو دیدم اون منوی فعال سازی (فکر کنم انتخاب زبان -> وای فای/3G -> ساعت -> اکانت گوگل) رو داشت، می شد Skip کرد ولی باز هم موقع دسترسی به یکی از سرویس ها می گفت باید انجام بشه).
    خیلی ساده و واضح میپرسم:
    تعریف گوگل برای فعالسازی تبلت اندرویدی چی بوده؟ با ست کردن primary account چه فعالسازی انجام میشه؟

1 میلیارد دانلود در ماه از دید من یعنی رونق فوق العاده. برای من اصلا و به هیچ وجه مشخص نیست که اکثریت یوزرهای تبلت دزد باشن!
    اندروید مارکت رو که اصلا دانلود نمی کنه چون از اول هست! ولی باز هم رنکش اونجاست. سایت بازی ها و اپ ها هم رنکشون از این applanet بالاتره.
    اگر اینجوری حساب کنی اکثریت مردم جهان دزدن!
    وقتی مردم دنبال برترینها هستن و اکثرا هم نمیخوان پول بدن دیگه چاره ای جز دانلود غیرقانونی نیست

سوال کلی: به نظر شما با توجه به نیازها و امکانات، یوزر اسمارت فون بیشتر از اندروید مارکت استفاده میکنه یا یوزر تبلت؟ کدامیک بیشتر از سایتهای غیرقانونی دانلود میکنه
    ؟

همونطور که گفتم منظور این بود که طی این یک سال 10 درصد از سهم آیپد در بازار کم بشه (حالا من و شما گفتیم این سهم در 2010 بالای 90 بوده، SA گفت 68)، مهم اینه که هر سه اتفاق نظر داریم کماکان فقط 10 درصد کم شده، نه مثل موبایل ها که طی یک سال درخشش اندروید سهمش از آیفون هم بالاتر رفت.
    من اتفاق نظری ندارم با شما!
    اپل نمیتونسته در طول یکسال سهم 90% در بازار تبلت داشته باشه آنهم با آیپد Limited Function که در خارج از آمریکا چندان استقبالی ازش نشد
    برای من واضحه که الان در ژانویه 2012 از هر دو تبلتی که فروش میره، یکیش اندرویدیه (با در نظر گرفتن همه مدلهای چیپ تا گران)

بله، تعداد بازدید.
    پس حرفهای من درباره آمار web browsing بی ربط نبود!

درسته، ما هم دوست داریم همین رو بدونیم. سامسونگ بگه 3 میلیون فروخته یا 5 یا 10 یا 50 خب ما باور می کنیم!
    باید از منابع معتبر مورد سامسونگ را پیگیری کنیم، چون اگر دقیق گفته باشه چه تعداد موبایل ship کرده، تعداد تبلتها را میشه حساب کرد

یکم آدم وحشت می کنه این همه رو می بینه
    چرا وحشت! مگه شما در فلان کمپانی منافع یا سهامی داری؟

همونطور که گفتم شیپ کردن حدود یک میلیون یه چیز طبیعیه طوری که کمتر از این باشه اصلا هزینه R&D و طراحی محصول و ... به اون صورت برنمی گرده و اصلا نمی صرفه خطوط تولید رو بهش اختصاص داد و برای همین همیشه در طی مثلا یک سال در هر صورت این تعداد ساخته میشه.. مایکروسافت کین یا Zune ها (که شاید بتونیم بهشون بگیم ناموفق ترین محصولات تاریخ مایکروسافت!) هم میلیونی شیپ شدن و یک میلیون شیپ کردن دلیلی بر فروش عالی نیست (دلیلی بر عدم فروش هم نیست، ممکنه همه اینها هم بسیار خوب فروخته بشن، تا وقتی چیزی اعلام نکنن نمی تونیم چیز قطعی نمی تونیم بگیم).
    این را در نظر داشته باش که کمپانیهای بزرگ پشت سر هم وارد این بازار شدن و قطعا پیش بینیهایی داشتن چون رقابت بسیار تنگاتنگ و سختی بوده
    مسئله خط تولید درباره این تبلتها چندان پر هزینه نیست پس نمیشه گفت به علت هزینه های خط تولید، تعداد بالا بوده
    اگر در بازار استقبالی نبود، در بلند مدت تولید نمیتونست ادامه پیدا کنه و به بالای 1 میلیون برسه
    بهر حال مطمئن باشید که درصد کمی از تبلتهای اندرویدی الان دارن خاک میخورن!

پس اینقدر بر سر اندروید که طفل نوپاییه نزنید
    من به اندروید بعنوان یک پدیده متفاوت نگاه میکنم که بر عکس لینوکس مورد توجه برنامه نویسان و یوزرهای عادی قرار گرفته
    واقعیت اینه که گوگل لایسنس را به قیمت پایینی میفروشه و به قول شما بیشتر از سرویسهاش سود میبره پس باید محافظه کارانه عمل کنه
    در دنیای بیزنس هم صحبت از شفاف سازی معنی نداره
    Last edited by F R E E M A N; 01-02-2012 at 01:11.

اگه نباشه جاش خالی می مونه khashayar7206's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

وای چقدر نظاتتون طولانیه
    یه 24 ساعتی طول میکشه تا همشو بخونم

من به شخصه معتقدم در ضمینه تبلت سال 2012 از آن asus خواهد بود
    هممون میدونم ایسوس با ارائه Transformer prime چشم اکثریت رو از سوی محصولات اپل به سوی خود کشونده

من اعتقاد دارم asus میتونه سیستم عامل آندرویدو از سیستم عامل اپل خیلی جلوتر بندازه

اگه اپل به دنبال یه شریک تجاری معتبر نگرده باید خودشو پایین تر از ایسوس ببینه

مثلا در ضمینه گوشی های تلفن همراه من یه مثال برای شما میزنم

بدون شک سیستم عامل جدید windows phone 7 از شرکت ماکروسافت در اوایل نمیتونست حتی خودشو رقیب سیستم عامل symbian و سیستم عامل بلک بری نشون بده
    ولی ماکروسافت با جلب کردن نظر نوکیا مبنی بر تولید گوشی نوکیا با سیستم عامل windows phone تونست خودشو رقیبی سرسخت در آینده نچندان دور نشون بده
    طوری که وقتی این گوشیا نوکیا با سیستم عامل ویندوز فون وارد بازار شد ماکروسافت تحولی در فروش این سیستم عامل به خود دید.

بدون شک با آمدن سیستم عامل windows phone 8 برای اسمارت فون ها ماکروسافت رو هم باید یکی از رقبای سرسخت آندروید و اپل دوسنت.

در عرصه تبلت هم باید اپل چنین اقدامی انجام بده
    از همین رقابت ها تکنولوژی به سرعت پیشرفت میکنه

این نظر شخصی من بود.

8. این کاربر از khashayar7206 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

هممون میدونم ایسوس با ارائه Transformer prime چشم اکثریت رو از سوی محصولات اپل به سوی خود کشونده
    من اعتقاد دارم asus میتونه سیستم عامل آندرویدو از سیستم عامل اپل خیلی جلوتر بندازه
    بدون شک سیستم عامل جدید windows phone 7 از شرکت ماکروسافت در اوایل نمیتونست حتی خودشو رقیب سیستم عامل symbian و سیستم عامل بلک بری نشون بده
    ولی ماکروسافت با جلب کردن نظر نوکیا مبنی بر تولید گوشی نوکیا با سیستم عامل windows phone تونست خودشو رقیبی سرسخت در آینده نچندان دور نشون بده
    طوری که وقتی این گوشیا نوکیا با سیستم عامل ویندوز فون وارد بازار شد ماکروسافت تحولی در فروش این سیستم عامل به خود دید.
    بدون شک با آمدن سیستم عامل windows phone 8 برای اسمارت فون ها ماکروسافت رو هم باید یکی از رقبای سرسخت آندروید و اپل دوسنت.
    جدای از بحث تکراری تطابق سخت افزار و نرم افزار و کارایی کامل 4 هسته ای روی اندروید لازمه بدونید که وقتی Motorola Xoom هم داشت وارد بازار میشد شرایط تبلیغاتی همین بود. بلکه خیلی بیشتر! هر روز پیش بینی فروش سایت ها، مقایسه های روی کاغذ و ویدیوهای مقایسه با آیپد توی اینترنت پخش بود. ولی نتیجه کاملا برعکس شد. نمیخوام این قضیه رو به Prime تعمیم بدم ولی در نظر داشته باشید این تبلت به جز مشخصات روی کاغذ هیچ چیز جالب توجهی نداره که بخواد باهاش آیپد رو به زمین بزنه. کسی چه میدونه شاید موفق شد ولی این رو هم باید مد نظر داشت.
    در مورد مایکروسافت و نوکیا هم کاملاً برعکس فکر کردید! چون نوکیا برای به دست آوردن وین فون به سمت مایکروسافت رفت و در واقع با سوخته اعلام کردن Symbian در واقع رویکرد جدیدی واسه اسمارت فون هاش اتخاذ کرد.
    Last edited by *Ali*; 05-02-2012 at 22:09.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

با عرض پوزش بابت دیر پاسخ دادن.. من این روزها سرم شلوغه و فرصت زیاد ندارم و دیر به دیر اینجا رو پاسخ می دم.

شما همه حرفها را به نفع خودت مصادره میکنی!
    من قبلا گفتم اگر ادعا کنید در ماههای اول عرضه آیپد و آیپد2 حدود 90% سهم بازار در اختیار اپل بوده قابل قبوله ولی اینکه در طول سال سهم 90% باشه اصلا ممکن نیست آنهم با آیپد اولیه که به قول شما Limited Function بود
    شما از یک سری آمارهای محدود که فقط برای آمریکا بود نتیجه گیریهای نادرستی داشتی و تا وقتی تیم کوک اعتراف نکنه سهم اپل رفت زیر 50% میخوای ادامه بدی
    من تا زمانی که آمار رسمی درستی ارائه نشه ادامه خواهم داد! (و شما تا کی ادامه خواهید داد؟)

به نظر من هم اپل داره بازی در میاره!
    اپل طبق گفته شما از روی آمار actiavtion دقیقا میدونه چه تعداد آیپد فروش رفته پس باید بدون تاخیر و با افتخار این موفقیتش را اعلام کنه
    اپل هر سه ماه یکبار، بدون تاخیر و بسیار واضح آمار فروشش رو اعلام می کنه. شما داری خودت رو گول می زنی یا می خوای این آمار ندادن بقیه رو توجیه کنی؟

شما جواب همه سوالات را یه جوری پیچوندی و دوباره گیر دادی به گوگل و سامسونگ و ...
    دوباره میپرسم، خیلی ساده و واضحتر از قبل:
    1. شما به حرف استیو جابز استناد کردی حالا میگی مهم نیست! من حرفی از ایشان در مورد آمار earnings report پیدا نکردم؟
    2. اپل کجا گفته که آمار sale = تعداد محصولات که توسط یوزر خریده شده؟
    3. اگر اپل چنین موفقیت عظیمی داشته چرا در سایتهای آماری اشاره ای نشده؟
    4. اپل از کجا میفهمه چه تعداد از سیستمهای مک توسط یوزر خریداری و استفاده شده؟
    1. من دقیقا اون حرف استیو جابز رو پیدا نکردم (فرصت گوش دادن به همه Earning Call ها و Q&A ها رو نداشتم)، ولی همونطور که گفتم آمار فروش اپل کاملا واضحه و هر سه ماه یکبار عرضه میشه.

2. عرض کردم (و شما گوش نکردید)، هر کسی در دنیا آمار Sale اعلام کنه منظورش فروش محصولات به یوزر است. چیزی که عرف و استاندارد دنیاست رو لازم نیست اپل تعریف کنه. من هم گفتم سامسونگ بیاد و بگه چقدر تبلت فروخته ما باور می کنیم.

3. موفقیت عظیم؟ هیچ موفقیت عظیمی نیست. شما به هر صنعتی برید محصولاتی که در بازار جا می افتن و وضعشون در بازار واضحه آمار Sale و Shipment اشون یکسان خواهد بود. همین الان تبلت های اندروید برای 2 دوره آمار واضح اعلام کنند دیگه وضعشون واضح خواهد بود.

4. هموطوری که سامسونگ می فهمه چند تا موبایل فروخته، ASUS می فهمه چند تا مادربرد فروخته و همه کمپانی ها در دنیا می فهمن چه تعداد از محصولاتشون رو فروختن. کانال های فروش و ریسلرها و ... واضح هستند و همگی ریپورت های روزانه فروش دارند و وقتی محصولی خریداری میشه پولش از طریق این کانال ها می رسه به سازنده و ... همه دنیا به سادگی آمار فروش محصولاتشون رو به دست میارن، از جمله اپل، سامسونگ، ال جی، موتورولا و ... ، شما بهتره بپرسید چرا وقتی همه می تونن بدست بیارند فقط اپله که داره اعلام می کنه.

خیلی ساده و واضح میپرسم:
    تعریف گوگل برای فعالسازی تبلت اندرویدی چی بوده؟ با ست کردن primary account چه فعالسازی انجام میشه؟
    جالب همینجاست! گوگل هیچ تعریفی از فعال سازی محصولاتش ارائه نداده. حتی در فعال سازی موبایل هم 2 سال تمام ماه به ماه آمار می داد و وقتی دو ماه پیش زیر فشار بسیار شدید خبرنگارها مبنی بر اینکه این آمار 700,000 دستگاه در روز و ... بر چه اساسی است و آیا مثلا آپگرید ها و ... رو در نظر می گیرن یا خیر و ... ، اندی روبین در توییتر خودش (از زبان خودش، نه گوگل) کمی درباره فعال سازی موبایل ها توضیح داد.

تعریف استاندارد فعال سازی یک محصول اینه که به یه اکانت مشتری متصل بشه برای استفاده از سرویس ها.
    اگر اینجوری حساب کنی اکثریت مردم جهان دزدن!
    وقتی مردم دنبال برترینها هستن و اکثرا هم نمیخوان پول بدن دیگه چاره ای جز دانلود غیرقانونی نیست
    بله اگه طبق گفته شما اکثریت مردم برنامه ها رو دزدی کنن خب دزد هستن!

مردمی که دنبال برترین ها هستن پولش رو هم می دن، و اگه نمی تونن پول بدن میرن دنبال چیزی که بتونن پولش رو بدن یا رایگان باشه. خیلی از مردم دنیا هم دلشون تلویزیون 50 اینچ و ماشین بنز می خواد، پس چاره ای جز دزدی نیست؟ شما داری به اکثریت مردم اتهام دزدی می زنی!

سوال کلی: به نظر شما با توجه به نیازها و امکانات، یوزر اسمارت فون بیشتر از اندروید مارکت استفاده میکنه یا یوزر تبلت؟ کدامیک بیشتر از سایتهای غیرقانونی دانلود میکنه؟
    دزد، دزده! چه PC چه موبایل و تبلت و ... ، کسی که با اسمارت فونش دزدی می کنه با تبلتش هم می کنه، با PC اش هم می کنه. شما فکر می کنی افرادی هستن که مثلا دزدی نرم افزار با موبایل رو اشتباه می دونن، ولی با تبلت براشون قابل قبوله؟

من اتفاق نظری ندارم با شما!
    اپل نمیتونسته در طول یکسال سهم 90% در بازار تبلت داشته باشه آنهم با آیپد Limited Function که در خارج از آمریکا چندان استقبالی ازش نشد
    برای من واضحه که الان در ژانویه 2012 از هر دو تبلتی که فروش میره، یکیش اندرویدیه (با در نظر گرفتن همه مدلهای چیپ تا گران)
    برای من واضح نیست!
    پس حرفهای من درباره آمار web browsing بی ربط نبود!
    من اصلا متوجه صحبت های شما نشدم.. لطفا دقیق تر توضیح بدید.

باید از منابع معتبر مورد سامسونگ را پیگیری کنیم، چون اگر دقیق گفته باشه چه تعداد موبایل ship کرده، تعداد تبلتها را میشه حساب کرد
    زحمتش با شما.
    این را در نظر داشته باش که کمپانیهای بزرگ پشت سر هم وارد این بازار شدن و قطعا پیش بینیهایی داشتن چون رقابت بسیار تنگاتنگ و سختی بوده
    مسئله خط تولید درباره این تبلتها چندان پر هزینه نیست پس نمیشه گفت به علت هزینه های خط تولید، تعداد بالا بوده
    اگر در بازار استقبالی نبود، در بلند مدت تولید نمیتونست ادامه پیدا کنه و به بالای 1 میلیون برسه
    بهر حال مطمئن باشید که درصد کمی از تبلتهای اندرویدی الان دارن خاک میخورن!
    شکی نیست.. کم کم آمارهای جدیدی مبنی بر استفاده تبلت ها منتشر میشه که میزان فروش کریسمس و بعد از اون رو در خودش نشون بده که موقع عرضه من یا شما همینجا ارائه خواهیم کرد تا ببینیم اوضاع چطور پیش میره.

پس اینقدر بر سر اندروید که طفل نوپاییه نزنید
    من به اندروید بعنوان یک پدیده متفاوت نگاه میکنم که بر عکس لینوکس مورد توجه برنامه نویسان و یوزرهای عادی قرار گرفته
    واقعیت اینه که گوگل لایسنس را به قیمت پایینی میفروشه و به قول شما بیشتر از سرویسهاش سود میبره پس باید محافظه کارانه عمل کنه
    در دنیای بیزنس هم صحبت از شفاف سازی معنی نداره
    به هر حال تا وقتی شفاف سازی نباشه نمیشه یک محصول رو موفق نامید. موبایل های اندروید رو موفق می دونیم چون بطور شفاف و دقیق وضعشون مشخصه.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

وای چقدر نظاتتون طولانیه
    یه 24 ساعتی طول میکشه تا همشو بخونم
    این نظر شخصی من بود.

دوست عزیز، متوجه نشدم.. منظور شما از "شریک تجاری معتبر" چیه و در چه زمینه ای؟

یعنی یک سازنده سخت افزار (مثل ASUS، نوکیا و ...) که اپل بده آیپد هاشو اون بسازه؟ یا iOS رو لایسنس کنه به بقیه سازنده ها؟ اگه میشه دقیق تر توضیح بدید تا بتونیم بحث رو ادامه بدیم.

مایکروسافت هم غولی است و بالاخره تا ابد ساکت نخواهد بود.

اگه نباشه جاش خالی می مونه khashayar7206's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

منظورم اینه که اپل سیستم عاملشو یعنی (IOS) رو از طریق کمپانی های دیگه گسترش بده یا همون به قول شما لایسنس کنه
    به نظر من اگه این کارو نکنن در مقابل تبلت های آندرویدی شکست می خورن چون آندورید به سرعت داره گشترش پیدا میکنه
    من اعتقاد دارم اگه آندورید گسترش پیدا کنه شرکت های ASUS و SAMSUNG سود کلانی خواهند برد
    چون در ضمینه تولید تبلت های آندرویدی این دو شرکت میتونن تبلت هایی با کیفیت بالا راهی بازار کن
    (من این حقیقتو که اپل بهترین کیفیت ساختو داره قبول دارم)
    اگر هم اپل بتونه با اقداماتی هوشمندانه سیستم عاملشو گسترش بده در ضمینه تولید تبلت های IOS هم بازم خودش میتونه سود ببره

بزار یه مثال بزنم
    تا 10 سال پیش هممون در عرصه گوشی و تلفن همراه یه کمپانی میشناختیم اونم nokia بود
    دست همه مردم نوکیا میدیدی بعد از یه مدت تکنولوژی پیشرفت کرد
    گوشی ها دارای سیستم عامل شدن
    نوکیا سیسم عاملش شد سمبین بعضی دیگه جاوا
    هممون میدونیم جاوا در مقابل سیمبین حرفی برای گفتن نداشت
    تا 4 سال پیش سلطان گوشی تلفن همراه نوکیا بود.
    بعد یه مدت دیگه هم که گوشی های ویندوز اومد بازم با وجود حرفه ای بودنش نمیتونست در مقابل نوکیا حرفی برای گفتن داشته باشه.
    بعد از ویندوز موبایل هم که همین آندرویدو اپل و ویندوز فون و .... اومد
    حالا الان به نظر شما کسی سیستم عامل symbian می پسنده؟
    نه چون هممون میدونیم دیگه دوران نوکیا در ضمینه قدرت سیستم عامل به سر اومده
    چه بسا اگه سیستم عاملشو گسترش میداد میتونست سیستم عاملش با سرعت بیشتری پیشرفته تر و به روز کنه
    نوکیا به دلیل تکی کار کردنش باعث شد روند پیشرفت و گشترش و قدرتمند تر شدن سیستم عاملش کند بشه
    ولی بازم با این وجود نوکیا خریدار داره
    فقط و فقط به خاطر کیفیت ساختش و اینکه از قدیم اصل و نسب داره
    کسی هم که نوکیا می خره از سایر برند ها اطلاعی نداره و چون از قدیم اسم نوکیا رو شنیده میره می خره

خلاصه اپل هم داره کم کم دورانش تموم میشه
    داره عین نوکیا میشه

تکی کار کردن اپل عاقبت خوشی نداره
    باعث میشه سیستم عاملش عقب بمونه

13. این کاربر از khashayar7206 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

با عرض پوزش بابت دیر پاسخ دادن.. من این روزها سرم شلوغه و فرصت زیاد ندارم و دیر به دیر اینجا رو پاسخ می دم.
    با عرض پوزش که من هم بعد از چند روز جواب میدم
    راستش حال خوشی نداشتم و اصلا حوصله تایپ نبود

من تا زمانی که آمار رسمی درستی ارائه نشه ادامه خواهم داد! (و شما تا کی ادامه خواهید داد؟)
    بعد از این پست دیگه ادامه نمیدم که شما نارحت نشی!

اپل هر سه ماه یکبار، بدون تاخیر و بسیار واضح آمار فروشش رو اعلام می کنه. شما داری خودت رو گول می زنی یا می خوای این آمار ندادن بقیه رو توجیه کنی؟
    اپل هم با تاخیر یک ماهه مثل دیگر کمپانیها آمار میده
    من فکر میکنم شما داری ما رو گول میزنی با این بحث sale و ship

1. من دقیقا اون حرف استیو جابز رو پیدا نکردم (فرصت گوش دادن به همه Earning Call ها و Q&A ها رو نداشتم)، ولی همونطور که گفتم آمار فروش اپل کاملا واضحه و هر سه ماه یکبار عرضه میشه.

2. عرض کردم (و شما گوش نکردید)، هر کسی در دنیا آمار Sale اعلام کنه منظورش فروش محصولات به یوزر است. چیزی که عرف و استاندارد دنیاست رو لازم نیست اپل تعریف کنه. من هم گفتم سامسونگ بیاد و بگه چقدر تبلت فروخته ما باور می کنیم.

3. موفقیت عظیم؟ هیچ موفقیت عظیمی نیست. شما به هر صنعتی برید محصولاتی که در بازار جا می افتن و وضعشون در بازار واضحه آمار Sale و Shipment اشون یکسان خواهد بود. همین الان تبلت های اندروید برای 2 دوره آمار واضح اعلام کنند دیگه وضعشون واضح خواهد بود.

4. هموطوری که سامسونگ می فهمه چند تا موبایل فروخته، ASUS می فهمه چند تا مادربرد فروخته و همه کمپانی ها در دنیا می فهمن چه تعداد از محصولاتشون رو فروختن. کانال های فروش و ریسلرها و ... واضح هستند و همگی ریپورت های روزانه فروش دارند و وقتی محصولی خریداری میشه پولشاز طریق این کانال ها می رسه به سازنده و ... همه دنیا به سادگی آمار فروش محصولاتشون رو به دست میارن، از جمله اپل، سامسونگ، ال جی، موتورولا و ... ، شما بهتره بپرسید چرا وقتی همه می تونن بدست بیارند فقط اپله که داره اعلام می کنه.
    اول میگی "هر کسی در دنیا آمار Sale اعلام کنه منظورش فروش محصولات به یوزر است"
    بعد میگی "فقط اپله که داره اعلام می کنه"
    بالاخره تکلیف چیست؟ آمار دیگر کمپانیها قابل قبوله یا غ.ق.ق؟
    کمپانی که محصولی را فروخت به ریسلر دیگه چیکار داره به فروش رفته و نرفته؟
    اگر اپل بر اساس آمار activation میفهمه چه تعداد محصول فروش رفته، پس باید این را جایی اعلام کرده باشه؟
    آیپد یا مک بوکی که وارد کننده ایرانی از دوبی خریده و الان گذاشته توی ویترین بالاخره از نظر کمپانی اپل فروش رفته یا نرفته؟

جالب همینجاست! گوگل هیچ تعریفی از فعال سازی محصولاتش ارائه نداده. حتی در فعال سازی موبایل هم 2 سال تمام ماه به ماه آمار می داد و وقتی دو ماه پیش زیر فشار بسیار شدید خبرنگارها مبنی بر اینکه این آمار 700,000 دستگاه در روز و ... بر چه اساسی است و آیا مثلا آپگرید ها و ... رو در نظر می گیرن یا خیر و ... ، اندی روبین در توییتر خودش (از زبان خودش، نه گوگل) کمی درباره فعال سازی موبایل ها توضیح داد.
    تعریف استاندارد فعال سازی یک محصول اینه که به یه اکانت مشتری متصل بشه برای استفاده از سرویس ها.
    من کاری به اسمارت فونهایی که برای سرویس دهنده ها بوده ندارم
    میخوام این مسئله برای تبلتها مشخص بشه که گوگل
    چه فعالسازی انجام میده

بله اگه طبق گفته شما اکثریت مردم برنامه ها رو دزدی کنن خب دزد هستن!
    مردمی که دنبال برترین ها هستن پولش رو هم می دن، و اگه نمی تونن پول بدن میرن دنبال چیزی که بتونن پولش رو بدن یا رایگان باشه. خیلی از مردم دنیا هم دلشون تلویزیون 50 اینچ و ماشین بنز می خواد، پس چاره ای جز دزدی نیست؟ شما داری به اکثریت مردم اتهام دزدی می زنی!
    دزد، دزده! چه PC چه موبایل و تبلت و ... ، کسی که با اسمارت فونش دزدی می کنه با تبلتش هم می کنه، با PC اش هم می کنه. شما فکر می کنی افرادی هستن که مثلا دزدی نرم افزار با موبایل رو اشتباه می دونن، ولی با تبلت براشون قابل قبوله؟
    اکثریت مردم دنیا دزدی نرم افزاری میکنن چون یک کار عادی شده و در دسترس همه هست
    این مسئله در حد ماشین دزدی و ... نیست چون از اول قبحی نداشته و یکجور دزدی مجازی محسوب میشه
    شما همه را با خودت مقایسه نکن که حتی فیلمها را هم کرایه میکنی و شدیدا به کپی رایت پایبندی و طرفدار sopa
    صحبت من این بود که یوزر اسمارت فون، بیشتر از اپهای مجانی اندروید مارکت استفاده میکنه بخاطر نیازهاش و یوزر تبلت هم بیشتر میگرده اپها و گیمهای پولی را از سایتهای غیر قانونی دانلود میکنه

برای من واضح نیست!
    در آینده مشخصه میشه

من اصلا متوجه صحبت های شما نشدم.. لطفا دقیق تر توضیح بدید.
    شما یک آمار comsource داری مربوط به آمریکا که مشخصه تعداد آیپدها در اونجا بیشتره، یوزرها از اپ استور به حدی زیادی استفاده میکنن بخاطر تعداد اپها و بخاطر محدودیتهای آیپد کلا بیشتر از اینترنت استفاده میکنن

زحمتش با شما.
    سامسونگ با وجود مشکلاتی که اپل براش درست کرد فقط بیش از یک میلیون گلکسی تب 10.1 فروخته
    من حوصله آنالیز آماری ندارم و در اخبار هم عدد درستی پیدا نکردم ولی قطعا سامسونگ نسبت به دیگر برندهای معتبر، تولیدش بیشتر بوده

حالا شما میگی چون سامسونگ نگفته چند میلیون بوده نشانه ضعف و مخفی کاریه، نظر شما محترم
    شکی نیست.. کم کم آمارهای جدیدی مبنی بر استفاده تبلت ها منتشر میشه که میزان فروش کریسمس و بعد از اون رو در خودش نشون بده که موقع عرضه من یا شما همینجا ارائه خواهیم کرد تا ببینیم اوضاع چطور پیش میره.
    نه دیگه! نشد!
    شما چند بار گفتی قراره در این تاپیک فقط در مورد آنالیز سال گذشته شما بحث کنیم نه اینکه به روز باشیم

به هر حال تا وقتی شفاف سازی نباشه نمیشه یک محصول رو موفق نامید. موبایل های اندروید رو موفق می دونیم چون بطور شفاف و دقیق وضعشون مشخصه.
    از نظر شما تنها محصول موفق آیپد بوده و دیگر هیچ

-------------------------------------
    من دیگر در این مورد بحثی ندارم
    موفق باشی
    Last edited by F R E E M A N; 17-02-2012 at 14:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •