تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 18 اولاول ... 789101112131415 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 176

نام تاپيک: آرایش غلیظ

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

عزیز گفتم بنده مخالف آرایش غلیظ نیستم . نگفتم مخالف هستم ! چیزی هم که گفتم اینه که جا داره . (یعنی در زمان و مکان مناسبش باید استفاده بشه ) .
    به عنوان مثال میتونه استفاده از آرایش در مناسبت های مختلف استفاده بشه ... اما قطعا آرایش غلیظ در جامعه ای مانند جامعه ی دانشگاهی پسندیده نیست ...

مثلا توی یک فیلم ترکیه ای دیدم که مدیر ( یا معلم بود ! ) به دانش آموز دختری که موهاش رو به صورت نامناسب با مدل موی متعارف آرایش و رنگ کرده بود ، گیر داد ... خوب الحمدالله که ما نمی ریم نکات مثبت فیلم های ترکیه ای رو یاد بگیریم چسبیدیم به نکات منفیش ... همین کشور ترکیه که بسیاری از ماها ممکنه اونو کشور آزادی بدونیم ، آرایش رو در محیط تحصیل ممنوع می دونن و این فرهنگ رو از طریق فیلم به سایر کشور ها نشون میدن ...
    اما ماها رفتن به دانشگاه با آرایش غلیط رو ممکنه نشونه ی آزادی و اعتراض بدونیم ! و این نشون میده که هنوز برای برخی افراد نحوه و روش اعتراض جا نیافتاده ...
    ببخشید تا حالا شما دیدید ک به ارایش متوسط هم یه ماشین نیرو انتظامی گیر بده؟ چون من بارها دیدم مامور شدن فقط برای این چیزا
    حتی مورد دیدم فیلم گرفتن ازشون بعد بردنشون!
    پس باید اول اینا درست بشن تا بعد برسیم آرایش مناسب در مدرسه و دانشگاه چیه! چه بسا هنوز تو مسئله حجاب تفاهم نداریم تا بخواد به ارایش و بقیه مسائل برسه!!!!!!!!!

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

ببخشید تا حالا شما دیدید ک به ارایش متوسط هم یه ماشین نیرو انتظامی گیر بده؟ چون من بارها دیدم مامور شدن فقط برای این چیزا
    حتی مورد دیدم فیلم گرفتن ازشون بعد بردنشون!
    پس باید اول اینا درست بشن تا بعد برسیم آرایش مناسب در مدرسه و دانشگاه چیه! چه بسا هنوز تو مسئله حجاب تفاهم نداریم تا بخواد به ارایش و بقیه مسائل برسه!!!!!!!!!
    مسلما انسان های تندرو توی هر جامعه وجود دارند و جامعه ی ما نیز از این قاعده مستثنی نیست .

اما اینکه شما میگین
    پس باید اول اینا درست بشن
    حکایت همون ضرب المثل "کار اشتباه رو با کار اشتباه جواب دادن " هستش و به کلی صورت مساله رو پاک می کنه . اینکه گشت ارشاد توی خیابون به افرادی که آرایش غلیظ داره گیر میده ، مسلما دلیل محکمی نمیشه که ما بیایم توی دانشگاه که یک محیط فرهنگی هستش با آرایش نامناسبی ظاهر بشیم ... مسلما گشت ارشاد هم اینگونه توجیه می کنه که اینقدر وضعیت خراب شده که کار به دانشگاهها هم کشیده شده پس بیشتر باید وارد عمل بشیم ! و این چرخه ادامه پیدا می کنه .

حال ما انتظار داریم که گشت ارشاد کوتاه بیاد و خودمون قصد کوتاه اومدن نداریم ... و گشت ارشاد هم همین تفکر متقابل رو داره !

------------------

اصل بحث بنده اینه که از نظر من آرایش غلیظ مشکلی نیست اما جا داره . نه هر جایی نه هر زمانی نه هر مکانی و نه به هر دلیلی
    Last edited by Public Enemy; 11-07-2015 at 23:56.

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

مسلما انسان های تندرو توی هر جامعه وجود دارند و جامعه ی ما نیز از این قاعده مستثنی نیست .

اما اینکه شما میگین
    حکایت همون ضرب المثل "کار اشتباه رو با کار اشتباه جواب دادن " هستش و به کلی صورت مساله رو پاک می کنه . اینکه گشت ارشاد توی خیابون به افرادی که آرایش غلیظ داره گیر میده ، مسلما دلیل محکمی نمیشه که ما بیایم توی دانشگاه که یک محیط فرهنگی هستش با آرایش نامناسبی ظاهر بشیم ... مسلما گشت ارشاد هم اینگونه توجیه می کنه که اینقدر وضعیت خراب شده که کار به دانشگاهها هم کشیده شده پس بیشتر باید وارد عمل بشیم ! و این چرخه ادامه پیدا می کنه .

حال ما انتظار داریم که گشت ارشاد کوتاه بیاد و خودمون قصد کوتاه اومدن نداریم ... و گشت ارشاد هم همین تفکر متقابل رو داره !

------------------

اصل بحث بنده اینه که از نظر من آرایش غلیظ مشکلی نیست اما جا داره . نه هر جایی نه هر زمانی نه هر مکانی و نه به هر دلیلی
    شما جدا منظور منو متوجه نمیشی ینی؟ الان مشکل گشت ارشاد دانشگاهه!؟؟؟؟؟ پس چرا همچین کارهایی میکنه امنیت اخلاقی؟ تندرو کجا بود سیاسته همشونه؟ 1-2 تا ک نیس هست؟
    ...
    پ.ن: این جا و مکان کجاست بعد؟

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

شما جدا منظور منو متوجه نمیشی ینی؟ الان مشکل گشت ارشاد دانشگاهه!؟؟؟؟؟ پس چرا همچین کارهایی میکنه امنیت اخلاقی؟ تندرو کجا بود سیاسته همشونه؟ 1-2 تا ک نیس هست؟
    ...
    پ.ن: این جا و مکان کجاست بعد؟
    ممکنه منظور شما رو متوجه بشم . اما ممکنه شما دوست داشته باشین بحث رو به نقطه ی خاصی بکشونین که ممکنه بنده دوست نداشته باشم به اون نقاط خاص کشیده بشه ...

به هر حال ، بنده تفکر خودم رو به اشتراک گذاشتم ... و تفکرم این بود که شخصا آرایش غلیظ رو در هر مکانی پسندیده نمی دونم ... ممنون میشم دوستان هم تفکراتشون رو به اشتراک بزارن .
    در ارتباط با جا و مکانش : مثال زدم مثلا مناسبت ها . میهمانی ها هم می تونن مثال خوبی باشن ...
    Last edited by Public Enemy; 12-07-2015 at 00:26.

5. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بنده مخالف آرایش غلیظ نیستم . اما واقعا جا داره . نه هرجایی آدم بیاد آرایش به شدت غلیظ کنه . قطعا آراسته بودن بسیار خوبه . حال آرایش نیز هم برای مرد هم برای زن جزیی از آراسته بودن محصوب میشه . حال به غلط آرایش کردن به معنای استفاده از لوازم آرایشی زنانه تفسیر میشه .

به هر حال ، چیزی که بنده ترجیه میدم اینه که طرف مقابلم آراسته باشه . استفاده از لوازم آرایشی مثل رژ و خط چشم که بسیار مرسومه از دید بنده ایرادی نداره و در برخی جهات لازمه . اما نقاشی کردن خود ! اونم در مکان هایی ( مثل دانشگاه ) که این اعمال مرسوم نیست ، اصلا به نظرم جالب نیست . بنده هر چند ماه یک بار توی دانشگاهمون یکی دو تا دفتر نقاشی ! مشاهده می کنم . جالب اینجاست که حراست هم قصد برخود با این گونه افراد رو نداره .
    عزیز گفتم بنده مخالف آرایش غلیظ نیستم . نگفتم مخالف هستم ! چیزی هم که گفتم اینه که جا داره . (یعنی در زمان و مکان مناسبش باید استفاده بشه ) .
    به عنوان مثال میتونه استفاده از آرایش در مناسبت های مختلف استفاده بشه ... اما قطعا آرایش غلیظ در جامعه ای مانند جامعه ی دانشگاهی پسندیده نیست ...

ممکنه منظور شما رو متوجه بشم . اما ممکنه شما دوست داشته باشین بحث رو به نقطه ی خاصی بکشونین که ممکنه بنده دوست نداشته باشم به اون نقاط خاص کشیده بشه ...

به هر حال ، بنده تفکر خودم رو به اشتراک گذاشتم ... و تفکرم این بود که شخصا آرایش غلیظ رو در هر مکانی پسندیده نمی دونم ... ممنون میشم دوستان هم تفکراتشون رو به اشتراک بزارن
    بله چه کسی هست که بگه آرایش غلیظ در همه جا مناسب است! مشخصه (مثل هر چیز دیگه ای) در جای خاصی مناسب است و در بعضی جاها جالب نیست. اینکه آرایش غلیظ رو مثلا در دانشگاه مناسب ندونیم یک بحث است (که من هم مناسب نمی دونم)، اینکه بگیم آرایشی که در حدی که من (یا عرف) مناسب نمی دونم باشه، باید باهاش بطور قانونی (بوسیله حراست دانشگاه یا گشت ارشاد و ...) برخورد بشه، کاملا بحثی جداست. موضع اول یک نظر و سلیقه شخصی است، موضعه دوم یک موضع بسیار تندرو و تمامیت‌ خواه اجتماعی. نمیشه با استناد به موضع اول، موضع دوم رو توجیه کرد.

فکر می کنم انتقاد دوستان به شما هم بیشتر روی حول این قضیه می چرخه. آیا باید یک سیاست محکم آماده کرد که "آرایش صحیح در محل X مناسب است و در محل Y مناسب نیست" و این رو با زور حراست و ... دیکته کرد یا اینکه مردم رو آزاد گذاشت هر جایی که خودشون فکر می کنند با استفاده از قوه قضاوت خودشون تصمیم بگیرند چطور آرایش کنند؟

7. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

بله چه کسی هست که بگه آرایش غلیظ در همه جا مناسب است! مشخصه (مثل هر چیز دیگه ای) در جای خاصی مناسب است و در بعضی جاها جالب نیست. اینکه آرایش غلیظ رو مثلا در دانشگاه مناسب ندونیم یک بحث است (که من هم مناسب نمی دونم)، اینکه بگیم آرایشی که در حدی که من (یا عرف) مناسب نمی دونم باشه، باید باهاش بطور قانونی (بوسیله حراست دانشگاه یا گشت ارشاد و ...) برخورد بشه، کاملا بحثی جداست. موضع اول یک نظر و سلیقه شخصی است، موضعه دوم یک موضع بسیار تندرو و تمامیت‌ خواه اجتماعی. نمیشه با استناد به موضع اول، موضع دوم رو توجیه کرد.

فکر می کنم انتقاد دوستان به شما هم بیشتر روی حول این قضیه می چرخه. آیا باید یک سیاست محکم آماده کرد که "آرایش صحیح در محل X مناسب است و در محل Y مناسب نیست" و این رو با زور حراست و ... دیکته کرد یا اینکه مردم رو آزاد گذاشت هر جایی که خودشون فکر می کنند با استفاده از قوه قضاوت خودشون تصمیم بگیرند چطور آرایش کنند؟
    قطعا هیچ فردی دوست نداره کاری به زور ضرب و شتم انجام بگیره . بنده هم علاقه ای ندارم با استفاده از خشونت ، حداقل از نوع ضرب و شتم کاری تحمیل بشه ...
    اما اینکه کدام روش انتخاب بشه برمیگرده به خود جامعه و تصمیمات حکومتی و اینکه این دایره ی محدودیت ها تا چه حدی تعریف شده باشه ...
    میشه این دایره رو مانند کشور انگلستان به قدری بزرگ مشخص کرد که هر فرد بتونه به راحتی با آرایش و پوشش مورد نظرش در جامعه ظاهر بشه ( یا حداقل برگرفته از تعریف ها برخی عزیزان ساکن انگلستان میشه این نتیجه رو گرفت )
    میشه این دایره رو تنگ تر کرد و مانند کشوری مثل ترکیه پوشش های مذهبی رو در مکان های عمومی ممنوع کرد ( برگرفته از تعریف ها )
    میشه مانند کشوی مانند فرانسه پوشش اسلامی رو در مدارس ممنوع کرد و ظاهر شدن در اماکن عمومی با پوشش اسلامی منجر به خشونت از طرف برخی افراد تندرو شود ...
    و در آخر میشه مانند کشور کره شمالی پوشش و ظاهر یکسانی رو تعریف کرد و سرپیچی از این قانون رو با مجازات های بسیار سنگین پاسخ داد ...

اینکه میشه چه تصمیم هایی گرفت ، کاملا یه مبحث جداست . بنده هم قصد ندارم در ارتباط با سایر مباحث به بحث بپردازم اما از نظر بنده باید از نظر بنده با کسانی که با آرایش نامناسب در مکانی مثل دانشگاه ظاهر میشن باید برخورد صورت بگیره ( حال نه ضرب و شتم ! اما حداقل ممنوعیت ورود باید صورت بگیره )

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

قطعا هیچ فردی دوست نداره کاری به زور ضرب و شتم انجام بگیره . بنده هم علاقه ای ندارم با استفاده از خشونت ، حداقل از نوع ضرب و شتم کاری تحمیل بشه ...
    اما اینکه کدام روش انتخاب بشه برمیگرده به خود جامعه و تصمیمات حکومتی و اینکه این دایره ی محدودیت ها تا چه حدی تعریف شده باشه ...
    میشه این دایره رو مانند کشور انگلستان به قدری بزرگ مشخص کرد که هر فرد بتونه به راحتی با آرایش و پوشش مورد نظرش در جامعه ظاهر بشه ( یا حداقل برگرفته از تعریف ها برخی عزیزان ساکن انگلستان میشه این نتیجه رو گرفت )
    میشه این دایره رو تنگ تر کرد و مانند کشوری مثل ترکیه پوشش های مذهبی رو در مکان های عمومی ممنوع کرد ( برگرفته از تعریف ها )
    میشه مانند کشوی مانند فرانسه پوشش اسلامی رو در مدارس ممنوع کرد و ظاهر شدن در اماکن عمومی با پوشش اسلامی منجر به خشونت از طرف برخی افراد تندرو شود ...
    و در آخر میشه مانند کشور کره شمالی پوشش و ظاهر یکسانی رو تعریف کرد و سرپیچی از این قانون رو با مجازات های بسیار سنگین پاسخ داد ...

اینکه میشه چه تصمیم هایی گرفت ، کاملا یه مبحث جداست . بنده هم قصد ندارم در ارتباط با سایر مباحث به بحث بپردازم اما از نظر بنده باید از نظر بنده با کسانی که با آرایش نامناسب در مکانی مثل دانشگاه ظاهر میشن باید برخورد صورت بگیره ( حال نه ضرب و شتم ! اما حداقل ممنوعیت ورود باید صورت بگیره )
    این موضعی که پیش گرفتید (بطور دقیقتر Political relativism) که میگه بله در هر جا یک قانونی می گذارن که برمی گرده که دایره محدودیت ها چطور تعریف بشه و و ... // پرسش اینه که دایره باید چطور تعریف بشه؟ نمیشه بحث کرد بدون اینکه به این مسائل پرداخت. شما از اول تا اینجای تاپیک رو ببینید بحث حول این موضوع می چرخه: چرا مردم آرایش می کنند و با آرایش مردم باید چکار کرد.

در کل به نظر می رسه میشه موضع شما رو اینطور خلاصه کرد (اگه اشتباهه تصحیح کنید): قانون کلی درباره آرایش نباید باشه ولی هر محلی (ادارات، دانشگاه ها و ...) خودشون می تونن تصمیم بگیرن چطور آرایش هایی رو به داخل راه ندهند.

و اگه این باشه من باهاش موافقم، فقط با این تفاوت که هر محل عمومی (جایی که به همه تعلق داره مثل ادارات، دانشگاه ها، پارک ها، مترو، اتوبوس و ...) نباید حق این رو داشته باشه که کسی محدود کنه، ولی اماکن اختصاصی (رستوران، سینما، تاکسی و ...) میل صاحبش است چطور رفتار کنه.

پ.ن. ترکیه پوشش مذهبی رو در اماکن عمومی ممنوع نکرده، و فرانسه هم پوشش اسلامی رو در مدارس ممنوع نکرده (تمام پوشش های مذهبی در مدارس دولتی ممنوع شدن / مدارس خصوصی هرطور بخوان می تونن لباس بپوشند).

10. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه awz2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    ╩╨¤]

پيش فرض

خیلی ها توی تاپیک دلیل ارایش کردن رو ربط دادن به حجاب اجباری و دلایلشون رو گفتن .
    ولی به نظر من ربطی به آرایش
    غلیظ کردن نداره , چون اون کسی که میاد ارایش غلیظ میکنه فکر میکنم فقط دنبال جلب توجه و اینکه مثلا میخواد خواص باشه که اینا جزو کسانی هستند که میان یه لباس خواص میپوشن یا کسی که میاد موهاشو یه مدلی میزنه که خواص باشه و اینا جزو این دسته ان و به طرز فکرخودشون بر میگرده! و این فکر نکنم ربط و دلیلی به چیز دیگه ای داشته باشه. و البته پسر های زیادی هم هستن که توی خیابون دنبالشون هستن و فکر میکنن چون اینجوری آرایش کردن یعنی دیگه اونکاره... هستن :|
    Last edited by awz2; 12-07-2015 at 07:37.

12. این کاربر از awz2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه stabesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    به نظر من که سادگی زیباتره
    اما خوب دلایل آرایش غلیظ
    جلب توجه
    نشان دادن استقلال فردی
    چشم هم چشمی
    پز و کلاس
    ایناست دیگه من بین خانما می بینم تازه به ما هم میگن آرایش کن ولی من دوست ندارم این چیزا مال خانمای مسنه جوونا خودشون زیبا هستن به اندازه کافی و آادم هایی هم که این قدر ظاهربین هستن هم ارزش زیادی ندارن چه مرد چه زن

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

مخالفم (:

دید کلی که بر اساس پوشش ارائه میشه میتونه دستخوش تغییرات متفاوت چه از نظر ظاهر و چه از نظر تغییر دیدگاه بشه . وقتی قرار باشه بسته به هر نوع پوششی ما دیدگاهمون تغییر کنه پس به طور حتم این قواعد فکری ضعیف هستن و پایه مناسبی ندارن.
    پلنگ ؟! o: ... عزیز ولی فکر کنم شما هم خودت کم مشکل نداری
    من در شهر خودمون دیدم که خانم های چادری در مصلی و بعد از نماز جمعه ها چه کارها که نکردن . البته این رو به همه چادری ها ارتباط نمیدم . ولی میخواستم بگم با مقیاس پوشش نمیشه جلو رفت و شخصیت آدم ها رو سنجید .

خیلی فرق هست بین تفکرات و دیدگاه هایی که نسبت به پوشش و نوع پوشش ارائه میشه و همین تفاوت در تفکرات میتونه نتایج مختلف هم رو به دنبال داشته باشه .
    امروز یک یارو آخوند داشت در شبکه سه صحبت میکرد و به گفته ایشون و طبق تفکراتشون که البته زیاد مهم نیست , ساپورت رو اصلن جزو پوشش به حساب نمیاوردن . اگه ساپورت پوشش نیست پس اونایی که در بلاد کفر با شلوارک بیرون میان تکلیفشون چیه ؟!

در کل صحبتتون برای من قانع کننده نیست (;
    این قواعد ضعیف نیستن و پایه شان هم کاملا مناسب هست مهم قبل از هر چیز در نظر گرفتن مکان و مورد استفاده از نوع پوشش هست.

درباره همین پلنگ ها تجربه من ثابت کرده از صدتا یکیشون چیزی بیشتری از همین چیزی که نشون میدن نیستن. یکی از این پلنگ های فوق الذکر رو شما اگه پیدا کردی که مثلا درد انسانیت داشت یا در فکر دنیایی بهتر بود سلام ما رو هم بهش برسون. باور کن افق دید و سطح فکرشون از جلوی پاشون بیشتر نیست. همین در مورد پسرهای ابرو برداشته و دماغ عملی هم صادق هست.

درسته خیلی فرق هست ولی یه حد وسطی یه عرف مقبول اجتماعی اینجا درست داره مثلا صحبت های اون شخصی که فرمودید زیاد مهم نیست دید تندروی ایشون بود ولی برای عرف جامعه هم اون نوع پوشش خاص حداقلش اینه که هنجار نیست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •