تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 17 اولاول ... 789101112131415 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 169

نام تاپيک: نقد و بررسی وضعیت فعلی موسیقی ایرانی

حـــــرفـه ای Havbb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    .: اصــــــ‍‍‍‍‍فــــــهــــان :. اسم من: حـامـد

پيش فرض

اما پسرش حافظ از دیگر گزینه‌هایی است که در آینده زیاد ازش خواهیم شنید ...
    حافظ ناظری تو عرصه ی آهنگسازی بیشتر فعالیت داره تا اینجا هم خیلی اهنگهای قشنگی ساخته. البته صداش خیلی بد نیست ولی خوب جای کار داره ، صداش بیشتر به درد تصنیف و همخوانی و اینا میخوره

پروفشنال minizoro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    مهد خوشمزه ترین غذاهای ایران و بهترین آب و هوا؛ تبریز

پيش فرض

من بخوام رده‌بندی کنم، اول علیرضا قربانی، بعد همایون شجریان و بعد سالار رو انتخاب می‌کنم ...
    رای من اول معتمدی بعد قربانی، میدونی قربانی صداش خوبه، قویه، تکنیکش هم خوبه اما معتمدی صداش به نظر من دلنشین تر هست
    متاسفانه هنوز ار آقای معتمدی تصنیف گوش ندادم، بیش‌تر آواز بوده ...
    محمد جان شما اسم دو سه تا از کارای خوبش رو بگو بگیرم چه جوریه ...
    از معتمدی اینا رو دارم: (یه سرچ بکنی لینک میاد واست، اگه پول هم داری که برو بخر ما بی پولیم )
    بودن و سرودن با درخشانی، کار بسیار خوبیه، خاصه من همون ترک اولش ره عشق رو خخیلی دوس دارم اصلا یه جو دیگه ای داره این آهنگ
    ای عاشقان با لطفی، که کار خوبیه، و لطفی بعد از مدتها تونست شعر محبوبش (بود آیا که در میخانه ها بکشایند) رو اجرا کنه که خیلی تمیز در اومده
    فستیوال موغام آذربایجان2009 با کیوان فرزین، این اثر خیلی جالبه و خلاقانه خیلی خوشم میاد ازش همچنین است صوفی و بودن و سرودن، یه اجرا داره از تصنیف باد نوروزی که خیلی متفاوت و جالب اجرا شده (چهارگاه) هم تو باکو اجرا کردن (همون اجرایی که تو صوفی بوده همونه تقریبا با سنتور و یکم بهتر)
    صوفی، اثری واقعا ناب، اصلا یه چیز دیگه اس خیلی حال میکنم با این
    وطنم ایران، خوب، یه کم کلیشه ای اما تکنیک و آهنگ خیلی تمیز
    یادواره عارف، اینم از لحاظ فنی خوبه اما خب یکم روش کار قدیمیه، با این حال تصنیف نمیدانم رو خیلی دوس دارم واقعا عالی اجرا شده، (قدیمی بودن نوع کار دلیل بر گوش دادن یا دوس نداشتن نیست)
    اپرای عاشورا با بهزاد عبدی، دقیق گوش نکردم
    اپرای مولوی، اصلا یه چیز دیگه اس، یعنی واقعا من موهام سیخ شدن، چه صدایی داره این بشر
    یکی دیگه هم هست تازه با قمصری اصلا خوشم نیومد از آهنگ سازیش، بدرود با بدرود

همایون هم اگه کار کنه، پتانسیل فوق‌العاده‌ای داره ... من کاملاً به تاثیر ژن‌ها در صدا اعتقاد دارم ... از اون پدر باید هم چنین پسری دربیاد ... در آینده شاهکارهایی رو از همایون خواهیم شنید ... مطمئنم ...
    یادمون نره که همایون سردسته‌ی افرادی بود که باعث شد نسل جوون امروز با موسیقی سنتی آشنا بشه و بهش علاقه‌مند بشه ...
    تایید میشه، اما ژن نه، ممکنه نباشه، در ادامه در مورد حافظ ناظری میگم میبینی، الزاما بچه یه خاننده نباید خاننده باشه، یا با همون استعدادها، همایون نباید خاننده میشد، عوضش آبجیش اوووف این بشر چه صدای محشری داره واو
    حرف‌های محمد رو در مورد سالار قبول ندارم ... تحریرهای عقیلی خیلی خوبه ... موسیقیش هم بسیار دلنشینه ... به آلبوم مایه‌ی ناز که اشاره کردی، اون آلبوم فقط یادآوری خاطرات گذشته بود ... که اتفاقاً من بسیار دوستش داشتم، حال و هوای تصنیف‌های استاد بنان رو واسم زنده می‌کرد ... پیانوی کم‌نظیر حریر شریعت‌زاده هم به دلنشینی هر چه بیش‌تر آوازها کمک می‌کرد ...
    بحث پیانو جداس از آواز، این دختره بی نمک، نه چندان زیبای حرفه ای
    کوروش اون کاری که تو مستند home سالار خونده بود شنیدی دیگه؟ واقعا ینی آبرو ریزی بود !!! اون چه تحریرهایی بود میزد اون آخه ! ما تازه تحریرهای سختر از اونشم داریم، خیلی خشکه، (از روی زدن تحریرها میگم که مال یک یا دو سال پیش عقیلی بوده)
    با این حال مایه‌ی ناز همه‌ی سالار عقیلی نیست! عشق دیرین، هوای آفتاب، دریای بی‌پایان، سمفونی خلیج فارس، باده نوشین ... این همه آلبوم شاخص! اینا رو گوش بدیم بعد قضاوت کنیم ...
    به نظرم سالار هم کارش خیلی خوبه ...
    دیدی که جلال هم گفت، عقیلی کاملا افتخاری مدلی داره جلو میره، کار زیاد و کم کیفیت، میتونست انرژی شو بذاره و کارای بهتری و با کمیت کمتری بذاره
    آره خب از کارایی که گفتی دریای بی پایان رو خوب میدونم و عاشقی که واقعا خوبه، بقیه چیز جالبی نداشتن برام
    این وسط حرف همای شد ... همای بحثش از موسیقی سنتی سواست ... درسته بعضی کاراش تو مایه‌ی سنتی و دستگاه‌هاست، اما موسیقیش خاص خودشه ... که من خیلی هم دوستش دارم! شاید صداش فوق‌العاده نباشه، اما اشعار و موسیقیش کم‌نظیره ... همای کارای جدیدی داره تو موسیقی ما انجام میده ... ترکیب اپرا و اشعار خودش کم حرکتی نیست ...
    به نظز من همای جنبه هنری کمی داره، کلا خوشم نمیاد ازش، شعرایی هم که میگی اکثرا از خیام خونده، خاسته با یه جو روشن فکری کلا خودشو مطرح کنه اصلا خوشم نمیاد
    این ترکیب اپرا که میگی چیه؟ اثر جدیدی هست در این باره؟
    شهرام ناظری هم به نظرم یه پله پایین‌تر از شجریان، از اساتید بزرگه که اون هم سبک خاص خودش رو داره ... ایشون قابل قیاس نیست با خوانندگان دیگه ...
    اما پسرش حافظ از دیگر گزینه‌هایی است که در آینده زیاد ازش خواهیم شنید ...
    آها رسیدی به نقطه حساس
    بعضی جاها شهرام ناظری خیلی بالاتره! (فنی)
    شجریان رو یه حالت خاص مونده ولی ناظری خیلی بازه فعالیتش گستره اس
    صدای ناظری هم که اصلا نگو یه نوع خاصیه (البته شاید این بیشتر سلیقه ای باشه)
    ناظری وجه تمایز اصلیش با شجریان تو فاز عرفانیش هست

بحث حافظ ناظری جایی هست که من باز میگم بابا الزاما بابات خاننده اس تو هم نباید خاننده باشی
    الان کی میتونه بگه حافظ سه تار بلده یا نه؟ بابا آخه هرچی حدی داره
    سینا سرلک و علیرضا شاه محمدی در نظرم بودن اما یادم نبود.
    یه خاننده جوون دیگه هم الان یادم اومد: سپیده رییس السادات، من یه اثر ازش شنیدم، که شب زنده ها گذاشته بود، (منتشر شده در فرانسه) که 14 قطعه شور انگیز نام داره، واقعا صدای جالبی داره این دختره بانمک!
    علیرضا قربانی: به جد میشه گفت در این جمع از بهترینهاست. توانایی بالا در تکنیک آواز و انتخاب اشعار مناسب و البته کار با گروههای قوی ای چون ارکستر ملی و گروه خورشید به سرپرستی مجید درخشانی.
    اما متاسفانه به نظر من صدای قربانی قدرت خیلی زیادی نداره و همین باعث میشه که کمی کم حجم به نظر برسه اما در هر صورت به دلیل انتخاب درست در کارهای خود و تنوع آوازی میشه آثارش را بارها گوش کرد و دیگه اینکه صداش قابل اعتماده.
    جلال منظورت از قابل اعتماد بودن صدا چیه؟
    فنش خیلی قویه این بشر
    قربانی وسواس شدیدی تو انتخاب آهنگ داره، و نوع بیان شعر، من خیلی خوشم میاد از کاراش، خلاقانه، ابراز شعر به طرز متفاوت و خوب
    اما اخیرا البومی دیدم که به مناسبت سالگرد رودکی اجرا و منتشر شده.(به آهنگسازی حمید خاورنژاد) اما به نظر من اشعار به حال و هوای اثر - (سه گاه) نمیخورن. اما خب چون به مناسبت بزرگداشت رودکی بوده خود را در اجبار دیده اند که از اشعار رودکی استفاده کنن!! که کار اشتباهیه. اگه نمیشه با یه شعر آوازی اجرا کرد خب نباید این کار را کرد. آلبوم "جان جان" آقای شجریان و گروه شیدا به مناسبت بزرگداشت فردوسی در توس اجرا شده اما اشعار همه از عطار و سایه است.
    یه جایی در اوج مخالف آقای قربانی میخونه
    تا به روز نیک کسان غم نخوری
    بسا کسا که به روز تو آرزومندند
    بعدش هم تحریر اوج میزنه!! اصلا به هم نمیخورن.

آلبومهای "اشتیاق" ، " سوگواران خموش" و " "فصل باران" از آلبومهای مورد علاقه منند و دو آلبوم "قاف عشق" و "سرو روان" از آثار ضعیف که البته به آهنگسازی اثر بر میگرده.
    از چه جهت قاف عشق رو ضعیف میدونی؟ به نظر من اگر ، اگر هم کار آهنگسازی ضعیف اجرا شده باشه، کار در مجموع بسیار خلاقانه هست، و جالب
    اینکه تحریر به هم میان یا نه که نمیشه خب هر تحریری جایی داره، که این رو باید اهل فن نظر بدن، راستی این کار رو داری؟ (یا لینکشو)

من امیدی به همایون ندارم زیاد، تو هم بهتره زیاد چشم به راه این بشر خوش سیمای خوش صدای بی ذوق نباشی به نظرم دغدغه موسیقی لازم رو نداره، درباره نسیم وصل کاملا حق با توئه

مشکل کار معتمدی اینه که مثل همایون دم و دستگاه مطرح شدن کمتری داره و باید مواظب باشه که هرجوری شده بتونه در بازار موسیقی جایی برای خود پیدا کنه. کاری که خوانندگانی مثل سالار عقیلی بهتر از عهده اش براومده
    آره چون میخاد سنگین باشه،
    تو کلاس آواز شجریان تو امتحان ورودی درجه ویژه در اومد اسمش که بره به کلاسای استاد ولی نرفت! شجریان شدیدا تاییدش میکنه، استاد خود منم تاییدش میکرد شدددیدا
    استاد من عقیلی و قربانی رو بیشتر با عنوان آواز خان ازشون یاد میکرد، شخصا باور دارم که قربانی شایسته این لقب نیست
    سالار عقیلی:با "عشق ماند" مطرح شد اما از تلاش برای مطرح شدن بیشتر خودش دریغ نمیکنه و البته به نظر من نیازه.
    ضعف تکنیکی در آواز وجود داره که البته عقیلی با مهارت خاصی اونو میپوشونه!. اما به هوای تکرار آلبوم "عشق ماند" چنتا کار دیگه با طهماسبی داره که واقعا ضعیف و نامناسبند.
    در کل عقیلی بهتر بود نصف این آلبومها را انتشار میداد در عوض دقت بیشتری میکرد و البته روی تکنیک آوازش بیشتر کار میکرد.
    تقلید از نوع صدای بنان در کارهاش حس میشه و من شخصا آلبوم "مایه ناز" را بیشتر از همه دوست دارم.
    ببینید دوستان، دلیل اینکه من عقیلی رو مترادف با افتخاری میدونم دلیلش خفیف کردن خودشه، کسی که واسه مطرح کردن خودش بره دنبال آهنگساز کلی بگرده، یا اون اول اولها بیاد سی دی آوازش رو رایگان با تیراژ بالا تو دم در خروجی کنسرت اساتید بزرگ بده که آقا تو رو خدا میری خونه بیا اینم گوش کن اول از همه خودش رو خفیف کرده، گواهی این خفیف کردن تو هر مناسبت و هر سریالی که شد: عقیلی، عقیلی !!!
    مطرح شدن؟ به چه قیمتی؟؟؟؟ من به این دلیل و به دلیل خوب نبودن فنش -به نسبت معتمدی و قربانی- هست.
    بعد شما حساب کن، مثلا تو یه کنسرت این کارو بکنه، سه شب کنسرت دست کم 4000 نفر کسایی که موسیقی رو میشناسن صداشو میشناسن، طبعا فردا هم که کاری ازش به بازار بیاد با شناخت قبلی اونو میخرن
    ولی مثلا میگن کی؟ معتمدی؟ اون دیگه کیه؟ شاهمحمدی؟ اون دیگه کیه؟ برو بابا عقیلی رو عشق است مسخره اس !!!!!!!!!
    آخه چی داره این بشر من نمیدونم !! صداش هیچ قدرتی نداره! یکم میخاد اوج بره سرخ میشه کبود میشه طرف
    مایه ناز آره خیلی خوبه، اما بیشتر از اینکه آوازش خوب باشه پیانوش خوبه، اره فک میکنه میتونه بنان باشه اما زهی خیال باطل (درست نوشتم ؟ زهی؟ یا ظهی؟ )

بچه ها درباره محسن دایی نبی شنیدین؟
    اثر آخرین غزل رومی که یکی دو سال پیش منتشر شده، خیلی اثر جالبیه ...

علیرضا شاه محمدی: میخواهید خودتونو نابود کنید؟ با آهنگسازی مهدی آذرسینا به راحتی به این مقام میرسید.
    حتی شخصی مثل ناظری هم در آلبوم "غم زیبا" میتونه نابود بشه!
    علیرضا شاه محمدی از اونایی است که خوشبختانه روند معکوس اغلب را داره. یعنی از قبل کارهایش بهتر میشه.
    حضور در تلویزیون و اون اداهایی که هنگام خوندن در می آورد انتقاد خیلیها را برانگیخته بود. انگار کلا خوشه که مرتب میخونه. حالا چی و چطور بماند. اما اجراهای جدیدش در گروه شیدا واقعا جدی و خوب بوده. من شخصا از اجرای تصنیف "کاروان " با صدای او لذت بردم گرچه ناظری قبلا به بهترین وجه حق مطلب را ادا کرده بود.
    کار دیگه ای ازش نشنیدم اما امیدوارم کارهای بهتری ارائه بده.
    والا من زیاد از صداش خوشم نمیاد ولی فنش خوبه
    یه آلبومی که ازش داره شور خورشید هست با نظارت لطفی و با آهنگ سازی پیمان خسروی سامانی که خیلی خوبه آهنگسازیش، جایی که معتمدی هست ترجیح میدم به اون گوش کنم
    حرفت درباه آذرسینا چی بود؟ همچین بدم نیست هاااا مثلا همین غم زیبا خوبه خودش ... یکم بیشتر توضیح میدی؟
    "همای" یک خودشیفته مبلغ اخلاقگرایی در موسیقی همراه با توهم پیشتاز بودن در عرصه موسیقی ایرانی آمیخته با ته مایه های عرفان و کوزه نوازی در ملا عام و کشش بیمورد صدا به لطف نداشتن تکنیک در ادای تحریر و در پایان اینکه "مرغ سحر ناله سر مکن"!
    موفق باشند.
    چققققققدر زیبا بود جلال جان این توصیفت الحق که شایسته شه
    میخاد مطرح بشه، اول اول ها اشتیاق برخی از قشرهای جامعه به می و خماری رو با اعتراض قاطی پاتی کرد یه چیزی در اورد خلاصه بعد به خیال خودش مطرح شد اح اح اح
    (این مرغ سحر ناله سر مکن چی بید؟ )

بچه ها ببخشید دراز شد امیدوارم همشو خونده باشین
    Last edited by minizoro; 10-08-2011 at 02:40.

3. 3 کاربر از minizoro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pandemonium's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

سالار عقیلی نسبت به گذشتش خیلی بهتر شده و فکر میکنم در آینده بهتر هم بشه.

این یعنی: پیشرفت
    چیزی که تو ایران کم پیدا میشه.

به شخصه از جنس صدای سالار عقیلی خوشم میاد و میگم خوبه.

این نوع گفتمان "در حد مورچه هم نیست" و از این قبیل هم بیشتر خارج شدن از حیطه بحث منطقی هست و تمایل به سمت کل کل.
    (و این یکی از آفت های بزرگ طرفداران موسیقی سنتی هست که بسیار بینشون متداول هست)
    به شخصه فکر میکنم اختلاف اینقدر فاحش نیست.
    مگر اینکه شما بیاین سالار رو به طرز اغراق آمیزی پایین بیارید و مثلا همایون رو در حد خدا بالا ببیرید که این تمثیل شما با واقعیت جور در بیاد! که عملا همین کار رو کردید.
    فکر میکنم نقد Sise در مورد خواننده ها خیلی منطقی تر و منصفانه تر بود.
    کوروش اون کاری که تو مستند home سالار خونده بود شنیدی دیگه؟ واقعا ینی آبرو ریزی بود !!! اون چه تحریرهایی بود میزد اون آخه ! ما تازه تحریرهای سختر از اونشم داریم، خیلی خشکه، (از روی زدن تحریرها میگم که مال یک یا دو سال پیش عقیلی بوده)
    چیزی که شما اشاره میکنید اون اصلا سالار عقیلی نبود!
    اون اشکان کمانگری بود. یه آدم گمنام و بی ادعا.
    ( و قبول دارم ایشون ناواضح میخوند جوری که گویا نبود کلمات. ولی کار آهنگ سازی و ترکیب کار از طرف اون آهنگ ساز فرانسوی جالب هست برام)

به هر حال، تشخیص ندادید این صدای سالار عقیلی نیست و کاملا فرق داره؟!

-----------
    در مورد اینکه من اسمی از همایون شجریان در لیست ام نیاوردم:
    بخاطر اینکه همایون از یک موقعیت و شرایط استثنایی برخوردار هست که هیچ کدام از خواننده های جوان دیگه تا این حد از این شرایط برخوردار نیستند. اینکه همزمان استاد و پدر آدم آقای شجریان باشه ...
    بنابراین انتظارم از همایون خیلی بالاتر از اینی هست که الان نشون میده.
    اگر بقیه خواننده ها از چنین شرایطی برخوردار بودند شاید خیلی بالاتر از اینی که الان هستند بودند.
    بنابراین نسبت به موقعیتی که داره به نظر من هنوز به سطحی نرسیده که انتظار میره.
    هر چند فکر میکنم آینده خیلی درخشانی رو رقم بزنه...
    Last edited by pandemonium; 10-08-2011 at 12:46.

5. 5 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

این ترکیب اپرا که میگی چیه؟ اثر جدیدی هست در این باره؟
    بله، اگه کنسرت‌های اخیر همای رو دنبال کرده باشی (که مطمئنم نکردی ) دو اپرای خوب نوشت با نام‌های اپرای موسی و شبان به رهبری ارکستر شهرداد روحانی (که در آمریکا اجراش کرد) و شعر کار رو تماماً خودش نوشته بود و با استقبال بی‌نظیر ایرانیان و آمریکاییا مواجه شده ... دیگری هم اپرای عشق و عقل و آدمی بود که خانوم دریا دادور (سوپرانو خون خوب ایرانی) و سلیمان واثقی (سلی، خواننده‌ی پیش از انقلاب) به اضافه‌ی خود همای این سه نقش رو بر عهده داشتن ... این اپرا هم به شدت تو آلمان ترکوند ... اشعار هم تماماً سروده‌های همای بود ...

می‌خوام بگم اصلاً جز سنتی حسابش نکنین، قبول! صدا هم نداره ... اما نوآوری‌ها و سروده‌هاش طرفداران خاص خودش رو داره ... این قدر ها هم مستحق کوبیدن و تخریب نیست !! این همه خواننده و سراینده هست تو این بازار! مگه ملت چقدر می‌تونن به خاطر می و خمره و باده و میکده طرفدار یه آدم بمونن ؟!

همای سبک خاصی داره و این سبک هم طرفداران خاص خودش رو ...

(این مرغ سحر ناله سر مکن چی بید؟ )
    یکی از آخرین کارهایی است که همای در کنسرتش اجرا کرد، اقتباسی است از شعر مرغ سحر ملک‌الشعرا، اما در رد اون، میگه مرغ سحر ناله سر مکن ... باید گوش بدی ...

تایید میشه، اما ژن نه، ممکنه نباشه، در ادامه در مورد حافظ ناظری میگم میبینی، الزاما بچه یه خاننده نباید خاننده باشه، یا با همون استعدادها، همایون نباید خاننده میشد، عوضش آبجیش اوووف این بشر چه صدای محشری داره واو
    عزیزم من هم نگفتم هر کی باباش خواننده است بره خواننده شه که دارم میگم اگه تو بابات شجریان یا ناظری بود، می‌تونی امید داشته باشی که از نظر ژنتیکی به پدرت رفته باشی و اگه رو صدات کار کنی، بتونی در حد اون بشی (یه روزی!) ...

حافظ هم فعلاً اول کارشه ... 50-40 سال دیگه جا داره : دی

به قول جلال آهنگساز خوبی هم باشه، می‌تونه بدرخشه تو موسیقی سنتی ما ...

اما همایون رو، مطمئنم طی چند دهه‌ی آینده، خواننده‌ی بزرگی میشه ... حتی در حد پدر ...

7. 3 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال minizoro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    مهد خوشمزه ترین غذاهای ایران و بهترین آب و هوا؛ تبریز

پيش فرض

سالار عقیلی نسبت به گذشتش خیلی بهتر شده و فکر میکنم در آینده بهتر هم بشه.
    بله، ایشالله،
    من بیشتر به دلیل ارزشی که با کارش میده خوشم نمیاد ازش، اگه حتی کارش کاملا هم بی عیب باشه، این سلیقه شخصی هست کاملا، طرز مشهور شدنی که برای خودش انتخاب کرده به مذاقم خوش نیومد

این نوع گفتمان "در حد مورچه هم نیست" و از این قبیل هم بیشتر خارج شدن از حیطه بحث منطقی هست و تمایل به سمت کل کل.
    من در قیاس با خانندگان جوان دیگه این حرفو زدم، منظورم هم این بود اگه همایون یا معتمدی از طرقی که ایشون خودشو مشهور کرده میخاستن بشن (عملا همایون نیازی به این کار هم نداره)خیلی الان بازارشون گرم تر بود و مجالی برای عرض اندام این نبود،
    قصد کل کل ندارم اما اگه لحنم بده که شاید هست عذر میخام عزیزم
    مگر اینکه شما بیاین سالار رو به طرز اغراق آمیزی پایین بیارید و مثلا همایون رو در حد خدا بالا ببیرید که این تمثیل شما با واقعیت جور در بیاد! که عملا همین کار رو کردید.
    بله درسته، عقیلی از نظر من از نظر تکنیکی ضعیفترینه بین بقیه، و این ضعف تو کارهای اولش که عجیب مشهود بود بعدها خیلی درست شد
    حتی من اون زمان که کارای اولیه شو گوش میدادم میگفتم خدایا این دیگه کیه؟ این چه تحریریه میزنه! چرا گذاشتن این بیاد تو عرصه آخه وقتی نمیتونه درست ایفا کنه؟
    چیزی که شما اشاره میکنید اون اصلا سالار عقیلی نبود!
    اون اشکان کمانگری بود. یه آدم گمنام و بی ادعا.
    ببخشید، من اینو میگم، خوبه خود شما این پست رو فرستادی:
    در این پست آهنگی با صدای سالار عقیلی -خواننده توانمند و آینده دار ایران- قرار میدم.
    forum.p30world.com/showpost.php?p=6309995&postcount=14
    این اگه سالار عقیلی نباشه پس کیه؟!!

همایون از یک موقعیت و شرایط استثنایی برخوردار هست که هیچ کدام از خواننده های جوان دیگه تا این حد از این شرایط برخوردار نیستند
    دققیقا!
    همایون باید خیلی بهتر و بیشتر از اینا کار میکرد، امیدوارم کارای بهتری ببینیم ولی چیزی که تا به امروز دیدیم چنگی به دل نمیزنه
    همینه که باعث میشه بگم شاید واقعا نباید همایون خاننده میشده

+

نه اینکه از سالار خوشم نیاد نه ، صداش خیلی نازه اما به خاطر مسائل حاشیه ایش و یکم ضعف تو تکنیکش همیشه موقع شنیدن کاراش با اینکه لذت میبرم اما افسوس میخورم که این کار با خاننده دیگه ای مثله همایون، معتمدی میتونست خیلی بهتر باشه ...
    عشق ماند و سعدی نامه ش خیلی جالبه (آهنگسازیش) اگه یکم خطاهای فنیش کمتر بود خیلی بهتر میتونست باشه، ولی خب همینشم غنیمته دیگه ...
    Last edited by minizoro; 12-08-2011 at 01:54.

9. این کاربر از minizoro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    زیر خط فقر

14 موسیقی پاپ ایران کجاست؟

چندین سال پیش زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی که فضای هنری جامعه آزادتر شده بود.
    شاهد حضور پر رنگ موسیقی پاپ بودیم،
    هنرمندان زیادی تو اون دوره به مردم معرفی شدند،مثل مرحوم عبداللهی،شادمهر عقیلی،گروه آریان و ...
    با تمام ایرادهایی که داشت و خرده هایی که میشد گرفت در مجموع کارشون دلپسند بود،

اما حالا....
    با وجود بیشتر شدن امکانات،استدیو های مجهز،اضافه شدن موزیک ویدئو و ... ولی از نظر کیفی افت خیلی شدیدی رو میبینیم.(چه اینور آب چه اونور)
    من خودم رو در عرصه موسیقی وارد نمیدونم،گیتار پاپ میزنم.
    ولی برای من که آشناییم با موسیقی در همین حد نت خوانی و ریتم نوازیه مشخص هست که کارهای خوبی عرضه نمیشه.(دوستانی که سررشته از موسیقی دارن بهتر و کاملتر متوجه میشن.)

چیزهایی که الان شاهدش هستیم:
    در یه آهنگ پاپ نواختن اشتباه رو میشنویم (نه صرفا بد نواختن که اشتباه نواختن)
    تلفیق های بسیار گوش خراش و عجیب و غریب (پاپ و متال! پاپ و هاوس و دیسکو)
    اوضاع موزیک ویدئو دیگه بدتر کلی حجم صرف کردم برای دانلود کلیپ HD که فلان خواننده با آب و تاب تو سایتش گذاشته دست آخر چیزی که نصیبم شد پسری با ابرو برداشته میکآپ کامل زنانه یقه باز و یه مشت قفل و زنجیر آویزون به خودش که در دو نما یکی توی اتاقش جلوی آینه یکی تو جاده با ماشین دستی میکشید هر از گاهی هم نمای پشت سر از یه دختری یا یه شخصی که مانتو پوشیده بوده!!

به یه استودیو رفتم چند تا کار مجوز دار (وقتی مجوز هست حداقل انتظار یه سری استاندارها پیش میاد) با کلی تعریف گرفتم در اونها همون شرایط حاکم بود.

آیا شما دوستان مخصوص کسانی که پیگیر موسیقی داخلی هستید همین اشکالات رو دارید؟
    آیا خواننده یا گروهی رو میشناسید که حداقل کار استاندارد ارائه بده؟

ببخشید که پست طولانی شد،شاید خیلی ها تو این زمینه با من هم رای باشند.
    در آخر اسمی از کسی نیاوردم که به خودش یا طرفدارنش بر بخوره خواهش میکنم این مورد رو هم مد نظر قرار بدید در پاسخگویی.
    با تشکر

11. 5 کاربر از Big-Boss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال nimooli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    کنار دخترا

پيش فرض

کاملا با نظرت موافقم.
    متاسفانه اونهایی هم که نسبتا کارهای موفقی داشتن از کشور رفتن یا اینکه اصلا فعالیتی ندارند. کسانی هم که هنوز دارن در سبکهای مختلف همچنان به فعالیتشون ادامه میدن و حرفی برای گفتن دارن به دلیل نگرفتن مجوز باید به صورت زیر زمینی به کارشون ادامه بدن که بعد از چند سال یا دلسرد میشن و گروه از هم جدا میشه یا اینکه پناه میبرن به کشورهای دیگه!!!

13. 5 کاربر از nimooli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کسانی هم که هنوز دارن در سبکهای مختلف همچنان به فعالیتشون ادامه میدن و حرفی برای گفتن دارن به دلیل نگرفتن مجوز باید به صورت زیر زمینی به کارشون ادامه بدن که بعد از چند سال یا دلسرد میشن و گروه از هم جدا میشه یا اینکه پناه میبرن به کشورهای دیگه!!!

دقیقا موافقم ....

15. 2 کاربر از ramin1988 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Traceur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

ضمن عرض سلام

بنده هم با این امر موافقم !
    بیشتر دغدغه ها همین ترکیب هاست که بین چند سبک موسیقی رخ میده و یک سبک جدید رو با کمترین مخاطب ایجاد میکنه !!
    همین شادمهر عقیلی تو این چند ماه اخیر بیشتر به سمت و سوی موسیقی ترنس و هاوس کشیده شده !!
    برای نمونه : ترَک حالم عوض میشه !
    و خواننده های مطرح پاپ در داخل کشور مثل خواجه امیری !!

فکر میکنم اصفهانی (به عنوان اولین های پاپ) کمی بیشتر از بقیه در جای خودش ثبات داشته !

موزیک ویدئو ها هم که بیشتر جبنه ی تبلیغات مد لباس و لوازم آرایشی دارن !!

در کل با وارد شدن سبک های جدید مثل 8&6 - RnB - HipHop و ... به عرصه ی موسیقی ارزش و عمقی که یک موسیقی ناب باید داشته باشه بسیار بسیار کمتر محسوس میشه !!

سرافراز باشید

17. 3 کاربر از Traceur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Slim_shady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

موسیقیه پاپ ایران الان در بهترین حالت خودشه حتی بازیگرها هم خواننده پاپ شدن
    کاش به جای پاپ به راک و رپ توجه زیادی می شد خیلیا مثل من فقط خواننده های مخصوصیو تو سبک پاپ می پسندن
    حتی بقیه هم بهترین آهنگا رو بخونن جیگرشون حال نمی یاد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •