تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 176 اولاول ... 7891011121314152161111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

دوستان یک سوالی داشتم میخواستم بدونم اگه من هارد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بخرم و توسط مودم بصورت وایرلس استفاده کنم
    میشه بصورت وایرلس فیلم های داخل هارد رو تماشا کرد یا سرعتش بسیار پایینه؟؟؟؟؟؟؟؟
    آخه شنیدم نمیشه فیلم یا فایل ها رو با سرعت مناسب دید میگن زمانی که با وایرلس استفاده میکنی سرعت انتقالش به 2mb میرسه؟!!!!!!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوستان.
    من به تازگی میخوام یه هارد دیسک 1 ترابایت تهیه کنم و حداکثر 360-370 تومن میتونم هزینه کنم.
    نظر خودم هارد دیسک وسترن 1 ترابایت نسخه بلک مدل نامبر WD1002FAEX هست.
    میخواستم هم مشورت کنم و هم یه سئوال بپرسم.
    اول سئوالمو میپرسم: با توجه به اینکه این هارد دارای اینترفیس SATA 3 6GB/S هست و مادربوردم GigaByte EP45T-UD3R هست و دارای اینترفیس ساتا 3 نیست، امکان اتصال این هارد به پورت ساتا 2 هستش. یعنی پس از اتصال مادربورد به خوبی از این هارد پشتیبانی میکنه؟ البته اینو میدونم که امکان استفاده از اینترفیس ساتا 2 به جای ساتا 3 هست، فقط میخوام بدونم در مورد این هارد دیسک هم صدق میکنه؟
    اگه دوستان انجمن کسی این هاردو تهیه کرده، امکانش هست عکس بنچ مارکشو واسم بذارید؟
    .
    و مشورت: با توجه به اینکه یک سری از دوستان تخصصی تر روی این موضوع کار کردن، آیا هزینه کردن بابت این هارد دیسک ارزش داره؟ یا با این قیمت هارد دیسک بهتری میتونم خرید کنم؟ و یا اصن Raid 0 کردن رو پیشنهاد میدید؟
    من کاربر حرفه ای هستم و مثل خودتون همیشه پای سیستمم، همه کار هم با سیستمم انجام میدم از مشاهده فیلم، بازی، دانلود، ادیت هر از گاهی موزیک و افترافکتز، فتوشاپ گرفته تا برنامه نویسی انجام میدم. همچنین در طول روز سیستمم زیاد روشنه. یه هارد مکستور 320 گیگ مدل نامبر STM3320613AS دارم ازش نسبتا راضی ام اما فکر میکنم بعضی مواقع کشش خوبی نداره و اگه یه خورده سرعتش بیشتر بود خیلی خوب میشد.
    در ضمن اگر توی خرید اون هارد دیسک وسترن پیشمون شدم، توی رنج قیمت 260 تومن چه هاردی پیشنهاد میکنید و آیا هارد وسترن WD10EZRX GREE2N50 انتخاب خوبی هست؟
    با این تفاسیر میخوام حسابی کمکم کنید.
    ممنون

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    1. محدودیتهای ذاتی هارد دیسکها مانع از این میشه که تمام پهنای باند SATA 3Gbit/s رو پر کنند . در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این مدل Host to/from drive برابر با 126MB/s هست (در مقایسه با 300MB/s) . ولی اگر مادربردتان SATA 6Gbit/s داشت باعث افزایش Burst rate میشد . در نتیجه مادربردتان به خوبی از هاردتان پشتیبانی خواهد کرد .

2. با توجه به کاربردهایی که دارید خرید WD Green توصیه نمیشه .

3. میتونید روی Seagate barracuda 7200.14 با مدل نامبر ST1000DM003 هم فکر کنید .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ممنون از راهنمایی هاتون.
    1. امکانش هست کمی در مورد Burst rate توضیح بدید؟
    2. قیمت دو هارد دیسک Seagate barracuda 7200.14 و WD1002FAEX چقدره؟
    3. از نظر کارایی دو هارد دیسک مذکور چقدر اختلاف دارند و کدامیک بهتر است؟
    4. طول عمر کدام بیشتر است.
    در ضمن من آدمی هستم که از سیستمم به خوبی نگه داری میکنم. کلا وسایل الکترونیکی که خریداری میکنم حسابی ازشون مراقبت میکنم.

پنچ مارک هارد دیسک فعلیم بدون دو-سه سال دیفراگ به شرح زیر هست، دو هارد دیسک بالا چند برابر این، بهم سرویس میدن؟

Minimum Transfer Rate : 46.4MB/S
    Maximum Transfer Rate : 111.9MB/S
    Average Transfer Rate : 85.4MB/S

Acess Time: 14.5ms
    Burst Rate: 113.7MB/s
    CPU Usage: 4.1%

با تشکر
    Last edited by mohsen.crazy; 19-04-2013 at 14:49.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1. طبق تعریفی که در سایت HDtune هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) عبارتند از بیشترین سرعتی که دیتا میتونه از اینترفیس هارد (نه خود هارد) مثل IDE و SATA و USB به سیستم عامل منتقل بشه .
    2. یکترابایت وسترن حدود 360 هزارتومن و سیگیت حدود 260 هزار تومن هست (قیمتی که گذاشتم تقریبی هست) .
    3. مدل ST1000DM003 به خاطر استفاده از پلاتر با چگالی بالاتر سرعت read/write بیشتری دارد . بعبارت دقیقتر این مدل فقط یک پلاتر یکترابایتی دارد در صورتیکه WD1002FAEX دارای دو پلاتر هست . متوسط read/write برای مدل ST1000DM003 حدود 156MB/s هست که ماکسیمم به 210MB/s هم میرسه . 126MB/s هارد وسترن WD1002FAEX احتمالاً میانگین هست و امکانش هست که بیشتر هم بشه . WD1002FAEX دارای Dual processor هست که بنظرم اهمیتش کمتر از بالاتر بودن چگالی پلاتر هست .

عکسهایی که در زیر میبینید از آنجایی که روی یک سیستم و در شرایط کاملاً مشابه تست نشده پس مقایسه دقیقی بین ایندو مدل نیست . با مشاهده این تست صرفاً میشه گفته که سرعت خیلی بیشتر از هارد دیسک فعلی شما (مکستور) هست .

7. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بسیار ممنون از توضیحات کاملتون، آیا Dual processor به این منظوره که هر کدوم از پلاترهای هارد به طور مجزا پردازش میشن؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بسیار ممنون از توضیحات کاملتون، آیا Dual processor به این منظوره که هر کدوم از پلاترهای هارد به طور مجزا پردازش میشن؟
    فکر نمیکنم ارتباطی بین تعداد platter و processor وجود داشته باشه (حداقل در هارد دیسکهای WD black) . وگرنه مدلهای 4TB باید 4 پردازنده داشته باشند .

10. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

فکر نمیکنم ارتباطی بین تعداد platter و processor وجود داشته باشه (حداقل در هارد دیسکهای WD black) . وگرنه مدلهای 4TB باید 4 پردازنده داشته باشند .
    آره، این دلیل خوبیه.
    من در مورد هارد دیسک های سیگیت خیلی خوب نشنیدم.
    در مورد خراب و سوخته شدن هاردهای سیگیت زیاد شنیدم حتی مال یکی از دوستان نزدیک رو دیدم خراب شد و رفت یه هارد دیگه خرید.
    خب تنها دو مورد قابل هضم نیست و منو توی شک انداخته، اینه که سیگیت باراکودا توی اکثر بنچ مارکها سریعتره و ارزونترم هست اما همونطور که گفتم عامل خرابی باعث میشه بهش اعتماد نداشته باشم، البته با اینکه از سری باراکودا در مورد خرابی چیزی نشنیدم. از طرف دیگه سیگیت همیشه تعریفشو شنیدم و توی این سری بلک آنتی شوک داره و توی ایران گارانتی آواژنگ سه سال گارانتیش کرده اما هزینه بالاتری داره و اگه اونطوری که دوستان میگن نویز و صدا داشته باشه روی اعصابه...

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آره، این دلیل خوبیه.
    من در مورد هارد دیسک های سیگیت خیلی خوب نشنیدم.
    در مورد خراب و سوخته شدن هاردهای سیگیت زیاد شنیدم حتی مال یکی از دوستان نزدیک رو دیدم خراب شد و رفت یه هارد دیگه خرید.
    خب تنها دو مورد قابل هضم نیست و منو توی شک انداخته، اینه که سیگیت باراکودا توی اکثر بنچ مارکها سریعتره و ارزونترم هست اما همونطور که گفتم عامل خرابی باعث میشه بهش اعتماد نداشته باشم، البته با اینکه از سری باراکودا در مورد خرابی چیزی نشنیدم. از طرف دیگه سیگیت همیشه تعریفشو شنیدم و توی این سری بلک آنتی شوک داره و توی ایران گارانتی آواژنگ سه سال گارانتیش کرده اما هزینه بالاتری داره و اگه اونطوری که دوستان میگن نویز و صدا داشته باشه روی اعصابه...
    1. تك پلاتر بودن ST1000DM003 يكي از مهمترين دليل سريعتر بودن در اكثر بنچمارکها هست . جالب اينجاست كه مدلهاي دوترابايتي سري 7200.14 (مدل نامبر ST2000DM003) دو جور بوده ، دو پلاتر يكترابايتي و سه پلاتر 666 گيگابايتي كه مدل دو پلاتر سرعت بيشتري داشت و تنها راه تشخيص تفاوت ، وجود فرو رفتگي روي هارد بود (هارد دو پلاتر فرو رفتگي بيشتري داشت - عكس پيوستي) . كلاً هارد ديسكهاي سري 7200.14 از پلاتر با چگالي بالاتري استفاده ميكنند .

محتوای مخفی: عکس 

2. تا اونجايي كه ميدونم بيشتر Shock sensor ـها برای تشخیص لرزش های خفیف و تصحیح و تنظیم حرکت هدها هست نه اينكه مثلاً در مواقع ضربه يا شتاب بيش از حد باعث پاركينگ هد بشه (مخصوصاً در هارد ديسكهاي 3.5 اينچي) .
    3. مدل WD1002FAEX از AAM ساپورت ميكنه . براي كاهش نويز و صدا ميتونيد پرفورمنس هارد رو كاهش بديد .
    Last edited by ata.royalfalcon; 20-04-2013 at 10:09. دليل: توضيحات بيشتر

13. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

آقا بازم گل کاشتی. توضیحات عالی بود. ممنون.
    در مورد طول عمر هاردهای سیگیت چه طور؟ این شایعه همه جا هست که هاردهای سیگیت طول عمر بسیار کمی(کمتری) دارند. حتی توی سایتهای خارجی من این موردو خوندم و هارد یکی از دوستام سیگیت بود، خراب شد. اما شک دارم که این مشکل در مورد سری باراکودا هم صادقه یا خیر...
    .
    شما جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردید؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •