تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 109 از 131 اولاول ... 95999105106107108109110111112113119 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,081 به 1,090 از 1301

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

1

دو کتاب به نام عطر سنبل عطر کاج و خندیدن بدون لـــهجه

که هر دو از خانم فیروزه جزایری هست

ایشون یک نویسنده ی ایرانی هستن که از 7 سالگی به امریکا رفته و خاطراتی رو که از ایران و اونجا داشتن به تحریر در آوردن

اولی رو خیلی وقته پیش تموم کردم و شاید خیلی ها خونده باشن . خندیدن بدون لهجه کتاب جدیدشون هست و میشه گفت ادامه ی کتاب قبلی .

در هر دو کتاب زبان طنز خاصی وجود داره که موجب میشه خوندنش اصلا کسل کننده نباشه

من هر دو رو به یک نسبت پسندیدم و پیشنهاد میکنم که بخونین (:

2. 13 کاربر از Ghorbat22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

کتـــــاب شـــــــاخ از پیمــــان هوشمند زاده

کتابی شامل مجموعه داستان های کوتاه
    جریانش حول دو سرباز در حال انجام خدمت,دو عدد مرغ و خروس,یک ستوان و یک دختر بیسیمچی عرب که یکی از سربازا دلباخته ی صدای اون شده میگرده
    البته بیشتر خاطرات این دو سرباز با این مرغ و خروسه میگذره (:
    شوخی ها و حرف هایی که میزدن جالب بود .

در کل نویسنده تصویرسازی ِ خوبی برای مخاطبش ایجاد کرده

4. 9 کاربر از Ghorbat22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن هنرهفتم Mahdi Hero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    nn374$|*|017

پيش فرض

ديوار گذر
    نويسنده: مارسل امه
    مترجم:اصغر نوری

ديوار گذر مجموعه از 5 داستان کوتاه از نويسنده فقيد فرانسوی مارسل امه است.يکی از مطالبه جالبی که در اين کتاب با اون مواجه بودم مقدمه بسيار خوبی بود که آقاي نوری در مورد نويسنده قرار داده بود که متاسفانه قبلا من تو نت يا ويکی پديا اين مطلب رو نديده بودم و چه خوب ميشد اگر ايشون صفحه فارسی اين نويسنده رو در ويکی درست ميکردن چون تا الان ايشون صفحه فارسيشون راه اندازی نشده يکی از نکات جالب زندگی امه که تو مقدمه اومده بود اين بود که در 7 سالگی به دليل اينکه پدربزرگش غسل تعميدش داده ميگيرن و پدربزرگش رو اعدام ميکنند سبک کار امه نوعی تخيل آميخته با طنز هست که بيانگر رفتار های زشت و ناپسند جوامع بشری ميباشد. در اين مجموعه داستان من از داستان کارت خيلی خوشم اومد که داستانی بود در مورد جامعه ايی که در اون زندگی انسان ها جيره بندی شده بود و مثلا افراد 15 روز زنده بودن و 15 روز ديگر به نوعی خواب يا مرگ دچار ميشدند و در اين عين مرگی که بودند ممکن بود ساير افراد خانواده زنده باشند و سرگرم کارهای ديگرشان باشند يا حتی در حال خيانت به همسرشان و...

6. 7 کاربر از Mahdi Hero بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن هنرهفتم Mahdi Hero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    nn374$|*|017

پيش فرض

شب های هند/ آنتونيو تابوکی/ سروش حبيبی

شب های هند کتابی است از نويسندگی آنتونيو تابوکی کتاب در مورد فردی است که به دنبال يکی از دوستانش که يک سالی از او خبری نيست وارد کشور هند می شود و از آنجا وارد يک هتل ماقر می شود و از طريق يک فاهشه که قبلا با دوستش ارتباط داشته متوجه می شود که او در بيمارستان بستری بوده و البته با نوعی فرقه ايی مذهبی در هند نيز ارتباطی داشته او سپس در ادامه به بيمارستان می رود اما آنجا چيزی دستگيرش نمی شود و به سفر خود ادامه می دهد و وارد شهرهای گوناگون ديگر می شود اما در باطن قصد سفر های کوتاه مدت او به هر شر هند فقط پيدا کردن دوستش نيست کتاب به زيبايی نوعی تصوير رو از اين کشور پهناور ارائه کرده است کشوری که دارای مشکلات عديده است و البته با هزاران نوع فرقه و خرافات نيز درگير است که در اين کتاب نگاهی به چند تا از اين مذاهب هم می شود

8. 5 کاربر از Mahdi Hero بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

من از رمان کوری خیلی خوشم اومد . شاید بهترین کتابی که تا حالا خوندم .
    کوری (به پرتغالی: Ensaio sobre a Cegueira) رمانی از ژوزه ساراماگو

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

10. 4 کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای karin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض رو در رو با مرگ / تام بیسل

داستان یک عکاس و یک خبرنگار امریکایی رو روایت میکنه که برای تهیه خبر و عکس از جنگ به افغانستان رفته اند و در مسیرشون از شهری به شهر دیگه دچار مشکلاتی میشن. همون طور که از نام کتاب پیداست نویسنده به احوالات این دو نفر و تقابلشون با مرگ میپردازه
    خیلی کتاب خاصی نبود . لااقل برای من این طور بود.
    این داستان رو من به عنوان یک کتاب جدا تهیه کردم اما در اصل به همراه داستان های دیگر این نویسنده در کتابی تحت عنوان خدا در سن پترزبورگ خانه دارد منتشر و چاپ شده

12. 4 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض یادداشت های روزهای تنهایی / گابریل گارسیا مارکز

یک زمان هایی شدیدا علاقه مند به کارهای مارکز بودم و همه کتاب هاش رو تهیه کرده بودم اما بنا به دلایلی هیچ وقت همه رو نخوندم. بعد از مدت ها رفتم سراغ این کتاب

کتاب مجموعه یادداشت هایی ست پیرامون موضوعات مختلف. از مسائل شخصی و اتفاقات و وقایعی که مارکز در زندگی باهاشون مواجه شده . از ترسش از پرواز تا خاطرات مصاحبه های چاپ شده ای که هیچ وقت انجام نداده و صحبت هایش با پسرانش ، داستان هایی که از نوشتنشون شرمسار شده و ...

خیلی نثر روان و جالبی داشت. از خیلی از کتاب هاش برام جذاب تر بود. شاید به خاطر این که خیلی ساده و رو در رو با مخاطبش صحبت میکنه

در کل اگر به کارهای مارکز علاقه دارید یا بعضی آثارش رو مطالعه کردید، مطالعه ی این کتاب پیشنهاد میشه

14. 5 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض شما که غریبه نیستید / هوشنگ مرادی کرمانی

با آثار مرادی کرمانی آشنا بودم اما هیچ کدوم از کتاب هاش رو نخونده بودم. و این کتاب رو به عنوان اولین اثر ازش خوندم. و بسیار دوستش داشتم. داستان زندگی هوشنگ مرادی کرمانی هست از کودکی و زندگی در روستای سیرچ در حوالی کرمان و تا ابتدای جوانی و عزیمت به تهران. علاوه بر نثر فوق العاده و کشش همیشگی داستان از ابتدا، این همه مشکلاتی که در کودکی باهاشون دست و پنجه نرم کرده برام جالب بود. شخصیت های داستان به زیبایی توصیف شده بودند و روند کاملا پویایی داشت. و صداقت و شفافیت نویسنده برام تحسین بر انگیز بود. و بعد از تمام شدن کتاب به این فکر میکردم که شاید همه ی ما زندگی پر فراز و نشیبی داشته ایم و خواهیم داشت، اما این قلم زیبای یک نویسنده ی قهاره که می تونه از اتفاقات عادی یک زندگی عادی یک شاهکار خلق کنه
    در کل کتاب گرم و دوست داشتنی ای بود. پیشنهاد میشه

16. 5 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز meisam317's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

سلام دوستای عزیز . من کتاب زیاد می خونم کتابهای مشهور با نویسنده های قوی و تو خط رمان خصوصا از نوع عاشقیش هم که اصلا نبودم تا اینکه تو سفری که نوروز امسال عازم سفر بودم یکی از دوستام کتاب بامداد خمار رو بهم داد که تو راه بخونم با اینکه تعریف این کتاب رو از خیلی ها شنیده بودم وسوسه نمی شدم که بخونمش منم ضد حال نزدم ازش گرفتم و بردم وسطهای راه که تنهایی به جاده زل زده بودم گفتم یکی دو صفحه از کتاب رو بخونم ببینم چیه ..... همین رو فقط بگم که کتاب سیصد و چهل وخرده ای صفحه رو تو دو روز تمومش کردم کتاب خیلی زیبایی بود دقیقا موضوعش زندگی من بود انگار که من نوشته بودمش با جزئیات کامل ...
    یه دختری عاشق یه پسر می شه که هم از الحاظ فرهنگی هم طبقاتی خیلی با هم فرق دارن یعنی پسره پایین تره ... دختر به خاطر اون به هر دری میزنه از خانواده رانده می شه و خیلی عذابها می کشه عوضش پسره خوب مزدشو می زاره کف دستش ..... آخرشو خودتون بخونین .... من که کلی گریه کردم ( بلور اشکهای من همان آغاز تنهاییست / مرور خاطرات دل عجب تکرار زیباییست)
    من خیلی گشتم تا یه نسخه از اون کتاب بخرم و تو خونه داشته باشم تا همیشه درس عبرتی برام باشه ولی گفتن قدیمی شده پیداش نکردم . منم متحول شدم نمی خوام آخر قصه ی من هم مثل اون کتاب باشه
    میشه بیشتر توضیح بدی ؟ اخرشم بگو لطفا

کتابهای مشابه هم معرفی بکن

داره خودمونی میشه TeachMe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

پاییز پدر سالار - گارسیا مارکز

این رمان در مورد عمق تنهایی یک دیکتاتور و انسان های دیکتاتور مآب است .
    گارسیا مارکز درباره تنهایی دیکتاتور می‌گوید :" آدم هر چه بیشتر قدرت به دست بیاورد ، تشخیص این که چه کسی با اوست و چه کسی بر او ، برایش دشوارتر می‌شود. هنگامی که به قدرت کامل دست یافت ، دیگر تماس او با واقعیت به کلی قطع می‌شود و این بدترین نوع تنهایی است. شخص دیکتاتور ، شخص بسیار خودکامه ، گرداگردش را علائق و آدم‌هایی می‌گیرند که هدف‌شان جدا کردن کامل او از واقعیت است. همه‌چیز دست به دست هم می‌دهند تا تنهایی او را کامل کنند."

ژنرال عمر توریخوس ، حاکم پاناما ، از دوستان گارسیا مارکز به شمار می‌رفت. او در یک سانحه هوایی ، که گارسیا مارکز معتقد است ، توطئه بوده کشته شده است. گارسیا مارکز به یاد می‌آورد که روزی توریخوس ، که به ندرت کتاب می‌خوانده ، به او می‌گوید که خزان( پاییز) پدرسالار بهترین کتاب اوست. گارسیا مارکز از او توضیح می‌خواهد. توریخوس سرش را به گوش گارسیا مارکز نزدیک می‌کند و می‌گوید : "آخر مطالب کتاب راست است. ما همه به او شباهت داریم."

این کتاب رو خیلی وقت پیش خوندم اما مطمئن نیستم که با ترجمه ی بهمن فرزانه بوده یا نه ..مترجم اصلی و زبر دست آثار مارکز به نظر من فرزانه هست .حالا برای کسایی که هنوز این رو نخوندن اگه پیدا کردین با ترجمه ی فرزانه بگیرید.متشکرم.
    -------------------------------------------------------------
    * کی به انداختن سنگی برکه را بی ماه میتوان کرد..
    Last edited by TeachMe; 01-02-2011 at 13:55.

19. 9 کاربر از TeachMe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •